Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silverlight Sense 5 13

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#261 Like.

Like.

Początkujący

• Zablokowany
  • 16 postów

Napisano 2014.11.22, 20:59

@Silverlight mam najnowszą bete aqq i i najnowszego skina okno konferencji mi się nie uruchamia.

#262 pikus88

pikus88

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.11.23, 02:01

Już na dniach powinna pojawić się stabilna wersja AQQ 3.0 :)

aha, dziś kombinowałem z instalacją tej bety i załączyłęm ten motyw. Czy to normalne, że w oknie rozmowy tekst mój i osoby, z która rozmawiam idzie jako jeden pod drugim wyrównany do lewej?  Wcześniej miałem tak, że moje słowa wyrównane były do prawej, osoby z którą rozmawiałem do lewej, było to cholernie wygodne gdy szukałem coś co wcześniej sam pisałem.

#263 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.11.23, 11:21

Masz tam ustawienia kompozycji (literka S obok Kontakty, Chaty, Powiadomienia, SMS, DropBox, S, X [kliknij ta S])
Nastepnie kolkiem myszki przejedz 3 razy w dol (przesuna sie ustawienia 3 razy w lewo)
Ukaze sie opcja: "Scalaj dymki, wyświetlaj godzinę" i odznaczenie tego powinno sprawic, ze bedziesz miec chat taki jak na Messengerze od fejsa...
Nie wiem, czy aby o to chodzilo, ale sprawdz...
Sense potrzebuje aktualizacji, bo cos sie chrzani z ta kompozycja...

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#264 pikus88

pikus88

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.11.24, 23:30

Masz tam ustawienia kompozycji (literka S obok Kontakty, Chaty, Powiadomienia, SMS, DropBox, S, X [kliknij ta S])
Nastepnie kolkiem myszki przejedz 3 razy w dol (przesuna sie ustawienia 3 razy w lewo)
Ukaze sie opcja: "Scalaj dymki, wyświetlaj godzinę" i odznaczenie tego powinno sprawic, ze bedziesz miec chat taki jak na Messengerze od fejsa...
Nie wiem, czy aby o to chodzilo, ale sprawdz...
Sense potrzebuje aktualizacji, bo cos sie chrzani z ta kompozycja...

dokładnie o to mi chodziło. A ja cały czas szukałem tego w ustawieniach okna rozmowy. Kompletnie zapomniałem, że Silverlight ma jeszcze te ustawienia.  Dzięki za pomoc.

#265 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.11.24, 23:42

Spoko... :) do usług jeśli umiem xdd

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#266 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.27, 15:21

Aktualizacja Sense przywracająca prawidłową pracę ustawień kompozycji i kolorystyki pojawi się już jutro :)

Silverlight Sense 5 v12

- przywrócono działanie ustawień kompozycji pod najnowszym AQQ 3.0,
- zmniejszono zużycie procesora i pamięci w czasie bezczynności (szczególnie istotne w przypadku laptopów).

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2014.11.27, 15:22

• Bartek Sz., Eleks i CJ Grass lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#267 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2014.11.27, 16:47

Naprawdę przy każdej aktualizacji tej kompozycji wszystkie ustawienia muszą być wywalane w kosmos? W takim przypadku proponuję dodawać ostrzeżenie o tym na liście zmian, która jest wyświetlana w tooltipie w aktualizatorze...

Użytkownik MeFisto edytował ten post 2014.11.27, 16:50

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#268 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.27, 17:23

Gdy wiem, że polecą, to rzeczywiście informuję. Teraz jednak nie było to planowane :( Nie wiem, dlaczego poleciały... Spojrzę na to przy następnej aktualizacji...

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#269 CJ Grass

CJ Grass

Adept

• Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.11.27, 17:36

u mnie nie działa wgranie własnego obrazka z pliku (rozdzielczość obrazka 1920x1080) - wersja thema 5.10 łapała ten plik bez problemu.

Działą tylko wgranie pliku z przeglądarki.

A na dodatek po chwili ikona S (zmiana ustawień skórki) nie reaguje wcale.

Użytkownik CJ Grass edytował ten post 2014.11.27, 17:44

Dołączona grafika Dołączona grafika

#270 Zyleta

Zyleta

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.11.27, 17:48

Aż się zarejestrowałem by tu napisać :D

Ładny ten styl, bije na głowę pozostałe jak dla mnie, aż chce się mieć go włączonego, ale mam drobne pytanko, czy są planowane jakieś zmiany odnośnie konferencji gg? A może coś w ustawieniach bym musiał zmienić, choć nie wydaje mi się.. bo wygląda tam niezaciekawie to okno rozmowy (to chyba ta aktualizacja? Albo naprawdę coś musiałem zmienić w ustawieniach, przez co wygląda kiepsko)

http://imgur.com/hjOZCJ2

taki przykład.. nie podoba mi się tu ta ikonka wiadomości (widoczna przy swoich wiadomościach).. dałoby radę to "wywalić"?

I jeszcze drobna uwaga (teraz już konkretnie do stylu), jest w opcjach coś takiego, jak "scalaj dymki i wyświetlaj godzinę", gdzie ładnie to wygląda przy normalnych rozmowach, jednak przy konferencjach to nie działa (widok taki sam, jak na screenie powyżej)

#271 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.27, 17:58

Funkcja Scalania dymków i wyświetlania godziny nie ma zastosowania dla konferencji, ponieważ tam godzina jest wyświetlana cały czas, a wiadomości nie są sformatowane jako dymki. Tam panuje całkowicie odmienny układ.

Ikonka wiadomości powinna zniknąć, gdy wiadomość zostanie doręczona. Jeśli tak nie jest, sprawdź na kompozycji Standard. Jeśli na niej będzie dobrze, to jest to wina kompozycji. Jeśli również źle - serwera, bądź AQQ.

Nie wiem, dlaczego nie działa wstawienie własnego obrazka. To nie było ruszane już od dłuższego czasu, a nie przypominam sobie, żeby Oconnel coś zmieniał w AQQ w związku z tym. Przyjrzę się temu jutro, a chwilowo polecam standardowo usunięcie folderu Sense z Data/ThemeSettings. Może pomoże :x

#272 CJ Grass

CJ Grass

Adept

• Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.11.27, 18:08

Usunięcie folderu Sense z Data/ThemeSettings nie pomaga.

#273 Zyleta

Zyleta

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.11.27, 18:17

Wiadomość na pewno została wysłana, występuje tylko w konferencjach i faktycznie, nie tylko na tym stylu, bo na Standard również, ale ta "przerwa" między "obramowaniem" z lewej strony (różne dla różnych osób, brak dla siebie) i właściwym tekstem wiadomości występuje zawsze i powoduje wrażenie mniejszego okna niż jest w rzeczywistości ;) (może brak dogranych ikonek, albo coś? w sumie nie przypominam sobie jak to było w poprzednich wersjach, ale nie zwróciłem uwagi na taką przerwę między tym a tym).

Co do stylu konferencji, to skoro tak mówisz, pozostaje się pogodzić z faktem :D

#274 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2014.11.27, 22:57

No i Sense powraca :) jak miło. Wszystko działa oprócz wspomnianej możliwości wgrania własnego obrazka. 

#275 CJ Grass

CJ Grass

Adept

• Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.11.27, 23:24

I jeszcze taki detal - "Odtwarzacz YouTube" nie mieści się w grafice:

out.php?i=914861_2.jpg

Użytkownik CJ Grass edytował ten post 2014.11.28, 10:00

#276 Nagel

Nagel

Początkujący

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 2014.11.28, 02:56

A ja niestety trafiłem na dziwaczny problem. 

Mianowicie gdy rozmowa przekroczy długość okna dalej wiele się nie daje zrobić bez "ręcznego odświeżania" czyli zamykania i otwierania okna, bo tekst przestaje się przewijać.

Najnowszy Core i Update do kompozycji

Dodatkowe wtyczki:

• TrimLinks
  • Spellchecker
  • Offline Pictures

PS Wyłączenie wtyczek nie pomaga więc chyba nieistotne.

Użytkownik Nagel edytował ten post 2014.11.28, 02:58

#277 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2014.11.28, 09:14

A ja niestety trafiłem na dziwaczny problem. 

Mianowicie gdy rozmowa przekroczy długość okna dalej wiele się nie daje zrobić bez "ręcznego odświeżania" czyli zamykania i otwierania okna, bo tekst przestaje się przewijać.

Sprawdź czy nie masz czasem włączonego wstrzymania przewijania w oknie rozmowy [taka ikonka scrolla]

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#278 Draq

Draq

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2014.11.28, 10:53

Ja również mam problem z użyciem własnego obrazka w kompozycji. Tak jak było to wspomniane wcześniej, usunąłem folder kompozycji - nie pomogło, usunąłem kompozycję i pobrałem jeszcze raz - nie pomogło.

Spróbowałem nawet odmieniać obrazki w folderze kompozycji na swoje, ale po restarcie komunikatora, tła nie było wcale.

#279 CJ Grass

CJ Grass

Adept

• Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.11.28, 22:00

Dodam, iż dziś prowadziłem dlugie rozmowy (gg, facebook) i nie miałem problemów z przewijaniem rozmów (kilka załkadek). Więc tego błędu u mnie nie zauważyłem.
Na bank nie działa wgranie własnego obrazu tła, i ten drobny bug graficzny o którym pisałem kilka postów wyżej.

Mam nadzieję że Silver niebawem to załata :D
I tak gratulacje za świetną pracę!

Pozdrawiam

Aha jeszcze jedna sprawa, kiedyś to zgłaszałem - wtedy dostałem odpowiedź, że to wina AQQ, teraz mamy nową wersję, ponoć przebudowaną, odpicowaną... a błąd nadal jest. Hmmm. O czym piszę, ano o tym:

out.php?i=915252_dsas.jpg

Po jakimś czasie użytkowania komunikatora ikony w dziale powiadomień dostają różowego nastroju ;)

Użytkownik CJ Grass edytował ten post 2014.11.29, 13:24

#280 bnm

bnm

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2014.12.01, 15:35

kompozycja świetna ale.. gdzie się podziała opcja scalania dymków? w nowej wersji nie mogę tego znaleźć. Po drugie bug, brak suwaka w archiwum (na standardzie jest) i po 3 dało by radę wywalić to dzielenie wyrazów? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych