Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] CP - możliwość kasowania maili z serwera

• Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: CP - możliwość kasowania maili z serwera (12 użytkowników oddało głos)

Jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

1. Tak (7 głosów [58.33%])

Procent z głosów: 58.33%

2. Nie (4 głosów [33.33%])

Procent z głosów: 33.33%

3. Nie mam zdania (1 głosów [8.33%])

Procent z głosów: 8.33%

Głosuj

#1 przemhb

przemhb

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2013.04.13, 18:30

Wiele z docierających do nas maili to spam. Już rzut oka na temat wiadomości czy nadawcę pozwala nam to stwierdzić. Czy zatem warto patrzeć na nie wielokrotnie? Myślę, że nie.

Proponuję, by w CP można było usuwać niechciane maile z serwera pocztowego. Rzut oka, jedno kliknięcie i z głowy - nie trzeba bedzie drugi raz patrzyć na niechcianą wiadomość i usuwać jej dopiero kliencie pocztowym.

Przykładowa implementacja mogłoby wyświatlać ikonkę kosza po najechaniu myszką na prawy dolny róg wiadomości w CP. Wygodna byłaby przy tym możliwość zaznaczenia kilku wiadomości do usunięcia z serwera.

#2 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2013.04.13, 18:37

Wątpię, że coś takiego zostanie wprowadzone. Centrum powiadomień jak sama nazwa wskazuje służy do powiadamiania, a nie zarządzania pocztą :) Swego czasu do obsługi poczty były wtyczki, ale nie wiem czy jeszcze działają poprawnie.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#3 przemhb

przemhb

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2013.04.13, 19:19

Centrum powiadomień jak sama nazwa wskazuje służy do powiadamiania, a nie zarządzania pocztą :)

Nie ograniczałbym sztucznie funkcjonalności programu. Nazwa nazwą, a użyteczność modułu to inna sprawa. Usuwanie maili to drobna, acz użyteczna funkcja. Jej istnienie w CP ma uzasadnienie jej użytecznością. Osobiście korzystałem z niej w każdym komunikatorze, którego używałem (Spik, Miranda, Trillian dają taką możliwość).

Kto raz skorzysta z kasowania niechcianych maili w CP, ten szybko się nie będzie mógł się bez tej funkcji obejść.

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.14, 16:29

AQQ to komunikator a nie klient poczty.

#5 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2013.04.14, 17:06

Dokładnie tak.Równie dobrze komuś mogłoby brakować dodawania komentarzy do filmików na yt z poziomu odtwarzacza youtube, gdy jesteśmy zalogowani do google. Swego czasu było jedno forum expressivo, obecnie ivona reader, który również posiada funkcje powiadamiania o nowych wiadomościach, przy czym wyświetlana jest jedynie ilość nowych wiadomości, a syntezator mówi, od kogo ją dostajemy I mimo tak skromnej funkcjonalności ta funkcja ma się całkiem dobrze. W końcu to jedynie powiadamiacz, a nie klient poczty. 

Użytkownik wu112 edytował ten post 2013.04.14, 17:11
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości

#6 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2013.04.14, 17:09

Ciekawy jestem ile razy jeszcze moderatorzy będą musieli napisać, że nie cytujemy poprzedniego posta w całości ... Beherit dobrze napisał. Skupmy się na rozwoju komunikatora, a nie na CP, które do działania AQQ niezbędne przecież nie jest. A jeśli już tak bardzo ktoś chce, to może w formie wtyczki? Oczywiście Oconnel musiałby to umożliwić najpierw...

#7 przemhb

przemhb

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2013.04.15, 21:00

AQQ to komunikator a nie klient poczty.

Podchodząc w ten sposób całe CP można postawić pod znakiem zapytania - w końcu AQQ to komunikator, a nie...

#8 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.15, 21:19

Ciekawy jestem ile razy jeszcze moderatorzy będą musieli napisać, że nie cytujemy poprzedniego posta w całości ... Beherit dobrze napisał. Skupmy się na rozwoju komunikatora, a nie na CP, które do działania AQQ niezbędne przecież nie jest. A jeśli już tak bardzo ktoś chce, to może w formie wtyczki? Oczywiście Oconnel musiałby to umożliwić najpierw...

Eleks,piszemy non stop, ale macie to gdzieś. Dlatego też będziemy wpajać Wam, aż do skutku. W końcu przestaniecie cytować poprzedni post. Przecież każdy widzi, co jest wyżej napisane.

A wracając do tematu, to zgadzam się z Beherit. Powinniśmy większą uwagę zwracać na rozwój komunikatora, a nie duperele.

w końcu AQQ to komunikator, a nie...

przemhb, a Ty co masz na myśli z tym?

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#9 przemhb

przemhb

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2013.04.15, 21:56

Mam na myśli to, że to kiepski argument. Równie dobrze można powiedzieć, że AQQ nie jest np. czytnikiem RSS, klientem Facebooka, czy w ogóle jakimkolwiek powiadamiaczem, bo jego zasadniczą funkcją jest bycie komunikatorem, a wymienione funkcje do tej zasadniczej nie należą.

Określanie CP z ew. kasowaniem maili "klientem poczty" to demagogia. Poproszę merytoryczne kontrargumenty. Jestem w stanie przyjąć np. stwierdzenie, że obecnie ważniejsze są prace nad samym AQQ, a nie dodatkowymi funkcjami ("duperele" - z szacunkiem proszę).

Funkcja kasowania maili uczyniłaby CP bardziej funkcjonalnym, użyteczniejszym. W mojej ocenie miałaby szansę być wykorzystywana na codzień przez wielu użytkowników. Oszczędziłaby im pobierania śmieci przez ich programy pocztowe i późniejszego ponownego zajmowania czasu na ich zaznaczanie i kasowanie przy drugim czytaniu tytułów.

Funkcja jest prosta, jest realizowalna, a nakłąd pracy nie jest nadmierny w stosunku do korzyści.

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.15, 22:52

CP dostarcza tylko powiadomienia, inne bardziej zaawansowane akcje nie wchodzą w grę. W końcu sama nazwa na to wskazuje... Zarządzanie FB? Od tego jest sam FB. Kasowanie maili? Od tego jest klient pocztowy.

• Eleks lubi to

#11 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2013.04.15, 22:55

Beherit, zależy jakiej akcje. CP mogłoby informować np. dacie odebrania powiadomienia, ale to już zupełnie inna "bajka" ;)

#12 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.16, 09:21

a nie dodatkowymi funkcjami ("duperele" - z szacunkiem proszę).

Jeżeli Ciebie tym uraziłam, to przepraszam.

Owszem, może i komuś to się przyda, ale dla mnie to jest zbędne.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#13 uatuvedin

uatuvedin

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.04.16, 12:50

Ehhh, chyba niektórzy najwidoczniej nie wiedzą co to klienty poczty, tworzenie wtyczki w tym względzie mija się kompletnie z celem.

Per Ardua Ad Astra

#14 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.04.16, 21:20

CP dostarcza tylko powiadomienia, inne bardziej zaawansowane akcje nie wchodzą w grę. W końcu sama nazwa na to wskazuje... Zarządzanie FB? Od tego jest sam FB. Kasowanie maili? Od tego jest klient pocztowy.

A do czego służy klient pocztowy ?? Do komunikacji za pomocą protokołów POP, SMTP i IMAP, zatem jest to komunikator. Także jeżeli ktoś uważa, że AQQ nie powinno rozszerzać zakresu obsługiwanych protokołów, to powinien tym samym promować hasło "AQQ - klient Jabbera", a nie komunikator !! 

279.gif

#15 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.16, 23:39

Czepiasz się słów wiesz? Pisząc komunikator miałem na myśli program do pisania wiadomości - czatów w czasie rzeczywistym. Wszyscy zresztą wiedzą o co chodzi. Protokół komunikacyjny poczty jest znacznie inny, bardzo specyficzny i nie można tego wrzucać do jednego worka wraz z IM.

#16 przemhb

przemhb

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2013.04.17, 21:56

Tak. Protokół jest zdecydowanie inny. Ale czy nie został on już zaimplementowany w AQQ? Został. A zatem nie mówimy o dużej od strony programowej zmianie, a o niewielkim, acz użytecznym rozszerzeniu funkcji AQQ.

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.17, 22:32

Użyteczne może i owszem ale zaraz ludzie będą chcieli więcej - odczyt całego maila, załączników, wysyłaniu maili... Dam sobie rękę odciąć, że Oconnel tego nie doda nawet jak propozycja trafi na tracker.

#18 uatuvedin

uatuvedin

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2013.04.17, 23:33

Może dodane zostanie w ...AQQ XYZ :-D

Per Ardua Ad Astra

#19 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2013.04.17, 23:40

Ludzie narzekają na przepych funkcji w GG, bo Radio, bo Poczta, którą wycofują, bo to, bo siamto. Przechodzą na AQQ, bo tu większość zbędnych w komunikowaniu się funkcjonalności można sobie co najwyżej dograć w formie wtyczki. Jako, że propozycja dotyczy rdzenia AQQ, to realizacja jej byłaby kpiną i upodabnianiem się do kombajnu. Po co?

Jeśli Oconnel umożliwiłby takie operacje w SDK,(jeśli jest to konieczne), to może ktoś by się podjął napisania wtyczki. Choć moim zdaniem, to bezsens jest. Ale może ktoś będzie korzystał.

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.17, 23:41

Sprawa jest jak najbardziej wykonalna. Kwestia tylko tego, że ewentualne zmiany na skrzynce pocztowej (czyli usunięcie wskazanych e-maili) nastąpiło by dopiero przy kolejnej najbliższej synchronizacji. Nie jest bowiem tak, że AQQ trzyma połączenie ze skrzynką pocztową otwarte w tle. Zmiany zatem nie mogą i nie będą propagowane od razu.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych