Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powracam...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.03, 01:25

Wiem, że to dział dla nowych użytkowników, ale jako że nie było mnie tu chyba ze 4 lata (zniknąłem nagle i chyba nie za bardzo nawet się pożegnałem), więc bliżej mi chyba do nowego niż starego użytkownika. Mam nadzieję, że jakoś zniesiecie mój powrót.
Witam więc wszystkich, którzy mnie pamiętają, i tych, którzy pamiętać nie mogą.
  • KAmerOK lubi to

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#2 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.01.03, 01:51

Witaj.

A kto nie pamięta, może poczytać archiwum forum. ;)

• lsr lubi to

#3 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2014.01.03, 11:01

Witaj ponownie. Obyś tym razem nie zniknął niespodziewanie ;)

• lsr lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#4 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2014.01.03, 11:02

Witaj, fajnie że postanowiłeś do nas wrócić :)

• lsr lubi to

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.03, 22:24

lsr witamy z powrotem :) Co się z tobą działo przez te 4 lata :) Gdzie Cię nosiło? :)

• lsr lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#6 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2014.01.03, 22:25

Ja też przy okazji zawirowań z AQQ powróciłem. Widać wiatry zmieniły kierunek...

• lsr i KAmerOK lubią to

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#7 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2014.01.03, 22:45

Isr, fajnie by było widzieć Ciebie wyżej z rangą. Nie pasuje Tobie kolor niebieski :P

Killer, witaj ponownie :)

Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2014.01.03, 22:45

• lsr lubi to

#8 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.01.04, 00:02

Ja sądziłam, że Ty nie żyjesz...

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#9 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.04, 00:44

lsr witamy z powrotem :) Co się z tobą działo przez te 4 lata :) Gdzie Cię nosiło? :)

Robiło się i mądrzejsze, i głupsze rzeczy. Praca, rodzina. Trochę działalności w Internecie (własna strona, forum z zupełnie innej "branży", strona stowarzyszenia - to wszystko akurat hobbystycznie). Zupełne pomieszanie "tematyki", poszukiwanie równowagi w życiu....

Czasami zastanawiałem się, co słychać w świecie AQQ, ale powroty nie są łatwe. Przesądziły życzenia świąteczne od jednego z naszych forumowych kolegów i informacja, że w świecie AQQ szykują się trudne czasy. To chyba dobry moment, żeby wrócić. 

Isr, fajnie by było widzieć Ciebie wyżej z rangą. Nie pasuje Tobie kolor niebieski :P

Ależ pasuje, sam mam niebieskie oczy, moi synowie wszyscy mają niebieskie,

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

#10 Matrix

Matrix

Adept

• Pomocnik
  • 362 postów

Napisano 2014.01.04, 00:44

Witaj ponownie w naszym gronie. :-)

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg

#11 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2014.01.04, 09:24

Ja sądziłam, że Ty nie żyjesz...

Mogłaś darować sobie ten głupi komentarz ;)

Isr, dobrze że ktoś do Ciebie napisał, co się dzieje z AQQ. Więcej nas, większe szanse dla komunikatora.

• Beherit i haker69 lubią to

#12 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.01.04, 09:43

Malusiolka...skończ...dobrze? Chyba oczywistym jest, że skoro ktoś znika na lata bez słowa, to coś się mogło stać.

Isr niemniej cieszę się, że do nas wróciłeś cały i zdrowy. Choć ledwo bo ledwo pamiętam Cię jako admina.

Użytkownik Lynn edytował ten post 2014.01.04, 16:03

• lsr lubi to

w1n8.jpg

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.04, 10:19

Jeżeli lsr zagości u nas ponownie na dobre to nie widzę problemu aby przywrócić mu większe przywileje. Oczywiście jeżeli będzie tego chciał :)

• Malusiolka i Deadmaster lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#14 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.04, 10:56

Isr niemniej cieszę się, że do nas wróciłeś cały i zdrowy. Choć ledwo bo ledwo pamiętam Cię jako admina.

No nie wierzę po prostu... Człowiek dwa razy czyści bazę użytkowników na forum (nie uwierzycie, ale zwykłe zrestartowanie Firefoksa w ściśle określonych okolicznościach czyściło całą bazę... Wareczek uwierzyć nie mógł, jak mu pokazałem mechanizm tego błędu..), a ci go ledwo pamiętają... Skandal po prostu :D 

• Deadmaster lubi to

#15 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.01.04, 11:08

Nie moje czasy niestety ale czy mógłbyś przybliżyć szczegóły wspomnianej historii? :D

#16 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.01.04, 11:58

Witam serdecznie mojego poprzednika i wcześniejszego przełożonego :)

PS Dobrze, że nie używam Firefoxa :P

• lsr i Lynn lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#17 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.04, 11:58

Mogę. Otóż błąd pojawiał się przy korzystaniu z opcji przywracania sesji w Firefoksie. Nie pamiętam już dokładnie, ale szło to mniej więcej tak.

1. Wyszukujesz w bazie użytkownika i usuwasz jego posty - a konieczność taka zachodziła często ze względu na dużą aktywność botów reklamowych, 

2. Po tej czynności panel wraca znów na stronę z użytkownikami.

3. Zamykasz przeglądarkę.

4. Uruchamiasz przeglądarkę ponownie - w tym momencie forum szło do piachu. Wszyscy użytkownicy byli usuwani z bazy łącznie z ich postami. Nie pamiętam już dokładnie o co chodziło, ale chyba do bazy szło zapytanie, które powodowało, że przy braku użytkowników spełniających kryteria wyszukiwania (a po usunięciu konta takich użytkowników nie było) skrypt nie wiedzieć czemu automatycznie zaznaczał wszystkich i ponawiał operację usuwania konta.

Na początku z Oconnelem myśleliśmy, że ktoś włamał się na mój komputer i czyścił bazę (z logów wynikało, że to ja usuwałem bazę). Ale dopiero po drugim padzie miałem szansę skojarzyć identyczne okoliczności i zgłosiłem to Wareczkowi. Na specjalnym forum testowym przeprowadziliśmy serię testów i za każdym razem wynik był ten sam - kompletna czystka. Wareczek był w szoku z powodu tego odkrycia, bo mechanizm był zupełnie irracjonalny, a sam błąd krytyczny.

I tak to było.

Wiem, że brzmi to nie do wiary, ale Wareczek może potwierdzić, bo nie sądzę, żeby zapomniał o czymś takim :D

PS. Myślę, że Wareczek zaraz to zgłosił i błąd został usunięty przez producenta w kolejnych wersjach.

Użytkownik lsr edytował ten post 2014.01.04, 12:00

• kr2ysiek, Deadmaster i Maly^ lubią to

#18 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.01.04, 14:56

Isr to Ty mnie usunąłeś dwa razy z forum jak mniemam? Aż się u Wareczka skarżyłam, dlaczego dwa razy się rejestruje na forum i ciągle mnie nie ma :D

w1n8.jpg

#19 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.04, 15:23

Jeśli to było za moich czasów, to tak, "nie chwaląc się, jam to sprawił" :D

• Lynn lubi to

#20 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.01.04, 15:59

Tak, to było za Twojej kadencji. Raz sądziłam, że to może jakiś błąd i konto się nie aktywowało a co za tym idzie po kilku dniach zostało automatycznie usunięte. Potem założyłam konto w połowie września i loguje się pierwszego listopada a tu bach. Konta nie ma :D Wareczek powiedział, że na skutek błędu przy czyszczeniu bazy...:D A toś Ty zawinił :* 

w1n8.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych