Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Jabber] Czy da się zmienić zachowanie wyświetlania statusu na liście kontaktów?

jabber status

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seiya

Seiya

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.04.29, 12:02

JfOi2Ys.png

 

Pytanie moje jest takie: czy da radę zmienić sposób wyświetlania statusu kontaktu?

Masa ludzi używa teraz komunikatora na androidzie, przez co wyświetlają się jako "away" zamiast dostępny.#2 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5031 postów

Napisano 2013.04.29, 12:10

Gdzie tutaj widzisz błąd? Wszystko wskazuje na to, że zasób na samej górze ma najwyższy priorytet stąd jest on prezentowany na liście kontaktów. Rozwiązanie jest proste - takie osoby muszą wreszcie zwrócić uwagę na priorytet jaki nadają zasobom bo to normalne zachowanie sieci Jabber.#3 Seiya

Seiya

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.04.29, 12:31

Ja nie widzę tu błędu (proszę czytać ze zrozumieniem). Pytam tylko czy da radę to w jakiś sposób zmienić?
O ile mi dobrze wiadomo, to na preinstalowanym Talku na Androidzie nie da rady ustawić priorytetu. Poza tym 99% użytkowników nawet nie będzie wiedziała co to jest ten priorytet i do czego służy i w cale im się nie dziwię, bo dlaczego miałoby ich to obchodzić.

Z resztą, myśląc logicznie można by stwierdzić, ze faktycznie jest błąd. Bo skoro ktoś jest na tym jabberze dostępny, to dlaczego miałby się wyświetlać jako "away" na liście kontaktów? Co z tego że na jednym z połączonych komunikatorów jest "away" skoro na innym jest dostępny?

Użytkownik Seiya edytował ten post 2013.04.29, 12:34


#4 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5031 postów

Napisano 2013.04.29, 16:18

Nie da się tego zmienić bo niby po co? Takie działanie jest prawidłowe, prezentowany status zależy od priorytetu i koniec. Wina leży po stronie użytkowników a nie sieci Jabber (bo tak właśnie ona działa) czy komunikatora.

#5 Draen

Draen

  Bywalec

 • Użytkownik
 • 128 postów

Napisano 2013.04.29, 16:28

Akurat w tym przypadku wina leży po stronie programistów Google  :E  W GTalku nie ma możliwości zmiany priorytetu.

Co zresztą zostało już zgłoszone.#6 Seiya

Seiya

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.04.29, 17:25

Trochę nie rozumiem Twojego podejścia i odnoszę wrażenie że się rzucasz na mnie, tak jakbym wyskoczył co najmniej z jakimiś dzikim pomysłem. Skoro 99% użytkowników jest na takim poziome, że nie zmieni sobie priorytetu, to gratuluje z podejściem. Po co robić w takim razie soft dla tych użytkowników, skoro ich się olewa?

 

Weź pod uwagę przypadek kiedy masz komunikator na androidzie (załóżmy nawet że możesz ten priorytet zmienić) i na laptopie. Przy czym na laptopie masz wyższy priorytet ustawiony. Odchodzisz od laptopa - status "away" - ale chcesz mieć możliwość rozmowy itp. i używasz komunikatora na androidzie w którym jesteś dostępny. To co w takim przypadku, masz sobie za każdym razem zmieniać ten priorytet żeby ludzie widzieli że jednak mogą z Tobą porozmawiać? To jesteś w końcu dostępny w takim przypadku czy nie?#7 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5031 postów

Napisano 2013.04.29, 21:45

Skoro 99% użytkowników jest na takim poziome, że nie zmieni sobie priorytetu, to gratuluje z podejście.


Możesz mi zdradzić skąd masz takie dane? Bo większość moich znajomych wie co to priorytet i jak go zmienić.
 
Weź pod uwagę przypadek kiedy masz komunikator na androidzie (załóżmy nawet że możesz ten priorytet zmienić) i na laptopie. Przy czym na laptopie masz wyższy priorytet ustawiony. Odchodzisz od laptopa - status "away" - ale chcesz mieć możliwość rozmowy itp. i używasz komunikatora na androidzie w którym jesteś dostępny. To co w takim przypadku, masz sobie za każdym razem zmieniać ten priorytet żeby ludzie widzieli że jednak mogą z Tobą porozmawiać? To jesteś w końcu dostępny w takim przypadku czy nie?

Przykład jest dobry. Widziałbym to jako propozycja wtyczki zmieniającej priorytet dla danego stanu. Tylko co jak na telefonie masz status online i zapomniałeś go zmienić zaś na laptopie zmieni Ci się ba away po 5 min nieobecności?:)

#8 Seiya

Seiya

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.04.30, 09:39

Dane oczywiście wzięte z powietrza ;) Ale sądząc po awatarze, stawiam że duża część Twoich znajomych (z resztą podobnie jak moich) zna się trochę na informatyce. Patrząc natomiast na ludzi takich jak moi rodzice, rodzeństwo czy narzeczona stwierdzam, że przejmowanie się jakimiś priorytetami jest może nie ponad ich możliwości, ale na pewno ponad ich "chciejstwo", bo będą sobie przedkładali wygodę użytkowania nad ogarnianie priorytetów (tym bardziej, że w innych klientach jabbera status wyświetla się zgodnie z logiką - patrz Google Talk, Gajm, Pidgin...). Poza tym jest wielu ludzi, którym nie ma kto wytłumaczyć co to jest priorytet.

 

Na telefonie status zmienia się automatycznie jak wygasisz ekran.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jabber, status

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych