Skocz do zawartości


Zdjęcie

mBank 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 wkurzony

wkurzony

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2013.03.21, 18:27

Mbank, jeden z pierwszych banków on-line w Polsce niedługo zacznie (a u szczęśliwców już zaczął) udostępniać swoją nową odsłonę pod szumną nazwą mBank 2.0. Zarówno na oficjalnym forum mBanku (http://www.mbank.pl/...na-start,1.html) jak i na innych (nie rzadko nie mających z finansami wiele wspólnego) stronach pojawiło się sporo opinii (negatywnych jak i pozytywnych) na temat tego jak mBank 2.0 będzie wyglądał. 

 

Mi nowy wygląd bank udostępnił do testów dopiero dziś rano. Na pierwszy rzut oka - wow nowości, fajnie :) Jednak po małej chwili przeszedłem jednak na stary sprawdzony interfejs. W nowym, aby cokolwiek zrobić trzeba klikać a klikać; przykład - przelew na zdefiniowany rachunek (w starej wersji systemu to jedynie 4 kliki; w nowej już 10 klików) - po co to ??? Niby mBank 2.0 jest nowszy (i co za tym idzie szybszy), ale z praktycznością to jest daleko za starym sprawdzonym mBankiem, nazwijmy to 1.0 

 

I tu pytanie do Was - co myślicie o 'nowym' mBanku?



#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.03.21, 18:59

Nie mam konta w mBank ale z doświadczenia wiem, że ludzie zawsze narzekają na jakąkolwiek zmianą interfejsu serwisu. Przykładem może być tutaj Allegro, gdzie nowy wygląd jest nowoczesny i bardziej przyjazny zaś użytkownicy i tak muszą hejtować - taka natura ludzi chyba :)

#3 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2013.03.21, 19:12

Mi akurat nowe allegro całkiem odpowiada, tylko dziad ni cholery nie zapamiętuje moich ustawień wyświetleń listy.


JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#4 SZOPENRAPU

SZOPENRAPU

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 2013.03.21, 19:15

Ja jeszcze mam starą wersję strony mBank, ale skoro mówisz, że jest gorzej... Beherit, to fakt, ludzie narzekają na zmiany, bo trzeba się do nich przyzwyczajać na nowo, ale skoro zamiast 4 kliknięć jest 10 to jednak coś nie gra. Gdzie te czasy, gdzie egzekwowano zasadę trzech kliknięć...
Allegro nowego nie lubię, ale z jednego względu: wcześniej na górze można było sobie wybrać filtry, a teraz muszę jechać w dół, żeby powłączać, wrócić do góry przeglądać itd.


Użytkownik SZOPENRAPU edytował ten post 2013.03.21, 19:16

System: Windows 7 Home Premium SP1 x64 | IE: 9.0 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza beta | Kompozycja: Black Magic
Wtyczki: AQQ Restarter, AQQ Contact State, AutoSender, GG Clone, HotKey, InvShow, Makra, Offline Notify, Offline Pictures, Past and Send, Pogoda, State Notifier, TabKit, WrzutaPlayer, YTPlayerFix


#5 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2013.03.21, 21:15

mBank, allegro a jeszcze lifting Facebooka Nas czeka (co niektórzy mają już uruchomiony). Ludzie narzekają bo uginają się pod naporem innych, a mi się zmiany zawsze podobają bo zwykle są na lepsze, wszystko przystępne itd.  Ale co niektórzy musza ponarzekać... 



#6 wkurzony

wkurzony

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2013.03.21, 21:31

Mi akurat nowe allegro całkiem odpowiada, tylko dziad ni cholery nie zapamiętuje moich ustawień wyświetleń listy.

 

mi nowe Allegro również bardzo odpowiada - nawet bardziej niż stare..... taak 

 

mBank, allegro a jeszcze lifting Facebooka Nas czeka (co niektórzy mają już uruchomiony). Ludzie narzekają bo uginają się pod naporem innych, a mi się zmiany zawsze podobają bo zwykle są na lepsze, wszystko przystępne itd.  Ale co niektórzy musza ponarzekać... 

 

gdzieś na jakiejś stronie widziałem screen z nowego wyglądu fejsa - na moje zmieni się na plus (będzie dużo czytelniej)....

 

jednak każdy ma prawo mieć własne zdanie. Ja tylko wyrażam własne :)



#7 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2013.03.21, 23:38

jeżeli komuś nie odpowiada jakiś wygląd strony wystarczy zrobić własny user script stronki i wszystko jest jak kto lubi. :)



#8 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2013.03.22, 09:07

Jestem klientem mBanku. Nie mam jeszcze dostępu do nowego interfejsu, ale widziałem screeny. Generalnie mam mieszane uczucia, gdyż obecny panel widać, że pochodzi z zupełnie innych czasów (internetowych). Jednak spisuje się bardzo dobrze, wszystko jest na miejscu i wszystko aż nadto czytelne. Jestem zdania, że powinna być jednak funkcja, która pozwoli klientom w początkowym okresie samemu wybrać wersję, na której chce się pracować. Z czasem powinna nastąpić stopniowa migracja wszystkich do nowej wersji mBanku.


Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#9 SZOPENRAPU

SZOPENRAPU

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 2013.03.22, 09:39

Jak ktoś ma Alior Sync to w jakimś stopniu ten interfejs z mBank 2.0 przypomina Alior Sync (screen z neta, i tylko strony głównej):
sync.png
Nowy_m_design.jpg
Wybaczcie za wielkość screenów.


Użytkownik SZOPENRAPU edytował ten post 2013.03.22, 09:43

System: Windows 7 Home Premium SP1 x64 | IE: 9.0 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza beta | Kompozycja: Black Magic
Wtyczki: AQQ Restarter, AQQ Contact State, AutoSender, GG Clone, HotKey, InvShow, Makra, Offline Notify, Offline Pictures, Past and Send, Pogoda, State Notifier, TabKit, WrzutaPlayer, YTPlayerFix


#10 ClashJe

ClashJe

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.03.22, 13:04

Nie wiem jak z mBankiem bo mam tam konto ale od paru lat nawet tam nie zajrzałem, jak dla mnie to od początku ten bank mi się nie podobał. No to dzisiaj weszłam i zobaczyłem, nadal mi się nie podoba. serwis transakcyjny - kicha

A strona - spróbujcie coś konkretnego się dowiedzieć z tej strony, zostaw kontakt, po co, ja chcę się dowiedzieć on-line a nie by potem do mnie wydzwaniali i wciskali marketingowy kit.

Co do nowej szaty graficznej Allegoro to jest OKROPNA. Nastawiona głównie na promowanie określonych produktów oraz reklamowanie banków i innych instytucji które płacą za te reklamy. Allegro trochę zapomniało kto jest ich głównym klientem.

Taka tendencja jest na większości stron i portali sp. Główny użytkownik czy klient staje się tylko narzędziem do nabijania wizyt i klikania na bzdurne lobię nie lobię itp. a strona jest tylko do prowadzenia statystyk co klienta interesuje po to by wiedzieć jaką jeszcze reklamę walnąć na stronie by więcej zarobić.


Historia AQQ

Kompendium wiedzy o AQQ

Stolicą POLSKI jest WARSZAWA nie Warsow Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim Dz. U. z 1999 r. Nr 90, poz. 999





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych