Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ Prime 2.4.6.10


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
153 odpowiedzi w tym temacie

#41 Vadim

Vadim

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 73 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 2013.10.16, 21:25

Niestety, gg i jabber upadają. Kiedyś non stop pisałem z różnymi ludzi, teraz są to pojedyńcze osoby które używają gg tylko ze względu na mnie, bo nie posiadam FB. Na gg mam może z 5 kontaktów z którymi utrzymuje stały kontakt, kiedyś było koło setki. Z jabbera nie korzysta już nikt ze znajomych. A szkoda ;(

 

BTW. czemu AQQ mnie nie poinformowało o aktualizacji? Tak, mam zaznaczone aby mnie informowało.


Użytkownik Vadim edytował ten post 2013.10.16, 21:27


#42 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.10.16, 21:29

  • Usunięto ikonkę WLM z okna "O programie". Ta sieć już nie istnieje.

A same grafiki z instalki usunąłeś? Jeśli tak to to zgłoszenie można by uznać za zrealizowane: Grafiki WLM :)
 

  • Zablokowano możliwość dodawania powiadomień z Blipa (serwis został zamknięty).

Czemu zablokowano, a nie usunięto całkowicie? :blink: Inni już o tym pisali ale żeby Ci było łatwiej to masz również listę miejsc, skąd jeszcze Blip'a należy usunąć:

  • "Ustawienia" >> "Obsługa kont" >> "Portale społecznościowe"
  • Zakładki w Centrum Powiadomień
  • Rozwijana lista filtrująca w Centrum Powiadomień
  • Okno "Portale społecznościowe - wyślij wiadomość do..."
  • Okno "Ustaw opis" >> "Wyślij opis do" (również samą ikonkę 129_Social.png trzeba zmienić)
  • Grafiki do usunięcia: Icons/132_Blip.png, Icons/Other/blip.png, Icons/Other/blip_down.png, Icons/Other/blip_hover.png (również w kompozycji AQQ 7) i Graphics/SocialBlip.png

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.10.16, 21:42

  • Beherit lubi to

#43 gnomiuszka

gnomiuszka

    Adept

  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2013.10.16, 21:42

Fakt, było by fajnie, jak by się pojawiła androidowa wersja aqq, bo jeśli o aqq chodzi, to jest jak dl amnie programem, którego można łatwo dostosować. Jeśli chodzi o współczesne tendencje gigantów to jest tak, ze pojawia się coraz więcej reklam, rozpraszających rzeczy i niekiedy obcina się funkcje przydatne, z których korzysta nie wiele osób. Chociażby gg, kiedyś pozwalało na ustawianie wielkości czcionek, Teraz tego nie ma a w aqq jest nadal. Dla tego jestem też za tym, żeby powstała wersja aqq na androida właśnie z możliwością dopasowania wyglądu, z wielkością czcionek łącznie. Bo niestety wielu twórców aplikacji mobilnych takie rzeczy pomija. Jakiś czas korzystałem ze wspomnianego IM+, ale ze względu na brak zmiany wielkości czcionek w nieograniczony sposób, nie pozwalał na swobodną komunikację. W aqq taka pomoc jest, wzbogacona nawet o obsługę google tts. 



#44 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.10.16, 21:44

Przecież nawet gdyby powstała apka na androida to też by miała reklamy, albo była płatna :P Nikt tego za darmo nie zrobi, takie apki kosztują krocie.

#45 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.16, 21:54

Ja dlatego się dziwię, że nikt w CT nie zauważył jak można fajnie zarobić :P Zatrudnili by programistę lub programistów od Androida, zrobili komunikator i wrzucili do sklepu Play za 20-30zł :P Apki poszły by jak świeże bułeczki (tak samo w sumie jak ich cracki ale co tam) :P


  • MacGregor lubi to

#46 krasiejow

krasiejow

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2013.10.16, 21:59

Chociaż się na tym forum przestałem wypowiadać to jednak regularnie je odwiedzałem, a widząc ciekawy temat, postanowiłem coś pospamić :).

 

Ale zacznę może od stabilki. Fajna sprawa, że poprawa błędów (nie wszystkich oczywiście), ale to, że następna wersja dopiero w przyszłym roku mnie trochę zaniepokoiło. Czyżby uwaga OC skupia się teraz w całości na MyPlayer?

 

A teraz do głównej dyskusji :). To fakt, że FB pochłonął sporą część użytkowników GG. Widzę, że część w ogóle zrezygnowała z tej sieci, ale jest sporo osób, przynajmniej u mnie, które wchodzą raz na jakiś czas, więc jeszcze o czymś takim pamiętają.

 

Nie wiem czy jest sens robić program na androida. Ogromna część osób używa na swoich telefonach programy dostarczone przez Google i producenta (oraz to co znajdzie w google plej, typu Pou :( ). Jest tam oficjalny program FB. Więcej nie będą potrzebować, bo w końcu na FB "jest każdy". Przekonajcie takiego, żeby jednak ściągnął komunikator?

 

Jednak nawet jeżeli miałoby się pojawić AQQ na androida, to zasadnicze pytanie - co miałoby go wyróżniać? Obecnie siedzę na multikomunikatorze IM+. Obsługuje wszystkie ważne sieci jak AQQ oraz kilka innych. Działa bezproblemowo, wiadomości push i chyba też archiwum on line. Ciężko byłoby to przebić.

 

Nie jestem pewny czy płatna aplikacja to dobry pomysł. Zachęci to tylko do ściągania pirackich kopii ;).


http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

 


#47 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.16, 22:08

Jednak nawet jeżeli miałoby się pojawić AQQ na androida, to zasadnicze pytanie - co miałoby go wyróżniać? Obecnie siedzę na multikomunikatorze IM+. Obsługuje wszystkie ważne sieci jak AQQ oraz kilka innych. Działa bezproblemowo, wiadomości push i chyba też archiwum on line. Ciężko byłoby to przebić.

 

Co miało by go wyróżniać? Dostępność również na Windowsa, a co za tym idzie integralność archiwum/wyglądu/dodatków na smartfonie i PC. Poza tym polski support, bo IM+ to produkt zagraniczny. No ale głównie chodzi o to, że jesteś w trasie i gadasz z kimś na AQQ na Androidzie, przychodzisz do domu i odpalasz AQQ na PC i masz całą historię (o ile trzymasz profil w chmurze lub AQQ synchronizuje dane). Pomysł jest na prawdę super, tylko w CT brakuje dobrych product ownerów i w ogóle CEO i osób odpowiedzialnych za finanse - trzeba być głupcem i ślepcem, aby nie widzieć potencjału zarobienia na tym.


  • kr2ysiek i MacGregor lubią to

#48 krasiejow

krasiejow

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2013.10.16, 22:20

Nie wiem, czy obsługa wtyczek z Windowsa byłaby jakimś mocnym argumentem. Ile wtyczek by się nadawało? Myślę, że mało. Pogoda czy radio odpadają na start ;). Polski support a buglista ma się dobrze widzę :). Archiwum online wydaje się być już standardem, więc byłaby to mała zaleta, za to nieobecność tego fjuczera - wada.


http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

 


#49 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.16, 22:27

Nie rozumiesz - nie ma komunikatora na Windowsa i zarazem Androida z obsługą wtyczek (ta mogła by być nawet tylko w wersji na okienka) oraz kompozycji wizualnych (tutaj już by mogło działać na obie platformy). Chodzi o ciągłość rozmowy i ten sam wygląd / fjuczery na każdej platformie. W każdym bądź razie to tylko marzenia - jest wizja ale programisty brak, zaś nikt nie będzie kodzić za free.


  • kr2ysiek, Deadmaster i MacGregor lubią to

#50 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.10.16, 22:39

Czyli w sumie ehkym - Ja. Nie wyobrażam sobie pisania wersji desktopowej, linuxowej, androidowej, metro i innych, choć użytkownicy by pewnie tego chcieli.

 

Android > desktop, sam zauważam jak wielu znajomych porzuca XMPP/GG na rzecz chata Facebooka (którego obsługa w AQQ kuleje), jest wygodniejszy a co najważniejsze nie wymaga żadnych dodatkowych aplikacji. Aby poprawić wizerunek AQQ proponowałbym skupić się na rzeczach pożądanych przez społeczność komunikatora niż wymyślać nowe - mało użyteczne funkcjonalności, mając nadzieje na nadejście fali szarych użytkowników. No chyba, że hajsy z reklam są na tyle duże, że najważniejsza jest ilość a nie jakość :fiufiu:


  • Deadmaster lubi to

#51 moose

moose

    Adept

  • Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 2013.10.16, 23:11

Beherit zapominasz o jednym ważnym fakcie. Ludzi, którzy jeszcze używają GG oraz Jabbera jest coraz mniej. Więc po co byłaby ta aplikacja na Androida skoro i tak wszyscy rozmawiają przez Facebooka? AQQ na Androida po prostu byłoby jedynie programem do obsługi chatu FB oraz kilku innych sieci z których i tak ledwo kto korzysta.



#52 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.16, 23:20

IM+ też właśnie takie jest i co? Cieszy się bardzo dużą popularnością :)



#53 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2013.10.17, 08:14

Jak wyłączyć info o rozłączonym koncie głównym?

Bardzo irytuje :angry: :thumbdown:


AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker


#54 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2013.10.17, 15:57

Nie ma takiej możliwości.



#55 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2013.10.17, 16:20

Ja dlatego się dziwię, że nikt w CT nie zauważył jak można fajnie zarobić :P Zatrudnili by programistę lub programistów od Androida, zrobili komunikator i wrzucili do sklepu Play za 20-30zł :P Apki poszły by jak świeże bułeczki (tak samo w sumie jak ich cracki ale co tam) :P

30zł za komunikator i myślisz, że ktokolwiek by go kupował mając darmowego FB czy Hangouty?


Też uważam, że chmura zarzyna obecne desktopowe komunikatory. Ludzie mają pełne synchro, idą do znajomych - logują się na imprezie na innym kompie i mają archiwum, listę kontaktów, swoje ustawienia itd. Więc jeśli nawet nie ma możliwości stworzenia appki na nadroida, to przynajmniej desktopowe aqq powinno iść maksymalnie w kierunku chmury. Tj. umożliwić obsługę archiwum online z GG (działa po stronie serwera, więc nie powinno być problemu z implementacją tego), najlepiej trzymanie ustawień komunikatora na serwerze itd. 

 

Co do ogłoszenia, to myślę, że może mieć to jakiś związek z wapsterem. Z jakąś ich nową odsłoną serwisu czy coś.


http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#56 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.17, 16:24

30zł za komunikator i myślisz, że ktokolwiek by go kupował mając darmowego FB czy Hangouty?

Jeżeli komunikator dawał by możliwość komunikacji z Jabber, GG oraz FB + dodatkowo możliwość spersonalizowania wyglądu jak w aplikacji desktopowej oraz posiadał synchronizację ustawień+archiwum lub trzymałby takie rzeczy w chmurze to czemu nie? Ludzie płacą bez problemów 15zł za IM+Pro, te 30zł to tylko przykład ;)



#57 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2013.10.17, 16:32

Jeśli miałby to wszystko o czym piszesz, to mooooże. Ale i tak IMO ciężko byłoby zachęcić ludzi. Darmowe komunikatory słabo przędą (oprócz FB i Google), a co mówić o płatnych.


http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#58 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.17, 16:50

Instalacja IM+Pro (mówię jedynie o wersji na Androida) waha się między 50 000-100 000 i to nazywasz słabe przędzenie? Daje to 750 000 - 1 500 000 zł o ile przyjmując, że taka cena była od zawsze (a pewnie były jakieś promocje + czasem aplikacja kosztowała drożej). Sorry ale gadasz głupoty. To przecież czysty zysk. Powiedzmy sobie szczerze: Polacy liczą, że wszystko dostaną za darmo i stąd jakby było AQQ na Androida i w dodatku płatne to pewnie by kombinowali jakby tu je "ukraść". Aplikacja musi swoje kosztować, samo napisanie apki na Androida jest trudne i drogie (policz sobie miesięczne koszty programisty).



#59 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2013.10.17, 16:51

ale przędzą wciąż lepiej niż AQQ na desktopie

xabber: liczba pobrań 100 000-500 000

im+ 1 000 000-5 000 000

im+ pro 50 000-100 000

polskie jabiru: 10 000-50 000

 

to jest znacznie lepiej niż desktopowe AQQ, które ma zarejestrowanych użytkowników na serwisie aqq.eu: 2039550

a online jest 16001, przynajmniej jak piszę teraz



#60 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.10.17, 16:56

To teraz sobie wyobraźcie ile osób zaczęło by korzystać z AQQ na desktopie mając je na smartfonie :P Po prostu CT, czy jak tam wolicie Wapster, nie umie dobrze zarządzać spółką AQQ i zarządzać kapitałem, finansami. Bo według nich chyba lepiej zrobić kolejną kampanię SMS za, którą potem dostaną karę od UOKiK...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych