Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silverlight Sense 5 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.13, 19:10

Silverlight Sense 5 13


Dołączona grafika


Data wysłania: 2014.01.13, 18:10

Data aktualizacji: 2014.12.06, 21:49

Przedstawiam wszystkim długo wyczekiwaną, nową wersję kompozycji wizualnej Silverlight Sense! Tym razem zmiany były tak znaczne i pracochłonne, że postanowiłem wymienić główny numerek wersji z 4 na 5 i tym sposobem następcą Silverlight Sense 4 v34 jest niniejsze Silverlight Sense 5 v1. Następca nie wypiera poprzednika, ponieważ poprzednik jest aktualnie wersją przeznaczoną dla użytkowników systemów Windows XP i Windows Vista. Użytkownicy tych systemów nie skorzystają już z nowej wersji Silverlight Sense, ponieważ kompozycja ta wymaga instalacji Internet Explorera w wersji co najmniej 11, a to jest możliwe tylko w systemie Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 i nowszych (8, 8.1). Proszę też zrozumieć, że nie robię nikomu na złość, porzucając poprzednie wydania systemu Windows, gdyż nie jest moją winą, że nowe wersje IE nie są na nie dostępne. Dzięki podniesieniu wymogów, dotyczących wersji IE, mogłem wprowadzić pełno ulepszeń, dlatego postanowiłem zrobić ten krok. Nowe Sense to nie kolejny zbędny balast, jak to niektórzy przeciwnicy kompozycji mawiają, ale także zdecydowana poprawa wydajności, spowodowana dalece idącymi optymalizacjami. Nowe Sense powinno zatem przy wyższej wydajności, niż Silverlight Sense 4, zaoferować znacznie więcej, niż wspomniane starsze wydanie kompozycji. Mam nadzieję, że wszystkim spodoba się nowa wersja i że nie będziecie się buntowali przeciwko którejś ze zmian. Ponieważ główną cechą kompozycji wizualnych jest oczywiście ich wygląd, pozwoliłem sobie jedynie na drobne kosmetyczne zmiany w wyglądzie, aby to wciąż było to samo Sense, tylko ze znacznie ulepszonym sercem. Starałem się narobić jak najmniej błędów przy przepisywaniu kompozycji od nowa, ale jakieś mogą się trafić. Być może nawet te same, które już kiedyś poprawiałem. Praca, jaką włożyłem w tę aktualizację była większa, niż suma prac nad premierową wersją Silverlight Sense 4 i każdą kolejną aktualizacją. Wszystko zostało zaplanowane od nowa i napisane jeszcze raz. Oby lepiej. Sense 5 w porównaniu z Sense 4 powinno być zaskakująco płynne dzięki zoptymalizowaniu wszystkich animacji i dodaniu wielu nowych.

Uwaga! Nowe Sense wprowadza masę nowych, eksperymentalnych technologii. Przede wszystkim, w przeważającej ilości wykorzystuje grafikę renderowaną w czasie rzeczywistym w miejscu plików graficznych. Z tego względu, korzystanie z nowego Sense bez aktywnej funkcji Internet Explorer przyspieszenia graficznego nie jest dobrym wyborem, ponieważ zauważalny jest spadek wydajności. Znajdziesz ją tutaj: Ustawienia -> Konfiguracja -> Tylko dla zaawansowanych użytkowników -> Efekty wizualne -> Renderowanie grafiki przy pomocy procesora GPU. Po aktywacji uruchom AQQ ponownie. Odwiedź stronę http://silverlight.aqq.im/sense w celu uzyskania wsparcia technicznego i szczegółowych informacji na ten temat.

Ogromne podziękowania dla Oconnela za wprowadzenie bardzo wielu istotnych zmian i udoskonaleń w systemie skórek AQQ! Mimo tego, że wszystkie funkcje są obsługiwane przeze mnie na poziomie JavaScript, wiele z nich nie mogło by działać tak dobrze, bądź wręcz w ogóle, bez aprobaty moich pomysłów i w konsekwencji tego realizacji przez Autora komunikatora. Oconnel tak samo długo, jak trwały prace nad Silverlight Sense 5, wprowadzał do AQQ dużo nowości w systemie skórek. Niestety większość z nich nie została w ogóle wykorzystana przez innych twórców kompozycji. Można bez chwili zwątpienia powiedzieć, że Silverlight Sense 5 jest kwintesencją obecnych możliwości AQQ oraz Internet Explorera 11. Mam nadzieję, że oprócz użytkowników również sam Oconnel będzie zadowolony z tego, co przygotowałem i nie będzie żałował, że włożona praca poszła na marne.

Co pojawi się w najbliższej aktualizacji?
- nowe skórki dla wtyczek Pogoda, AQQ Streamer, SkypeCore. Obecnie są tutaj dołączone wersje skórek, znane z Silverlight Sense 4. W przyszłości zostaną one ulepszone i stworzone w trybie Internet Explorer 11.


Zmiany w Silverlight Sense 5 13
  • - przywrócono działanie funkcji ustawiania niestandardowego tła.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#2 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 12:32

Miałem okazje testować trochę wcześniej ów kompozycje. Cóż, Silver odwalił kawał dobrej roboty. Ta kompozycja to cudeńko i choć ma też pewne wady (nie jest tak szybka jak inne) to na pewno pod względem nowoczesnego wyglądu, działania, i użytych rozwiązań bije masę innych kompozycji na głowę. Koniecznie pobierzcie i ją przetestujcie :)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2014.01.14, 13:22

@Silver wykonałeś kawał porządnej roboty, jako że wcześniej byłem raczej zwolennikiem kompozycji Aqq7 to od dziś zaczynam korzystać z Twojej, Wbrew pozorom prezentuje się minimalistycznie a działa niesamowicie płynnie, Dopracoana pod każdym względem, i pieszcząca oko każdym detalem ;)


  • Silverlight lubi to

#4 djtimon89

djtimon89

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 2014.01.14, 15:31

GOOD JOB to chyba wystarczy kawał porządnej roboty odwaliłeś  :thumbup:



#5 Gość_Zuy_Piotrek_*

Gość_Zuy_Piotrek_*
  • Gość

Napisano 2014.01.14, 16:28

Dobra robota, korzystałem z poprzedniej wersji i skorzystam i z tej. Tylko ma pytanie do innych którzy jej używają.. Nie poczuł ktoś spadek wydajności przy przewijaniu listy kontaktów? Mi szarpie strasznie a na tamtej wersji wszystko płynnie i szybko chodziło. Teraz jakby przy przewijaniu było 12fps.. Tylko ja tak mam? Kompa mam ok..



#6 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2014.01.14, 16:39

Po prostu brak słów! Proponuję Silver dać jakiś namiar, na który można będzie skierować choćby skromny donate - ja coś tam na pewno rzucę, a może znajdzie się więcej osób. Wspaniała robota - teraz to już majstersztyk jest. Dzięki wielkie! A to tło z Galaxy IV to już w ogóle bajka... Co za dzień dziś! :D

Z tego co do tej pory zauważyłem - ustawienia Sense nie są akceptowane za pierwszym ich zamknięciem. Konieczne jest ponowne wejście i wyjście z ustawień - wtedy są nadpisywane a zmiany widoczne...


  • Silverlight i 3milqa lubią to

#7 Maly^

Maly^

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.01.14, 18:33

Dobra robota, korzystałem z poprzedniej wersji i skorzystam i z tej. Tylko ma pytanie do innych którzy jej używają.. Nie poczuł ktoś spadek wydajności przy przewijaniu listy kontaktów? Mi szarpie strasznie a na tamtej wersji wszystko płynnie i szybko chodziło. Teraz jakby przy przewijaniu było 12fps.. Tylko ja tak mam? Kompa mam ok..

Mam to samo. Włączenie akceleracji gpu nic nie daje.


Użytkownik Maly^ edytował ten post 2014.01.14, 18:33

Windows 7 SP1 x64 | IE 11 | AQQ x64 - Zawsze najnowsza beta

zs2cqx.png


#8 MrBeckham666

MrBeckham666

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.01.14, 18:54

@

Maly^

 

jaki masz procesor?;]

 

u mnie jest wszystko ok mam g3220 i r7 250 i działą wszystko płynnie;].

 

jak to jest wersja dla 7 i 8 to powinna zniknąć opcja w ustawieniach kompozycji aktywuj dla windows xp;]

 

co do kompozycji to lepszej w życiu nie widziałem;]


silverlight powineneś robić kompozycje do różnych programów;]

 

Windows 7 SP1 x64 | IE 11 | AQQ x64 - Zawsze najnowsza beta

[Ad: zs2cqx.png]?

 

nic dziwnego że masz problemy.

nie dość że masz x64 to jeszcze beta;]


Użytkownik MrBeckham666 edytował ten post 2014.01.14, 18:56


#9 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2014.01.14, 19:07

 

Windows 7 SP1 x64 | IE 11 | AQQ x64 - Zawsze najnowsza beta

[Ad: zs2cqx.png]?

 

nic dziwnego że masz problemy.

nie dość że masz x64 to jeszcze beta;]

Z całym szacunkiem - daruj sobie te głupie uwagi...
Mam identyczną specyfikację i nie zauważyłem, jakoby coś muliło, przycinało, szarpało...



#10 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.14, 19:19

Osoby, które mają problemy z płynnością scrollowania zawartości okien proszę o podawanie szczegółów, dotyczących producenta oraz modelu: procesora, karty graficznej, a także wersję sterownika karty graficznej i ilości pamięci RAM.
 
Jeżeli mieszacie w zaawansowanych ustawieniach grafiki (np. w Panelu sterowania nVIDIA), upewnijcie się, że ulepszenia, które chcecie zastosować do gier, nie dotyczą AQQ.exe. Możliwe, że Wasza karta graficzna niepotrzebnie wykonuje dla AQQ wiele skomplikowanych obliczeń, które spowalniają proces odmalowywania zawartości okien. A ten w Silverlight Sense 5 zachodzi nieporównywalnie częściej, niż w innych kompozycjach wizualnych.
EDIT: Mogę zaproponować dodatkowo aktualizację komponentów wykonawczych programu Microsoft DirectX.
 
Można jak najbardziej korzystać z 64-bitowej wersji AQQ. Możliwe też, że przejście z AQQ x86 na AQQ x64 (bądź odwrotnie) rozwiąże w Waszych przypadkach problemy, dotyczące renderingu (różne bywają niuanse, każdy z Was dysponuje najprawdopodobniej kompletnie odmienną konfiguracją sprzętową). Można także (a obecnie nawet trzeba, gdyż Silverlight Sense 5 wymaga AQQ 2.5.0.17) korzystać z wersji testowych AQQ. Nie powinno to mieć związku z Waszymi problemami.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2014.01.14, 22:31

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#11 Gość_Zuy_Piotrek_*

Gość_Zuy_Piotrek_*
  • Gość

Napisano 2014.01.14, 19:57

Konfiguracja:

 

Procesor: AMD Athlon II X3 3,7GHz 

Grafika: AMD Radeon HD7850 1GB GDDR5 256bit

RAM: 8GB DDR3

 

Sterownik: Catalyst 13.9

Reszta jak w podpisie, AQQ najnowsza beta


Użytkownik Zuy_Piotrek edytował ten post 2014.01.14, 21:07


#12 Maly^

Maly^

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.01.14, 20:06

Moja trochę podobna:

Procesor: AMD Athlon II X4 3,6 GHz

GPU: AMD Radeon HD7770 1GB GDDR5 (trochę podkręcony)

RAM: 4GB DDR3

Sterownik: Catalyst 13.12 (najnowszy stabilny)


Windows 7 SP1 x64 | IE 11 | AQQ x64 - Zawsze najnowsza beta

zs2cqx.png


#13 AviciiPL

AviciiPL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.01.14, 20:06

Fajna kompozycja :D, tyle że są pewne sprawy, o których napisałem Ci na Jabberze :P


Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet


#14 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2014.01.14, 20:57

Osoby, które mają problemy z płynnością scrollowania zawartości okien proszę o podawanie szczegółów, dotyczących producenta oraz modelu: procesora, karty graficznej, a także wersję sterownika karty graficznej i ilości pamięci RAM.

U mnie jest zauważalne spowolnienie przy przewijaniu listy kontaktów. Nie powoduje to jakichś większych utrapień, ale jest wolniej niż w Sense 4.

 

CPU: AMD Phenom II X4 3.2 GHz

GPU: MSI GTX 650 Ti 2GB (sterownik: 331.65)

RAM: 8GB

 

A ogólnie wygląda dobrze, tylko jeszcze muszę dojść do idealnego ustawienia kolorów, by znowu przypominało Sense 4 ;)



#15 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.14, 21:10

Spowolnienie nie jest problemem. Do regulacji tego służy ustawienie "Czas trwania" animacji interfejsu. Jeśli dobrze zrozumiałem, koledzy wyżej narzekali na płynność, a nie na szybkość. Szybkość jest konfigurowalna w Ustawieniach Sense, natomiast płynność jest zależna od mocy Waszego sprzętu.


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#16 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2014.01.14, 23:05

Silver, może warto dodać jakieś kolorowe info w 1 poście, dotyczące wymaganej wersji AQQ, do uruchomienia Sense? Bo ludzie zaczynają mieć problemy i denerwują się, a niedługo będą się czuć oszukani :P



#17 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.14, 23:46

Jak dotąd widziałem tylko jedno zażalenie, a pobrań na ten moment już 520. Raczej nie warto, większość osób zdobyła Silverlight Sense poprzez okienko Dodatki dla AQQ. Mało kto zaglądał do tematu na forum czy na stronę dodatku w dziale Pliki.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#18 Buszmen

Buszmen

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2014.01.15, 00:44

Widzę, że na pewno nowa wersja będzie/jest wypaśna i 10 razy lepsza od poprzedniej. Używam jej, jestem zadowolony i nie będę miał uwag do jakichkolwiek wymagań, które trzeba spełnić, żeby ta nowa wersja działała.

 

Mam jednak pytanie o sposób jej publikacji. Skoro skórka wymaga nowszej wersji AQQ, to dlaczego Silverlight 5.1 jest już dostępny w automatycznej aktualizacji zanim AQQ wyszło oficjalnie w wersji 2.5? Ja teraz mam dylemat czy ściągać starszą wersję skórki i męczyć się codziennie z oknem aktualizacji, czy pobierać testową wersję AQQ i narażać się na crashe itp. Wg mnie jeżeli to wymaga testowego AQQ, to skórka jak najbardziej mogła by być dostępna na forum w formie plików, zipa czy coś takiego dla zapaleńców. Teraz po aktualizacji skórki mam nieużywalne AQQ z komunikatem, że muszą ściągnąć wersję testową.



#19 gnomiuszka

gnomiuszka

    Adept

  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2014.01.15, 01:53

edded0c50d987c2e.jpg

Normalnie bosko :) Kompozycja powala :) Warto było czekać :D Jak dla mnie to powinna być dodawana jako jedna z kompozycji standardowych aqq tym bardziej, że standardowo po instalacji kompozycja ma jeden obrazek :) więc rozmiary kompozycji znacząco zmalały :)


 Ja teraz mam dylemat czy ściągać starszą wersję skórki i męczyć się codziennie z oknem aktualizacji, czy pobierać testową wersję AQQ i narażać się na crashe itp. Wg mnie jeżeli to wymaga testowego AQQ, to skórka jak najbardziej mogła by być dostępna na forum w formie plików, zipa czy coś takiego dla zapaleńców. Teraz po aktualizacji skórki mam nieużywalne AQQ z komunikatem, że muszą ściągnąć wersję testową.

Zajrzyj tu: http://forum.aqq.eu/...qq-prime-25017/ 
Wersja ta kandyduje do stabilnej. Ja ją pobrałem i wszystko u mnie działa prawidłowo. Jeżeli pobierzesz tą wersję, to jedyna rzecz, jaką musisz zrobić, to stworzyć konto administracyjne. To szybka i nieskomplikowana operacja :)



#20 dinn

dinn

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2014.01.15, 19:05

Witam. Fajnie by było, gdyby dało się ustawić kolor tekstu albo kolor chmurki w oknie rozmowy. W sense4 kolor tekstu był częściowo zmieniany przez kolor tła i tak na przykład gdy ja pisałem w kolorze białym rozmówca w fioletowym. Dzięki temu pisanie było bardziej przejrzyste, tego mi brakuje. Tak samo Na liście kontaktów nick był biały ale opis statusu już na przykład fioletowy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych