Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z poprawnym wyświetlaniem kompozycji AQQ

kompozycje aqq okno

Najlepsza odpowiedź Draen , 2013.06.29, 17:38

Upewnij się, że masz zaznaczoną opcję w menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Kompozycje wizualne" >> "Zaawansowana stylizacja okien". Jeżeli pomimo zaznaczenia pozostaje obramowanie systemowe, to używana przez Ciebie kompozycja prawdopodobnie korzysta ze starego systemu obramowań, który nie jest już wspierany (info).

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 peciaq

peciaq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2013.06.29, 17:10

Witam, 

 

mam dość niewygodny problem. Otóż w wielu (większości) kompozycji występuje u mnie problem w poprawnym wyświetlaniu okien AQQ (okna programu i okien rozmów).

Tak jakby kompozycja nie obejmowała krawędzi okna i przycisku Exit, mimo że przy podglądzie kompozycji na liście dodatków w programie każda kompozycja pokrywa również te części. 

 

Wygląda to tak:

 

v7ei.png

 

A powinno być tak:

 

bxmv.png

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić? Zainstalowałem wiele fajnych kompozycji, ale przez te problemy z wyświetlaniem wiele z nich nie ma wymaganego klimatu.

 

Pozdrawiam,

peciaq



#2 Draen

Draen

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2013.06.29, 17:38   Najlepsza odpowiedź

Upewnij się, że masz zaznaczoną opcję w menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Wygląd" >> "Kompozycje wizualne" >> "Zaawansowana stylizacja okien". Jeżeli pomimo zaznaczenia pozostaje obramowanie systemowe, to używana przez Ciebie kompozycja prawdopodobnie korzysta ze starego systemu obramowań, który nie jest już wspierany (info).


Użytkownik Draen edytował ten post 2013.06.29, 17:39

  • peciaq lubi to

#3 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.06.29, 17:40

Ja już nie mam siły odpisywać na ciągle te same problemy. Apeluję do Oconnela i osób odpowiedzialnych o bezzwłoczne zlikwidowanie niekompatybilnych kompozycji. Tak być nie może! !! Proszę je zachować gdzieś na dysku, aby w razie czego można w przyszłości je zaktualizować i ponownie dodać, ale w tej chwili większość z nich NIE NADAJE SIĘ do dopuszczenia do użytku przez użytkowników.


  • peciaq lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#4 peciaq

peciaq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2013.06.29, 18:52

Spokojnie Silverlight, sam udzielam się na jednym z większych forów więc wiem co to znaczy odpisać po 100x na te same problemy.

Myślałem po prostu że coś jest nie tak, skoro to że te obramowania są normalne (mam zaznaczoną zaawansowaną stylizację okien), to jakoś to przełknę i się przyzwyczaję.



#5 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2013.06.29, 19:00

Sam udzielam się na jednym z większych forów więc wiem co to znaczy odpisać po 100x na te same problemy.

Serio? W takim razie powinieneś też wiedzieć, że przed napisaniem czegokolwiek na foum warto użyć takiej magicznej funkcji szukaj... Tematów o 'dziwnych' obramowaniach było co najmniej kilkanaście/dziesiąt... OC, zrób z tym coś, bo rzeczywiście można kota dostać... Problem rozwiązany.


  • peciaq lubi to

#6 Animcia

Animcia

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2013.07.23, 11:25

Mam podobny problem z kompozycją AQQ Chrome. Zawsze po zalogowaniu do AQQ na górnej belce zamiast ikon 'kontakty' itd. pojawiają się 'pęknięte obrazki'. Strasznie mnie to irytuje. Tym bardziej, że ta kompozycja jak na razie najbardziej mi odpowiada a ciągłe zmienianie na inną, żeby znowu wrócić do tej, tylko po to by wszystko było ok, po jakimś czasie staje się męczące. :(

 

http://imageshack.us/f/12/6m23.jpg/


Użytkownik Animcia edytował ten post 2013.07.23, 15:36






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kompozycje, aqq, okno

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych