Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tworzenie kompozycji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
712 odpowiedzi w tym temacie

#21 dzikq

dzikq

Początkujący

• Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 2008.09.01, 21:28

Czy jest w ogole jakies sdk dotyczace kompozycji ?
Dołączona grafika

#22 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.01, 21:55

W kompozycji której używam kontakt zaznaczony ma avatar a odznaczony nie. Przeniosłem ikony multikontaktów na prawą stronę ale w kontakcie zaznaczonym jest on przed avatarem, a w odznaczonym tuż przy samej krawędzi.Gdy zmieniam margines to zmienia się on dla obu a ja bym chciał tylko dla odznaczonego. Czy jest to wykonalne?

Zrobione :)

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#23 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.01, 22:05

Jest wykonalne. Musisz tylko stworzyć nową klasę dla metakontaktów w kontakcie zaznaczonym (np. .showtypemeta-sel).
Wtedy możesz odzielnie edytować klasy dla kontaktu zaznaczonego i odznaczonego.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#24 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.02, 16:55

dzieki za kolorowanie menu...teraz kolejne pytanko...w plikach ini często są kolorki w formie xxx,xxx,xxx skąd brać ich numery?? bo normlanie są w hexie i je si ę bierze z np. photoshopa...a co z tymi kreseczkami na liście kontaktów co za nie odpowiada?? a jak mam takie tło jak w black aero to da się jakoś wyłączyć ta przeźroczstą grafike, która jest w pliku tło.jpg, żeby było tylko na liście??
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#25 tomkos

tomkos

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2008.09.02, 17:06

Jezeli w kolorach podaje się 3 wartości i to raczej nic innego jak bardzo często spotykany RGB, które również są w PS w palecie barw ;)

#26 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.02, 17:17

a co z tymi kreseczkami na liście kontaktów co za nie odpowiada??

Light to dostępny kontakt, Selected to zaznaczony kontakt

w Black Aero to wygląda tak
border-bottom: 1px solid black;

Pytanie:
Jak mogę zmienić odstęp między dwiema ikonkami metakontaktów (w poziomie)? Bo w kontakcie zaznaczonym mam trochę mniejszy odstęp niż w odznaczonym i tak nieestetycznie to przeskakuje. Próbowałem to zrobić zmieniając padding w klasach showtypemeta ale akurat tego odstępu nie mogę zmienić...

Zrobione

there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#27 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.03, 19:48

Jak mogę zmienić odstęp między dwiema ikonkami metakontaktów (w poziomie)?

Odstęp między ikonkami metakontaktów zmieniasz w selektorze .showtypemeta img. Definiujesz tam marginesy dla jednej ikonki metakontaktu.

.showtypemeta img {
  margin-right: 2px;
}
Jeżeli chcesz zrobić odstęp w poziomie musisz wstawić cechę "margin-right" lub "margin-left".

--- EDIT DOWN: ---
Nie ma takiej możliwości.

#28 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.04, 19:52

Dzięki za poprzednie info

Co odpowiada za odstęp w wiadomościach:"Temat został zmieniony przez*********:" między "przez" a nickiem, bo zawsze wyświetla mi się to bez spacji

#29 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.06, 08:41

kolejna poracja pytań...co odpowiada za te kreski przy kątaktach jak sie tylko nad nimi najedzie mychą a nie kliknie...konkretnie chce je usunąć...za zaznaczonym kontaktem sobie już poradziłem... i jak dodać przy grupach taką kreskę jeszcze u góry, bo narazie mam tylko na dole??
kolejne pytanie.... co odpowiada za kolor tej kreseczki i godziny przy wiadomościach?? daje pięknego screena ;)
Dołączona grafika
i ostatnie...dałoby się jakoś te ikonki tutaj przenieść gdzie teraz jest godzina, a ją dać w tej samej lini po prawej i tą belke gzie wpierw były kontakty wywalić??
Dołączona grafika
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#30 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.09.06, 09:32

co odpowiada za te kreski przy kątaktach jak sie tylko nad nimi najedzie mychą a nie kliknie...konkretnie chce je usunąć...

Selektor .finito_in, cecha border-bottom - usuń ją a kreski znikną.

i jak dodać przy grupach taką kreskę jeszcze u góry, bo narazie mam tylko na dole??

Selektor .grouptable - dodaj cechę border-top.

i ostatnie...dałoby się jakoś te ikonki tutaj przenieść gdzie teraz jest godzina, a ją dać w tej samej lini po prawej i tą belke gzie wpierw były kontakty wywalić??

Nie ma takiej możliwości.

#31 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.06, 11:01

dzięki...a co z tą kreską pod pierwszą wiadomością w oknie rozmowy?...bo teraz ma taki brzydki kolor czerwony jak na screenie...

#32 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.06, 11:18

W tym przypadku ta bordowa kreska jest częścią grafiki. Zobacz w klasie:
.lookintext{
nazwę tej grafiki i pozostaje Ci tylko przerobić ten pliczek w PS czy innym takim.
Jeżeli to nie o to chodzi to sorka :)

-EDIT-

Też mam pytanko. Gdy do kompozycji Standard wrzucę folder contacts z Blak Aero otrzymuję takie coś:
1.jpg
jaki plik muszę jeszcze zmienić żeby otrzymać takie coś:
2.jpg

#33 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.09.08, 14:29

kolejne pytanko...niechcący zmieniłem sobie kolor czcionki przy godzinie w wiadomości w grupie i pierwszej wiadomości mojej...teraz tego znaleźć nie moge...
kolejne...jak zrobić taką otoczke wokół avatara jak w kompozycji vista?? bo coś mi nie wychodzi...;(

#34 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.15, 14:33

Czy można uzyskać coś takiego w panelu użytkownika, jeśli tak to jak? :)
asd.jpg
Chodzi mi o wstawienie ikonki sieci przed nick i zasoby, bo resztę już mam tak chcę...
Z góry dzięki

#35 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.15, 14:36

Jak zmienić kolory wysyłajacego (mnie) odbierającego (osobe z którą rozmawiam)?:
Dołączona grafika

#36 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2008.09.15, 14:43

Bodajrze w "Message" masz pliki "In" i "Out" jak je edytujesz na poczatku w kazdym jest Hex zapisany nr. koloru odbiory/nadawcy zalezy od pliku ktory edytujesz.
Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#37 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.15, 14:45

bartek46op
chyba chodzi Ci o to:
message\chat.xml

#38 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2008.09.15, 14:53

Ja zmienialem ostatnio okrono rozmowy do ciemnej kompozycji BlackDream 5.0 i zmienialem w plikch In i Out ;) jak w zalaczniku, A mialem tak jak Ty.

Załączone miniatury

• aqq_kolor.jpg

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#39 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2008.09.15, 15:01

Taa.. po co spytać autora jak ma się go jeszcze na liście kontaktów, lepiej napisać posta :P
Kolory zmieniasz tak jak napisano wyżej w plikach IN OUT a także w GROUPIN GROUPOUT aby zmodyfikować godzinę. natomiast kolor tekstu wiadomości w BODY - selekcja: msgin, msgout.

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#40 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.15, 15:03

@UP
Pytałem toś nie odpisał :P

EDIT: Juz nie trzeba :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0