Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konkurs AQQ (ważny do 2013-04-18)

Konkurs z nagrodami

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2013.04.05, 11:07

Pol ma racje, pewnie wiele osób czeka na reaktywacje co niektórych wtyczek, w tym ja ;), przy tym jest o wiele więcej pracy niż kompozycjach. Myślę iż nie tylko na reaktywacji by się skończyło ale również dodaniu innych f-cji, czy obsłudze 64 bitowego AQQ.

 

Np. Archeolog (do wersji x64), FTPSend (x64, + dodanie np. dropboxa i innych tego typu serwisów), ScriptRunner (wersja 64 itp)


Użytkownik COLS edytował ten post 2013.04.05, 11:11

  • jarko lubi to

#22 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.05, 11:16

Ja również uważam, że ma rację Pol. Dzięki temu mielibyśmy więcej chętnych do konkursu i do wyboru zwycięzcy. Dwie osoby biorące udział w konkursie, to trochę głupie. Wiadomo, że obje osoby dostaną jakąś nagrodę.


  • jarko lubi to

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#23 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.04.05, 14:02

I jest jeszcze jeden szkopuł ... Chcąc sklecić nową kompozycję od zera w przeciągu miesiąca trochę ciężko jest się wyrobić ... Wbrew pozorom jest przy tym naprawdę sporo roboty. A co do wtyczek, to w dziale "Propozycje" spokojnie można znaleźć parę naprawdę ciekawych pomysłów, ale i tutaj ograniczenia czasowe mogą się okazać problemem.

 

Myślę, że ciekawym pomysłem by było trzymanie takiego konkursu regularnie (po zakończeniu i wyłonieniu zwycięzcy jednego wchodzi następny) przy wydłużonym okresie - myślę, że 3 miesiące to okres, w którym ze skleceniem porządnego dodatku można się już na spokojnie wyrobić (wliczając w to jakieś publiczne testy).

A co do reaktywacji już istniejących dodatków, to myślę, że można dorzucić kolejną kategorię "Dodatki reaktywowane", w której można zgłaszać dodatki, które czekają na aktualizację od minimum pół roku ...


279.gif


#24 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.16, 09:46

Zostały 2 dni do zakończenia konkursu.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#25 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.04.16, 10:31

AQQ Modern vs AlphaWindows - będzie zacięta walka :D


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#26 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.16, 10:36

Moim zdaniem, to za krótki termin dałeś Użytkownikom. Jakbyś przedłużył konkurs na jeszcze około 14 dni, to na pewno jeszcze ktoś, by się zgłosił.


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#27 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.16, 10:50

Daj ludziom jeszcze z miesiąc to może coś powstanie oraz daj możliwość odgrzewania na prawdę starych projektów.


  • Nurdurion lubi to

#28 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.16, 11:19

Skąd takie założenie? :) Ludzie mieli miesiąc na rozpoczęcie prac i nic z tego nie wyszło. Przedłużanie konkursu mija się chyba z celem.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#29 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.04.16, 11:32

W takim razie cały konkurs mija się z celem - sztuczne wymuszanie tworzenia nowych dodatków. Taki konkurs mógłby być organizowany np. co pół roku (lub raz do roku np. na wakacje kiedy wszyscy mają więcej czasu) a wtedy na pewno powstałoby więcej konkurujących ze sobą dodatków.

 

EDIT: Ten kto miał przygotowaną wcześniej kompozycję/wtyczkę a data publikacji zbiegła się z datą konkursu praktycznie się nie narobił ;)


Użytkownik Pol edytował ten post 2013.04.16, 11:33


#30 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.16, 11:36

Dla chcącego nic trudnego. Można było przecież przerobić starą wtyczkę, wypuścić ją pod nową nazwą i mogła by się znaleźć w konkursie.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#31 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.16, 12:08

Oconnel, chodzi o to, że wiele osób nie ma czasu. Pracują, uczą się, zajmują się domem i gdzie tu czas na robienie jakichkolwiek dodatków?


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#32 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.16, 13:24

Spoko, przecież nie mam do nikogo pretensji :) Jest jak jest ;) Chyba średnio mi wychodzi organizowanie konkursów, może sobie to odpuszczę na przyszłość.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#33 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.16, 13:27

Nie musisz odpuszczać, tylko postaraj się dać ludziom więcej czasu :)


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#34 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.04.16, 14:31

Można było przecież przerobić starą wtyczkę, wypuścić ją pod nową nazwą i mogła by się znaleźć w konkursie.

Wspomniany dodatek musi być całkowicie nowy tj. nie był jeszcze w żadnym stopniu wcześniej publikowany

Pol
Czy do konkursu będzie liczyła się wtyczka, która już jest w dziale pliki ale nie jest już rozwijana przez autora?

 

Oconnel
jest napisane, że jak była publikowana to nie będzie brana pod uwagę

 
Czyli starej nie można było przerobić, sam tak napisałeś - bądź jeśli miałeś coś innego na myśli to wprowadziłeś mnie w błąd.


Użytkownik Pol edytował ten post 2013.04.16, 14:32

  • Beherit, Silverlight i ss9227 lubią to

#35 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2013.04.16, 15:19

chciało się dobrze, a wyszło jak zawsze :P 



#36 ClashJe

ClashJe

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.04.16, 15:51

Problem nie dotyczy chęci bo takie są, Miesiąc czy dwa to również nie ma znaczenia bo czasu na hobby tak czy inaczej nie ma. Przynajmniej w moim przypadku, sadze że u większości również tak jest.

Kto co mógł to zrobił. A co do konkursu to dobrze że jest bo to zawsze jakaś motywacja dla niezdecydowanych a i jeśli są jakiś gadżety to przecież nici z nich jak leżą u Okonnekla w szafie.

Ja już gratuluje zwycięzcom.


Historia AQQ

Kompendium wiedzy o AQQ

Stolicą POLSKI jest WARSZAWA nie Warsow Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim Dz. U. z 1999 r. Nr 90, poz. 999


#37 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.17, 11:36

Zostało już tylko ~12 godzin do zakończenia konkursu :)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#38 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.17, 11:42

W takim razie trzeba czekać i niedługo wybrać zwycięzce.

 

PS: Może przy kolejnym konkursie będzie więcej czasu.


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#39 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.04.17, 12:14

Nie najwyższej klasy kompozycja vs rozszerzająca małą funkcję wtyczka. Ciekawe, kto wygra tę bitwę. Nawet nie ma żadnego kryterium porównania zalet i wad w tych przypadkach.

 

Tu nie chodziło o czas. A "artysty" motywować w ten sposób nie trzeba, nawet nie ma po co, bo to nic nie daje. Albo mam wenę i robię i może trafię w czas konkursu, albo jej nie mam i nic nie zrobię. Proste. Nie potrafię stworzyć czegoś na zawołanie, chyba, że zostanie mi dostarczony projekt. Podobnie chyba jest z wtyczkami. Trzeba mieć pomysł, a dobry pomysł nie przychodzi do głowy od tak. Bo jeśli pomysł nie będzie dobry, tylko wtyczka będzie robiona na siłę z myślą o konkursie, to... nie prawdopodobnie nie będzie ona dobra, a skoro nie będzie dobra to po co takie coś wystawiać do konkursu? No siłą rzeczy, ale to się troszeczkę wyklucza.

 

Ciekawe, kto wygrałby ten konkurs, jakby było do wyboru Sense i TabKit (liga wyższa, ale sytuacja identyczna). Jaki sens ma porównywanie takich dodatków i honorowanie odpowiedniego? A jeszcze podobno emotikony mogły być. Powinni być mistrzowie w tych trzech konkurencjach lub gdyby poziom wykonania dodatku z pewnej grupy znacznie odstawałby od pozostałych (Sense vs AlphaWindows; AQQ Modern vs TabKit). Wtedy wybór jest moim zdaniem oczywisty. Ale w tej sytuacji patrząc obiektywnie wygranego w tych zawodach niestety nie widzę...

 

Jeśli chodzi o kompozycje, to nikt na potrzeby konkursu nie nauczy się ich robić => konkurs dotyczy tylko Dekoratorów, którzy są mało aktywni i których jest coraz mniej. Moim zdaniem prościej jest osobie, która zna jakiś język programowania, napisać wtyczkę do AQQ w oparciu o SDK, niż osobie, która zna HTML i CSS zrobić kompozycję do AQQ (jest więcej specyficznych rozwiązań).

 

To już lepiej było wybrać z obecnych na konkurs, bo taka trochę siara dla komunikatora jeśli takie prace wygrywają konkurs (nie obrażam tutaj autorów, bo wychodzę z założenia, że zdają sobie sprawę z tego, że ich produkty nie są na miarę pracy konkursowej). Poziom konkursowy to poziom najwyższy, a owe dodatki (pomimo, że zastrzeżeń do wykonania wtyczki Beherita oraz jego umiejętności nie mam żadnych) do niego nie dosięgają. Także oby nikt z zewnątrz tego nie widział, bo się WTW znowu będzie nabijało xD


  • Paweł, Pol i Hitokiri lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#40 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.17, 12:19

Jeżeli uważasz, że poziom jest zbyt niski to mogłeś go zawyżyć. Choć by kompozycją którą aktualnie szykujesz... Dziwię się, że się z nią nie wyrobiłeś i nie wrzuciłeś jej do konkursu. Miał byś spore szansę na wygraną.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych