Skocz do zawartości


Zdjęcie

AlphaWindows 1.3.0.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.19, 00:52

AlphaWindows 1.3.0.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2013.03.19, 00:52

Data aktualizacji: 2015.10.24, 10:04

Ustawia przeźroczystości dla wszystkich dostępnych w komunikatorze okien, komunikatów oraz nawet dla okien pochodzących z wtyczek.

 

Informacja dla autorów kompozycji
Kompozycja może narzucić wtyczce stopień przeźroczystości okien. W tym celu należy w pliku theme.ini dodać klucz "AlphaValue" w sekcji "AlphaWindows". Uwaga! Użytkownik wówczas nie będzie miał możliwości zmiany stopnia przeźroczystości w ustawieniach wtyczki!

 

Informacja dla autorów wtyczek
Niestety wtyczka AlphaWindows nie jest w stanie ustawić przeźroczystości obramowań AlphaControls w oknach pochodzących z innych wtyczek. Jeżeli chcesz, aby Twoja wtyczka była wspierana przez moją to musisz nasłuchiwać czy do okna nie została wysłana wiadomość WM_ALPHAWINDOWS o identyfikatorze WM_USER+666. Jak to obsłużyć? Zobacz poniżej (przykład w języku C++).

Spoiler

 

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w AlphaWindows 1.3.0.0

  • Spore zmiany optymalizacyjne w kodzie.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian


  • freeridejano i Deadmaster lubią to

#2 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.03.19, 01:38

Właśnie zauważyłem, że nie do końca udało Ci sie wyeliminować miganie okna rozmowy :/ Otóż jak przechodzimy między zwykłymi zakładkami to wszystko jest ok ale gdy przechodzimy ze zwykłej zakładki na zakładke SkypeCore i w drugą strone to okno mignie. Zapewne chodzi właśnie o belke SkypeCore. Czy ktoś z zainstalowanym AQQ Streamer'em (który również dodaje swoją belke w oknie rozmowy) mógłby sprawdzić, czy okno miga? I jeśli tak to czy jest ten problem ewentualnie do wyeliminowania?



#3 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.03.19, 02:08

Pewnie nie mignie bo panel nie jest pokazywany/chowany podczas zmiany zakładek - o taki mankament AQQ ( a raczej IE ) :P


  • DienoX lubi to

#4 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.19, 08:19

Okno miga nawet bez tych wtyczek ;) Po prostu taki fjuczer AQQ/IE :P Będę jeszcze ofkors nad tym pracować.
  • Deadmaster i DienoX lubią to

#5 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.03.19, 09:07

naprawdę super :D dzięki ci za tę wtyczkę :D po testuję i zobaczymy jak działa :D

 

EDIT;

 

czy jest możliwość aby wtyczka wymuszała lub po prostu wyłączała opcje przeźroczystość wbudowaną w AQQ ?? teraz jest tak że jak mam w Alphawindows ustawioną przeźroczystość np. na 28 i w ustawieniach AQQ większą np. 100 to działa i to i to tylko że przeźroczystość ustawiona w AQQ działa na samym obramowaniu (okno główne i rozmowy) a z Alpha Windows na pozostałych elementach kompozycji ...jak ktoś się zapomni i nie wyłączy przeźroczystości w AQQ to wygląda to dziwnie ;P  

nie testowałem jeszcze z wymuszeniem przeźroczystości poprzez plik theme.ini ...  


Użytkownik freeridejano edytował ten post 2013.03.19, 09:55

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#6 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.03.19, 09:55

A ktoś potwierdza to, że podczas wysyłania wycinka z wciśniętym klawiszem Ctrl okno rozmowy najpierw znika całkowicie a potem pojawia sie, tyle że prawie całkowicie przezroczyste. Dziwna sprawa...



#7 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2013.03.19, 23:22

nie potwierdzę, za to bym się spytał czy komuś się zdarza że okno po minimalizacji, i przywróceniu po dłuższym czasie, ma białe obramowania?


Użytkownik galean edytował ten post 2013.03.19, 23:22


#8 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.03.19, 23:31

nie potwierdzam narazie ... za to u mnie gdy mam zminimalizowane okno rozmowy i gdy go przywracam to przywraca się jak by tak na dwa razy (niewiem jak to opisać ;P ) w sensie że najpierw całe okno bez efektu płynnego przejścia a zaraz później z płynnym przejściem ... trwa to dosłownie mniej niż sekundę ale da się zauważyć ... to jest wersja beta więc nie ma co narzekać ... 


6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#9 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2013.03.21, 10:00

W nowych wersjach AQQ wywala komunikator lub zawiesza się  :thumbdown:

 

Edit: a przy próbie wyłączenia wtyczki też zawiesza AQQ i wyskakuje AQQ IM  :thumbdown:


Użytkownik zynio73 edytował ten post 2013.03.21, 10:01

Spoiler

#10 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.21, 14:51

Nie używasz czasem AQQ 64-bitowego? Jeżeli zgłaszacie bugi to pamiętajcie o tej informacji, gdyż to bardzo istotne.

#11 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.03.23, 00:07

zauważyłem bardzo istotny wg. mnie problem ... mianowicie wtyczka powoduje złe działanie funkcji "daj mi znać" ... mianowicie gdy przychodzi powiadomienie z funkcji "daj mi znać" to po kliknięciu np. w górną belkę powiadomienia to powiadomienie robi się całkowicie białe ... nie widać nic oprócz białego koloru całego okna powiadomienia ... tak samo jest gdy np. mamy włączoną opcję "aktywny dowolny stan" i przychodzi powiadomienie że kontakt zmienił stan np. na "nie przeszkadzać" a po chwili zmieni go na inny np. "połączony" ... to również okno powiadomienia robi się całkowicie białe ... 

 

Qsqcub4.jpg

 

Win8 x64 , AQQ x86 - najnowsza beta ...


Użytkownik freeridejano edytował ten post 2013.03.23, 00:07

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#12 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.26, 15:24

AlphaWindows 1.0.1.0

Uwzględniłem większość zgłaszanych przez Was problemów w nowej becie, pominąłem jedynie miganie okna rozmowy podczas przełączania zakładek (to grubsza sprawa). Jeżeli macie jeszcze jakieś bugi lub propozycje to śmiało piszcie tutaj lub na priv.
Istotną zmianą jest zmiana sposobu informowania wtyczek o nadaniu przeźroczystości okna. Poprzedni sposób nie był idealny, sprawiał problemy, gdy wtyczki miały dynamiczne tworzenie form lub okna były modalne. Aby się nie rozpisywać, zapraszam twórców wtyczek do pierwszego posta lub do mnie na priv (w razie problemów).

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:













#13 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.03.27, 22:56

wtyczka cały czas powoduje u mnie problem i wywala AQQ ... na początku myślałem że to coś z moim profilem ... że jakaś inna wtyczka powoduje problem ... ale przetestowałem problem na czystym profilu bez żadnych wtyczek ... tylko AlphaWindows i kompozycja standard ... i jest to samo ... wywala AQQ po dłuższym użytkowaniu a w szczególności gdy chcę włączyć okno rozmowy ... 

aby zbadać problem włączyłem loga : http://wklej.org/id/995119/

 

win8 , IE10 , AQQ x86 2.4.5.17 ... 

 

na moim głównym profilu przez ostatnie dwa dni byłem z wyłączoną wtyczką i AQQ ani razu nie wywaliło ... dopiero jak znów włączyłem wtyczkę to od razu crash ... :( help  ;(


Użytkownik freeridejano edytował ten post 2013.03.27, 23:07

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#14 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.27, 23:14

Eeee dziwne bo u mnie AQQ chodzi non stop (używam hibernacji systemu, więc czas uruchomienia można liczyć w dniach) i ani razu mi nie wywaliło procesu przez tę wtyczkę. Ostatni wpis dotyczy podświetlenia okna rozmowy przy przyjściu nowej wiadomości. Kluczowe pytanie - okno rozmowy było nieaktywne czy zminimalizowane?

#15 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.03.28, 07:40

po prostu kliknąłem w kontakt i crash , nie zdążyłem nawet napisać nic , czasami uda się napisać wiadomość ale wtedy przy próbie zamknięcia okna rozmowy wywala AQQ ...


6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#16 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.28, 12:11

Musisz mi podać krok po kroku jak wywołać błąd to postaram się to naprawić :)



#17 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.04.27, 13:27

Wtyczka działa, aż do ponownego uruchomienia AQQ po czym nie da się z niego korzystać. Znika obramowanie okna głównego np. i po chwili AQQ zawiesza się zużywając prawie wszystką moc mojego procesora.

 

KeJNKiA.png



#18 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.27, 21:10

Oconnel musiał coś zepsuć w stabilce bo wcześniej nie było takiego buga :( Jak już nie będę miał na głowie remontu to się tym zajmę :)

#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.05.01, 23:17

AlphaWindows 1.0.2.0

 

Nowa wersja usuwa całkowicie problem z zawieszaniem komunikatora tak jak to opisał Wituś.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:



  • Deadmaster lubi to

#20 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.08.13, 13:51

AlphaWindows 1.0.3.0


Mała aktualizacja, która usuwa drobny problem z ustawianiem przeźroczystości obramowań okna kontaktów. Dodatkowo wtyczka zyskała obsługę kolorystyki stylizacji okien oraz jej źródła zostały otwarte - repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:






  • Silverlight i Deadmaster lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych