Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożegnanie z AQQ :(

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 SZOPENRAPU

SZOPENRAPU

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 2013.07.16, 10:16

Witam Was.

Dzisiaj mija mój 1111 dzień użytkowania na obecnym koncie z prześwietnego multikomunikatora AQQ.

Jednak pora się z nim rozstać. Niestety, w świecie ciągłej gonitwy i telefonów z systemem Android mało kto już docenia zalety sieci Jabber, GG, Tlen... Teraz tylko Facebook Chat lub GTalk, który nawet smsy w znacznym stopniu zastąpił.

I tak, z racji licznych przenosiń osób mi bliskich, znajomych, krewnych na FB, i ludzi, z którymi pracuję lub porozumiewam się biznesowo za pośrednictwem GTalk/Hangouts, AQQ spadł do rangi "nie używany". :(

Ale miło pamiętam spędzone z nim chwile. Dawno temu noce przepisane z dziewczynami, kłótnie i miłe rozmowy, kontakt z klientami, pracownikami i szefostwem, zdjęcia projektów przesyłane za pomocą Offline Pictures (dziękuję Qrix), przypomnienia o pogodzie (dzięki KAmerOK), setki linijek kodu podczas tworzenia własnych programów (dzięki Arthemis za Simple Syntax Highlighter), rozmowy przez Skype'a by zobaczyć się z dziewczyną (dzięki Pol), oszustwa w pracy wysyłając o danej godzinie linki z projektami za pomocą AutoSender (dzięki Kendziooor, Pbo), upload plików na serwer za pośrednictwem FTP upload (dzięki WiTuŚ) i wiele innych wtyczek, o których chciałbym wspomnieć, a przewinęły się przez mój komunikator lub dalej są i dzielnie wykonują swoją funkcję ułatwiając korzystanie z AQQ (obecnie używane zawarte są w podpisie).

Dziękuję autorom za włożoną pracę, stracony czas i nerwy (kto się nie denerwuje jak coś nie działa jak powinno :D).

No cóż... Pora się rozstać. Życzę Wam dalszego rozwoju komunikatora jak i wtyczek do niej, przyjemności z korzystania, i żeby nigdy w nim nie umarło życie jak w moim przypadku.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich. :-)

System: Windows 7 Home Premium SP1 x64 | IE: 9.0 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza beta | Kompozycja: Black Magic
Wtyczki: AQQ Restarter, AQQ Contact State, AutoSender, GG Clone, HotKey, InvShow, Makra, Offline Notify, Offline Pictures, Past and Send, Pogoda, State Notifier, TabKit, WrzutaPlayer, YTPlayerFix

#2 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.07.16, 10:24

Przecież AQQ obsługuje i GTalk i Facebook chat...

A co do SMS-ów, nie dziwię się, sam zamiast nich używam Jabbera przez komunikator Xabber.

#3 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2013.07.16, 17:51

Myślę, że wrócisz do AQQ jeśli Oconnel spełni obietnicę i wyda wersje na Androida. Jeśli...

#4 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2013.07.16, 21:26

Przypominam też, że AQQ obsługuję FB i GTalka, nie wspominając już o powiadomieniach. Nie tracisz zatem kontaktu ze znajomymi, nawet jeżeli Ci siedzą na Fejsie czy GTalk-u.

• Qrix i Driver lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.07.16, 22:01

Jeżeli nie ma ochoty siedzieć na AQQ, to trudno. Przecież nie będziemy płakać. Może kiedyś chłopak zmieni zdanie i z powrotem wróci do nas. Wielu już odchodziło, a i tak wracało.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#6 Driver

Driver

Adept

• Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 2013.07.17, 00:35

Przyznam że byłem jednym z nich :) AQQ używam od czasu wersji 1 i od samego początku mam konto w wersji 2 (jabber) Zrobiłem sobie 1,5 roczną przerwę w korzystaniu z AQQ czego żałuję do dziś :)

AQQ Maniak :aqq:

#7 RRRadek

RRRadek

Początkujący

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2013.08.15, 11:51

Obecnie gmail nie korzysta już z Gtalk a z hangout we wszystkich swoich usługach !!

Aqq obsługuje tylko malutką część hangout więc nie wprowadzajcie w błąd.

Można TYLKO prowadzić rozmowy tekstowe a na dodatek nie zawsze przychodzą wiadomości do aqq gdy ktoś pozostawi je gdy jesteśmy offline.

Kolejnym błędem jest dublowanie wiadomości gdy rozmawiam przez aqq i hangout a potem łączę się z telefonu za pomocą aplikacji to dostaję ponownie wszystkie wiadomości które wysłał do mnie rozmówca.

Nie ma także możliwości nawet zapoczątkowania bądź odebrania rozmowy audio/wideo (nie przychodzi wiadomość) która odbywałaby się w przeglądarce a co dopiero w samym komunikatorze.

Nie wspominając już o rozmowach grupowych itd...

To jest obsługa ??

Użytkownik RRRadek edytował ten post 2013.08.15, 12:34

#8 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.08.15, 14:46

To wina Google. Spierdzielili wraz z Hangoutem obsługę via XMPP i tyle.

Za czasów GTalka była też techniczna możliwość wprowadzenia rozmów AV, lecz wraz z nastaniem Hangouts zniknęła.

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2013.08.15, 14:47

#9 DienoX

DienoX

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 2013.08.15, 19:58

A Skype od M$ niby lepszy?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych