Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Freedom 2.5.0.61

• Zamknięty Temat jest zamknięty
95 odpowiedzi w tym temacie

#81 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.19, 17:43

Mi się tam podoba, i tak jak zmieniałem coś w liście prywatności to dla danego kontaktu - teraz to w sumie będzie bardziej intuicyjne :) Jednak warto obserwować konkurencję :D
  • Oconnel i Pol lubią to

#82 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.19, 17:44

Dokładnie. Aktualnie jest przerost formy nad treścią muszę przyznać.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#83 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.19, 17:50

Still, nie przeszkadza to w istnieniu bardziej zaawansowanej opcji.

#84 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.19, 18:32

Ja chciałem przeprosić za mojego ukrytego posta. A tak poza tym to czytam to co piszecie i widzę ze niezłą wojnę tutaj rozpocząłem z kadetem, który się dzielnie broni.

A możecie powiedzieć mi gdzie jest ten "menadżer list", którego Oconell chce ukryć? Bo korzystam zawzięcie a tej funkcji nie kojarzę jakoś.

Przy okazji: Prostszym rozwiązaniem byłoby usunięcie jabbi.pl z proponowanych serwerów a jeżeli już nie byłby proponowany - nie musi być wspierany. ;)

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#85 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.02.19, 19:05

To po co się wpierdzielasz jak nawet nie wiesz gdzie są listy prywatności w AQQ.

Poza tym ja też nie widzę problemu bo z list prywatności nie korzystam. Po co mam się ukrywać przed jakimiś kontaktami? jak będą pisać, a ja nie będę miał ochoty z nimi pisać to po prostu nie odpisuje i olewam to, a nie się ukrywam beznadziejnie. Takie działania dobre dla gimbusów :D 

• SEpuLT, Hitokiri i kadet lubią to

#86 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.19, 19:08

Program -> Zaawansowane -> Listy Prywatności -> wybierasz konto. No wojna to dobre określenie na to, co się tu dzieje, choć swojej postawy z pewnością nie nazwałbym obroną, raczej znajduję się po tej drugiej stronie. Usunięcie jabbi.pl to nie rozwiązanie, to udawanie, że problemu nie ma, próba zamaskowania - takie działanie nie ma sensu. Zgadzam się, że w wtw jest to dużo bardziej przystępne dla zwykłego użytkownika - w AQQ też powinno tak być, ale czy to znaczy, że trzeba od razu wyłączyć bardziej zaawansowaną opcje? Zwłaszcza, że przedstawiłem dlaczego nie sprawia to problemu, i jak to rozwiązać krok po kroku.

Wituś: Sam nienawidzę tego statusu, jednak blokowanie wiadomości spoza listy kontaktów jest cholernie przydatne jak jeden z drugim dorwie się do spambota :P A tego nowym systemem nie zrobisz.

Użytkownik kadet edytował ten post 2014.02.19, 19:08

• kr2ysiek lubi to

#87 szpon

szpon

Bywalec

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.02.19, 21:11

Czy jabster.pl też ma problemy z niewidocznością? Chciałbym wiedzieć, czy mogę ustawiać tam niewidoczność w AQQ do czasu kiedy niewidoczność zostanie naprawiona.

A skoro o niewidoczności już mowa, to przy okazji naprawienia jej w XMPP, dodaj ją do statusów Facebooka :). Bo FB obsługuje ją, a w AQQ jej nie ma dla niego.

Użytkownik szpon edytował ten post 2014.02.19, 21:11

#88 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.02.19, 21:15

szpon, chyba niewidoczność na FB wymaga obsługi w zupełnie innym trybie niż jest obecnie w AQQ. Więc tego to bym się prędko nie spodziewał

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#89 szpon

szpon

Bywalec

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.02.19, 22:28

Oczywiście mam tego świadomość. Zasugerowałem tylko, że skoro zajmujemy się teraz niewidocznością w XMPP i Oconnel będzie ją poprawiał, to od razu mógłby dodać do FB niewidoczność. Żeby po prostu sprawy niewidoczności były w dużej mierze zrobione już, albo całkiem załatwione :). No chyba, że z FB to wymaga jeszcze więcej pracy, to najpierw niech zadziała z tymi problemami w XMPP serwerach Jabber ;).

I jeszcze prosiłbym o odpowiedź na mój poprzedni post, jak to jest teraz z niewidocznością w jabster.pl?

Użytkownik szpon edytował ten post 2014.02.19, 22:28

#90 Usiek

Usiek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.02.19, 23:06

a w sumie to ja mam pytanie z innej beczki :D

czy jest możliwe napisanie do AQQ wtyczki, dzięki której będziemy mogli rozmawiać przez STEAM czat?

#91 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.19, 23:15

Jest możliwe - pidgin ma taką wtyczkę :)

#92 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.02.19, 23:31

a tu nawet jakieś api jest opisane do steama: https://github.com/a...teamweb-lua-sdk

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#93 szpon

szpon

Bywalec

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.02.19, 23:34

To dopiszcie się tutaj, zagłosujcie w ankiecie ;)
http://forum.aqq.eu/topic/11983-obsługa-steam/

Użytkownik szpon edytował ten post 2014.02.19, 23:35

#94 Biszkopcik

Biszkopcik

Początkujący

• Przyjaciel
  • 4 postów

Napisano 2014.02.20, 22:42

Kadet, problem dotyczy bardzo nielicznych serwerów Jabberowych, tylko niektóre serwery nie wspierają stanu niewidocznego bez list prywatności. Tego typu serwery są w absolutnej mniejszości choć jeden z popularnych serwerów - jabbi.pl - wymaga tego trybu niewidoczności i właściwie o to cała sprawa się rozbija ;) Zatem proszę ludziom nie wmawiać, że jest to jakiś mega problem. Jest to co najwyżej lekko-średni problem ;)

Niestety ale muszę się z tobą nie zgodzić. Możliwe że większość serwerów Jabber to wspiera (większość/mniejszość to nie ma żadnego znaczenia) jednak chciałbym żebyś tak na spokojnie przeanalizował ile z tych serwerów ma poprawną konfigurację, ma najnowsze aktualizacje oprogramowania z którego korzysta (oprogramowania jabber) i z jakiego korzysta.

Tak jak my mieliśmy problem odnośnie Ejabberda że AQQ było zbyt do niego przystosowane. Tak teraz chciałbym Ci powiedzieć że tak samo ja jak i developerzy Prosody z którymi jestem w kontakcie (a także XEP'y XMPP) mówią o tym że stary tryb niewidoczności który używa AQQ nie jest już kompatybilny z XMPP i nie powinien być dalej ciągnięty. Nowy tryb który opiera się na listach prywatności jest w stu procentach zgodny ze standardami XMPP. I komunikatory powinny po prostu to poprawić, bo to na serwerze zachodzą najważniejsze zmiany odnośnie standardów i zabezpieczeń z których później one korzystają.

Rozmawialiśmy o tym i zdaje sobie sprawę z tego że jest to w jakiś sposób trudne do wprowadzenia w AQQ. Ja na Ciebie nie naciskam w żadnym wypadku, ale jeżeli chcą tego użytkownicy no to już musimy jakoś to rozważyć. Służę pomocą we własnym zakresie, mogę też konsultować się z developerami Prosody. Powinniśmy jakoś dać radę, ostatnio trochę mało mam czasu ale postaram się go znaleźć.

Użytkownik Biszkopcik edytował ten post 2014.02.20, 22:44

Z poważaniem
Patryk Piotrowski
Właściciel / Administrator Techniczny
Jabbi.pl

#95 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 00:10

Nowy tryb jest już wprowadzony i go testujemy wewnętrznie, szkoda tylko, że na jabbi.pl są błędy (po stronie serwera) związane z tym trybem. Więc niestety różowo i tak nie jest :( Ale podobno dostałeś informacje co jest nie tak więc może to poprawicie.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#96 MrBeckham666

MrBeckham666

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.02.21, 18:57

moim zdaniem serwerów jabberowych z którymi jest problem można było nie dodawać do AQQ.

teraz jak się je usunie to bedzie wielki problem ;]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych