Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Prime 2.4.6.10

• Zamknięty Temat jest zamknięty
153 odpowiedzi w tym temacie

#21 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.16, 18:03

Czyli jednak jakaś głowa się posypała w spółce AQQ? :D

• Wareczek lubi to

#22 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 18:04

Jakieś wolne udziały do przejęcia? :D

#23 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2013.10.16, 18:16

Po co komu komunikator w dzisiejszych czasach i to jeszcze płatny... ludzie odchodzą na fejsa, albo hangouty.

Zapewne odchodzą, bo nie istnieje żaden porządny komunikator z GG obsługujący porządnie Facebooka.

Kto odchodzi, to odchodzi, IMHO Facebok Chat i mu podobne to czyste zuooo!

Co się tyczy Androida zaś, wątpię, by jako kilent XMPP AQQ przebiło chociażby takiego Xabbera...

Ale już klient XMPP + klient GG by u mnie przebijał Xabbera jako dwa w jednym.
PS. Byłem autorem pierwszego polskiego tłumaczenia Xabbera (wybaczcie za błędy! :D)
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#24 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 18:20

Po co komu komunikator w dzisiejszych czasach i to jeszcze płatny... ludzie odchodzą na fejsa, albo hangouty.

Zapewne odchodzą, bo nie istnieje żaden porządny komunikator z GG obsługujący porządnie Facebooka.

Popatrz na to z perspektywy młodych ludzi. Google lub fejsa ma każdy, to po co w ogóle zakładać konto gg/xmpp?

#25 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2013.10.16, 18:22

Ale młodzi ludzie to raczej nie odchodzą a są potencjalnymi tymi, którzy mogą przyjść. Jeśli mówimy o odejściach to wśród tych, którzy już AQQ mieli i takowe konta też mieli ;) Trzeba sobie zadać pytanie czemu już nie mają?
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)

#26 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 18:24

Odpowiedź jest mega prosta. Bo AQQ nie jest w chmurze.

#27 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.16, 18:37

Kto Ci przejdzie na AQQ skoro obsługa GG nie jest w 100% zgodna z oryginałem, nie wspominając już o FB, który jest okrojony na maksa. Wtyczki i możliwość zmiany wyglądu to jedmo, zaś funkcjonalność sieci to drugie. Już od dawna jest archiwum GG w chmurze zaś w AQQ oczywiście tego brakuje. Zresztą na forum pada masa świetnych propozycji, które by zwróciły oko nowych potencjalnych użytkowników ale lepiej dodać jakieś Wapsterki lub Piardofon czy nowy sposób nabijania expa i AQQ'owych lvl :P

Na marginesie powiem Wam tyle: jeżeli WTW wyda szybciej wersję komunikatora na Androida niż AQQ to mnie już tutaj raczej nie zobaczycie :P Jedyny komunikator jaki używam na smartfonie to FB i hangouty ale wciąż szukam czegoś, gdzie będę miał jedną historię. W sumie mam wszystko na fejsie ale ileż można czatować poprzez przeglądarkę? Jeżeli AQQ prześpi boom na mobilne aplikacje to niedługo zacznie upadać i tyle w tym temacie :P

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.10.16, 18:37

#28 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 18:41

W sumie mam wszystko na fejsie ale ileż można czatować poprzez przeglądarkę?

Jest przecież desktopowa wersja.

#29 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2013.10.16, 18:43

W sumie mam wszystko na fejsie ale ileż można czatować poprzez przeglądarkę?

Jest przecież desktopowa wersja.

I sam jej używam. Marzy mi się jednak taki dzień w którym pojawi się AQQ z porządną obsługą TwarzoKsiążki.

• ss9227 lubi to

#30 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.16, 18:44

Ofkors masz rację ale lubię mieć komunikator do którego można pisać wtyczki i go bardziej rozbudowywać :P SideSlide to podstawa :P Nie wiem jak Wy ale ja przez ostatnie parę miesięcy więcej czatuję na FB niż na Jabberze ;)

#31 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 18:46

Ja non stop na hangoutach :) Z jabbera prawie wcale, a z gg tylko do infobota.

#32 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2013.10.16, 18:54

Polacy swojego nie znają. Wolą korzystać z usług zagranicznych gigantów i im nabijać portfel. Facebook, GG, czy Allegro nie są polskie, choć 99% Polaków tak myśli. Nie dbamy o własne rodzime aplikacje, taka prawda. A WTW również nie będzie miało najmniejszych szans w starciu z taką konkurencją :) Nie ważne ile i jakich wersji tam naprodukują choć życzę im jak najlepiej. Spójrzcie, nawet GG ma problemy obecnie a co dopiero mówić o przyszłości WTW. Właściwie Polska się już dawno wyprzedała, staliśmy się Kolonią.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#33 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 18:56

Oj Oc co za głupoty... Kto dziś kontaktuje się przez laptopa/pc? Każdy ma smartfona, tableta, inne cuda... AQQ ani chmury, ani aplikacji mobilnej nie ma. Co tu i za co doceniać w tych czasach?
  • Beherit, Nurdurion i MacGregor lubią to

#34 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2013.10.16, 19:00

Heh, rozumiem cię w pełni. Wiem, że stajemy się jak to ładnie mówią "globalną wioską", szkoda tylko, że nie ma większego wyboru pomiędzy tym co jest nam oferowane. Chcesz się komunikować to tylko FB lub Skype (zamknięte sieci), chcesz coś kupić to Allegro. Kijem Wisły nie zawrócimy i jest jak jest. Co nie znaczy, że to jest w porządku :) Co raz więcej projektów będzie miało problemy, ostatnio padł Blip, co będzie następne?

#35 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.16, 19:34

Blip padł bo mało na siebie zarabiał, to czysty biznes a ludzie odpowiedzialni za ten serwis nie mieli pomysłów na jego ulepszenie - nie szli za głosem użytkowników, którzy wskazywali drogę rozwoju. To samo może być z AQQ jak w końcu nie zacznie się wprowadzać tego co oczekują ludzie. Rozwój niezgodnie z potrzebami = utrata użytkowników = strata pieniędzy = bankructwo projektu. Pewnie wielu przyzna mi rację, że AQQ trzyma się jeszcze dzięki dodatkom - bez tego nie ma tutaj nic fajnego, a jak ktoś coś fajnego zaproponuje to i tak nie zostanie to wprowadzone (OC, jest nawet jeden projekt, który poparłeś i napisałeś, że to wprowadzisz ale minęło już sporo czasu i nic się nie dzieje). Czasami mam wrażenie, Oconnelu, że w ogólnie nie zaglądasz na forum i nie widzisz jak coraz mniej tutaj się dzieje, coraz mniej ludzie piszą i forum umiera. Nawet osób tworzących dodatków jest mało, można się nawet pokusić o to, że kompozycje tworzy jedna osoba zaś wtyczki ze 4 w porywach.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.10.16, 19:37

#36 zynio73

zynio73

Weteran

• Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2013.10.16, 19:58

Ja tam chciałbym by powstało AQQ dla Windows 8 - np. IM + juz jest dla Win8 w stylu Metro - to dlaczego nie moze być i AQQ na Win8 ?  Nawet głupie GG jest na Win8 czy nawet aplikacja Rozmownik( obsługuje GG).

Spoiler

#37 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.16, 20:09

@zynio73 chcesz mieć AQQ w Modern UI dla samego chcenia czy masz tablet z Windows 8? Bo jak nie masz tabletu to nie rozumiem po co Ci taka aplikacja...

#38 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2013.10.16, 20:28

Beherit, bądźmy poważni. Nad AQQ pracuje jedna osoba. Czyli w sumie ehkym - Ja. Nie wyobrażam sobie pisania wersji desktopowej, linuxowej, androidowej, metro i innych, choć użytkownicy by pewnie tego chcieli. Nie jestem w stanie jako jedna osoba pociągnąć tego sam we wszystkich kierunkach jakich się ode mnie oczekuje. Twój argument jest dość dziwny :)

#39 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2013.10.16, 20:32

Ale ja to rozumiem, że jesteś sam i nie ogarniesz AQQ na wiele platform. Bardziej mi teraz chodzi o to, że nie są dodawane rzeczy, które byśmy chcieli - kiedyś było znacznie inaczej. Odnośnie innych platform liczę, że ktoś w tej spółce AQQ pójdzie po rozum do głowy i zatrudni kogoś od Androida i innych platform.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.10.16, 20:37

#40 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.10.16, 20:39

Nie wiem jak Wy ale ja przez ostatnie parę miesięcy więcej czatuję na FB niż na Jabberze ;)

FB używam w ostateczności, nie wiem, jak Was, ale mnie ich podejście do "prywatności" odstrasza, niczym napis "ACHTUNG MINEN". ;) Zaś zaufany serwer XMPP + klient wspierający OTR potrafi dać całkiem solidne poczucie prywatności.

Ogłoszenie? Jestem jeszcze bardziej zaciekawiony.

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2013.10.16, 20:40

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych