Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silverlight Sense 5 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#41 MrBeckham666

MrBeckham666

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.01.17, 01:46

@

Silverlight

moge dodać że u mnie na intell HD jest wszystko ok ;]

tak się składa że jutro bedzie r7 250 dam wszystkim znać czy problemy bedą.

jeżeli się pojawią to fakt wina radeonów raczej.

jeszcze sprawdze jak to wygląda na x64

przecinanie przewijania listy kontaktów z tego co widze jest to wina x64 wersji aqq.

podczas przewijania jest za duże moim zdaniem uzycie procesora.

teraz dziwna sprawa powrót na x86 i problem dalej jest;] teraz też mi przycina:D

z tego co zauważyłem u mnie rozwiazuje problem wyłączenie oszdzedzania pamieci i włączenie przyspieszania sprzetowego przez gpu

ale tak czy siak to jest problem z użyciem procesora podczas przewijania. 15-25 % czy to nie przesada,

G3220


Użytkownik MrBeckham666 edytował ten post 2014.01.18, 23:24


#42 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2014.01.17, 11:39

U mnie podczas przeciągania scrollem użycie procesora skacze nawet na 35%. Ale co z tego, skoro puszczę i wraca do 1%. Przy tym nie dostrzegam żadnych wyraźnych zacięć, braku płynności itp, itd.
Jeśli to ma mieć znaczenie, to ja oczywiście też mam wyłączone oszczędzanie pamięci i włączone przyspieszenie sprzętowe GPU.

Ale na pewno nie ma tu znaczenia wersja x64, x86.
A Twój post, @mrbeckham666  był jawnym, choć wysnutym na podstawie niczego!, skalpem na wersję x64. Gwoli ścisłości, na x64 powinno to chodzić lepiej, niż na x86...



#43 Gość_Zuy_Piotrek_*

Gość_Zuy_Piotrek_*
  • Gość

Napisano 2014.01.17, 11:55

Ja myślę, że jest to porostu wina tej funkcji w sterownikach AMD o której pisał mi Silver wczoraj, zapomniałem nazwy.. Włącza oszczędzanie energii i zmniejsza taktowanie GPU kiedy jest w spoczynku, a podnosi przy bardziej wymagających aplikacjach tak jak np gry.. Nie jest to pewne ale taka opcja też może być.


Użytkownik Zuy_Piotrek edytował ten post 2014.01.17, 11:55


#44 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2014.01.17, 12:19

Wersja stosowana przez sterownik jest beznadziejna i niepotrzebna, skoro to samo robi BIOS karty i to znacznie lepiej, nie powodując problemów. To może być jej wina, niestety, nie pamiętam nazwy, ale wiem, że jest obecna tylko dla niektórych Radeonów.

#45 Usiek

Usiek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.01.17, 13:02

Po aktualizacji do najnowszego AQQ chciałem zainstalować Silverlight... nie da się. Klikam, przeciągam na AQQ i zero reakcji.

 

/Po zainstalowaniu przez 'Dodatki do AQQ' poszło.

Ale mam inny problem - chce zmienić tło w AQQ, wybieram jedno z kilku ze strony, wyskakuje monit w Chrome, że aplikacja AQQ chce uruchomić bla bla bla... wciskam Wykonaj i tło się nie zmienia.

 

/Dobra, to też już naprawiłem.

 

/W oknie rozmowy nie ma godziny, da się gdzieś to włączyć? I będę wniebowzięty :D


Użytkownik Usiek edytował ten post 2014.01.17, 13:19


#46 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.17, 13:19

Wspomniana technologia nosi nazwę AMD PowerPlay.


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#47 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.17, 13:43

Warto jeszcze raz powtórzyć, że ta kompozycja najlepiej działa z włączoną funkcją renderowania grafiki przy pomocy procesora GPU którą znajdziecie w zaawansowanych opcjach programu w ustawieniach AQQ. Jeżeli kiedyś zmienicie kompozycje i będziecie widzieli jakieś "artefakty", skaczące okno rozmowy, problemy z minimalizacją okien czy coś w tym stylu to wyłączcie tą opcje.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#48 Usiek

Usiek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.01.17, 14:41

Wszystko hula pięknie tylko chce się dowiedzieć czy jest opcja włączenia godziny podczas rozmowy?



#49 Narv

Narv

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2014.01.17, 15:33

@Usiek: jak najedziesz na daną wiadomość zostanie wyświetlona chmurka z taką informacją.



#50 Usiek

Usiek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.01.17, 15:37

Ano jest, fajnie jak by to było widać bez najeżdżania :D


  • Magic_coin lubi to

#51 MrBeckham666

MrBeckham666

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.01.17, 16:04

to nie jest wina sterowników amd dzisiaj przyszła mi r7 250 i płynnie chodzi.

do tego zużycie procka podczas przewijania spadło do 15%

czy przyspieszenie sprzetowe gpu pomaga.

Eleks

na nikogo nie najeżdzam jak są problemy trzeba próbować na różne sposoby. Ale się czepiasz;]

na karcie intella jak i amd działa to praktycznie tak samo.

na amd nawet jest lepiej bo lepiej działa akceleracja sprzetowa.


Użytkownik MrBeckham666 edytował ten post 2014.01.18, 23:24


#52 CJ Grass

CJ Grass

    Adept

  • Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.01.17, 21:49

ZAJEBISTA PRACA! przepraszam że krzyczę, ale potrzebowałem dosadnie to wyrazić :) emocjonalny ze mnie facet ;P

dzięki Silver za Twoją pracę! Pozdrawiam


  • Silverlight lubi to
Dołączona grafika Dołączona grafika

#53 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.18, 19:58

Silverlight Sense 5 v2
 
Czas na pierwszą aktualizację :) Przetestujemy teraz, czy Silverlight Sense 5 prawidłowo się zaktualizuje, zachowując wasze personalne ustawienia oraz własne tła (o ile ktoś się na takowe zdecydował). Mam dla was przygotowaną jedną dużą nowość, mianowicie jest nią panel zmiany opisu w nagłówku z informacjami o koncie! :) Poza tym kilka drobnych poprawek. Cały czas myślimy oczywiście nad rozwiązaniem problemu z płynnością przewijania pod kartami graficznymi firmy AMD, jednak nie udało mi się jak na razie nic z tym zrobić...
 
- teraz możesz bardzo szybko i przyjemnie zmienić swój opis, klikając na ikonę ołówka w nagłówku z informacjami o koncie! Klawisz Enter w polu tekstowym działa zatwierdzająco. Aby wstawić nową linię, użyj kombinacji Shift+Enter,
- podjęto próbę naprawienia nieprawidłowej hierarchizacji warstw powiększonych awatarów,
- Silverlight Sense 5 nadpisywałoby wasze spersonalizowane tła przy aktualizacji bądź po ponownym zainstalowaniu. Na całe szczęście zauważyłem ten problem jeszcze przed wydaniem pierwszej aktualizacji, więc praktycznie nikt nie powinien się z nim jak na razie zderzyć,
- dodano blokadę na zdarzenia kursora w celu zapobiegnięcia ponownym wywołaniom funkcji powiększającej podgląd obrazka w oknie Dodatki dla AQQ dopóki zdjęcie nie zostanie pobrane z serwera,
- wprowadzono ułatwienie, dzięki któremu nie trzeba już wciskać klawisza Enter bądź klikać poza polem tekstowym w celu odebrania mu fokusa aby zostało to zinterpretowane jako zmiana wartości ustawienia,
- podświetlenie powiadomienia bądź SMS'a po kliknięciu na nim prawym przyciskiem myszy nie jest już jednokolorowe, jeśli opcja Kolorowe kontakty po wskazaniu jest aktywna,
- czasami kolory kolorowych kontaktów mogły nie pasować do koloru tła, który pod nimi rzeczywiście występował.

Silent Update:
 
- zmniejszono rozmiar paczki względem v1 o prawie 1 MB.

  • Eleks, djtimon89 i .Phil. lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#54 .Phil.

.Phil.

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.01.18, 20:05

Kompozycja jak kompozycja, ale ta jest zajebista *.* Szacun dla Ciebie Silverlight :)


  • Oconnel i Silverlight lubią to

HARDwithSTYLE   :aqq:
 

Windows 7 Home Pentium | Opera | Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30GHz 8,00 RAM Najnowsze AQQ Silverlight Sense 5


#55 opos23

opos23

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • MiejscowośćWieliczka

Napisano 2014.01.18, 20:21

Witam nie wiem czy to bład czy celowe zalożenie ale w trakcie rozmowy nie wyświetla sie godzina jak na  screenie w kompozycjach no chyba ze cos mam wyłaczone bo nie moge tej opcji znależć



#56 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.18, 20:24

Podgląd jest nieaktualny. Godzina w nowym stylu okna rozmowy wyświetla się w chmurce po wskazaniu wiadomości kursorem.


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#57 opos23

opos23

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • MiejscowośćWieliczka

Napisano 2014.01.18, 20:31

a nie jest planowane tego stylu przywrócic? odczas wyszukiwania konkretnego zdania choćby zeby np coś kouś udowodnic troche żmudne jest klikanie w co 2 ,4 ,10 chmurke;)



#58 Usiek

Usiek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.01.18, 20:38

a nie jest planowane tego stylu przywrócic? odczas wyszukiwania konkretnego zdania choćby zeby np coś kouś udowodnic troche żmudne jest klikanie w co 2 ,4 ,10 chmurke;)

Ja też bym był za tym by godzina w oknie rozmowy wróciła. Zaktualizowałem - wszystko hula.



#59 CJ Grass

CJ Grass

    Adept

  • Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.01.18, 20:41

Wszedłem w dział na forum aby napisać to czego najbardziej mi brakuje - okazuje się, że nie jestem jedyny - brak daty i godziny w oknie rozmowy, chmurka informacyjna mnie nie kręci;P (pewnie nie tylko mnie)...

A cała reszta - REWELACJA, powtarzam się ;P


Dołączona grafika Dołączona grafika

#60 pyskujesz

pyskujesz

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2014.01.18, 20:59

Świetna jest ta kompozycja :) Naprawdę super.


  • Silverlight lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych