Skocz do zawartości

Zdjęcie

uzależnienie od Internetu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 doker

doker

Początkujący

• Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 2014.02.08, 20:28

czy jesteście uzależnieni od Netu? ja muszę sprawdzić pocztę, nawet na wczasach a moje dziecko to pierwsze co robi po powrocie do domu to włączenie kompa. sam jeden nie wiem jak z tym walczyć.

#2 COLS

COLS

Weteran

• Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2014.02.09, 12:08

odłączyć router od prądu ;) wziąć grę planszową i poświęcić trochę czasu z dzieckiem :D

System | Przeglądarka | AQQ (x64) | Wtyczki Kompozycja

#3 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.02.09, 17:50

Jakie uzależnienie? Gadanie nawiedzonych psychologów. I to niedouczonych. Wszystko sprowadza się do tendencji dominującej. To jest kwestia tego, że net wydaje się niektórym atrakcyjniejszy niż to, co oferuje świat. I to jest ich wybór. Uzależnienie pojawia się sporadycznie. Bardzo sporadycznie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#4 kristofer

kristofer

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.02.21, 15:42

Kiedys może moglbym powiedzieć, ze jestem uzalezniony. Uzależnienie przeszło, gdy net mam pod ręką: maile spływają mi do kieszeni. FB też, więc dla mnie jest to takie samo źródło informacji/rozrywki jak np radio (tv wyrzuciłem z zycia juz dawno)

#5 .Phil.

.Phil.

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.02.21, 18:51

Internet jest taki, że Cię wciąga. Wchodzisz "niby" na chwile, a jest już późno.... Nawet nie chce Ci się od niego odchodzić :)

HARDwithSTYLE   :aqq:

Windows 7 Home Pentium | Opera | Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30GHz 8,00 RAM Najnowsze AQQ Silverlight Sense 5

#6 eliza104

eliza104

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.03.20, 10:05

Nie sądzę, żebym była uzależniona. Już prędzej od książek się uzależniłam

• Beherit lubi to

#7 lazy_lady

lazy_lady

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2014.04.18, 14:25

Na szczęście nie posiadam podobnych problemów. Owszem czasami również czuję silną potrzebę sprawdzenia czegoś w internecie, lecz nie muszę tego robić każdego dnia. Czasami nawet jestem wdzięczna, gdy nie mam pod ręką koputera lub laptopa i mogę na prawdę odpocząć od wszelkiego rodzaju technologii.

#8 komunikator

komunikator

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2014.06.30, 23:10

Nałogowiec rzadko przyzna sie do nałogu, ale zapytajcie rodzinę. U mnie jest cienka granica :)

#9 kristofer

kristofer

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.07.14, 11:32

A czy teraz wszyscy uzytkownicy smartfonów gdzie neta mają w pakiecie też są nałogowcami? Każdy kto jedzie tramwajem czy autobusem korzysta z telefonu, siedzi na FB czy przegląda strony? Jak uważacie, czy to jest już uzależnienie? wg mnie nie, uzaleznienie można nazwać uzależnieniem (w przypadku Internetu) gdy zaniedbuje się codzienne czynności na koszt siedzenia w sieci a nie korzystanie z Internetu jako źródła informacji, nawet jeżeli jest to częste, ale jednak istnieją tez inne rzeczy a nie tylko Internet i PC.

#10 eliza104

eliza104

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.07.16, 09:10

Wiadomo, że osoba uzależniona nigdy się do tego nie przyzna, ponieważ nie widzi w tym problemu ;D. Ale ja jednak mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie jestem - dla przyjemności spędzam na komputerze godzinę, może dwie dziennie.

#11 bluro

bluro

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.08.10, 22:17

uzależnienie jest w momencie kiedy niemozemy się obejść bez komputera.

mnie na szczęscie nie dotyczy robiłem sobie kiedyś nawet test w tym kierunku.

a tak wogóle to wyobrażacie sobie ,ze  ludzie kiedyś żyli bez komputerów i internetu?

#12 alejandro

alejandro

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2017.03.03, 17:11

Myślę, że gdyby komunikacja z ludźmi nie była oparta na internecie to dałoby się radę, kiedyś nie było internetu telefonów i się dało

Zamierzasz rozpocząć odchudzanie? Zanim zaczniesz, przeczytaj na http://tabletkinaodchudzanie.co

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych