Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Brak dźwięku kiedy okno rozmowy aktywne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Brak dźwięku kiedy okno rozmowy aktywne (9 użytkowników oddało głos)

Jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

  1. Jestem na TAK (5 głosów [55.56%])

    Procent z głosów: 55.56%

  2. Jestem na NIE (1 głosów [11.11%])

    Procent z głosów: 11.11%

  3. Nie mam zdania (3 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

Głosuj

#1 Tarnak

Tarnak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2013.12.12, 21:15

Witam,
 
Czy można byłoby zrobić (jako opcję) aby powiadomienie dźwiękowe o tym, że ktoś napisał włączało się kiedy okno rozmowy jest nieaktywne.
Kiedy okno jest aktywne to dzwięk nie powinien być odtwarzany. Aktualnie dzwięk za każdym razem doprowadza mnie do szału.
Jednakże, zależy mi na powiadomieniu dźwiękowym abym wiedział że ktoś napisał.
 
Dałoby się to zrobić? :>

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.12.13, 17:57
Do proozycji dodaje się ankietę!


#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.13, 17:58

A co w sytuacji, kiedy zostawisz aktywne okno i pójdziesz na kawę i zapomnisz, że zostawiłeś włączone AQQ? :D Można by takie coś zrobić w formie wtyczki, to parę minut roboty :)

#3 Tarnak

Tarnak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2013.12.17, 23:48

Oczywiście, istnieje taka możliwość. Jednakże jeżeli jest okno aktywne to znaczy otwarte, a więc można później przeczytać bo i tak się wróci.

Dlatego fajnie byłoby mieć to jako opcję (choćby wtyczkę) bo aktualnie jest albo bombarduje dźwiękami albo milczy.

Jestem ciekaw jak dużo osób ma wyłączone przez to dźwieki. Ja używam AQQ od circa 6 lat i zawsze miałem wyłączony dźwiek z powodu dużej ilości dźwięków podczas konwersacji.

Piktogramy w oknie rozmowy i w trayu w zupełności wystarczą (IMHO) aby poinformować o tym, że ktoś napisał w trybie aktywnego okna.

 

Zróbcie proszę testowo choćby plugina, jestem przekonany, że licznik ściągnięć będzie duży :-P



#4 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.18, 00:07

Doprecyzuj w takim razie o co Ci chodzi - dźwięki mają być aktywne tylko jeśli okno rozmowy jest nieaktywne (zminimalizowane, fokus na innym oknie) oraz zawsze aktywne przy wiadomości od kontaktu, z którym nie mamy jeszcze otwartej zakładki, tak?



#5 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.12.18, 02:19

A co w sytuacji, kiedy zostawisz aktywne okno i pójdziesz na kawę i zapomnisz, że zostawiłeś włączone AQQ? :D

 

A jakby tak wtyczka wykrywała dodatkowo czas bezczynności użytkownika? Nie ma nas przy kompie 5 minut = dźwięki znowu są włączone pomimo focusa na okno rozmowy :)


Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.12.18, 02:19


#6 Tarnak

Tarnak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2013.12.18, 18:54

Doprecyzuj w takim razie o co Ci chodzi - dźwięki mają być aktywne tylko jeśli okno rozmowy jest nieaktywne (zminimalizowane, fokus na innym oknie) oraz zawsze aktywne przy wiadomości od kontaktu, z którym nie mamy jeszcze otwartej zakładki, tak?

Dokładnie tak.

 

@Deadmaster:

Yeep, to dobry pomysł. No ale to już ficzersy na przyszłość.



#7 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.18, 19:10

Jak znajdę czas to napiszę jeszcze wtyczkę jeszcze w tym tygodniu, jak nie to na początku stycznia :P



#8 Tarnak

Tarnak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2013.12.21, 17:41

Zatem wielkie dzięki i już Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Życzę wszystkim.
Nie mam aktualnie czasu ale może kiedyś przysiąde i się nauczę API AQQ to coś od siebie trzasnę ;)

Użytkownik Beherit edytował ten post 2013.12.21, 19:31
Nie cytujemy w całości poprzedniego posta!


#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.01.18, 13:14

Wtyczkę mam już napisaną, zapraszam na priv to potestujemy czy wszystko działa jak należy :)

#10 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.01.19, 14:29

Wtyczka jest już dostępna na forum - BetterMsgSound.


Propozycja zrealizowana




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych