Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam twórcy kompozycji na podstawie gotowej grafiki

kompozycja grafika

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hexahedronium

Hexahedronium

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.11.01, 16:47

Zaprojektowałem grafikę dla kompozycji o roboczej nazwie Quantum i szukam kogoś, kto jest ogarnięty w skórowaniu AQQ. Próbowałem sam to zrobić, ale praca z AlphaSkins to jest jakaś rzeźnia i naprawdę podziwiam tych, którzy potrafią ten wynalazek okiełznać. Ja poległem i dlatego rozpocząłem ten oto wątek. Zatem do sedna.

Jest to moja pierwsza kompozycja, która ma dość standardowy wygląd, ponieważ nie wiem jeszcze na ile można sobie pozwolić, aby ten standard zmodyfikować.
Wszystkie ikony są użyte zgodnie z ich darmową licencją. Fonty to Verdana i Calibri. Plik PSD jest uporządkowany, wszystko znajduje się na osobnych warstwach. Prawie wszystkie warstwy to wektory, więc nie powinno być problemu z ewentualnymi modyfikacjami.

Chętnej osobie wyślę plik PSD, ale chciałbym, żeby był to ktoś kto naprawdę zna się na skórowaniu, ponieważ miło by było nawiązać dłuższą współpracę w celu tworzenia kolejnych, bardziej zaawansowanych kompozycji.

Oto moja skromna propozycja:

 

aqq_quantum.jpg#2 Pol

Pol

  Adept

 • Wtyczkopisarz
 • 380 postów

Napisano 2013.11.01, 17:55

Bardzo interesująca koncepcja kompozycji, odpowiednio skonstruowana mogłaby zyskać popularność. Zapoznawałeś się z Poradnikiem tworzenia kompozycji? Myślę, że z taką wyobraźnią warto poświęcić trochę czasu i nauczyć się posługiwać edytorem AlphaSkins :) Czekam na efekty :thumbup: !


Użytkownik Pol edytował ten post 2013.11.01, 18:01


#3 WiTuŚ

WiTuŚ

  AQQ Maniak

 • Przyjaciel
 • 2028 postów

Napisano 2013.11.01, 18:02

Kompozycja mimo układu "standardowego" prezentuje się ciekawie. Fajnie jakby udało się ją poskładać :)#4 Hexahedronium

Hexahedronium

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.11.03, 10:42

Dzięki za zainteresowanie!

 

Zapoznawałeś się z Poradnikiem tworzenia kompozycji?

 

Ze wstępu do poradnika:

 

Do stworzenia kompletnej kompozycji poza wolnym czasem i chęciami potrzebne będą:

 • Znajomość języka HTML,
 • Znajomość stylów CSS,
 • Znajomość podstaw języka JavaScript,
 • Umiejętność tworzenia prostej grafiki,
 • Znajomość obsługi edytora AlphaControls.

 

 

Zapoznałem się zarówno z tym, jak i poprzednim poradnikiem autorstwa wu112 i o ile z pierwszymi ww. punktami nie ma problemu, o tyle szalę przeważa ostatnia pozycja, czyli Znajomość obsługi edytora AlphaControls - kilka miesięcy temu poświęciłem sporo czasu na testy i próbę stworzenia czegokolwiek w tym topornym programie, ale jak można się domyślić, nic z tego nie wyszło i jedynie straciłem masę czasu i nerwów na to nieintuicyjne, zabugowane i najbardziej nieprzyjazne użytkownikowi środowisko (Sic!), z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia. Już wtedy podjąłem decyzję, że nigdy do niego nie wrócę i raczej nic nie wskazuje na to, żeby to miało się zmienić.

Dlatego właśnie nie wydałem żadnej autorskiej kompozycji i założyłem ten wątek. Myślałem, że w tak dużej społeczności znajdzie się masa koderów, którzy skórowanie AQQ, a w szczególności przeprawę przez AlphaControls mają w małym palcu.

Cały czas jestem otwarty na przyjazną współpracę, a gotowa grafika czeka na jakiegoś zapaleńca. Jeśli żaden się nie znajdzie, to niestety będę zmuszony porzucić ten koncept.#5 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2013.11.03, 13:36

Ja mam, ale jestem zajęty do co najmniej końca stycznia. Przecież nie musisz zaczynać od AlphaControls. Mogłeś się zabrać za całą resztę w HTML/CSS/JS, a dopiero później się pomartwić o AlphaControls. Twój projekt wygląda na dość prosty, w sensie jest możliwy do realizacji już w trybie IE7. Możesz zatem bez problemu wzorować się na większości kompozycji, które są dostępne w dziale Pliki (spora część jest też w trybie IE5 - absolutnie nie polecam się z nimi w ogóle zapoznawać). Rozpoznać je można w sposób następujący: jeżeli na samym początku pliku HTM znajduje się deklaracja <!DOCTYPE (...)>, jest to kompozycja w trybie IE7. Jeżeli chcesz pracować w innym trybie IE, należy dodać meta-tag:

​​(...)
<HEAD>
	<META http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=11"/>
(...)

Zamiast 11 wpiszesz numer wersji IE, w której chcesz pracować. Pamiętaj, że jeżeli interesuje Cię wsparcie dla systemu Windows XP, nie możesz przekroczyć wersji 8, natomiast Windows Vista - wersji 9. W przeciwnym razie użytkownicy tych systemów nie będą mogli skorzystać z Twojej kompozycji. Nie wiem, czy zajmujesz się tworzeniem stron internetowych, ale jeżeli tak, to na pewno te informacje dotyczące trybów IE Ci się przydadzą (webmasterzy często już zapominają o takich starociach, jak IE7 i 8, także przeniesienie się do rzeczywistości AQQ może być dla nich niemiłym zaskoczeniem).

 
Jeśli chodzi o możliwość realizacji Twojego projektu w takim stanie - nie mam pewności, czy będziesz mógł wyśrodkować ikony na pasku tytułu okna głównego oraz czy nie uda się bez większych problemów dodać napisy: AQQ, GG, SK, TL. Tego pierwszego nigdy nie sprawdzałem, natomiast do tego drugiego konieczne może okazać się napisanie skryptu w języku JavaScript.


Użytkownik Silverlight edytował ten post 2013.11.03, 13:37

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#6 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5031 postów

Napisano 2013.11.19, 22:09

kilka miesięcy temu poświęciłem sporo czasu na testy i próbę stworzenia czegokolwiek w tym topornym programie, ale jak można się domyślić, nic z tego nie wyszło i jedynie straciłem masę czasu i nerwów na to nieintuicyjne, zabugowane i najbardziej nieprzyjazne użytkownikowi środowisko (Sic!), z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia. Już wtedy podjąłem decyzję, że nigdy do niego nie wrócę i raczej nic nie wskazuje na to, żeby to miało się zmienić.

A próbowałeś zedytować jakąś skrórkę innej kompozycji? Ja właśnie w ten sposób zrobiłem takową dla swojej. Fakt, klnąłem na cały głos przez pierwsze 2 dni na ten edytor ale idzie się nauczyć jego obsługi. W sumie to w nim zaznaczasz jedynie grafiki z pliku graficznego, i wybierasz kolory itp. Jak chcesz to mogę Ci wytłumaczyć jak to ustrojstwo działa :D
 • Deadmaster lubi to

#7 Hexahedronium

Hexahedronium

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.11.20, 08:55

A próbowałeś zedytować jakąś skrórkę innej kompozycji?

(...) Jak chcesz to mogę Ci wytłumaczyć jak to ustrojstwo działa  :D

 

 

Oczywiście, że próbowałem modyfikować jedną z domyślnych kompozycji. Efekt już opisałem wyżej.
Wielkie dzięki za chęć pomocy, ale jak wspominałem wcześniej, ja już do tego edytora nie wracam. Żal mi czasu i nerwów na naukę obsługi czegoś tak okropnego, tym bardziej, że na co dzień mam już zajęcia wymagające sporo czasu... i właściwie nerwów też.#8 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5031 postów

Napisano 2013.11.20, 10:36

Jak masz przygotowane grafiki to mogę złożyć to wszystko do kupy w tym edytorze :)
 • Pol, Deadmaster i DienoX lubią to

#9 Hexahedronium

Hexahedronium

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 4 postów

Napisano 2013.11.20, 10:59

PW wysłana.#10 firek

firek

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisano 2021.07.21, 21:15

Co do grafiki to powiem wam że tutaj https://cgwisdom.pl/macie fajne kursy w temacie. Są profesjonalne, nauczycie się dzięki nim dużo. A przy okazji są też w dobrej cenie, można pakiet sobie wykupić to jeszcze taniej jest.


 • Eleks lubi to

#11 Eleks

Eleks

  Adept

 • Użytkownik
 • 305 postów

Napisano 2021.08.10, 21:00

Polecam to co wyżej... polecam zbanować :-DRównież z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kompozycja, grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych