Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tworzenie kompozycji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
712 odpowiedzi w tym temacie

#1 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.08.31, 21:23

Był taki temat na starym forum(może niekoniecznie pod takim tytułem :))w którym zadawano pytania na temat tworzenia kompozycji, a że mam pytanie to postanowiłem go reaktywować...

Piszcie tu swoje pytania a może uzyskacie na nie odpowiedź:)

A teraz do rzeczy...
Jak uzyskać taki efekt jak załączonym zdjęciu, tj. żeby wapstery wyświetlane były z prawej strony. Kombinowałem trochę przy tym no ale jako że moja widza jest na ten temat niewielka to, to co udawało mi się uzyskać nie spełniło moich oczekiwań...
z góry dzięki

Załączone miniatury

• Obrazek1.jpg

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5021 postów

Napisano 2008.08.31, 21:42

Spróbuj w klasie tools_status dać float:right; albo align:right; :P Powinno pomóc ;)

#3 opi

opi

Bywalec

• Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 2008.08.31, 21:57

Beherit, jak zrobi tak jak napisałeś, to przesunie się wszystko w prawo (a jemu chodzi tylko o Wapstery). Aby tylko Wapstery przesunęły się w prawo musisz w klasie toolstatus_customtext dodać float:right; - z tym, że przesunie się to o linijkę niżej. Pewnie da się to jakoś wykombinować, ale na razie nie mam pomysłu ;)

#4 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.08.31, 22:05

Właśnie to co napisaliście udało mi się osiągnąć.I tak jak napisał opi w pierwszym przypadku wszystko idzie do prawej, a co do drugiej metody to właśnie na tym problemie utknąłem i nie mam pojęcia jak to 'podnieść' o tą jedną linię...

there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#5 Villentre

Villentre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2008.08.31, 22:08

A ja mam pytanie: "Jak zmienić pionowe metakontakty na poziome?"

#6 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.08.31, 22:08

Trzeba Jarka ściągnąć, on Wam powie ;)

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#7 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.08.31, 22:12

A ja mam pytanie: "Jak zmienić pionowe metakontakty na poziome?"

Musisz dodać do selektora .showtypemeta linijkę
white-space: pre;
w pliku Contacts/Body.htm

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#8 Villentre

Villentre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2008.08.31, 22:17

wu112, dziękuję bardzo ;]

EDIT:

wally_m82a1 - proponuję spróbować z vertical-align: 100%. lub zamienić miejscami rzeczone elementy tzn. Wapstery mające być po prawej przesunąć w kodzie przed resztę elementów mających być po lewej stronie.

#9 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.01, 00:03

OK mam.
Dla zainteresowanych podsumowanie:)
w contacts\ToolStatus
<span class="toolstatus_customtext">CC_CUSTOMTEXT</span>
dajemy na samą górę
i w contacts\ body w klasie toolstatus_customtext dodać
float: right;

Dzięki za pomoc :)

I jeszcze jedno. Co odpowiada przyciąganie okna do krawędzi i czy można to jakoś zmienić?

#10 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.01, 15:00

ja mam jeszcze takie pytanko...co odpowiada za położenie tej belki z przyciskami kontakty, sms, te gadżety od wapstera i czat?? chodzmi mi konkretnie o to, jak zrobić, żeby ikonki były na środku... i jeszcze co odpowiada za położenie ikon sieci....
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#11 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.01, 15:18

kuhar wiem że za: kontakty, sms itd. odpowiada klasa .toolbar_items{ dodaj do niej
text-align: center;
i powinno działać

#12 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.01, 15:36

I jeszcze jedno. Co odpowiada przyciąganie okna do krawędzi i czy można to jakoś zmienić?

Odpowiadają za to te dwie linijki w pliku "Skin/Standard/deafult.ini":
[behavior]
snaptoscreen=1
Ustawienie wartości na 0 spowoduje, że okienka nie będą się "przyklejać" do krawędzi ekranu.
Działa to tylko przy włączonym skórkowaniu. Okna bez skórkowania i tak będa przyciągane do krawędzi.

#13 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.01, 15:38

dzięki działa...
a co z tymi ikonkami kont?? i doszło jeszcze jedno pytanie...co odpowiada za program, kontakty, pomoc i ich położenie??
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#14 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.01, 15:44

Ikonki kont - klasa .tools_items
Menu Programy, Kontkaty, Pomoc - klasa .mainmenu_items

Jeżeli chodzi o ich wyśrodkowanie to sposób jest identyczny jak ten, który podał @wally_m82a1.

#15 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.01, 16:41

dzięki...kolejnie pytanko - co odpowiada za wyświetlanie Zasoby: xxx i nick%a (nick%u?) pod tym??

#16 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5021 postów

Napisano 2008.09.01, 17:06

W pliku user.htm masz odpowiednio:

CC_USER_AVATAR - avatar
CC_SHOWTYPE - ikonka sieci
CC_JID_PREFIX - nazwa konta
CC_RESOURCE - zasób
CC_NICKNAME - nick
CC_STATUS - opis

I tam też masz jaka class odpowiada za wygląd danej rzeczy np. za nick user_nick i to już edytujesz w body.htm

Jak nie chcesz żeby coś się wyświetlało to wywalasz to i koniec :P

#17 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.01, 18:04

Odpowiadają za to te dwie linijki w pliku "Skin/Standard/deafult.ini":

[behavior]
snaptoscreen=1

A czy jest jeszcze jakaś możliwość konfiguracji tego? Bo obecnie mam ustawione żeby przyciągało, ale między krawędzią monitora, a krawędzią aqq zostaje powiedzmy 1cm
I przy okazji czy można przesunąć w poziomie chmurkę informacyjną? jeśli tak to gdzie się za to zabierać:)

#18 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.01, 18:14

Niestety nie ma możliwości konfiguracji rzeczy które wymieniłeś.

#19 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.01, 20:45

pytanko ;) jak zmienić kolor tych takich kreseczek przy grupach tak jak na screenie na inny, a przy majtaniu myszką nad kontaktami, żeby było i u dołu i u góry tak jak w grupach, a przy tym, żeby cała lista kontaktów nie przesuwała się jak teraz, przy najechaniu na kontak mychą i jeszcze dodać te kreseczki przy zaznaczonym kontakcie?? daje screena...i jeszcze jak ustawić po prawej ikonki przy metakontaktach jak w kompozycji prostandard?? i jeszcze jedno...jak zmienić kolorek przy tym rozwijanym menu po kliknięciu na porgram, czy kontakty..??

Załączone miniatury

• Bez_tytułu.jpg

#20 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.01, 21:21

jak zmienić kolorek przy tym rozwijanym menu po kliknięciu na program, czy kontakty..??

elements.xml i tam wszystko między <menu> a <menu> odpowiada za to kolorowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych