Skocz do zawartości

Zdjęcie

Testy stylu forum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.06, 21:39

Wydaje mi się, że napis "AQQ" w nagłówku jest zbyt mało wyraźny. /.../

U mnie napis jest i to nawet dobrze widoczny.

karololszak, a może spróbujesz sam zrobić jakiś skin, co? Wtedy na pewno będziesz mieć pewność, że wszystko jest ok :)

PS: Może i daje trochę po oczach, ale trzeba docenić pracę Łukasza, bo naprawdę postaram się chłopak. A poza tym jak komuś nie będzie odpowiadać ten styl, to przecież nikt nie każe na nim siedzieć.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#22 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2013.04.06, 22:08

Po niektórych postach to mam wrażenie, że najlepiej jak by forum było monochromatyczne :) Bez przesady, pamiętajmy, że barwy muszą jakoś kojarzyć się z AQQ. Moim zdaniem kolory są jak najbardziej ok :)

• wu112, freeridejano i Deadmaster lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#23 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.06, 22:12

Chciałbym zauważyć, że na narzekania były dwa miesiące od kiedy wu112 pierwszy raz pokazał projekt. Teraz to jedynie pozostało zgłaszanie poprawek wizualnych.
  • wu112 i Deadmaster lubią to

#24 freeridejano

freeridejano

Adept

• Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.04.06, 22:31

może i trochę bije po oczach  ale bez przesady ... kwestia przyzwyczajenia do nowego ... na stronach Kompendium i Poradnika też niby ten blask dawał mocno po oczach na początku ... a teraz jak wchodzę na nie to nie zwracam uwagi na to w ogóle ...

ogólnie mnie tam się podoba ... :)  

P.S. Jest strona AQQ , Poradniki , Forum , to teraz  powoli czas na kompozycję w tych kolorkach ;P  

• Deadmaster lubi to

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png

#25 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2013.04.06, 22:32

Jest strona AQQ , Poradniki , Forum , to teraz  powoli czas na kompozycję w tych kolorkach ;P

Spoko.. robi się ;)
  • freeridejano i Deadmaster lubią to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#26 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2013.04.06, 23:32

Chciałbym zauważyć, że na narzekania były dwa miesiące od kiedy wu112 pierwszy raz pokazał projekt. Teraz to jedynie pozostało zgłaszanie poprawek wizualnych.

I co z tego? Wszystkie uwagi odnośnie jaskrawych kolorów były olewane. Po prostu musi być jak chce Oconnel, zdanie użytkowników mało się liczy bo w końcu wszystko jak logo AQQ ma wyglądać, a kit że wali po oczach... Dobrze, że są dodatki do przeglądarek co pozwalają zmienić wygląd stron :)
  • Silverlight i Pol lubią to

#27 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.04.06, 23:38

karololszak, a może spróbujesz sam zrobić jakiś skin, co? Wtedy na pewno będziesz mieć pewność, że wszystko jest ok :)

PS: Może i daje trochę po oczach, ale trzeba docenić pracę Łukasza, bo naprawdę postaram się chłopak. A poza tym jak komuś nie będzie odpowiadać ten styl, to przecież nikt nie każe na nim siedzieć.

1. Nie za darmo.
2. Nie mam czasu, zajmuję się innymi, bardziej złożonymi projektami.
3. Nie mówię, że jest super tragicznie, a że mogłoby być lepiej. Cień pod tekstem zwiększa różnicę między nim a tłem, co wywołuje efekt "dawania po oczach". Na starym-nowym skinie było podobnie z tym białym efektem glow, tutaj jest podobnie z żółtymi obrysami belek i tekstu na belkach. Okropny text-shadow i bordery :/

Ja z tymi kolorami poszedłbym w tą stronę: klik. Ogólne lekkie rozjaśnienie wszystkiego, zmniejszenie text-shadow na 50% tego co było, zwiększyłem też padding górny i dolny na belkach, tak wg mnie lepiej wyglądają - ale zrobicie z tym co chcecie ;)

Po niektórych postach to mam wrażenie, że najlepiej jak by forum było monochromatyczne :) Bez przesady, pamiętajmy, że barwy muszą jakoś kojarzyć się z AQQ. Moim zdaniem kolory są jak najbardziej ok :)

Barwy powinny się kojarzyć z AQQ, ale nie muszą być kropka w kropkę (kolor w kolor) zgodne. Żółty i czarny mogą dominować, ok, ale niech ten żółty tak bardzo nie daje po oczach! Projektując coś przeważnie zaczyna się od wyboru - jasny albo ciemny wygląd. Tutaj żółty jest jasny, tekst też jest jasny, a reszta jest ciemna, a to bardzo kontrastuje, niestety aż za bardzo. Jak wszystko się zlewa to jest źle, ale za duży kontrast to też niedobrze...
I piszemy "jakby" - od gdyby...

Powtarza się to samo co przy starym skinie - nie narzekajcie, bo ktoś to zrobił za darmo. Jak dobrze pamiętam to do starego skina jak i do projektu tego miałem uwagi, które może się na forum nie pojawiły, ale raczej skierowane były bezpośrednio (prywatnie) do autorów. Teraz otwarte zostały testy, więc jako tester zgłaszam co mi się nie podoba. Zmiana odcienia żółtego i szarego to nie jest poprawka wizualna? ;)

Zgadzam się z Beheritem. Bronicie tego stylu jak jakiejś świętości, zresztą tak samo broniliście poprzedniego - a i tak tamten teraz zostanie zmieniony.
Zróbcie co chcecie, ale zostawcie wybór IP.Board i będę zadowolony...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2013.04.06, 23:39

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#28 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.04.06, 23:58

Też zostaję na IP.Board. Oczy bolą nieziemsko od obydwóch 'AQQ'. To już lepiej było się kierować kompozycją Standard czy ProStandard. Są znacznie bardziej stonowane. Choć strony internetowe i tak lepiej mi się przegląda, gdy są jasne :)

Propozycja Karola z rozjaśnieniem jest oczywiście bardzo rozsądna :)

• Shiny lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#29 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2013.04.07, 00:12

Co jak co, ale forum powinno być akurat przede wszystkim czytelne i funkcjonalne, a nie błyszczące i "reklamowe". Od tego jest strona główna projektu, a nie forum, gdzie ludzie raczej szukają pomocy albo chcą podzielić się pomysłem, a nie podziwiać widoki..raczej nikt nie zainstaluje aqq tylko dlatego, że w tle forum jest aqq-kowa kratka.

• Shiny lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#30 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.04.07, 00:36

O ile co do poprzedniego stylu AQQ mam jednak mieszane odczucia, tak do tego stylu mam jak najbardziej pozytywne! [APPROVED] :D

• Deadmaster lubi to

#31 vBz

vBz

Expert

• Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2013.04.07, 13:52

Do obecnego stylu AQQ było wiele zarzutów, że ma zbyt jaskrawe barwy, nie można się dobrze skupić na treści, ale tutaj widzę, że jest jeszcze bardziej jaskrawo. Najlepsza w moim odczuciu byłaby biała wersja z drobną ilością elementów nawiązujących do komunikatora(przerobione IP.Board), taką jaką przygotowywałem razem z Wareczkiem zanim Oconnel jej nie zobaczył :D

Nie rozumiem też czemu chcecie na siłę zintegrować stronę główną i forum jednym wyglądem. Większość stron głównych jest kompletnie inna niż forum, a same forum ma tylko logo i lekko zmienione barwy i nie spotkałem się z opinią typu: "ej, a czemu wasza strona główna jest inna niż forum?", pomijając fakt, że strona główna nie jest stroną główną tylko interaktywnym plakatem ;)

• Beherit i Qrix lubią to

#32 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.04.07, 15:58

No gdyby ten styl był jasny, to żółty na białym nie byłby taki jaskrawy i to moim zdaniem najrozsądniejsze, co można zrobić. Przecież i tak byłyby kolory z loga.

A Wareczek niech nie mówi, że czas na narzekanie był wcześniej, bo wszystkie opinie były olewane (z wyjątkiem jednej - o grubej, żółtej ramce dookoła całej kategorii).

• Shiny lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#33 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.07, 16:45

Będę tak mówił, bo ten temat jest do uwag technicznych o wykonanym stylu, a nie o koncepcji wizualnej.
  • Deadmaster lubi to

#34 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.04.07, 18:02

No nie wiem, wg pierwszego posta mozna tu zglaszac takze sugestie, a popraw bledow sie nie sugeruje, to przeciez oczywistosc :)

• Shiny lubi to

#35 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.07, 18:04

Sugestie związane z działaniem stylu w różnych obszarach forum, na którym został on zainstalowany. Nie sugestie zmiany całej koncepcji :P
  • Deadmaster lubi to

#36 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2013.04.07, 18:34

To cała koncepcja powinna polecieć do kosza. Wszyscy poza Oconnelem wiedzą, że projekt jest do bani. Nawet Ty Wareczek to wiesz oraz Ty Wu. Pierwszy projekt był genialny, każdy kolejny jest coraz gorszy. Spójrzcie dla przykładu na serwis Allegro, gdzie logo jest pomarańczowe. Czy nowy layout jest też w tych kolorach? Czy forum Allegro też? Nie, bo tam są ludzie co znają się na kolorystyce i trendach. Jaskrawe kolory były dobre na początku raczkowania html, wszyscy idą teraz w prostotę i przyjemny widok - Allegro, Onet, Wp, serwisy Google itp itd etc. Mi osobiście to wisi, nie mi spadnie dochód po stracie potencjalnych użytkowników odstraszonych stroną z lat 90tych.
  • kr2ysiek, Pol i Shiny lubią to

#37 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2013.04.07, 19:08

Wszyscy poza Oconnelem wiedzą, że projekt jest do bani. Nawet Ty Wareczek to wiesz oraz Ty Wu.

No popatrz. A ja myślałem, że to kwestia gustu ;) Projekt wziął się ze strony głównej, który z resztą nie ja robiłem i nie uważam, ze jest do bani. OC wdrożył ten projekt i tym samym wykonał pierwszy krok. Co do projektu skinu vBz, to byłem mu przeciwny, bo wtedy strona główna nie była ruszona. A skoro wygląd miał być wspólny, to nie podobała mi się wizja strony w takim stylu. I prawdę mówiąc jaki by ten styl nie był, to złotego środka się nie znajdzie. Jedynym rozwiązaniem byłoby zostawienie kilku styli do wyboru, jak to było do tej pory. Ale to już nie moja decyzja czy tak będzie czy nie.

I nie popadajcie w jakieś skrajności. Spadnie dochód po zmianie stylu? A może tak od razu AQQ upadnie co? :) Przy wprowadzaniu stylu vBz były takie same kłótnie i spory. I co? Wszyscy się przyzwyczaili. I tak naprawdę każdy może przedstawić swój projekt/modyfikację póki jest czas i pomóc mi w jego zmianie. Nikt Wam nie broni. Wtedy byłaby to praca społeczności dla społeczności. No ale pewnie, tak jak karolowi, nikomu się za darmo nie chce :)

Swoją drogą ciekawe jest to, że skin jest ni to prywatny, ni to publiczny - żeby go odpalić trzeba kliknąć link w pierwszym poście. Zaprosiłem Was do testów, a niektórzy się rzucili jakby Wareczek wcisnął go Wam na siłę, usunął wszystkie inne style i pozdrowił hasłem "korzystajcie z tego albo do widzenia". I potem padają teskty "bronicie stylu jak jakiejś świętości". A gdzie ja napisałem, że zmian nie będzie? To dopiero pierwsza wersja i do końca daleka droga. Co prawda całkowita zmiana koncepcji odpada, bo nie mam aż tyle czasu, ale coś zawsze zmienić można. Żebyście Wy chociaż jednogłośnie byli w stanie mi przedstawić projekt, który wszystkim się spodoba, to by było dobrze :)

• Malusiolka lubi to

#38 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2013.04.07, 19:19

Ale przecież wszyscy jednogłośnie mówią "nie" dla jaskrawych kolorów - czego jeszcze chcesz? Mamy podać paletę barw jaka by była najlepsza?
  • Silverlight i DienoX lubią to

#39 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2013.04.07, 19:31

Tak, macie podać paletę barw :) Najlepiej z konkretnym przykładem (screenem), żeby inni mogli się wypowiedzieć na jego temat. Ciekawe czy pierwsza lepsza rzucona propozycja zyska jednogłośne "tak", żebym nie musiał bawić się w zgadywanki. Bo fajnie się mówi "wywalić jaskrawy", ale co w to miejsce dać, żeby przynajmniej większość była zadowolona, to już sztuka.

#40 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.04.07, 20:48

Ok, chcesz przykład, to proszę bardzo. Nie jest może on idealnie zrobiony, ale widać różnicę:
forumstylaqq3.th.png
Jedna belka została bez zmian, druga to gradient z kolorów prosto z awatara Oconnela z ramką z jaśniejszego koloru (pewnie można zrobić nawet bez grafik). Wywaliłem cienie pod tekstem, tylko zwiększają niepotrzebnie kontrast, tekst w postach też przyciemniłem. Przycisk "Lubię to" też trzeba wy wykonać w tych odcieniach, aktualnie jest jaśniejszy nawet od belki i też ma ten jaskrawy, żółty cień (#FFFF00).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych