Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Prime 2.4.5.23

• Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.05.22, 17:21

AQQ Prime 2.4.5.23

Data wysłania: 2013.05.22, 17:21

Data aktualizacji: 2013.05.22, 17:28

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zapraszam do testowania nowej wersji beta. Nie ma w niej oszałamiających nowości, ale jest mnóstwo poprawek. Szczególnie takich na których zależało wielu z Was. Zebrane ostatnio błędy spróbowałem poprawić właśnie w tej wersji beta, i mam nadzieję, że te poprawki wpłyną pozytywnie na jakość pracy z AQQ. Jedyną drobną nowością, jest wyświetlanie chmurki informacyjnej, gdy użytkownik ma włączone AQQ, ale nie jest połączony z serwerem na swoim koncie głównym (nie dotyczy to sytuacji gdy AQQ nie może się samo połączyć). W takim przypadku, periodycznie będzie wyświetlany monit o tym, że AQQ jest w trybie offline. W chmurce znajduję się też link dzięki któremu będzie można połączyć się z serwerem bez potrzeby robienia tego ręcznie w menu stanów. Po co coś takiego? Wiem, że nikomu z Was tutaj to się na nic nie przyda. Aczkolwiek, są sytuacje w których czasem AQQ po starcie może być rozłączone domyślnie. Może się tak zdarzyć, gdy wystąpił jakiś problem na serwerze i użytkownik wcześniej został z niego wylogowany. Miałem zgłoszenia, i sam to nawet miałem jakiś czas temu możliwość obserwować, że osoby starsze lub mało okiełznane z AQQ/Internetem/komputerem nie wiedziały nawet, że są rozłączone i nie próbowały tego faktu zmieniać :) Stąd właśnie taka chmurka, która ma pomóc tym mniej zaawansowanym użytkownikom w połączeniu się z serwerem.

Zmiany w AQQ Prime 2.4.5.23
  • Poprawiono całkiem nie działającą w poprzedniej wersji automatykę.
  • Informacja o żądanej akcji na serwerze pocztowej nie pokazuje się już w formie stosu (przy wielu żądaniach).
  • Zwiększono limit na hasło GG do 50 znaków.
  • Dodano periodyczne ostrzeżenie o trybie offline głównego konta.
  • Możliwość przejścia w tryb online z poziomu chmurki z ostrzeżeniem o trybie offline.
  • Poprawiono pobieranie awatarów z sieci GG.
  • Poprawiono pobieranie danych publicznych z sieci GG jeżeli użytkownik miał znaki specjalne w swoim haśle.
  • Dodano klasy CSS dla grup: groupswitch-img-on, groupswitch-img-off, groupvis-img-active oraz groupvis-img-all
  • Zmieniono ikonkę dla opcji "Zamknij notyfikacje".
  • Schowano opcje "Serwer pocztowy" dla innych typów powiadomień niż e-mail.
  • Dodano wirtualny klik, po schowaniu popmenu w CP (opcja dla kompozycji, AQQ_NewsPopMenuClosed).
  • Możliwa blokada zmiany kolorystyki przez kompozycje wizualną (dodany tag DisableHueControls w pliku elements.xml).
  • Poprawiono funkcje kodowania znaków specjalnych w wywołaniach GET/POST wtyczki GG.
  • Po kliknięciu w chmurkę informacyjną o nowych powiadomieniach, ich lista nie jest dwukrotnie odświeżana.
  • Archiwum danego kontaktu mogło się nie otwierać, jeżeli kontakt był na wielu zasobach jednocześnie.
  • Przy próbie wysyłki SMS do kontaktu bez ustalonego numeru telefonicznego, AQQ poprosi o uzupełnienie wizytówki.
  • Dodano skrót "CTRL+ALT+Klik na powiadomieniu pocztowym", który usuwa wiadomość z serwera pocztowego.
  • Uaktualniono biblioteki SSL do wersji 1.0.1e (podziękowania dla moon-a).
  • Szereg poprawek lokalizacyjnych.
  • Poprawiono całkiem nie czytelną formatkę diagnostyki wadliwej wtyczki (w wersji EN).
  • Zdarzenia "czasowe" będą realizowane dopiero po udanym wczytaniu wszystkich wtyczek.
  • Wydłużono czas oczekiwania na wczytanie wtyczki do 25s (z 15s).
  • AQQ czasem nie pamiętało ustawionego ręcznie stanu "Rozłączony" po restarcie komunikatora.
  • Przycisk szybkiego dostępu do wtyczek działa teraz nawet gdy ustawienia są już otwarte.
  • Jeżeli AQQ jest zabezpieczone, to czytanie przychodzących wiadomości na głos będzie wyłączone.
  • Poprawiono pobieranie ilości lajków YT, jeżeli ich liczba przekraczała 10.000 oddanych głosów.
  • Dodano obsługę RSS w starszych wersjach 0.90 oraz 0.91.
  • Poprawiono problem ze zmianą hasła na takie, które zawierało znaki specjalne (sieć Jabber).

Pobierz pliklista zmian
  • Silverlight, Deadmaster i Shiny lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.05.22, 17:34

Dlaczego ta wersja nie pojawia się w aktualizatorze AQQ?

EDIT: Pojawiła się z opóźnieniem.

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2013.05.22, 17:46

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.05.22, 18:11

Było lekkie opóźnienie, sorry :)

#4 wilk

wilk

Bywalec

• Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2013.05.22, 18:16

Dzięki za poprawki we wtyczce GG.

Nie sprawdzam wersji beta, stąd moje zapytanie. Czy jest możliwość dodania w centrum powiadomień z jakiego serwera (chodzi o wyświetlanie jego nazwy) przyszła wiadomość e-mail? Obecnie dostaje wiadomość, ale nie wiem z którego konta.

Użytkownik wilk edytował ten post 2013.05.22, 18:16

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker

#5 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.05.22, 19:04

Czy jest możliwość dodania w centrum powiadomień z jakiego serwera (chodzi o wyświetlanie jego nazwy) przyszła wiadomość e-mail? Obecnie dostaje wiadomość, ale nie wiem z którego konta.

Niestety - taka informacja jest dostępna wyłącznie w postaci komunikatu wyświetlanego w postaci tooltipa po najechaniu na ikonkę powiadomienia (a przynajmniej jak dotąd nie widziałem, żeby w jakiejś kompozycji ktoś pokusił się o prezentowanie tej informacji na stałe i bardziej dostępnej formie ... ;/ ) . 

279.gif

#6 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.05.22, 19:15

Poza systemowym hintem nie ma raczej innej możliwości prezentacji tej informacji.

#7 wilk

wilk

Bywalec

• Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2013.05.22, 19:41

CP najpierw sprawdza pocztę na 3 kontach, które mam dodane, a później pokazuje tytuł wiadomości i jakiś początek. Nie można zrobić, żeby wyżej pokazywało nazwę serwera, którą wpisałem, nad powiadomieniem o nowej wiadomości?

Obecnie zgaduje na które konto przyszła wiadomość wyświetlona w powiadomieniu.

Użytkownik wilk edytował ten post 2013.05.22, 19:43

• Lord ByRad lubi to

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker

#8 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.05.22, 21:11

Silent Update

- Rozwiązany problem z dostępem do ogólnego archiwum (tylko z poziomu menu Kontakty)

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.05.22, 23:53

Bardzo mało tych poprawek, na bugliście leży jeszcze sporo nie ruszonych zgłoszeń. Kiedyś pisząc "mnóstwo poprawek" było widać na bugliście spore czystki przed wydaniem nowej wersji.

Odnośnie chmurki - nie pojawi się ona jak ręcznie zmienię stan sieci na offline?
  • mino, Deadmaster i ss9227 lubią to

#10 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.05.23, 01:59

Nie wszystkich da się zadowolić :D Jest dużo poprawek których nie było na bugliście, spójrz na change-log, to nazywasz małą ilością poprawek? :) Co do chmurki, to tak pojawi się. Aczkolwiek zamierzam ją jeszcze nieco dopieścić. Tak aby nie pokazywała się, jeżeli w ciągu danej sesji AQQ rozłączymy się. Dopiero po restarcie jeżeli nie przywrócimy trybu online chmurka będzie się pojawiała.

#11 moon

moon

Początkujący

• Użytkownik
  • 32 postów
  • MiejscowośćBydgoszcz

Napisano 2013.05.23, 05:51

Witam

@OC

Czy moglbys poprawic tez przy okazji ze jak instalujemy AQQ to zeby ikona na pulpicie byla w katalogu uzytkownikow all users szczegolnie gdy chyba juz wszyscy chodzimy na XP w gore ... gdzie jest wiele kont uzytkownikow ... bo za kazdym razem instaluje sie skrot ikony na uzytkowniku ktory ma prawa administratora ktory instalowal a uzytkownik inny juz tej ikony nie ma chyba warto by i ten problem rozwiazac w naszych beta instalatorach pol biedy gdy uzytkownik w domu ma tylko komputer dla siebie ale jak go wspoldzieli z inymi uzytkownikami ?? zreszta to juz na bagliscie tez 'opisalem' :)

Użytkownik moon edytował ten post 2013.05.23, 05:52

• Silverlight lubi to

System: Windows 8.1 Proffesional x64 bit + Przegladarka: IE 11
=> aktualizacje przeprowadzane wedlug harmonogramu Microsoftu

NEW: AQQ x64: {Wtyczki Standard oraz Kompozycje dostarczone w instalatorze AQQ }

#12 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2013.05.23, 09:18

Dodano periodyczne ostrzeżenie o trybie offline głównego konta.

A czy nie można tego wogóle wyłączyć? W tej chwili korzystam tylko ze skype bo aqq nie obsługuje proxy i co chwila pojawia mi się komunikat o trybie offline. Wiem że jestem offline i tak ma pozostać.

• Lord ByRad, Silverlight, kr2ysiek i 1 inna osoba lubią to

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#13 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.05.23, 11:23

Lista poprawek - owszem - przyzwoita, ale po Bugliscie (czyli problemach, na ktorych zalezy ludziom najbardziej) rzeczywiscie nie bardzo to widac. Dawno juz nie widzialem, wspomnianej przez Beherita, czystki, a zdecydowanie przydalaby sie :D

• Lord ByRad i mino lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#14 Narv

Narv

Bywalec

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2013.05.23, 13:45

• AQQ czasem nie pamiętało ustawionego ręcznie stanu "Rozłączony" po restarcie komunikatora.

Czasami? U mnie było tak nieustannie od momentu zainstalowania wcześniejszej bety, problem nie dotyczył tylko sieci GG. Strasznie irytujący błąd, na szęście pomyślnie usunięty w wersji 2.4.5.23. Dzięki Oconnel.

#15 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.05.23, 18:14

Po jakim czasie pojawia się informacja że konto główne jest w trybie offline?

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.05.23, 19:47

~5min

#17 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.05.23, 20:07

Połączony > Rozłączam się > czekam grubo ponad 5min i komunikat się nie pojawia hmm

#18 mart

mart

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2013.05.23, 20:12

Dodanie opcji z deaktywowaniem uciazliwego komunikatu o tym, ze jestesmy offline byloby bardzo dobrym pomyslem.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

#19 KMR

KMR

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 2013.05.25, 13:52

może by tak w końcu ruszyć facebook chat...

#20 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2013.06.01, 02:16

Jakiś czas temu była propozycja zmiany rozmiaru tekstu przez skrót ctrl i kółko myszki. Dzisiaj przypadkowo trafiłem na tą funkcję. stąd moje pytanie, w której wersji pojawiła się taka możliwość? czy może wynika to bezpośrednio z przeglądarki IE, bo oprócz tekstu powiększają się również emotki, co jest bardzo dobrym sposobem na ich odróżnianie. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych