Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Penumbra 2.5.0.50

• Zamknięty Temat jest zamknięty
127 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2014.01.18, 18:17

Wycinek przeprowadza stratną konwersję. Jakość możesz regulować suwakiem.

Pragnę przypomnieć, że: http://forum.aqq.eu/...w-wycinkach-x64

A to już trzeba naprawić i można to zrobić łatwo. Albo używając innej biblioteki do kompresji JPG, albo dodając PNGQuant do instalatora i dodając opcję wysłania wycinka jako PNG, a nie robienie tego dopiero po rysowaniu na nim, bo to jest po prostu śmieszne. Proponuję pomyśleć nad tym, bo te kilka dodatkowych KB instalatora nie jest niczym przerażającym, a usunie ten irytujący  błąd. ;)

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2014.01.18, 18:18

#22 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.01.18, 18:18

Wycinek przeprowadza stratną konwersję. Jakość możesz regulować suwakiem.

A może - skoro serwer to już nie nasz problem - przywrócisz możliwość wysyłania wycinków w PNG? A najlepiej ta propozycja: Obrazki w formacie PNG :) Proooooszę :)

• Silverlight lubi to

#23 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.18, 18:21

Koniecznie! :)

• Deadmaster lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#24 Semtex

Semtex

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.01.18, 19:07

No, no, propsy za PayPal, to teraz tylko migracja i opłacenie roku z góry, później się zobaczy co i jak :)

#25 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4609 postów

Napisano 2014.01.18, 19:28

Jak ktoś chcę koniecznie wysyłać wycinki jako PNG można do folderu System\Shared\Utils wrzucić pliczek pngquant.exe pobrany stąd: http://pngquant.org/...ant-windows.zip

Oczywiście tego typu obrazki przejdą kwantyzacje więc też będą stratne. Czysty PNG nie sprawdza się zbytnio, ponieważ im więcej kolorów i im większy wycinek tym szybko przewaga PNG w stosunku do JPG topnieje. Jeżeli ktoś ma wolne łącze może go to uderzyć na szybkości wysyłania. Nie jestem zatem do końca przekonany czy to najlepszy z możliwych pomysłów. Osoby które mają z tym problem powinny najpierw sprawdzić czy PNGQuant zaspokoi ich potrzeby czy nie.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#26 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2014.01.18, 20:44

Oconnel, zaktualizowałem aqq do najnowszej stabilki i jak teraz go włącze, to mi się do schowka kopiuje coś takiego

<div class="usertable">
		<div class="avatar" onclick="window.status='EVENT_EXECUSER_AVATAR:session191'; window.status='CC_NONE'"><span id="session194"><div style='background-image: url("C:\Users\user\WapSter\AQQFOL~1\Profiles\GNOMIU~1\Data\LOCALA~1\9C6412~1.PNG");'></div></span></div>
		<div class="usercell" ondblclick="window.status='EVENT_EXECUSER_PROFILE:session191'; window.status='CC_NONE'" oncontextmenu="window.status='EVENT_OVERUSER:session191'">
			<div class="user-jid-prefix"><div id="session192">Konto: gnomiuszka@aqq.eu</div></div>
			<div class="user-resource"><div id="session193">Zasoby: <a href="link:resource:0;0">AQQ</a></div></div>
		</div>
		<div title="Przywróć aktualny (esc)" class="user-button user-reverse"></div>
		<div title="Wyczyść pole (delete)" class="user-button user-clear"></div>
		<div title="Zaakceptuj zmiany (enter)" class="user-button user-accept"></div>
		<div title="Zaniechaj zmiany (esc)" class="user-button user-abort"></div>
		<div title="Edytuj swój opis" class="user-button user-pencil"></div>
	</div>
	<div class="user-description">
		<div class="user-edit">
			<div class="user-editbackground"></div>
			<textarea tabindex="-1" spellcheck="true" maxlength="512" placeholder="Wprowadź opis dla wszystkich kont..." rows="1">Wprowadź opis dla wszystkich kont...</textarea>
			<div class="user-editcounter"></div>
			<div class="user-editframe"></div>
		</div>
		<div class="user-status" oncontextmenu="window.status='EVENT_OVERUSER:session191'"><div id="session195"></div></div>
	</div>

#27 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.01.18, 22:21

Domyślnie możesz zostawić zaznaczony radiobutton z opcją przesyłu w formacie JPG, ale opcja wysyłu w PNG powinna zostać wbudowana na stałe. Nie będę latać żadnych plików sobie podmieniać :P Nie rozumiem, o co Ci chodzi z tym transferem. Przecież jak ktoś chce, to i tak przesyła duże obrazki. A dla mnie to spory problem, bo dość często przesyłam obrazki, które muszą odzwierciedlać rzeczywisty wygląd w 100% (Deadmaster potwierdzi).

• Deadmaster lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#28 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.01.18, 22:43

Osoby które mają z tym problem powinny najpierw sprawdzić czy PNGQuant zaspokoi ich potrzeby czy nie.

Nie zaspokaja ponieważ aby PNG 'zadziałało' to wycinek musi zostać zmodyfikowany, a w ~99% przypadków nie robię tego + to trochę kłopotliwe rozwiązanie.

Domyślnie możesz zostawić zaznaczony radiobutton z opcją przesyłu w formacie JPG, ale opcja wysyłu w PNG powinna zostać wbudowana na stałe.

Mój projekt z tematu propozycji dokładnie coś takiego zakłada :) Domyślnie JPG ale można łatwo przełączyć na PNG z limitem rozmiaru pliku.

A dla mnie to spory problem, bo dość często przesyłam obrazki, które muszą odzwierciedlać rzeczywisty wygląd w 100% (Deadmaster potwierdzi).

Są paskudne :P Przez (chyba) dwie bety było dobrze, wycinki szły w PNG i wszyscy byli happy, a potem zostało to cofnięte bo to obciążenie dla serwera. Teraz serwer to już nie nasz problem poza tym dalej się upieram, że drobne wycinki w PNG zajmowałyby mniej miejsca...

• Draen lubi to

#29 gumiok

gumiok

Rozgrzewam się

• Zablokowany
  • 79 postów

Napisano 2014.01.18, 22:46

U kogoś jeszcze nie działa YouTube w Centrum Powiadomień ? Podczas sprawdzania nowych wiadomości staje na Youtubie i nie idzie dalej.

#30 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 2014.01.18, 22:50

Witam.

Zainstalowałem najnowszą wersję AQQ z możliwością płatności Pay Pal. Mam już wcześniej założone konto administracyjne. Pomimo, że do kwietnia można korzystać z AQQ bez opłat, zapłaciłem poprzez płatności Pay Pal za rok (kwota nie powala więc nie zależy mi na stracie 4 zł).

Pytanie - po odświeżeniu konta administracyjne, a nawet po restarcie AQQ nie widzę nigdzie, że moja subskrypcja została wykupiona na rok. Jest tylko informacja w zakładce "Stan mojego konta", że okres darmowy mam do 1 kwietnia.

Po dokonaniu transakcji otworzyła się strona MyPortal gdzie mam info z podziękowaniem i o przyjęciu płatności. Czy gdzieś powinna być widoczna informacja o stanie subskrypcji?

#31 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4609 postów

Napisano 2014.01.18, 23:19

Padre, wejdź jeszcze raz do okna płatności (Doładuj AQQ) i na samym dole będzie widoczna rzeczywista ilość dni subskrypcji. Nie wiem też czy odświeżyłeś konto administracyjne - możesz to zrobić klikając na link pod przyciskiem którym płaciłeś za PayPal lub zresetować AQQ.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#32 Draen

Draen

Bywalec

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2014.01.18, 23:22

Co do PNG to mam identyczne zdanie jak Deadmaster

@Padre

Zakładka "Stan mojego konta" >> "Doładuj AQQ (subskrypcja)

Na samym dole masz pozycję "Pozostała ilość dni subskrypcji"

//EDIT: Rzadko udzielam się na forum, ale jak już to robię to musi ktoś mnie ubiec... :D

Użytkownik Draen edytował ten post 2014.01.18, 23:24

• Deadmaster lubi to

#33 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 2014.01.18, 23:30

Dziękuję, stoi jak wół, że mam jeszcze 392 dni.

Pozdrawiam.

#34 Vadim

Vadim

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 2014.01.18, 23:35

Przydałaby się jeszcze płatność w bitcoinach :)

#35 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2014.01.18, 23:59

Bitcoiny mogą z dnia na dzień stać się nic niewartymi cyferkami.

#36 Vadim

Vadim

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 2014.01.19, 00:09

Mogą, ale się na to nie zanosi. Myślę, że możliwość płacenia w bitcoinach powinna być, nawet jak będzie trochę droższa po przeliczeniu BT na złotówki. Takie małe zabezpieczenie dla OC w razie wahań kursu + opcja dla wybranych, więc ciut droższa. Na pewno dużo osób z tej metody płatności nie będzie korzystać, więc w razie czego OC dużo nie straci, jak będzie w miarę na bieżąco wymieniał je na złotówki.

#37 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.01.19, 14:06

Wrócę do kwestii zmieniania grup kontaktom z FB - jeśli będzie to wprowadzane, to proszę, żeby dla grup NK też to było możliwe!

#38 DarKneess

DarKneess

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.01.20, 14:05

Witam wszystkich, bo chyba pierwszy raz piszę na forum :) 

A piszę bo trochę, a nawet bardzo zaskoczyło mnie że AQQ stał się płatnym komunikatorem :/ Wpłynie to na pewno na ilość nowych użytkowników, ale trudno, to akurat nie mój problem. 20zł na rok też nie jest problemem więc zapłaciłem od razu ponieważ bardzo ucieszyłem się że pozbędę się reklam.

Przy czym właśnie, nie pozbyłem się ;) o co chodzi? 

Subskrypcji mam 395 dni, przy czym dalej piszę że "okres darmowy" ale o tym już było powyżej. Kiedy znikną reklamy w oknie rozmowy? coś muszę jeszcze zrobić? 

Pozdrawiam, 

Paweł. 

• Paweł lubi to

#39 Usiek

Usiek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 90 postów

Napisano 2014.01.20, 14:06

Reklamy znikną z dniem 1 kwietnia.

#40 DarKneess

DarKneess

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.01.20, 14:09

Tak podejrzewałem... ok, czekam więc :) 

Jedno dodatkowe pytanie, konto administracyjne nie ma nic wspólnego z synchronizacją między komputerami? Nadal aby przenieść AQQ muszę używać wersji przenośnej? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych