Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ Penumbra 2.5.0.55


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.10, 13:36

AQQ Penumbra 2.5.0.55


Data wysłania: 2014.02.10, 12:36

Data aktualizacji: 2014.02.10, 12:36

Ta wersja kandyduje do miana stabilnej. Oprócz wielu poprawek jest zrobiony porządek z wysyłaniem e-maili przez AQQ. Ta funkcja zasadniczo rzadko kiedy działała (tylko wtedy gdy w systemie był przypisany protokół mailto:). Aktualnie, jeżeli w AQQ macie dodane konto GMail, to komunikator będzie brał to pod uwagę i przy wysyłaniu maili otworzy Wam w przeglądarce internetowej edytor nowej wiadomości pocztowej GMail z uzupełnionym polem "Do". Klikanie na linki na liście kontaktów które zawierają JID/E-mail będą teraz wyglądać tak samo jak w oknie rozmowy tj. dodana została możliwość wysłania maila lub zwykłej wiadomości. Zrobiłem też ukłon w stronę osób które wykupiły już teraz roczny abonament w AQQ i takie osoby będą miały ukryte reklamy (nie muszą czekać do kwietnia).


Zmiany w AQQ Penumbra 2.5.0.55
  • Poprawki przy wyświetlaniu ikon metakontaktów w wizytówce.
  • Poprawka dotycząca wyświetlania nazw kontaktów w archiwum.
  • Strzałki w edytorze wycinków wyglądają teraz lepiej.
  • Poprawiono problem z pokazywaniem awatarów na liście gdy te powinny pozostać w ukryciu.
  • Wysyłanie obrazka jako URL działa szybciej i nie blokuje już AQQ.
  • Pasek postępu wysyłania obrazka jako URL działa teraz poprawnie.
  • Osoby które opłaciły abonament roczny mają wyłączone reklamy już teraz.
  • Do listy serwerów dodano jappix.pl
  • Rozwiązano problem z podwójnym otwieraniem okna stażu.
  • Zmiana awatara GG jest teraz możliwa jedynie przez serwis WWW.
  • Mniejsze przycinki AQQ przy pobieraniu profili GG.
  • Poprawki w GUI w oknie certyfikatu SSL.
  • Zmieniono obliczanie położenia popmenu pokazującego się po kliknięciu w link na liście kontaktów (pokazuje się zawsze blisko kursora myszy).
  • Zmieniono sposób prezentacji zasobów kont.
  • AQQ nieprawidłowo aktualizowało stan/status w oknie rozmowy po otwarciu wybranego zasobu.
  • Poprawki lokalizacyjne.
  • Po wygaśnięciu subskrypcji AQQ nie pokazywała się jedna z informacji (w formie chmurki).
  • Po wygaśnięciu subskrypcji AQQ nie można też wysyłać wiadomości grupowych ani plików.
  • Poprawiono problem z brakiem dostępu do przycisku otwierające folder emotikon tymczasowych.
  • SDK: Poprawiono dodawanie kontaktów przez funkcje AQQ_CONTACTS_CREATE (przy podawaniu innego indeksu konta niż 0).
  • Jeżeli link na liście kontaktów zawiera JID/E-mail to w popmenu pojawią się pozycje "Wiadomość" oraz "Wyślij e-mail".
  • Opcja "Dodaj grupę" w menu "Kontakty" nie działała poprawnie.

Pobierz pliklista zmian
  • Eleks, djtimon89 i andrzejjajko lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 .Phil.

.Phil.

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.02.10, 13:45

Mam nadzieje, że teraz się da zmienić avka w profilu GG :)


HARDwithSTYLE   :aqq:
 

Windows 7 Home Pentium | Opera | Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30GHz 8,00 RAM Najnowsze AQQ Silverlight Sense 5


#3 Seven

Seven

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2014.02.10, 14:00

Zmiana awatara GG jest teraz możliwa jedynie przez serwis WWW.

 

A nie da sie tego zrobić w komunikatorze?



#4 gumiok

gumiok

    Rozgrzewam się

  • Zablokowany
  • 79 postów

Napisano 2014.02.10, 14:05

Mam nadzieje, że teraz się da zmienić avka w profilu GG :)

 

 

Dalej się nie da :P Przynajmniej u mnie.



#5 Draen

Draen

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2014.02.10, 14:28

Przepraszam bardzo, ale jest jak wół napisane:

Zmiana awatara GG jest teraz możliwa jedynie przez serwis WWW.

Na przyszłość proszę zapoznać się ze zmianami zanim zaczniecie pisać posty...

 

Seven, pewnie zaszły jakieś zmiany w protokole GG i w najbliższym czasie nie będzie takiej możliwości. Chyba, że przyczyna jest inna. Najlepiej niech OC Ci odpowie na to pytanie.


Użytkownik Draen edytował ten post 2014.02.10, 14:28


#6 gumiok

gumiok

    Rozgrzewam się

  • Zablokowany
  • 79 postów

Napisano 2014.02.10, 14:41

Ale AQQ miało przekierowywać na tą stronę a tego nie robi.



#7 Seven

Seven

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2014.02.10, 15:11

Seven, pewnie zaszły jakieś zmiany w protokole GG i w najbliższym czasie nie będzie takiej możliwości. Chyba, że przyczyna jest inna. Najlepiej niech OC Ci odpowie na to pytanie.

Bo nie chciałbym marudzić, ale w betach konkurencji to działa.



#8 Kael

Kael

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.02.10, 15:33

Wysyłanie obrazków w URL dalej nie działa, tu screen http://i.imgur.com/asIT9WY.png



#9 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.10, 15:53

Aktualnie nie znam sposobu na ustawienie awatara GG inaczej niż redirect na stronę. Stary sposób już nie działa - został wyłączony. @Kael - działa, być może firewall cię blokuje lub coś w tym stylu.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#10 IPB

IPB

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 2014.02.10, 16:05

OC, planujesz dodać jeszcze jakieś serwery XMPP do AQQ?


OS: Windows 10 Pro x64 IE: 11 AQQ: Zawsze najnowsze (wliczając bety) Wtyczki: Standardowe

 

jabb.ml - Otwarty serwer Jabber/XMPP
 


#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.10, 16:45

Jeżeli trafią się jakieś dobre to tak. Ale muszą spełniać pewne kryteria. Jeżeli masz jakieś konkretne na myśli napisz do Tomka (tomek@jabbim.sk) - on je przetestuje.


  • IPB lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 Kucharskov

Kucharskov

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.10, 16:56

Witam! Jestem miło zaskoczony taką betą chociaż lista "nowości" na całe okno przeglądarki to nic nowego samemu znaleźć nie mogłem.

Nie chcę się pchać na buglistę czy do trackera ale mam kilka małych problemów i nowości.

 

1. To okienko powinno być chyba jakoś porządniej ułożone bo wygląda to jak worek z danymi:

6itJL.png

(obrazek załadowałem poprzez wyślij jako URL i wysłałem dziewczynie więc chyba opcja działa)

 

2. Swój kontakt Jabberowy miałem zapisany jako "M. Kucharskov" po dołączeniu go jako metakontakt nazwa wyświetlana zmieniła mu się na "Kucharskov" czyli na taką jak kontakt główny. Troszkę dziwne.

 

3. Po wyszukiwaniu na liście kontaktów i anulowaniu poprzez klawisz Escape ponowne szukanie (poprzez wpisywanie liter) nic nie daje mimo iż okno AQQ jest zaznaczone.

 

4. Przez krótką chwilę gdy ładuje się ekran logowania (nie używam splash screena) napis "Wprowadź hasło" nie wyświetla się - nie wiem czy tak ma być.

 

5.

Zmiana awatara GG jest teraz możliwa jedynie przez serwis WWW.

No tak tak ale kliknięcie we wtyczce na awatar nadal próbuje załądować obrazek poprzez AQQ.

Dostępne z menu poprzez: Menu > Ustawienia GG > Profil

 

6. A ta opcja to co tutaj robi?

C9MxH.jpg

(coś to ładowanie obrazka to nie za bardzo bo wskoczyło za 5 razem gdzie przy 3 razie się ścięło na 20sek.)

 

7. Po dodaniu kontaktu GG jego stan jest ustawiony na niedostępny i dopiero gdy kontakt zmieni stan jest on odświeżany.

 

8. I na deser: Marzy mi się opcja wyłączenia niektórych dymków informacyjnych jak np obydwa przy logowaniu informujące o tym czego jeszcze w życiu nie udało mi się całego przeczytać.

 

Dla napinaczy: Nie marudzę tylko staram się pomóc nim stablika wyjdzie!

Oconnel - powodzenia! ;)


Użytkownik Kucharskov edytował ten post 2014.02.10, 17:37

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!


#13 Kael

Kael

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.02.10, 17:28

Aktualnie nie znam sposobu na ustawienie awatara GG inaczej niż redirect na stronę. Stary sposób już nie działa - został wyłączony. @Kael - działa, być może firewall cię blokuje lub coś w tym stylu.

Mam wyłączoną zaporę w Windowsie



#14 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.10, 18:25

Silent Update

- Drobna poprawka dotycząca pokazywania opcji "Wiadomość" przy kliku w linki na liście kontaktów.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#15 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.02.10, 18:39

Lepiej zrób poprawkę na te mega brzydkie menu z zasobami :P
  • stivo i Deadmaster lubią to

#16 IPB

IPB

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 2014.02.10, 18:57

Jeżeli trafią się jakieś dobre to tak. Ale muszą spełniać pewne kryteria. Jeżeli masz jakieś konkretne na myśli napisz do Tomka (tomek@jabbim.sk) - on je przetestuje.

 

A jakie są dokładnie kryteria?


OS: Windows 10 Pro x64 IE: 11 AQQ: Zawsze najnowsze (wliczając bety) Wtyczki: Standardowe

 

jabb.ml - Otwarty serwer Jabber/XMPP
 


#17 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.02.10, 18:58

Brzydkie? A ja wlasnie pochwalilem OC'a na PW, ze tak fajnie to rozwiazal :D Jest o wiele lepiej, niz bylo :P


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#18 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2014.02.10, 19:02

W nagłówku konta, mimo migracji na inny serwer nadal widnieje pierwotna nazwa profilu z serwera aqq.eu (z którym obecnie nie mam już nic wspólnego). Fajnie byłoby, gdyby istniała tam możliwość wpisania dowolnej nazwy :) Jeśli trzeba, zgłoszę to na bugliście.

 

AQQ.png


  • Magic_coin lubi to

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#19 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2014.02.10, 19:20

Widocznie masz taką nazwę swojego profilu z którego aktualnie korzystasz.



#20 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.02.10, 19:20

Brzydkie? A ja wlasnie pochwalilem OC'a na PW, ze tak fajnie to rozwiazal :D Jest o wiele lepiej, niz bylo :P


Mam krótkie JIDy oraz nazwy zasobów i takie menu marnuje mi przestrzeń na ekranie - muszę coś dodawać? ;)
  • Deadmaster i Magic_coin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych