Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Prime 2.5.0.17

• Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 12:29

AQQ Prime 2.5.0.17

Data wysłania: 2014.01.14, 11:29

Data aktualizacji: 2014.01.14, 11:29

UWAGA - PRZED POBRANIEM AQQ PROSZĘ PRZECZYTAĆ DOKŁADNIE PONIŻSZE INSTRUKCJE.

Uwaga - Ta wersja posiada wbudowany migrator kont. NIE NALEŻY W ŻADNYM WYPADKU MIGROWAĆ JUŻ TERAZ ZE SWOICH KONT GŁÓWNYCH Z KTÓRYCH KORZYSTACIE NA CO DZIEŃ. Obecnie migrator służy jedynie do celów testowych i do migracji testowych kont aby sprawdzić jego działanie. Migracja z Waszych kont aqq.eu nastąpi automatycznie 1 lutego 2014 roku. Do tego czasu proszę nie migrować samemu o ile nie migrujecie jedynie z kont testowych.

Ta wersja kandyduje do miana stabilnej.

W tej wersji została dokończona zakładka z płatnościami i jest w pełni funkcjonalna. Co nie oznacza, że już macie coś płacić - co najwyżej testowo. Przed pochopnym korzystaniem z tej zakładki chroni również odpowiedni komunikat. Postanowiłem, że ta wersja będzie już widoczna w aktualizatorze.

Oprócz tego jest sporo poprawek. Najważniejsza z nich to dodanie do rdzenia AQQ (w końcu!) parsera JSON. Co za tym idzie, jakość powiadomień z Twittera i Facebooka powinna drastycznie wzrosnąć. Nie powinny być już widoczne retweety lub wiadomości z Facebooka od osób których nie znamy.

Zmiany w AQQ Prime 2.5.0.17
  • Drastycznie podniesiono wydajność przy dużej ilości kontaktów np. na koncie FB.
  • Zmiany przy pokazywaniu chmurki informującej o zakończeniu okresu subskrypcji.
  • SDK: Rozszerzono działanie funkcji AQQ_FUNCTION_BASE64 o obsługę kodowania UTF8.
  • Anulowanie autoryzacji Facebook mogło skutkować problemami z zamknięciem okna.
  • Poprawiono problem ze źle działającymi awatarami na kompozycji AQQ7.
  • Dodatkowe poprawki dla kompozycji AQQ7 (justowanie dat).
  • Poprawiono błąd przy zamykaniu zakładek na kompozycjach z tagiem <DisableScrollbars/>.
  • Poprawiono nie zamknięty tag </a> przy składaniu powiadomień z Facebooka.
  • Pokoje na innych serwerach niż AQQ.eu są traktowane jako stałe (można je dodawać do ulubionych).
  • Przy nie udanej próbie założenia pokoju i anulowaniu okna nie pojawia się już okienko z ustawieniami pokoju.
  • Jeżeli serwer przy nieudanej próbie założenia pokoju zwraca "pusty" błąd, AQQ wyświetli własny komunikat o błędzie.
  • Dodano możliwość zmiany hasła dla konta administracyjnego.
  • Uzupełniono zakładkę z płatnościami.
  • Dodano do AQQ wewnętrzny parser JSON co pozwoli na dokładne parsowanie danych pochodzących z CP.
  • CP: Retweety i dziwne zniekształcone tweety nie będą już pojawiać się w Centrum Powiadomień.
  • CP: Powiadomienia z Facebooka zostały poprawione (zero dubli, brak powiadomień od osób których nie znamy).

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 SEpuLT

SEpuLT

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 2014.01.14, 12:49

No to testowo zobaczymy jak to działa :)

Otrzymany kod wklepałem najpierw jako kod do subskrypcji na 30 dni i konto przedłużyło się do 39 dni po czym użyłem ten sam kod do rocznej i ponownie się przedłużyło do rocznej (do 360 dni). Jaka była wpłata zobacz sam i daj znać czy tak być powinno, że jeden kod można użyć dwa razy (tak jak to wyszło w moim przypadku). Moim zdaniem kod np. do rocznej nie powinien działać do 30 dniowej i odwrotnie (co jest oczywiste). Fajnie by też było żeby sam rozpoznawał za jaką subskrypcje to kod. Bo chyba tak nie jest

Użytkownik SEpuLT edytował ten post 2014.01.14, 12:51

AQQ Zawsze najnowsze
IE: 11, domyślnie Chrome
Wtyczki: Standart

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 12:55

@SEpuLT - Dzięki za zgłoszenie. Zresetuj AQQ i ponów użycie kodu. Tym razem powinno przyjąć raz, na 365 dni (opcja płacę przelewem). Aktualny stan konta przywróciłem do 22 dni. Po aktywacji będziesz miał 387.

#4 SEpuLT

SEpuLT

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 2014.01.14, 12:58

Po restarcie otrzymuję komunikat, że kod już raz był użyty. Ale to akurat zachowanie prawidłowe skoro był użyty :)

AQQ Zawsze najnowsze
IE: 11, domyślnie Chrome
Wtyczki: Standart

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 12:59

Możesz do mnie napisać na AQQ?

EDIT: Sprawa wyjaśniona

#6 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.14, 14:26

Ta beta jest po prostu fantastyczna. Rozwiazuje kilka bardzo istotnych, milejnijnych wrecz problemow w AQQ. Dzieki zmianom w obsludze Powiadomien i w Facebooka, a takze poprawkom bledow komunikator otrzymal duzy zastrzyk tlenu. Tak to trzeba nazwac, bo szczerze to do dzis AQQ bylo w naprawde kiepskiej kondycji...

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.01.14, 14:57

Widzę, że płatności online bazują na generowaniu kodów jak w przypadku SMSów. Wiesz, że to samo idzie zrobić w PayPal? Wiem, bo parę razy kupowałem licencję na parę programów. Gdyby był PayPal to wreszcie wykorzystałbym datki jakie ostatnio otrzymałem :P

#8 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 15:02

Płatności PayPal pewnie uda mi się dodać w najbliższych miesiącach. Może nawet przed nadejściem kwietnia. Zobaczymy :)

#9 lesiu

lesiu

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2014.01.14, 15:25

Witam

Ja mam takie pytanie czy system zliczania dni działa prawidłowo? Dokonałem wykupienia subskrypcji na okres roku. i Pokazuje mi ze mam tylko 374 dni czyli chyba coś nie tak skoro okres darmowy jest do 1 kwietnia?

#10 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.01.14, 15:39

W tej wersji jakoś ładowanie listy kontaktów działa inaczej. Mam przypięte kontakty (zawsze widoczne), które akurat są rozłączone - wcześniej podczas łączenia się do sieci te kontakty zawsze pozostawały na samym dole w grupie, a teraz wpieprzają się w sortowanie i lista "skacze" co jest trochę denerwujące.

265uqtJ.png

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.01.14, 15:39

• Eleks lubi to

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 15:43

Silent Update

- Dodatkowe zmiany w zakładce płatności.

- Poprawiono problem z otwieraniem filmów YT w powiadomieniach Facebook.

@Wituś - postaram się sprawdzić ten problem.

#12 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.01.14, 15:49

OK. Priorytet sortowania listy kontaktów mam zawsze ustawiony według:
- Stan kontaktu
- Nazwa kontaktu
- Sieć

#13 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.01.14, 16:11

Adres mailowy reklamacji jest bardzo nie profesjonalny :P Nie lepiej by było reklamacje@aqq.eu niż podawanie prywatnego?

• Deadmaster lubi to

#14 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.01.14, 16:16

No i kliknięcie w adres przerzuci nas w przeglądarce internetowej na stronę MyPortal zamiast otwierać domyślnego klienta poczty :P

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 16:20

Przerzuca na stronę na której jest formularz kontaktowy :) Adres e-mail zostanie zmieniony na napis "Formularz kontaktowy"

#16 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.01.14, 16:25

Aha, takie buty. Nie zwróciłem uwagi, że jest tam formularz kontaktowy :P

#17 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 16:27

Dlatego robię odrębną podstronę z widocznym wyłącznie formularzem. Niestety po wczytaniu wtyczek FB na stronie część przeglądarek przewija stronę za wysoko i formularza nie widać.

http://mp.org.pl/ind...hp?mode=contact

#18 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 2014.01.14, 16:29

Potwierdzam błąd Witusia. Sortowanie coś się chrzani - co ciekawe, jak włączę AQQ raz jeszcze, to czasem wraca do normy, czasem znowu się chrzani. Mam identyczne sortowanie jak Wituś, z tym, że mój przypięty kontakt zawsze jest dostępny. Dotyczy sieci GG, jeśli miałoby to mieć znaczenie.

EDIT: I ta wersja wchrzaniła mi wszystkie avki z gg ...

Użytkownik Eleks edytował ten post 2014.01.14, 16:42

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.01.14, 17:08

Ja mam takie pytanie czy system zliczania dni działa prawidłowo? Dokonałem wykupienia subskrypcji na okres roku. i Pokazuje mi ze mam tylko 374 dni czyli chyba coś nie tak skoro okres darmowy jest do 1 kwietnia?

No właśnie jak to jest? Mi pokazuje, że mam jeszcze 21 darmowych dni no a niby okres darmowy jest do 1 kwietnia. Co się stanie w sytuacji, kiedy wykupię teraz abonament? Będę płacił chociaż i tak większość ma za free? Oconnel oświeć nas :)

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.14, 18:07

Punkty są odejmowane nawet teraz. Zatem jeżeli ktoś wykupi dodatkowe dni w tym momencie będą one odejmowane z dnia na dzień. Okres darmowy polega na tym, że nawet gdy liczba punktów spadnie do zera nadal można będzie korzystać z AQQ całkowicie normalnie. 1 kwietnia każdy user który będzie miał < 3 punkty dostanie jeszcze 3 punkty (dni) ekstra. Zatem osoby które na dzień dzisiejszy mają powiedzmy te 21 punktów, za 21 dni będą mieć zero ale nadal będą mogły korzystać z AQQ. 1 kwietnia będą mieć 3 punkty, a po trzech dniach trzeba będzie doładować konto.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych