Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Freedom 2.5.0.61

• Zamknięty Temat jest zamknięty
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.18, 22:47

Błędnie zakładasz, że ktoś wejdzie z innego klienta i twierdzisz, że ktoś może usunąć listę - przecież te dla niewidoczności możesz zablokować w AQQ, aby nie były usuwane. A jak ktoś usunie z innego klienta to dodasz znowu. W czym problem? Wystarczy to dobrze przemyśleć a nie z góry zakładać, że się nie da :/ Z takim podejściem to nigdy nic fajnego nie wdrożysz...

#42 Kcurek

Kcurek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2014.02.18, 22:59

I teraz się zastanów. Usuwasz niewygodne posty, a innych straszysz warnami. Możesz sobie zamknąć temat. I nie zapomnij usunąć mojego konta z forum. Nie strasz. Nikt nie kupi tworu, który nie jest wart kupna. Najpierw zrób coś porządnego, potem próbuj to sprzedać.

A, no i zanim zapomnę: gdyby nie TabKit, SkypeCore i kompozycje Silvera, tu by już kamień na kamieniu nie pozostał ;)

Użytkownik Kcurek edytował ten post 2014.02.18, 23:00

#43 pawel2k

pawel2k

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 2014.02.18, 23:09

I Wy chcecie płacić za to? Ludzie, już wychodzi, że miałem rację :)

bez przesady 20zl to nie majątek

te reklamy u mnie za kare znowu u mnie działają ?

ochłońcie trochę wszyscy nie lepiej wypracować jakieś rozwiązanie tak żeby każdy był zadowolony ??

Użytkownik pawel2k edytował ten post 2014.02.18, 23:11

#44 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.18, 23:13

Oconnel nie usuwaj niewygodnych postów, błagam Cię :D Bo Cię zjedzą wszyscy i nic z tego AQQ nie będzie :D Hejt musi być, jak coś jest (w sumie będzie dopiero) to musisz się do tego przyzwyczaić :D
  • aqqłka lubi to

#45 Kcurek

Kcurek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2014.02.18, 23:15

Pawel2k, jest tylko jedno mądre rozwiązanie. Mówiła o tym Lynn, mówił swego czasu Beherit (tylko potem zmienił front, ciekawe co dzisiaj myśli), no i mówiłem ja. Powtarzać się nie chcę, mówiłem to publicznie wuchtę razy. No i napisałem Ci PM z kawałkiem wyjaśnienia.

I coby nie było OT - tu nie chodzi o 20 zł. Tu chodzi o zasadę.

#46 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.18, 23:46

Beherit, nie usuwałem nic, co prawda ukryłem jeden post nie związany z tematem bo był zgłoszony do moderacji przez kogoś ale to wszystko ;)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#47 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.02.19, 00:27

Ale zmienić status zgłoszenia to już ja musiałem ehh :P Co do tematu niewidoczności to problem można było bagatelizować jak większość siedziała na aqq.eu ale teraz gdy ludzie się rozproszyli trzeba zagwarantować możliwość ustawienia statusu "Niewidoczny" na wszystkich serwerach dostępnych do wybrania w AQQ. Przy okazji pewnie dla mojego jid.pl też się naprawi. Hejt potrzebny, wręcz w niektórych sprawach wskazany (nowe okienko logowania xD) ale już wystarczy. Oconnel chyba zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji oraz z tego, że ogarnięcie tego jest możliwe. Po prostu trzeba nad tym przysiąść staranniej niż poprzednim razem wyciągając z tamtej "wpadki" odpowiednie wnioski. Jak za jakiś czas dalej nic nie ruszy w tej kwestii to się wróci do tematu...

#48 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.02.19, 00:31

Może i ogarnia ale to nie znaczy, że AQQ będzie to ogarniać :D A na pewno nie jest to rzecz którą można zrobić ad-hoc. To skomplikowane. Poza tym z tego co widziałem w WTW obsługa list jest bardzo uproszczona (brak np. możliwości usuwania list czy definiowania nowych). Zatem dodanie niewidzialności jest duuuuużo prostsze.

O polecenia ad-hoc, co z nimi :D 
zostały wprowadzone czy gdzieś w odmętach trackera zaginęły? 

W sumie jeszcze mi się takie coś przypomniało: 

XEP-0048

Użytkownik galean edytował ten post 2014.02.19, 00:57

• Kcurek lubi to

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#49 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.02.19, 12:19

Nie no, jeżeli status niewidzialny, ustawiany przez AQQ, rzeczywiście nie działa na niektórych serwerach, to jest to błąd krytyczny! Trzeba się tym zająć jak najszybciej. Nawet gdyby miało się to odbyć kosztem jakiegoś uszczerbku w listach prywatności, choć oczywiście lepiej by było, gdyby Oconnel jakoś ze sobą pogodził te sprawy. Jednak niewidoczność jest czymś, z czego korzysta zdecydowanie więcej użytkowników, niż z list prywatności, dlatego to pierwsze ma ogromny priorytet.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#50 Usiek

Usiek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.02.19, 12:31

A ja mam pytanie, bo mało co rozumiem z tego bełkotu (sory :P ) Waszego :D

na GG jak się ustawie niewidocznym to będę niewidoczny tak? bo serwer GG obsługuje taką opcję :) ?

#51 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.19, 12:41

Na GG tak, cała sprawa dotyczy serwerów jabberowych innych niż aqq.eu :)

#52 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.19, 13:40

Kadet, problem dotyczy bardzo nielicznych serwerów Jabberowych, tylko niektóre serwery nie wspierają stanu niewidocznego bez list prywatności. Tego typu serwery są w absolutnej mniejszości choć jeden z popularnych serwerów - jabbi.pl - wymaga tego trybu niewidoczności i właściwie o to cała sprawa się rozbija ;) Zatem proszę ludziom nie wmawiać, że jest to jakiś mega problem. Jest to co najwyżej lekko-średni problem ;)

#53 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.19, 14:20

Rapsody... A ja zawsze myślałem, że to Prosody, tyle życia w błędzie. To, że dotyczy to małej ilości serwerów nie znaczy, że możesz pomijać ten problem - jak widzisz znaczna część userów się na to skarży. Na oficjalnym supporcie jabbi.pl, na którym w wolnym czasie przesiaduję, naliczyłem takich z 6. A bierz pod uwagę, że osoby wbijające na support po MUCu to mniejszość. Zatem proszę ludziom nie wmawiać, że jest to jakiś lekko-średni problem. Jest to co najmniej bardzo ważny problem ;)

Edit: No, poprawiłeś - nawet bez notki o edycji :)

Użytkownik kadet edytował ten post 2014.02.19, 15:14

• Kcurek lubi to

#54 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.02.19, 14:23

jid.pl to samo :P A do niewidocznych w całej rodzince jabstera nie dochodzą obrazki. Zatem można zaryzykować stwierdzenie, że problem niewidoczności dotyka większości najpopularniejszych serwerów, choć w różnym stopniu. To duży problem...

#55 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.19, 15:00

Na jid.pl stan niewidoczny działa :) W zasadzie ciężko znaleźć serwer - oprócz jabbiego - gdzie to nie działa. Oczywiście zostaje problem z wiadomościami a to jest dużo gorsza sprawa moim zdaniem niż brak samej niewidoczności.

#56 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2014.02.19, 15:09

A AQQ pokazuje wtedy, ze jestem dostępny, więc jak to działa?

#57 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.19, 15:12

Jeżeli tak jest to jest to wina serwera :( Prawdopodobnie pakiety są zablokowane więc ani wiadomości ani pakiety presence nie docierają.

#58 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.19, 15:18

A to przypadkiem nie wina niewłaściwej obsługi niewidoczności przez AQQ?

#59 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.02.19, 15:19

Nie.

#60 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik