Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Penumbra 2.5.0.59

• Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.13, 20:12

AQQ Penumbra 2.5.0.59

Data wysłania: 2014.02.13, 19:12

Data aktualizacji: 2014.02.13, 19:12

Jeszcze jedna wersja RC(3) przed wydaniem wersji stabilnej.

Zmiany w AQQ Penumbra 2.5.0.59
  • Poprawki przy autoryzacji kont administracyjnych
  • Przy braku połączenia z serwerem autoryzacyjnym pojawia się bardziej intuicyjny komunikat.
  • Przy braku połączenia z serwerem autoryzacyjnym każda próba wysłania wiadomości ponowi najpierw próbę autoryzacji.
  • SDK: Modyfikacja funkcji AQQ_CONTACTS_MESSAGE - wParam = indeks konta.

Pobierz pliklista zmian
  • djtimon89 lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.13, 20:17

Poprawki przy autoryzacji kont administracyjnych

Czyżby chodziło o to że miałem w poprzedniej RC2 0 dni subskrypcji?

Bo teraz już ładnie śmiga ;)

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#3 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 2014.02.13, 20:27

W jednym dniu dwie wersje Beta. Dobrze Ci koledzy doradzają, wprowadź jakiś code freeze, choćby 1 dzień. Unikniesz masy niezadowolenia, choćby z takich nieprzewidywanych błędów, jakie poprawiałeś w tej stabilce. Na dzień dzisiejszy większość takowych jest wyłapywana od razu... Zastanów się nad tym. Nic to przecież nie kosztuje...

• wilk lubi to

#4 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.13, 20:35

Przez weekend nie zamierzam już za wiele zmian wprowadzać. Najwyżej poprawki + funkcja o którą prosił Deadmaster (jest gotowa i testowana).

• Deadmaster lubi to

#5 too7zwyd

too7zwyd

Początkujący

• Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2014.02.14, 00:24

Możecie przestać wciąż używać tego 'code freeze'? Jak dla mnie, byłby to feature freeze. Poza tym to dobry pomysł :)

#6 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.02.14, 01:40

Najwyżej poprawki + funkcja o którą prosił Deadmaster (jest gotowa i testowana).

Nie tylko ja o to zabiegałem - ja tylko poprosiłem w odpowiednim momencie :D Jest testowana ale czemu nie ze mną? <foch>

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.14, 07:52

Daj znać na AQQ to podeślę :)

#8 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.02.14, 11:32

Dzięki za zmodyfikowanie funkcji SDK :) przez to będę mógł poprawić drobną niedogodność w jednej z wtyczek.

• Oconnel lubi to

#9 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.02.14, 14:20

Teraz już dobrze mnie autoryzuje. No i ten system jest znacznie ciężej obejść niż poprzedni. Jest to wg mnie nieopłacalne, prościej zapłacić. ;) Swoją drogą, jakbym siedział cicho i zatrzymał te informacje dla siebie, to miałbym AQQ za darmo. ;) Może nielegalnie, ale i tak ciężko było by się o tym dowiedzieć, bo wszystko zostawało na localhost. ;P

Jeszcze możesz dodać sprawdzanie certylikatów i podpisywać wiadomości od serwera.

A mnie nadal się te strzałki nie podobają w kreatorze wycinka. :P

#10 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2014.02.14, 14:24

Skoro okno logowania jest skórowane w zależności od wybranego profilu to może by tak zmienić ikonki sieci na te pochodzące z danej kompozycji zamiast standardowych :)?

EDIT: Zauważyłem, że gdy zmieniam profil z hasłem na bez hasła i vice versa to widoczność pola tekstowego z hasłem zachowuje się "dziwnie". Na początku zmienia się styl a dopiero później znika/pojawia się pole tekstowe, według mnie lepiej byłoby gdyby na początku zniknęło/pojawiło się to pole a dopiero później zmienił się styl.

Użytkownik Pol edytował ten post 2014.02.14, 14:32

• stivo i ss9227 lubią to

#11 CJ Grass

CJ Grass

Adept

• Użytkownik
  • 261 postów

Napisano 2014.02.14, 14:49

Nie mam czasu zaglądać na buglistę, z góry przepraszam, ale ponoć ten problem był zgłaszany - dziwne kolory ikon w centrum powiadomień:out.php?i=725201_sdsa.jpg

Autor kompozycji (Sense) twierdzi że to wina komunikatora - czy problem zostanie usunięty? występuje od pierwszej bety 2.5.0.5x

Dołączona grafika Dołączona grafika

#12 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2014.02.14, 15:34

Po zainstalowaniu najnowszej Bety przy logowaniu pojawia się okienko z informacją, że wynikł problem z autoryzacją konta administracyjnego - wcześniej tego nie było. (Podobno miały być jakieś poprawki w tym temacie). Dwu - trzykrotne odświeżenie konta administracyjnego przywraca AQQ do normalnego funkcjonowania. Poza tym - doczytałem, że jest ukłon w stronę Userów, którzy opłacili korzystanie z AQQ - subskrypcję mam jeszcze na 365 dni i przy tej Becie pojawiły mi się reklamy w oknie rozmowy, czyli coś nie tak działa?

Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale od pewnego czasu jestem w miejscu, w którym mogę korzystać z modemu na kartę w sieci Plus i transfer jest nieciekawy, ale czy to może powodować tego typu błędy?

Po godz. 18.00, po przeinstalowaniu AQQ, przy nieco lepszym transferze program działa bezproblemowo.

Użytkownik Padre edytował ten post 2014.02.14, 19:22

#13 jelen-1991

jelen-1991

Adept

• Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 2014.02.15, 17:47

@Cj Grass - jak zrobiłeś to, że u góry masz tylko "aqq" bez nr. 

sorry tutaj za spam, ale nie wiem czemu nie mogę wysłać PW.

Dołączona grafika
| AQQ: najnowsze | Kompozycja: Dark7 | Wtyczki: AQQ Network, AQQ SMS, Contact, GG Network, Antyspam, AQQ Radio, AQQ Contact State, HistoryLock, Korektor, Pogoda, Przypominajka, SecureInTray, SpellChecker, StayOnTop,AQQ TV|

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.15, 18:19

@jelen-1991 dzięki wtyczce TabKit :)

#15 jelen-1991

jelen-1991

Adept

• Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 2014.02.15, 19:00

Ok, mam ją to zaraz sprawdze dokładnie :)

Dołączona grafika
| AQQ: najnowsze | Kompozycja: Dark7 | Wtyczki: AQQ Network, AQQ SMS, Contact, GG Network, Antyspam, AQQ Radio, AQQ Contact State, HistoryLock, Korektor, Pogoda, Przypominajka, SecureInTray, SpellChecker, StayOnTop,AQQ TV|

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.16, 12:50

Sorry, ale przez weekend dopadła mnie nuda i znów nagrzebałem w AQQ. Tyle z freeze code-u. Zatem jutro będzie jeszcze jedna wersja RC z pewnymi modyfikacjami. Nie są to wielkie modyfikacje i spokojnie jedna RC powinna starczyć aby je przetestować ale są też na tyle znaczące, że testów tych wymagają.

#17 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.02.16, 12:53

Co to za modyfikacje/zmiany?

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.16, 13:11

Ok napiszę w czym rzecz i jutro poniższy opis wrzucę też do posta o nowej wersji RC.

Sporo nagrzebane jest w obsłudze pokoi czatowych. Co mnie irytowało to fakt, że niektóre serwery (np. Rapsody) nie zwracały ilości osób w pokojach o ile każdy z tych pokoi nie był odpytany z osobna. Tak działo się np. na jabbi.pl gdzie wszystkie pokoje wydają się być obecnie puste a tak nie jest. AQQ teraz będzie odpytywać wszystkie pokoje co niesie ze sobą pewne konsekwencje:

- Dzięki szczegółowym informacją powrócił filtr pokoi stałych i tymczasowych (filtr pokoi własnych został jednak usunięty).

- Pokoje ładują się teraz troszkę dłużej i dlatego w trakcie wczytywania pokoi pojawi się plansza z paskiem postępu (ale nie w osobnym oknie a na zakładce czatów).

- Oczywiście najważniejszy plus to pobieranie informacji o ilości osób w pokoju - również na serwerach pokroju jabbi.pl

Ponad to są zmiany dotyczące otwierania okien rozmowy przez kliki w JID-y umieszczone w linkach (opisy, okno rozmowy, archiwum). Będzie to działać bardziej intuicyjnie. Od razu będzie zaznaczać się konto które użytkownik prawdopodobnie "ma na myśli" i przez które chcę wysłać wiadomość. Przykładowo, dla JID-u FB zaproponuje konto FB, dla zwykłego będzie proponowane konto skojarzone np. z kontaktem którego opis kliknęliśmy lub zostanie wybrane konto główne w innych przypadkach.

• szpon, Beherit i Deadmaster lubią to

#19 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.02.16, 14:16

Wam tez po kliknięciu prawym przyciskiem myszki w przyciski do zmiany stanu w sieciach wyświetla się np. menu kontekstowe kontaktu?

#20 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2014.02.16, 15:04

@WiTuś potwierdzam. Jak klikam prawym klawiszem myszy na ikonie zmiany statusu jakiegoś konta, to otwiera się menu kontaktu, który jest zaznaczony na liście. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych