Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Freedom 2.5.0.61

• Zamknięty Temat jest zamknięty
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.17, 16:08

AQQ Freedom 2.5.0.61

Data wysłania: 2014.02.17, 15:08

Data aktualizacji: 2014.02.17, 15:12

Kolejna wersja RC4. Być może nie ostatnia. Wszystko zależy od tego jak się będzie sprawować bo jest całkiem sporo zmian. Kilka poważniejszych to:

- Spore zmiany przy klikaniu z linki zawierające adres e-mail lub JID.
- Szczegółowe odpytywanie pokoi czatowych - odświeżanie pokoi jest teraz wolniejsze (pojawia się pasek postępu) w zamian jednak mogłem przywrócić filtr pokoi stałych/tymczasowych oraz ilość osób w pokojach jest widoczna na wszystkich typach serwerów Jabberowych.
- Przy wysyłaniu obrazków jako URL przez sieć FB taki obrazek zazwyczaj był blokowany przez serwis Facebook-a. Dlatego teraz link jest przed wysyłką przerabiany dzięki serwisowi skracającemu linki tinyurl.com. Przy otrzymywaniu tego typu linków AQQ spróbuje wykonać procedurę odwrotną i jeżeli w linku znajduję się obrazek to wyświetli się załącznik.
- Przy wysyłaniu obrazka jako URL okno rozmowy nie jest blokowane (brak okna z postępem) za to wysyłka następuje w podobny do normalnego obrazka sposób. Nie udaną wysyłkę można nawet ponowić.

Dodatkowo, są spore zmiany w edytorze wycinków:
- Opcja wysyłki wycinka jako URL jest teraz łatwiej dostępna.
- Użytkownik ma wybór wyjściowego rodzaju pliku (JPG/PNG lub PNG Quant jeżeli ktoś ma pliczek pnpquant.exe w katalogu Utils).
- I na deser - okno edytora nie jest już dłużej modalne o co wielokrotnie prosiliście. Możecie zatem kontynuować rozmowę i w tym samym czasie dalej edytować wycinek.

Zapraszam do testów.

Zmiany w AQQ Freedom 2.5.0.61
  • Ujednolicono działanie menu po kliku w linki zawierające JID (na liście, oknie rozmowy i archiwum).
  • Jeżeli konto miało w nazwie myślnik menu zasobów ucinało pokazywaną nazwę.
  • W menu pojawiającym się przy usuwaniu kont nie było widocznych ikon.
  • Dodano odpytywanie szczegółowe pokoi - to powinno zneutralizować problem ciągle "pustych pokoi" na niektórych serwerach.
  • Przywrócono filtr pokoi czatowych "stałe/tymczasowe"
  • Usunięto filtr pokoi czatowych "własne"
  • Dodano pasek postępu przy ładowaniu pokoi czatowych.
  • Wysyłając obrazek do sieci Facebook docelowy link jest "paczkowany" z pomocą serwisu tinyurl.com
  • Przy odbieraniu obrazków URL w trybie enkapsulacji (tinyurl) z linka jest wyławiany załącznik.
  • Poprawiono problem z nieodświeżaniem ikon stanu po użyciu makra "Wszystkie rozłączone".
  • Poprawiono odpytywanie o ostatnią aktywność kontaktu.
  • Zlikwidowano okno postępu wysyłania obrazka URL które blokowało okno rozmowy.
  • Dodano oddzielny przycisk w edytorze wycinka służący do wysyłania obrazka jako URL.
  • Do edytora wycinka dodano wybór rodzaju grafiki JPG/PNG/PNG Quant (opcjonalnie).
  • Opcje PNG Quant nie była u wszystkich osób zawsze widoczna.
  • Poprawiono czasem pusty JID z zasobem pokazujący się w oknie rozmowy.
  • W trakcie rozszerzania linków TinyURL pojawi się okno z informacją o tym zdarzeniu.
  • Edytor wycinka nie jest dłużej modalny (nie blokuje dostępu do innych okien).

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.17, 16:15

To ja mam pytanie, jak zrobiłeś sprawdzanie ile osób jest na pokoju czatowym? Odpytujesz wszystkie pokoje po kolei?

#3 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.17, 16:24

• [Błąd] Po dodaniu kontaktu z sieci GG jego stan to "niedostępny" i dopiero gdy zmieni stan jest on pobierany.
  • [Błąd] Czemu liste można przewijać metodą złap i przeciągnij?
  • [Błąd] PPM na ustawieniach statusu - problem omawiany TU
  • [Błąd] Gdy wysyłam na GG sam do siebie link "http://tinyurl.com/testAQQ" nie otrzymuje wiadomości sam od siebie - coś nie działa (mimo iż inne wiadomości jak i obrazki wracają do mnie). Również sam link "tinyurl.com" nie przechodzi. Oj, coś ewidentnie skopane.
  • [Błąd] Takie małe, ale znalazłem - W menu zmiany opisu jest jeszcze ikonka BING'a! A w któejśtam stablice było "Usunięcie WSZYSTKICH elementów z bing"
  • [Propozycja] Przy dodawaniu kontaktów/przenoszeniu/scalaniu lista z wyborem grupy mogłaby być sortowana wg kolejności grup w oknie (aktualnie jest alfabetycznie)
  • [Propozycja] Obsługa zaznaczenia wielu kontaktów z guzikiem SHIFT
  • [Propozycja] Przy opuszczaniu edytora wycinka alert "Czy na pewni nie chcesz wysłać/zapisać wycinka?"
  • [Propozycja] W kontaktach sieci GG usunąć pod PPM "Więcej > Autoryzacja"
  • [Co się dzieje] Mam "Ilość dni subskrypcji: 0" - Czy zaraz nie będę mógł wysyłać wiadomości?

Użytkownik Kucharskov edytował ten post 2014.02.17, 16:39

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#4 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2014.02.17, 16:39

@Kucharskov to nie miejsce na takie wywody. Błędy na Buglistę, a propozycje do odpowiedniego działu. A co do punktu 2 to "it's not a bug, it's a feature".

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#5 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.17, 16:40

@wu112 - OC zagląda na tracker raz na ruski rok, a tam mnie nikt nie lubi. Tutaj jest ładnie wypisane i git majezon - poprawi, okej - nie poprawi, będzie bug.

Staram się znaleźć błędy w nowych dodanych przez OC funkcjach. Chyba od tego jest RC, tak?

Użytkownik Kucharskov edytował ten post 2014.02.17, 16:41

#6 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2014.02.17, 16:44

Jeśli chodzi o Tracker to może i rzadko zagląda, ale od zgłaszania błędów jest Buglista, a tam zagląda często. A błędy zgłaszane tutaj (o ile nie są krytyczne) nie są w ogóle weryfikowane, więc piszesz sobie na darmo. "Git majezon" :)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.17, 16:59

@Kucharskov - Można tutaj zgłaszać błędy ale poważne. Propozycje wrzucaj na tracker.

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.17, 17:18

Beznadziejnie działa ten nowe okno po kliknięciu w JID - po co mi się ono wyświetla skoro mam konto Jabber i Facebooka? To AQQ nie ogarnia, że kliknąłem w JID, który nie pochodzi z fejsa i jest takie durne, że musi się mnie dla pewności spytać jakie konto wybrać? :/ Beznadzieja totalna, miało być prościej a jest gorzej bo trzeba wiecej klikać. Najlepiej jeszcze dodaj parę messageboksów w stylu "czy jesteś pewien".

Użytkownik Beherit edytował ten post 2014.02.17, 17:18

• mino i ss9227 lubią to

#9 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.17, 17:46

Dobra, sam sprawdziłem odpytujesz każdy pokój z kolei - owszem daje to fajne efekty, dużo informacji i tak dalej. Tylko zastanów się, czemu w webdeveloperce kogoś, kto daje zapytanie SQL w pętli wszyscy chcą wbić na pal ku przestrodze. Załóż, że na taki serwer jabster.pl (conf.netlab.cz od MUC-a) gdzie jest duuuużo pokoi (z pewnością ponad 200) wbije się nagle 1k osób, sytuacja mało prawdopodobna ale możliwa. 200 000 requestów do serwera, czy to nie jest za dużo? Takie coś podchodzi już pod DDoS. Nie ma mowy, aby coś takiego przeszło do wersji stabilnej - możesz tym po prostu ubić kilka słabszych serwerów). Po prostu wrzuć te informacje "na życzenie" jak ktoś kliknie na pokój, najedzie na niego, czy coś, to wtedy pokazują się dodatkowe informacje. Ja bym to widział jakoś tak:

aqq.png

Ikonki skradzione od IcoMoon, oczywiście do zmiany podane tylko jako przykład - no i warto by wyświetlać w tym polu "description" ale jakoś nie chciało mi się już tego umieszczać. Wiem, że concept brzydki ale nie chodzi w nim o wygląd :)

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.17, 18:20

Czy ktoś też ma błąd, że licznik osób w konferencji w ogóle się nie aktualizuje nadal? :)

Użytkownik Beherit edytował ten post 2014.02.17, 18:20

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.17, 18:23

Kadet, to sytuacja która nigdy nie będzie miała miejsca. Tych 200k userów musiało by się logować z AQQ (wyłącznie), na ten sam serwer i jeszcze wszyscy musieli by przejść na zakładkę czatów. To nie są pytania które męczą jakoś szczególnie serwer. Konsultowałem to z adminem jabbi.pl i mówił mi, że jest to jak najbardziej ok. Poza tym, musiałbym w takim przypadku usunąć również filtry. Jest lepiej jak jest teraz.

#12 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.17, 18:42

Nie 200k a 1k, różnica jest diametralna - 200k to będzie requestów zakładając, że jest tam 200 pokoi i na raz postanowi zobaczyć listę 1k osób - to JEST sporo, a 1k jest liczbą nieprawdopodobną, ale możliwą do osiągnięcia. Jabbi.pl ma aktualnie bardzo mało pokoi, i faktycznie może im to nie robić wielkiej różnicy, przy większej ilości może być problem. Takie wykonanie to naprawdę marny pomysł.

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.17, 18:49

Nie sądzę aby to było jakimkolwiek problemem a przynajmniej nie jest to żaden problem jeżeli chodzi o AQQ. Są sytuacje w których przez serwer Jabberowy leci o wiele więcej danych (np. transfery plików w starym trybie).

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.17, 18:59

A nie da się wysłać request tych danych w jednym pakiecie? :)

#15 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.17, 19:02

No logiczne, że dla AQQ to nie problem - w końcu to serwer obrywa. Nie mówię tu o ilości danych, a o tym, że jest to dużo osobnych zapytań w krótkich odstępach czasu - to nie działa dobrze na żaden serwer.  Nawet 20k zapytań (100 osób - jak najbardziej osiągalne, przy 200 pokojach) w przeciągu 3s to dość sporo. (Analogiczny przykład z SQL, wybrać 20k rekordów na raz jest łatwo i wydajnie, 20k rekordów osobno to katorga dla serwera). Oczywiście dużo zależy od tego jak taki serwer jest zbudowany. Jeden może trzymać dane takie jakie są potrzebne do całego disco pokoju w ramie, a drugi tylko te najpotrzebniejsze.

@up niespecjalnie, bo to jest request do pokoju a nie do serwera.

#16 szpon

szpon

Bywalec

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.02.17, 20:28

Oconnel, czy zajmowałeś się tym problemem YouTube w CP ?

#17 Kael

Kael

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.02.17, 20:34

Witam, wysyłanie przez URL ciągle mi nie działa, zaporę mam wyłączoną, tu screen: http://i.imgur.com/Y5z5tcR.png PS ogarnąłem, że nie działa tylko z polskimi znakami w nazwie. PS2 nie działa także ze spacją

Użytkownik Kael edytował ten post 2014.02.17, 23:04

#18 pawel2k

pawel2k

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 2014.02.18, 14:10

bedzie naprawiony ten tryb niewidoczny bo pokazuje mi ze server nie obsługuje trybu niewidocznego ? :)

#19 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.18, 14:48

bedzie naprawiony ten tryb niewidoczny bo pokazuje mi ze server nie obsługuje trybu niewidocznego ? :)

Nie będzie bo Oconell to leń i nie chce mu się siąść i dopisać kompatybilną obsługę nowej niewidoczności - nie dziwie mu sie, to nie jest łatwe.

Użytkownik Kucharskov edytował ten post 2014.02.18, 14:48

• Kcurek lubi to

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.18, 15:30

Kucharskov jesteś tu w miarę nowy i może zanim zaczniesz sypać tak stanowczymi stwierdzeniami zapoznaj się z sytuacją i dowiedz się czegoś na temat trybu który proponujesz wprowadzić. Dla Twojej informacji, tego typu tryb był już w AQQ i swego czasu działał. Ale wróciliśmy do starego systemu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych