Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Freedom 2.5.0.63

• Zamknięty Temat jest zamknięty
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 13:30

AQQ Freedom 2.5.0.63

Data wysłania: 2014.02.21, 12:30

Data aktualizacji: 2014.02.21, 12:34

Kolejna wersja RC5. Kilka poważniejszych zmian to:

- Dodana obsługa stanu "niewidocznego" poprzez listy prywatności (XEP-0126).
- Funkcjonalność menedżera list prywatności została w dużej mierze zachowana. Aczkolwiek należy pamiętać iż jeżeli ktoś kompletnie nie wie na czym listy prywatności polegają nie powinien w ogóle tam nawet zaglądać ;)
- Została przebudowana wizytówka kontaktu. Okienko urosło, ale dzięki temu mamy dostęp do najważniejszych informacji i opcji już na pierwszej zakładce w wizytówce. Oprócz tego dodane zostały opcje prywatności umożliwiające blokowanie wiadomości, autoryzacji, transferów plików, ukrywanie się przed danym kontaktem czy też blokowanie zmiany stanów danego kontaktu.
- Ustawiane bany są teraz wrzucane również do list prywatności a nie tylko realizowane lokalnie.
- Wtyczka GG nie posiada już okna w którym ustawialiśmy niewidoczność dla danych kontaktów. Tą funkcje realizuje nowa opcja w sekcji "Prywatność" w wizytówce kontaktu. Niestety, jeżeli ktoś korzystał z wcześniejszej opcji będzie musiał ustawić niewidoczność dla danych kontaktów GG jeszcze raz od nowa.

Zapraszam do testów.

Zmiany w AQQ Freedom 2.5.0.63
  • Drobne poprawki przy pobieraniu ilości osób w pokojach konferencyjnych.
  • Drobne poprawki przy klikach w JIDy w odnośnikach.
  • Drobne poprawki przy pobieraniu powiadomień z serwisu YT.
  • W opcjach bezpieczeństwa dodano opcje wymuszania autoryzacji konta administracyjnego po protokole SSL.
  • Pokazywanie postępu wysyłki obrazka jako URL nie działało poprawnie.
  • W oknie wyboru sposobu wysyłki grafiki dodano opcje wysyłki jako URL.
  • W oknie wyboru sposobu wysyłki poprawiono przeźroczystość ikony skojarzonej z plikiem.
  • W oknie wyboru sposobu wysyłki zbyt długa nazwa pliku jest teraz skracana.
  • Okno wyboru wysyłki nie pojawia się już tylko i wyłącznie na głównym monitorze.
  • Przy wysyłce obrazka jako URL, w razie niemożności połączenia się z serwerem, AQQ próbuje wysłać obrazek jeszcze dwa razy (3s/próba).
  • Poprawka związana z wysyłaniem obrazków jako URL jeżeli nazwa pliku zawierała znaki unicode.
  • Poprawka związana z nieodświeżaniem awatarów na liście kontaktów.
  • Poprawka związana z publikowaniem nowych awatarów w trybie wizytówki.
  • W przypadku niepowodzenia przy zakładaniu konta Jabber - o ile to możliwe - AQQ proponuje rejestrację przy użyciu formularza WWW.
  • Ustawienie ignorowania kontaktu Jabberowego odbywa się teraz z udziałem list prywatności.
  • Dodano obsługę niewidzialności przy pomocy list prywatności (XEP-0126).
  • W edytorze list prywatności zablokowano możliwość usuwania systemowej listy prywatności AQQ.
  • Wizytówka kontaktów została uaktualniona.
  • Wizytówka zyskała nowe opcje prywatności.
  • Poprawiono wysyłanie wiadomości e-mail przez konto GMail.
  • Przy pobieraniu wizytówki wyświetla się plansza z postępem.
  • Drobne poprawki GUI we wtyczce GG.
  • We wtyczce GG usunięto przycisk "Niewidoczność" - tą funkcje przejęły nowe funkcje w wizytówce kontaktu w sekcji "Prywatność".

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.02.21, 13:36

A po co mi zablokowane kontakty z GG w listach prywatności? :)

l3ya.jpg

• kadet lubi to

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 13:38

Tak są tam bo lista jest wspólna dla wszystkich kont i sieci. Niczemu to nie przeszkadza.

#4 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2014.02.21, 13:38

Wyczuwam zbliżającą się falę pytań i pretensji "gdzie ustawienia niewidoczności w GG?" i "czemu kontakty mnie widzą?".

• aqqłka lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 13:41

Niestety, postęp wymaga pewnych poświęceń :)

#6 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2014.02.21, 13:46

Wygląd wizytówki na plus, wygląda poważniej. Poprawiłbym zakładkę "Dom i Praca", te groupboxy na górze wyglądają strasznie (również na kompozycji "Standard").

ou9y8.png

EDIT: Proponuje zmienić ten rosyjski serwis hostujący obrazki - Facebook blokuje te linki, nawet jeżeli są ukryte przez tinyurl ;)

Użytkownik Pol edytował ten post 2014.02.21, 13:48

• Deadmaster i ss9227 lubią to

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 13:49

Nie blokuje jeżeli wysyłasz je z aqq do aqq. Nie ma też żadnej alternatywy dla wspomnianego hostingu i proszę nie wskazywać np. imgur póki nie przeczytacie licencji i limitów na tym serwisie.

#8 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2014.02.21, 13:57

Proponowałbym w wizytówce na zakładce metakontakty pierwsza ikonkę w rogu po lewej zamienić na jakąś 16x16. Bo ta co jest teraz brzydko wygląda po zmniejszeniu na niektórych kompozycjach.

I dzięki za realizację mojej propozycji :P

EDIT: Jednak nie zrealizowana :P w oknie rozmowy dalej pojawiają się informacje o zmianie statusu. Temat propozycji: KLIK!

• Deadmaster lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 13:58

W chwili obecnej AQQ nie informuje o zmianie stanu pomijając jedynie chmurkę informacyjną oraz dźwięk. Aczkolwiek myślę, że to o czym wspominasz również powinno być zablokowane. Dodam to.
  • wu112 lubi to

#10 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.02.21, 14:02

Może by tak w wizytówce zmniejszyć miejsce na adresy e-mail (ktoś ich tam tyle dodaje?), a na to miejsce rozszerzyć pole na grupy? U mnie większość kontaktów adresów e-mail w ogóle nie ma, a grup mam dużo i trzeba je przewijać.

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.21, 14:09

Fajnie, że olałaś bląd w SDK, który Ci zgłaszałem na priv :/ Dzięki.

• Deadmaster lubi to

#12 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.21, 14:13

Lista aqq-privacy (która a zgodnie z XEP-em powinna się zwać 'invisible', no ale i tak na plus) nie przejmuje cech aktualnie aktywnej listy.Więc mając zablokowane wszystko od jakiegoś kontaktu po przejściu na niewidoka wszystko zostaje odblokowane. Może przedstawię to na obrazku?
2014-02-21_13-07-54.png

No i dawanie jednej wspólnej listy to też nie najlepszy pomysł, może najszybszy ale z pewnością nie dobry. Załóżmy, że mam dwa dodane konta - firmowe i prywatne. Na prywatnym mam zablokowanego jakiegoś natrętnego klienta, ale z oczywistych względów na firmowym nie mogę go mieć zablokowanego. Ale i tak plus za szybką implementacje ;)

Użytkownik kadet edytował ten post 2014.02.21, 14:15

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 14:14

@Beherit - Ups, chodzi o frmPos? Sorry totalnie wypadło mi to z głowy. Postaram się dodać w kolejnej wersji.

@Kadet - oczywiście, że nie przejmuję ponieważ AQQ ma swoją własną listę. Sytuacje którą opisujesz zaklasyfikowałbym do ultra rzadkich i szczerze powiedziawszy niewiele mnie to obchodzi. Nazwa listy w XEP-ie jest sugerowana, ale nie jest to lista niewidoczności i dlatego nie posiada takiej nazwy (może nią być, ale gdy jesteś w innym stanie nadal jest aktywna).

EDIT:
Zapomniałem dodać, że możesz zedytować listę domyślną która zawsze jest aktywna i rozwiązać swój wskazany problem. Więc wyjście z sytuacji jest.

#14 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.21, 14:22

Sądzę, że w wypadku niewidoczności powinna przejmować ona właściwości poprzednio aktywnej listy - nie chciałbym dostać salwy ze spambota po wejściu na niewidoka. No ale może widzisz to inaczej - ja się już wtrącał nie będę - ja mam zawsze dziwne potrzeby i lubię wykorzystywać ficzery tak jak tylko mogę..

edit:

Dlatego uważam, że lista blokująca powinna być osobno (w zasadzie to powinna to być po prostu ta aktualnie aktywna, w 99% i tak to będzie defaultowa) i invisible powinna przyjmować właściwości poprzednio aktywnej, rozwiązanie równie proste a rozwiązuje wymienione przeze mnie problemy. :P

Użytkownik kadet edytował ten post 2014.02.21, 14:27

#15 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2014.02.21, 14:22

Prawie w każdym miejscu gdzie dokonywane były ostatnio zmiany wizualne ikony na przyciskach są nieprawidłowo wyświetlane na wYłączonej zaawansowanej stylizacji okien.

eFhOQ.png

- Okno formy doręczenia

- Okno wizytówki kontaktu (dolne przyciski i przyciski na zakładce metakontaktów)

- Okno "Wyślij wiadomość do..."

- Okno transferów plików

- Okno sortowania

- Okno ustawień AQQ (Zakłądka "Bezpieczeństwo" - ikona na przycisku do wyczyszczenia zatwierdzonych certyfikatów SSL)

- Okno weryfikacji certyfikatów SSL

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.02.21, 14:26

• Jaszczur, KAmerOK i Eleks lubią to

#16 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.21, 14:38

• W opcjach bezpieczeństwa dodano opcje wymuszania autoryzacji konta administracyjnego po protokole SSL.

Ta opcja powinna być domyślnie włączona. Bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu.

• ss9227 i kadet lubią to

#17 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 14:44

Beherit, wszystkie skrypty lecą domyślnie po SSL oprócz autoryzacyjnego. Zauważyłem, że dość ostro uderza to w wydajność serwera dlatego jeżeli ktoś nie potrzebuję tego typu zabezpieczenia (bo i tak dostęp do danych które lecą nic nikomu nie da, a SSL obejść też się da) to nie ma powodu aby męczyć serwer. Autoryzacja jest też wówczas sporo szybsza.

#18 Logan

Logan

Początkujący

• Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 2014.02.21, 14:46

Skoro teraz zablokowane kontakty GG są na liście prywatności, to Lista zablokowanych z meny Kontakty jest już chyba nie potrzebna.

@niżej

W sumie macie rację Beherit i OC. Dla mnie jest ona zbędna, ale dla laika złożoność listy prywatności może być nie do przełknięcia w porównaniu z prostą Listą zablokowanych.

Użytkownik Logan edytował ten post 2014.02.21, 15:04

AQQ: najnowsze x86 | Kompozycja: zmodyfikowany nowy Standard | System: Win 10 1709 x64 | Przeglądarka: IE11/Edge (domyślnie najnowszy Google Chrome)
Wtyczki [28]: Standard + CloseChatNotifier 1.3.0.8, HotKey 1.3.0.2, Korektor 1.1.0.0, ResourceChanger 1.3.4.0, Roster Utility 1.0.1.0, TabKit 1.12.0.0, YTPlayList 2.0.1.8

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.02.21, 14:51

Jest potrzebna, zwykły szarak nie poradzi sobie z odnalezieniem blokowania.

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 14:54

Ta lista działa teraz jako zbiorcza lista aktywnych banów. Może być nadal przydatna.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych