Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najbliższa przyszłość AQQ - Oconnel wyjaśnia!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
666 odpowiedzi w tym temacie

#21 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.19, 13:18

W sumie mamy dobry moment, aby poważnie zająć się rynkiem zagranicznym. Wiesz Oconnel, że nie na świecie komunikatora co daje taką konfigurację jak AQQ? A zagranicą ludzie są bardziej skłonni do datków. Z tym, że najpierw trzeba by było wreszcie zrobić porządną obsługę językową dla wtyczek (obecnie żadna nie ma takiego fjuczera, SDK nie pozwala łatwo pobrać aktualnie ustawionej lokalizacji językowej).
  • MacGregor lubi to

#22 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.12.19, 13:22

@Beherit - Po primo twoja propozycja nie została odrzucona całkowicie. To nie czas i miejsce na sprawy związane z MyPlayerem, ale twoja wizja w przyszłych wersjach może zostać wprowadzona. Co do datków, np. w MP miałem kilka sytuacji (dysproporcja ilości datków do wpłat z mikropłatności jest ooooogrooomna - dlatego też nie liczę na dobrowolne datki) w których ktoś nie miał ani konta internetowego ani telefonu. Wówczas indywidualnie można się ze mną dogadać i za datek otrzymać darmowy kod. Ale tego typu rzeczy to raczej rzadkie, indywidualne sprawy. Ale dogadać zawsze się na tym pola da. 

 

@Semtex - Szukaliśmy inwestora który chciał by odkupić projekt - bezskutecznie. Gdzie szukaliśmy? W wielu miejscach, również DP ;) Tak czy siak obecnie uważam, że niezależność AQQ może dać nam większe możliwości rozwoju. No i brak reklam. Sam też ich nie lubię i cieszę się, że w końcu je z komunikatora po prostu wywalę.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#23 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.19, 14:07

Możesz bez problemu zintegrować datki z PayPal lub/i PayU i na podstawie zwróconych danych (strona płatności z kontrolki IE, po zakończeniu zwróci Ci dane) dać użytkownikowi bonusy. Ponad to można zintegrować płatności również z forum np. dla propozycji, gdzie datek nadawał by priorytet w jej realizacji ;)

#24 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2013.12.19, 14:15

Mam jeszcze taką propozycję. Bo AQQ to w dużej mierze też jego wtyczki / kompozycje.

A temat jest obecnie niemal martwy.

 

Bez zorganizowania sobie dobrego zaplecza - świeżego, będzie bardzo ciężko.

 

no i co z wszystkimi piszącymi wtyczki? Ty zarabiasz, oni nie? Niektórych przy AQQ trzymają wtyczki - mnie np. funkcjonalność sideslide :)


  • Mustapha Gee lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#25 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2013.12.19, 14:19

No cóż, życzę wszystkie dobrego, lekko nie jest, ale walcz. Po wyłączeniu serwera zapewne nie znajdzie się zbyt wielu chętnych do płacenia za ten komunikator, ale też zbytnio nie widzę żadnej alternatywy. Nie no jedną widzę - finansowanie tego na zasadzie dobrowolnych datków, tak jak WTW. Kwestia co bardziej czy się opłaci. Wizerunkowo na pewno dobrowolne datki spowodują mniejszy odpływ ludzików, ale czy znajdzie się wystarczająco dużo chętnych do uiszczania opłat? Tego nie wiem, zawsze możesz przetestować taki model i sprawdzić.


http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#26 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2013.12.19, 14:22

Cóż, informacja dosyć zaskakująca, zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Pozytyw, o którym już była mowa to rezygnacja CT. Nie wiem czy ktokolwiek z użytkowników dobrze będzie wspominał tę współpracę. Minus oczywiście za odcięcie wsparcia finansowego i konieczność pobierania środków innymi sposobami. Dla mnie 20zł/rok to kwota w pełni do zaakceptowania, ale oczywiście człowiek chce coś w zamian skoro płaci. Jeśli Twoje podejście do AQQ się zmieni na takie, które znamy sprzed kilku lat (a zakładam, że tak będzie, bo nikt z góry nie będzie się już narzucał), to będzie to niewątpliwie duży plus. Ludzie chętniej będą płacić jeśli będą mieć rzeczywisty wpływ na produkt, nawet w najmniejszym stopniu. Sam raz kupiłem apkę androidową, bo autor dodał zaproponowaną przeze mnie opcję (w wersji free).

Liczę, że się powiedzie w tej czy innej formie. Trudno byłoby rozstać się z AQQ po tylu latach współpracy.

 

PS Przywrócić łapkę  !!  ^^


Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#27 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.19, 14:23

no i co z wszystkimi piszącymi wtyczki? Ty zarabiasz, oni nie?

Spory czas temu udostępniłem dotacje za mój wkład w Aqq, przez ten czas zarobiłem niecałe 200zł :( Jakoś mi na tym nie zależy, wolałbym aby kasę dostał Oconnel i rozwijał AQQ.
  • Mustapha Gee i MacGregor lubią to

#28 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2013.12.19, 14:28

Beherit - to mnie trochę zaskoczyłeś, wyszło że więcej jak połowę ode mnie.. a myślałem, że to ja wpłacę wstydliwie mało. Ale skoro Ty dostałeś "tylko" tyle, za swój ogromny wkład w AQQ, to wątpię, żeby OC dostał dużo więcej..... to jest bardzo przygnębiające info.


JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#29 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.19, 14:34

@mav większość datków nie przekraczało 10zł :P Najmniej dostałem 4zł, tak akurat na piwo :P

#30 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.12.19, 14:36

Za pierwszy rok użytkowania jestem skłonny zapłacić te 20 zł, aby się przekonać, czy warto. OC, nie zawiedź :D I najlepiej, żeby ta opłata nie przepadła z reinstalacją systemu.



#31 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.12.19, 14:40

Dziękuje wszystkim za w sumie o dziwo pozytywne reakcje :) Na pewno dam z siebie wszystko, tym bardziej jeżeli za AQQ będzie trzeba rzucić groszem.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#32 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2013.12.19, 14:58

Danielu - przed wprowadzeniem płatności, zrób poorządek z błędami, zaimplementuj kilka propozycji od użytkowników. To poprawi Twój wizerunek. Wprowadź profity jeśli jakiś autor stworzy np. 3 wtyczki / kompozycje / ikony, które dostaną wysokie noty od użytkowników - free na jeden rok. Jeśli będzie utrzymywał rozwój swojej pracy to free kolejny rok. To zachęci ludzi do tworzenia. Ja z aqq korzystam tylko ze skype bo mam ograniczenia w firmie, a aqq nie wspiera proxy. Czy zapłacę? To zależy od Twojego podejścia do projektu. Jak mnie "dopieścisz" to i zapłacę ;D Na początek dla proxy mi wystarczy.

 

ps. Jak coś to mogę Cię wspierać w pracach dla wersji na Androida


Użytkownik Senega edytował ten post 2013.12.19, 14:59

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#33 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.12.19, 15:02

Oconnel projekt można wspierać na różne sposoby, możesz chociażby z biegiem czasu założyć mini sklep z gadżetami związanymi z AQQ (np. pendrive w kształcie logo AQQ, mam taki z logotypem Allegro od firmy). Sposobów jest dużo - AQQ ma sporo fanów, pora to dobrze wykorzystać :)

#34 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.12.19, 15:21

Dzięki za wszystkie pomysły, np. kod na rok użytkowania AQQ za free dla osób udzielających się (wtyczkopisarze, i co lepsi twórcy kompozycji) to świetny pomysł. Osobiście nie widzę z tym żadnego problemu.


  • Alterego i MacGregor lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#35 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.12.19, 15:32

Mam nadzieję, że masz na myśli osoby które już sporo zrobiły dla AQQ :)



#36 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.12.19, 16:24

Tak, oczywiście. Aczkolwiek trzeba będzie pomyśleć w jakiej formie rozdać te darmowe kody, tak aby osoby które kodu nie otrzymają nie poczuły się pominięte. Mamy na to jednak jeszcze sporo czasu, bo kilka miesięcy ;)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#37 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2013.12.19, 16:45

Jako osoba, która od jakiegoś czasu jedynie korzysta z AQQ i ma totalne wyjebongo na całą oprawę i to co się z komunikatorem dzieje sądzę, że jeżeli jakieś płatności będą to po prostu przerzucę się na produkt konkurencji, bo po co mam za coś płacić skoro istnieje alternatywa, AQQ też miało być alternatywną, a płacąc za komunikator który jakościowo od WTW jakoś nie odstaje, wychodził bym na kompletnego debila. Fakt że niektórzy AQQ traktują jak swoje drugie życie i czują do niego sentyment, ale to zwyczajny program jak każdy inny, zawsze znajdzie się coś na podobnym poziomie. Nie pisze tego bezpodstawnie, bo testując myplayer spodobały mi się streamy, jednak po 30 dniach wyskoczył mi komunikat "płać albo żryj piach", więc zniesmaczony tym faktem streamy oglądam bezpośrednio u źródła, a że odtwarzaczy jest wiele na rynku które są znacznie lepsze, nawet nie żałowałem tego, że pozbyłem się nowego produktu od OC. Tak samo jest w przypadku AQQ. Skoro serwera jabberowego nie będzie to te opłaty będą szły do twojej kieszeni no i ew. na jakieś konkursy, o których dowie się jedynie kilkanaście osób, które siedzą 24/7 na forum i czekają aż Oconnel coś napisze. Utrzymanie serwera strony to nie jest jakiś duży koszt. Tyle osób ile aktualnie odwiedza stronę myślę że więcej niż 30zł za miesiąc by nie potrzebowało.

Jedynym słusznym rozwiązaniem było by zrobienie wersji za którą się płaci i nie ma się reklam oraz darmowej ale z reklamami i dogadanie się z twórcami wtyczek, aby coś pokroju c******czków nie powstawało jeżeli chcą utrzymać komunikator przy życiu. Z reklam można też trochę zarobić zwłaszcza że na zwykłych stronach przy niedużej ilości użytkowników można poczuć powiew dolarów, a w komunikatorze, w którym ludzie spędzają większość dnia myślę że wyszło by nawet lepiej. Po prostu trzeba lepiej poszukać, są strony na których za rejestracje w grze można dostać do 1 ojro, jest adsense, z którego leci jedyna słuszna kasa.

Można by książkę o tym napisać, jednak dziwie się że nikt nie sięga po prostsze rozwiązania zamiast od razu straszyć użytkowników wersją testową, z której ja na pewno nie skorzystam.


Użytkownik Pbo edytował ten post 2013.12.19, 16:47

  • Mustapha Gee lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#38 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2013.12.19, 17:02

Dla mnie AQQ to nie tylko komunikator - mógłbym bez niego żyć gdyby nie fakt, że jest to moje hobby w internecie. Co prawda jakoś ostatnio mniej, ale jakby zliczyć wszystkie lata spędzone z AQQ no to sentyment do niego  jest OGROMNY :)


  • Oconnel, Mustapha Gee i ss9227 lubią to

#39 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2013.12.19, 17:06

Pbo - niby wszystko fajnie, ale wiesz, każdy chce z czegoś żyć. ciągłe aktualizacje, modyfikacja kodu (o ile faktycznie ma miejsce :) ) to nie jest zajęcie na 5 minut. To jest jak etat, chyba, że projekt jest "po godzinach". Ale wtedy zapomnij o regularnych aktualizacjach. Oczywiście zakładając, że nowe betatesty i featuresy zaczęłyby faktycznie szybko się pojawiać na tym etatcie :)

Dlatego jeżeli OC miałby przy kodzie tkwić całe dnie i nic z tego nie mieć - sorry, życie na tym nie polega a z miłości do kodzenia wyżyć się niestety nie da. Ponadto nie każdy może sobie usiąść do kompa i napisać komunikator i go utrzymywać.

 

I mniej więcej o to chodzi.


  • Oconnel i 3milqa lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#40 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2013.12.19, 17:06

@WiTuŚ - To współczuje, moim zdaniem są lepsze zajęcia i pasje niż przywiązywanie się do komunikatora jak 5 letnie dziecko do lalki barbie.

 

@mav - Tkwić całe dnie? Jak mu CT płaciło to się też opierdzielał, dlatego ja dziękuje. To zjawisko nasili się jeszcze bardziej jeżeli pozostanie sam na sam z komunikatorem. Kiedyś dla niego było to pasją, a teraz udręką, przynajmniej ja to tak odbieram i rozumiem że każdy chce się jakoś utrzymać, ale prościej by było jak by OC znalazł sobie normalną pracę, a nie kombinował jak najprościej zarobić kilka groszy. I przykład z reklamami moim zdaniem był by najkorzystniejszy. Z tego jest kasa tylko trzeba umieć dobrze trafić, zwłaszcza że z AQQ nie korzysta 5 osób.

 

 

EDIT by Oconnel: Bez takich agresywnych postów proszę, bo będziemy musieli inaczej rozmawiać, czego bym nie chciał ;)


Użytkownik Oconnel edytował ten post 2013.12.19, 17:15

  • Mustapha Gee i MacGregor lubią to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych