Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komunikacja aqq <-> android (wysyłanie SMSów)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jesteś za napisaniem takiej wtyczki? (16 użytkowników oddało głos)

Jesteś za napisaniem takiej wtyczki?

1. Tak (15 głosów [93.75%])

Procent z głosów: 93.75%

2. Nie (1 głosów [6.25%])

Procent z głosów: 6.25%

3. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.01.31, 13:45

Ok, propozycja wygląda następująco:
Wtyczka, która umożliwiałaby komunikację komunikatora z telefonem, z androidem. Funkcjonalność opierałaby się na notyfikacji informacji z telefonu (push) + ewentualne informacje, jak stan naładowania, zasięg, etc. Możliwe że jeśli dałoby się to zarządzanie telefonem - eksplorowanie systemu plików.

Główną funkcjonalnością, która mogłaby wyróżnić komunikator na tle konkurencji byłaby możliwość wysyłania SMSów z poziomu komunikatora przez telefon w formie normalnej rozmowy, jak ma to miejsce przez xmpp, gg. Otwieram okno rozmowy z kontaktem o nr tel +48 123 456 789, wysyłam wiadomość, a ona jest wysyłana za pośrednictwem telefonu. Kontakt odpowiada - pojawia się jego odpowiedź w oknie rozmowy.

Całość porównałbym do AirDroi (https://play.google....m.sand.airdroid).

Rozmawiałem chwilę z Beheritem, któremu pomysł (chyba) się spodobał. Jednak z rozmowy wiem, że pomimo tego że po stronie komunikatora może dałby radę, to gorzej z napisaniem programu po stronie Adnroida.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2014.01.31, 13:59
Dodałem ankietę

• cedar lubi to

#2 Skajper4

Skajper4

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2014.01.31, 17:17

http://www.dobreprog...dows,12937.html Nie wystarczy?

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.01.31, 17:20

To rozwiązuje jedynie sprawę przeglądania plików :P

#4 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.01.31, 17:36

Korzystam obecnie z AirDroid więc generalnie podobne rozwiązanie mam. Jednak skoro mam możliwość trzymania jedynie odpalonego komunikatora - bez przeglądarki, to uważam to rozwiązanie za o wiele lepsze. Komunikator mam włączony zawsze, tak samo jak Thunderbirda. Z przeglądarką bywa różnie. Poza tym pozostaje tutaj kwestia wygody takiej rozmowy. Prowadzisz konwersację w formie normalnej rozmowy, jak przez komunikator.

WTW potrafi coś takiego poprzez wtyczkę. Różnica jest taka, że tam trzeba klikać po kilka razy żeby odczytać, a następnie odpisać. Idealnym rozwiązaniem byłoby tak jak pisałem wrzucenie tego wszystkiego w okno rozmowy.

#5 Skajper4

Skajper4

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2014.02.22, 23:35

MPE potrafi znacznie więcej niż "przeglądać pliki". Zapoznaj się najpierw z tym programem a następnie pisz swoje recenzje.

#6 Draen

Draen

Bywalec

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2014.05.27, 13:49

Niczego nie obiecuję, ale propozycja wydaje się interesująca na następny projekt. ;-)  Problemem może być tylko komunikacja sieciowa, bo się tym nie zajmowałem, więc mam pytanie do osób z tym zaznajomionych. Najprościej będzie wykorzystać protokół TCP, ale jak to wygląda od strony technicznej?
1. Klient/serwer ma chodzić non stop? Nie będzie to miało znaczącego wpływu na pobór prądu w telefonie?

2. Co z adresami przydzielanymi dynamicznie? Odpytywać wszystkie adresy z puli, czy poprosić użytkownika o wpisanie IP?
Na razie tyle mi przyszło do głowy.

#7 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.05.27, 14:44

1. Klient musi działać cały czas w tle. Piszę to w oparciu na to, jak działa AirDroid, MightyText, czy też WTW Link. Czyli opcja wł/wył aplikację/serwer.

2. Najpewniej jest zrobić komunikację lokalną tylko (wifi). Dynamicznie przydzielane IP na zasadzie jak z AirDroid i WTW Link. Wpisujesz IP telefonu (urzadzenie je wyświetla) w ustawieniach wtyczki. Łączysz się do serwera/aplikacji w tel.

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.05.27, 17:37

Fajnie, że podoba Ci się ten pomysł, sam nad tym myślałem ale nie mam czasu do tego przysiąść. Ja to trochę widzę inaczej. Przede wszystkim to obie część (AQQ i Android) musiały by działać non stop w trybie klient-serwer. Jeżeli chodzi o adresy to ja mam akurat na to rozwiązanie - generowanie specjalnego ID przez wtyczkę i wpisanie go na Androidzie lub na odwrót, potem już łączenie się z serwerem WWW i pobieranie adresu lokalnego/publicznego danego klienta dzięki czemu można by zmusić działanie aplikacji nawet kiedy jedno z urządzeń jest w innej sieci lub połączone przez VPN.

Wpadłem na jeszcze prostszy pomysł, z którym już się spotkałem w jednej aplikacji - cała komunikacja może odbywać dzięki serwerowi XMPP. Wtedy zniknie problem z pobieraniem adresu IP, omijaniem NAT czy VPN. Wystarczyło by podać dane do jakiegoś dodatkowego JID lub tworzyć konto automatycznie i potem tylko parować apkę z wtyczką (np. poprzez QRCode).

#9 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2014.05.27, 18:00

Nawet nie jest konieczny dodatkowy JID - wszak można komunikować się między różnymi zasobami tego samego konta.

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.05.27, 20:44

A pomyślałeś o tym, że Twój znajomy wyśle wiadomość na taki zasób? :)

#11 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.05.27, 21:20

jeżeli chodzi o wpływ na baterie, to jeżeli nie będzie jakiś kosmicznych ilości danych przesyłanych na wolnym łączu powinno być ok.

Ja cały czas mam na androidzie uruchomiony serwer dns oraz mightytext i nie zżerają one więcej niż 0.2% baterii na godzinę.

hmm, jeżeli AQQ by umiało obsługiwać komendy ad-hoc to takimi wiadomościami nie trzeba by się przejmować

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#12 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.05.29, 18:10

Przypadkiem dzisiaj trafiłem na: https://code.google.com/p/gtalksms/ https://code.google.com/p/talkmyphone/

#13 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.05.29, 18:31

GTalkSMS nie działa, przynajmniej u mnie ale właśnie o takie coś mu chodziło ;) Można to podrasować pod AQQ i przez XMPP pobierać kontakty i inne bajery ;) Mógłbym pomóc w projekcie ale Draen pisze w Delphi z tego co pamiętam :(

#14 Draen

Draen

Bywalec

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2014.05.29, 20:31

Równie dobrze mogę pisać w C++, powinienem dać radę :P Ale działać zacznę dopiero na weekend, sesja is coming.

#15 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.05.31, 02:20

Jeśli byłoby to możliwe to nie róbcie w formie rozmowy po XMPP tylko normalnie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych