Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lokalizacja regulaminu

regulamin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.03, 11:28

Witajcie!

Po długiej niebytności na forum chciałem zobaczyć, czy zaszły jakieś zmiany w regulaminie. Wiecie, ile czasu musiałem go szukać? Nie wiem, może coś przeoczyłem, ale szukałem, szukałem i w końcu znalazłem taki mały odnośniczek w prawym dolnym rogu... Czy nie można dać go jakoś na górze? Poza tym kiedyś był też dostępny jako przyklejony temat. W końcu regulamin nie zawiera takich klauzul, żeby go gdzieś na dole chować jak w umowach kredytowych...

• Malusiolka i karololszak lubią to

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#2 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2014.01.03, 12:23

Isr, gdyby nie Ty to nawet nie zwróciłabym uwagi na to, że regulamin jest w prawym dolnym rogu. Jakiś czas temu też szukałam i nie mogłam go znaleźć. Też jestem za tym aby umieścić regulamin na górze, tak jak był kiedyś. Dzięki temu nowi Użytkownicy nie będą mieli problemu z zapoznaniem się z nim.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#3 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.01.03, 19:19

Ehh na górze ale gdzie konkretnie? :P Regulamin jak i polityka prywatności jest do przeczytania przy rejestracji konta (teraz nie działa, Wareczek musi naprawić ale linki są) wiec o nowych użytkowników bym się nie martwił. Moim zdaniem regulamin jest w dobrym miejscu - kto chce ten znajdzie, a jakiś nadużyć regulaminu nie było na forum od dawna.

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5027 postów

Napisano 2014.01.03, 19:33

Eeee nawet Allegro swój regulamin ma na dole strony ;) To raczej standardowe miejsce ;)
  • Deadmaster lubi to

#5 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.03, 20:48

@ Deadmaster

Znajdzie, ale niekoniecznie od razu, skoro nawet moderatorka miała z tym problem...

Nie wiem, czy były przypadki jego łamania czy nie. Pewnie i nie było, bo - jak widzę - tylko bywalcy tu już siedzą, a oni nie psocą.

Nie wiem, jak jest na Allegro, bo nie korzystam, ale na różnych stronach różnie z tym umiejscowieniem bywa. Być może odezwało się we mnie przyzwyczajenie z dawnych czasów, kiedy to regulamin był wyeksponowany, a i tak przypadków jego naruszania było mnóstwo.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

#6 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2014.01.03, 22:37

Beherit, nie porównujmy Allegro do komunikatora AQQ ;)

Deadmaster, jak nie było łamania regulaminu? Widać, że nie zwracałeś na to uwagi. Dla mnie regulamin, to podstawa na forum i dlatego jestem za tym aby wylądował na górze tak jak kiedyś.

Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2014.01.03, 23:54

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#7 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.01.03, 23:42

Ale ja pytam (od początku zresztą): gdzie? :) Konkretne miejsce, screen i strzałeczką wskazane poproszę i wtedy się ustosunkuję. Zaryzykuję również stwierdzenie, że uwagę zwracam jak mało kto z racji mnóstwa wolnego czasu i czytania praktycznie całego forum (każdego posta od działu do działu) i rażących przejawów łamania regulaminu nie widziałem. Usuniętych lub edytowanych (tak, powody edycji również czytam :D) postów też nie ma.

Każdy punkt z tego regulaminu to tak na prawdę oczywista oczywistość i tylko w skrajnych przypadkach trzeba się do konkretnych jego punktów odwoływać. W większości użytkownicy intuicyjnie się do jego zapisów stosują, nawet jeśli go nie czytali. Każdy - przynajmniej teoretycznie - regulamin czyta i na prawdę użytkownicy tego forum to nie jest banda gimbo-trolli (nie obrażam tu ludzi w wieku gimnazjalnym, chodzi raczej o zachowanie bo z doświadczenia wiem, że nawet jak masz 24 lata to możesz nie do końca wiedzieć do czego używać mózgu oraz w jaki sposób należy się zachowywać). Rzadko się zdarza, że trafi się delikwent wybitnie niestosujący się do regulaminu, choć taka sytuacja miała miejsce dzisiaj i od razu zareagowaliśmy.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.01.03, 23:46

#8 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.01.04, 12:02

Jedyna sensowna alternatywa wg mnie, to obok Buglisty. Na dole rzeczywiście jest łatwe do przeoczenia, ale ostatnio nie ma tylu powodów, aby do niego sięgać. Mi to w sumie obojętne, niech zdecyduje większość ;)

• Deadmaster lubi to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#9 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.01.04, 12:18

Polubiłem ale nie za fragment "obok Buglisty" bo to IMO najgorsze miejsce (nie ma potrzeby go AŻ TAK "wyolbrzymiać") ale z drugiej strony...właśnie - brak innego i w tym cały problem :D

#10 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.04, 12:25

Jest jeszcze ten czarny pasek na górze z nową zawartością i logowaniem. Tam jest miejsce, a przy tym nie będzie wyolbrzymienia, jako że te napisy nie są duże.

#11 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.01.04, 23:41

W sumie lsr dobrze zauważył, całkiem niezła miejscówka ;) Może być z lewej, obok panelu moda i admina (dla tych co widzą).

• lsr lubi to

>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#12 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.01.05, 01:04

A co z osobami niewidomymi? Jak ja? Wzroku sobie nie przywróce, a nauczyłam się na czuja i z pomocą programów dla takich osób jak ja korzystać z ustawień w takiej a nie innej formie. Już miana wygladu forum było dla mnie koszmarem, teraz ponownie mam szukać różnych poprzenoszonych rzeczy?

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#13 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.01.05, 02:05

Chodzi tu o przeniesienie jednej rzeczy, ewentualne jej zdublowanie, a nie robienie rewolucji, bo takowa potrzebna nie jest. Dla mnie sprawa sama w sobie istotna też nie jest - wiem już gdzie szukać regulaminu, pomyślałem tylko o tych, które byłyby zdane na podobne poszukiwania. 

Przypominam o jeszcze jednej części propozycji: przywrócenie regulaminu jako przypiętego tematu.

#14 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.01.05, 12:46

Sądzę, że w obecnej sytuacji przypięty post jest niepotrzebny. Usunięcie ze stopki to jedno kliknięcie w ustawieniach, ale tam regulamin zostanie na pewno. Zdublowanie na górnej belce wymagałoby edycji skórki, ale w chwili obecnej jest to jedyna sensowna propozycja.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych