Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skype śledzi rozmowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2013.05.16, 20:39

Pamiętacie jak kiedyś w ramach walki ze spamem (za czasów AQQ 1.x) dodaliśmy generowanie sprzętowego ID komputera, które było przesyłane na nasze serwery aby móc dokładniej identyfikować osoby które logowały się do naszej sieci? Wówczas naszym użytkownikom bardzo się to nie spodobało i szybko się z tego wycofaliśmy. Ale to nic w porównaniu z tym co aktualnie robi Microsoft ze Skypem. Co ciekawe, obecnie nikt nie widzi nic złego w tym, że Skype przechwytuję wysyłane loginy i hasła z naszych rozmów. Przy ich pomocy boty Microsoftu logują się na adresy którymi prywatnie się wymieniamy i.... no właśnie. Co dalej robią z danymi które udaje im się w ten sposób uzyskać to już kompletnie inna bajka. Zatem ostrożnie, jeżeli macie do przesłania coś poufnego to mogę polecić ku temu nasz serwer aqq.eu :) Takich jaj to my nie robimy :D

Źródło: http://www.dobreprog...nosc,41270.html

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.05.16, 20:44

Zatem ostrożnie, jeżeli macie do przesłania coś poufnego to mogę polecić ku temu nasz serwer aqq.eu :) Takich jaj to my nie robimy :D

Jaaaasne. :P

Jak coś poufnego, to tylko zaszyfrowane. W tych czasach nikomu nie wolno ufać. ;)

Wracając do tematu, to, co oni wyrabiają, to koszmar. Chociaż, w sumie to w stylu M$...

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2013.05.16, 20:46

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2013.05.16, 20:46

Komuś jednak trzeba. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że nasz serwer przekazuje wiadomości bez zwłoki, i o ile nie są to wiadomości offline nie są one u nas przechowywane ani czytane czy też udostępniane komukolwiek. Jeżeli to się kiedyś zmieni to dam Wam znać :)

#4 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.05.16, 20:50

Oczywiście o nic Was nie oskarżam, to był raczej żart. ;) Nie mniej do przekazu informacji poufnej najlepiej się po prostu spotkać. A i tak ostrożność zawsze warto zachować.

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2013.05.16, 20:52

Nie każdemu się chcę chodzić na spotkania aby np. przekazać login i hasło do jakiejś witryny internetowej. W tym celu często są wykorzystywane właśnie komunikatory internetowe. Dlatego warto uczulać użytkowników na takie zachowania konkurencji które uderzają w reputacje wszystkich IM-ów.

#6 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.05.16, 20:53

Jak najbardziej, każde tego typu zjawisko powinno być nagłaśniane. IMHO są one absolutnie nieakceptowalne.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych