Skocz do zawartości


Zdjęcie

Testy stylu forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#41 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.04.07, 21:49

Przy wprowadzaniu stylu vBz były takie same kłótnie i spory. I co? Wszyscy się przyzwyczaili.

Nie wszyscy. Ja od kiedy tamten styl wszedł przeszedłem na IP.Board. I chyba nie tylko ja.

 

I tak naprawdę każdy może przedstawić swój projekt/modyfikację póki jest czas i pomóc mi w jego zmianie. Nikt Wam nie broni. Wtedy byłaby to praca społeczności dla społeczności. No ale pewnie, tak jak karolowi, nikomu się za darmo nie chce :)

Przedstawiłem szybki mockup przekolorowany w Photoshopie w 5 minut, kr2ysiek swój też (trochę - a może nawet bardzo - bym go rozjaśnił, ale jest naprawdę lepiej niż to co mamy proponowane teraz). Co do pracy za darmo - czas to pieniądz, a jak mam wybierać czy poświęcę go na projekt za który dostanę pieniądze albo na taki za który jedynie mi podziękują, to wybiorę ten pierwszy.

 

Swoją drogą ciekawe jest to, że skin jest ni to prywatny, ni to publiczny - żeby go odpalić trzeba kliknąć link w pierwszym poście. Zaprosiłem Was do testów, a niektórzy się rzucili jakby Wareczek wcisnął go Wam na siłę, usunął wszystkie inne style i pozdrowił hasłem "korzystajcie z tego albo do widzenia". I potem padają teskty "bronicie stylu jak jakiejś świętości". A gdzie ja napisałem, że zmian nie będzie? To dopiero pierwsza wersja i do końca daleka droga. Co prawda całkowita zmiana koncepcji odpada, bo nie mam aż tyle czasu, ale coś zawsze zmienić można. Żebyście Wy chociaż jednogłośnie byli w stanie mi przedstawić projekt, który wszystkim się spodoba, to by było dobrze :)

Przy ostatniej zmianie stylu właśnie tak Wareczek grzmiał - że będzie nowy skin i koniec, ale jakoś udało się wywalczyć możliwość wyboru. Nie chcę znowu być pod ścianą z jedynie nowym stylem, więc od razu proszę o możliwość wyboru IP.Board. Ty nie napisałeś, że zmian nie będzie, ale to można wywnioskować z postów Wareczka...


Co do projektów, które się podobają - do IP.Board nie widzę zastrzeżeń ;) Na tym forum też mają dobry skin, ten też jest ok, ten też, Neat jest super, ten też dobry, taki też mi się podoba.

 


Z uwag innego rodzaju - przycisk od cytowania jest zielony, do niczego nie pasuje. Taki sam jest w IP.Board :D


Użytkownik karololszak edytował ten post 2013.04.07, 21:50


#42 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.07, 21:54

Wcale nie mówiłem, że po wejściu nowego stylu znikną wszystkie inne, tylko że docelowo na forum będzie tylko jeden styl. Nie przypisywałem żadnego wydarzenia powiązanego z tym faktem. Darmowe style nie wchodzą w grę. Kiedy zrozumiecie, że to jest forum komercyjnego produktu i potrzebuje unikalnego wyglądu?

#43 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.07, 22:14

Kiedy zrozumiecie, że to jest forum komercyjnego produktu i potrzebuje unikalnego wyglądu?

Unikalny? Faktycznie tylko na naszym forum można znaleźć takie jaskrawe kolory. Ja dziękuję za taką unikalność :)
  • Shiny lubi to

#44 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.07, 22:15

W tym zdaniu nie wywierałem presji na ten styl, tylko odrzucałem style darmowe i ogólnodostępne.

#45 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.04.07, 22:26

Ciekawe czy pierwsza lepsza rzucona propozycja zyska jednogłośne "tak"

 
Póki co mamy prawie jednogłośne "nie" ;)

OC wdrożył ten projekt i tym samym wykonał pierwszy krok

Nikogo o nic nie obwiniam ale chyba nigdzie nie było konsultacji dotyczących strony głównej (gdzie wg mnie również jest nader kontrastowo).

Użytkownik Pol edytował ten post 2013.04.07, 22:28

  • Shiny lubi to

#46 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.07, 22:30


OC wdrożył ten projekt i tym samym wykonał pierwszy krok

Nikogo o nic nie obwiniam ale chyba nigdzie nie było konsultacji dotyczących strony głównej (gdzie wg mnie również jest nader kontrastowo).


Chyba najlepiej było właśnie tak zrobić. Wdrożyć styl i nie pytać nikogo o zdanie :-P

#47 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.08, 09:26

Wareczek, a później płakać, że mało Użytkowników jest na forum ;)


  • Shiny i MacGregor lubią to

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#48 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2013.04.08, 09:37

Wcale nie mówiłem, że po wejściu nowego stylu znikną wszystkie inne, tylko że docelowo na forum będzie tylko jeden styl. Nie przypisywałem żadnego wydarzenia powiązanego z tym faktem. Darmowe style nie wchodzą w grę. Kiedy zrozumiecie, że to jest forum komercyjnego produktu i potrzebuje unikalnego wyglądu?

Czym się różni "zniknięcie wszystkich innych" od "docelowo będzie jeden styl"?  :mellow: Nie neguję, że domyślny skin powinien być unikalny, wręcz przeciwnie. Jednak uważam, że użytkownicy, zwłaszcza ci wieloletni, mają coś do powiedzenia i powinno się ich wysłuchać. W społecznościach wychodzi to tylko na dobre. Wszystkich nigdy się nie zadowoli, więc nie wiem czemu nie można pozostawić wyboru w postaci alternatywnych skinów.


  • Shiny lubi to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#49 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.04.08, 14:54

A mogłyby się tak pojawić jakieś opinie na temat tego co pokazał kr2ysiek? Bo póki co jako jedyny zaprezentował projekt zamiennika dla zółtych kolorów.


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#50 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2013.04.08, 15:19

Już trochę lepiej bo nie ma tak dużego kontrastu pomiędzy tłem a belkami. Ja bym jeszcze usunął żółte obramówki z przyckisków (paginacja stron, lubię to) bo w większości to one dają duży kontrast.

@Edycja - wu, a czy możesz usunąć tylko obramówki z belek, ciekawi mnie czy to nie wystarczy do zmniejszenia kontrastu.

Użytkownik Senega edytował ten post 2013.04.08, 15:20

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#51 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.04.08, 17:26

Wystarczy wywalić te cienie, to jest kontrastowy żółty, wstawiony prawie do każdego tekstu...



#52 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.08, 18:02


Wcale nie mówiłem, że po wejściu nowego stylu znikną wszystkie inne, tylko że docelowo na forum będzie tylko jeden styl. Nie przypisywałem żadnego wydarzenia powiązanego z tym faktem. Darmowe style nie wchodzą w grę. Kiedy zrozumiecie, że to jest forum komercyjnego produktu i potrzebuje unikalnego wyglądu?

Czym się różni "zniknięcie wszystkich innych" od "docelowo będzie jeden styl"?  :mellow: Nie neguję, że domyślny skin powinien być unikalny, wręcz przeciwnie. Jednak uważam, że użytkownicy, zwłaszcza ci wieloletni, mają coś do powiedzenia i powinno się ich wysłuchać. W społecznościach wychodzi to tylko na dobre. Wszystkich nigdy się nie zadowoli, więc nie wiem czemu nie można pozostawić wyboru w postaci alternatywnych skinów.


Będzie jeden, bo społeczności tego forum nie stać na spłodzenie dwóch dobrych stylów. Proste? :-)

#53 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.08, 18:21

Społeczność nie może zrobić dobrego stylu bo szef forum ma wizję powiązania go z logiem AQQ czyli wszystkie fajne style i tak do kosza pójdą. I koło się zamyka...

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.04.08, 18:22

  • kr2ysiek, Pol i MacGregor lubią to

#54 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.04.08, 18:31

@Senega jeżeli zostanie przyjęty nowy kolor, to zmianie ulegną wszystkie żółte elementy.

@Beherit może tak chociaż oceń pracę krzyśka, bo samym marudzeniem niczego nie uzyskamy.


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#55 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.08, 19:04

Przecież to oczywiste, że to co pokazał kr2ysiek jest lepsze :)

#56 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2013.04.08, 20:32

A co szkodzi aby dodatkowy styl nie był autorski? Co złego jest w stylu IP.Board lub Neat?


Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#57 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.04.08, 21:55

Poza tym, skoro AQQ jest projektem komercyjnym i musi mieć styl odrębny, to wyłóżcie kasę, a na pewno pojawi się grono chętnych gotowych do zrobienia unikalnego stylu ;) wtedy będzie można zacząć cokolwiek wybierać. Teraz właściwie stoimy przed faktem dokonanym, bo styl już jest, a innego nie ma, głosu też mieć nie wolno...



#58 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.04.08, 22:14

głosu też mieć nie wolno...


Ale bzdura :D

Teraz właściwie stoimy przed faktem dokonanym, bo styl już jest, a innego nie ma


A ktoś usunął styl IP.Board i AQQ? Bo chyba nie ;)

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.04.08, 22:14

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#59 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.04.08, 22:45

Nie czytałem poprzednich postów (nie chce mi się i nie mam czasu :P), jeśli poruszyłem jakąś kwestię, która już była omawiana, to przepraszam.

1. "Więcej" - dlaczego tło jest niebieskie? Wg mnie nie pasuje.

2. Czy mi się tylko wydaje czy na tym stylu nie wyrzuca mnie z forum niepotrzebnie (w przeciwieństwie do aktualnego stylu)?

3. Czy można zrobić tak aby ciągle z niego korzystać (po ponownym wejściu na forum znowu mam aktualny)?

#60 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.04.08, 22:59

@jojo87: Pierwsze to błąd, który miałem zgłosić. Co do drugiego to ani na tym ani na poprzednim mnie nie wyrzucało więc nie wiem o co chodzi. A co do trzeciego to styl przecież (przynajmniej u mnie) zostaje...


  • Silverlight lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych