Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ Freedom 2.5.0.63


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
114 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kucharskov

Kucharskov

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.02.21, 19:35

Ale ciekawe jest to że mogę utworzyć listę "aqq-private" ale potem już jej nie mogę usunąć. Wiem ze ta lista jest od AQQ ale powinna być blokada jej dodania a ona powinna być tam już wpisana. Czyż nie?


Kucharskov.pl - Młody Webmaster!


#42 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2014.02.21, 19:39

Ta lista pojawi się jeżeli np. zablokujesz jakiś kontakt lub wybierzesz jakąś opcję z wizytówki kontaktu z grupy "Prywatność"



#43 kadet

kadet

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.21, 19:44

Tak, ponieważ lista jest tworzona przy przechodzeniu w stan niewidoczny/zmiany w ustawieniach prywatności. :P



#44 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2014.02.21, 20:08

Teraz jeżeli mamy siebie samego dodanego na listę, to przy przejściu w stan "Niewidoczny" pokazuje, że jesteśmy połączeni (trochę dziwnie).

 

Druga sprawa to taka, że przy przejściu w stan "Niewidoczny" usuwany jest opis (jeżeli mamy jakiś ustawiony). Tak to ma wyglądać? 



#45 gnomiuszka

gnomiuszka

    Adept

  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2014.02.21, 20:25

Wykryłem błąd w listach prywatności polegający na niepełnej synchronizacji ustawień prywatności w wizytówce. Gdy ustawię opcję prywatności wewnątrz wizytówki kontaktu, to jest ona poprawnie odzwierciedlana po stronie ustawień list prywatności w menu zaawansowane. Ale gdy zdejmę blokadę z kontaktu od strony listy prywatności, to nie jest ona zdejmowana od strony wizytówki kontaktu. Widać do po restarcie aqq. 

 

Procedura wywołania błędu: (najlepiej testować na infobocie)

 

  • Otwórz wizytówkę i w opcjach prywatności zablokuj wiadomości i zmiany statusu
  • Przejdź do menu program > zaawansowane > listy prywatności
  • Usuń blokady z konta i zatwierdź
  • Ponownie otwórz wizytówkę kontaktu i przejdź do opcji prywatności. Na pozór wszystko się odblokowało
  • Napisz jakąś wiadomość do pozornie odblokowanego użytkownika. Odpowiedź tak czy siak będzie zignorowana
  • Zrestartuj aqq. Ponownie pojawi się żółta ikona blokady na kontakcie a w liście prywatności znowu będą nałożone ograniczenia.

By zdjąć ograniczenia z danego kontaktu, koniecznie trzeba to zrobić z poziomu wizytówki. Nasuwa się więc wniosek, że ustawienia prywatności od strony wizytówki są nadrzędne w stosunku do listy prywatności. 

 

Druga uwaga to niemożność otwarcia listy prywatności dla kont facebook i gtalk. 


Użytkownik gnomiuszka edytował ten post 2014.02.21, 20:29

  • Kcurek i Magic_coin lubią to

#46 kadet

kadet

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.21, 20:50

Serwery te po prostu tego nie wspierają. WiTuŚ - Z sobą na liście kontaktów to możliwe, że poprawne zachowanie (musiałbym dokładniej obadać dokumentację list prywatności :P), prawdopodobne jest, że po prostu swojego jid one niespecjalnie dotyczą. A co do opisu, to już jest błąd - Oc powinien wysyłać status dla niewidoka w

<presence type="unavailable"/>

a nie w statusie następującym po tym, choć nie dziwie się, że to przeoczył podczas testów. Wtedy powinno być wszystko ok, choć nie ma gwarancji, że ten opis będzie widoczny (serwery jabbera nie zawsze wysyłają status "niedostępny" w pierwszym broadcaście). Generalnie każdy kto miał włączony komunikator kiedy się ukrywałeś opis powinien wtedy zobaczyć, nowe osoby - niekoniecznie (Dokumentacja XMPP mówi, że serwer "może ale nie musi" wysyłać ostatniego presence).

 

Edit: WTW ogarnia to z posiadaniem siebie na liście - więc jednak to coś z AQQ :P


Użytkownik kadet edytował ten post 2014.02.21, 20:54

  • Kcurek lubi to

#47 Usiek

Usiek

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.02.21, 21:44

Usunięcie 'niewidoczności' z wtyczki GG to mega strzał w stopę... mam +/- 200 kontaktów z czego 170 są/były dodane do niewidoku.

Sądzisz, że teraz każdy kontakt będę edytował? Nie chce mi się.. to już wolę zmienić status na niewidoczny niż się jeb... z tym 


  • lsr lubi to

#48 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2014.02.21, 21:56

Te 170 kontaktów już powinny dawno wylecieć z Twojej listy kontaktów skoro i tak się przed nimi ukrywasz jak jakiś kuśwa szczur :D Jak napiszą to olać ich i tyle - przynajmniej ja tak praktykuje i funkcja niewidoczności jest mi w ogóle niepotrzebna :)


  • mino, Eleks i kadet lubią to

#49 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.21, 22:01

Ok, dziękuje Wam za zgłoszenie tych problemów.

Silent Update
- W stanie niewidocznym (przy użyciu XEP-0126) nasz własny kontakt na liście oznaczony jest również stanem niewidocznym.
- Przy przejściu w stan niewidoczny nasz opis nie jest czyszczony.
- Poprawki przy zapisie list prywatności z poziomu edytora.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#50 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2014.02.21, 22:04

A ja jak i inni dziękujemy za szybką poprawę :)

 

EDIT: Teraz działa cacuś glancuś :) a nawet lepiej niż jak to było zawsze. Teraz jak mamy swój kontakt na liście to wyświetlana jest ikonka stanu niewidoczny. Wcześniej wyświetlana była ikonka stanu rozłączony.


Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.02.21, 22:15


#51 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.02.21, 22:53

Po przejściu na niewidoczny mój własny kontakt nie zmienia stanu :)

#52 szpon

szpon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.02.22, 09:08

Powiadomienia YouTube w ogóle nie działają. Nie zawiesza się odświeżanie tak jak w poprzedniej becie, jednakże żadne powiadomienia YouTube nie są wyświetlane. Cały czas liczba 0 przy nich.

Edit:
Już działa idealnie, niewiele więcej info w moim poście poniżej :P

Użytkownik szpon edytował ten post 2014.02.22, 13:49


#53 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.22, 09:29

Twój serwer trochę laguje (trzeba czekać z 10s na zamianę list prywatności) ale problem o którym piszesz to jednak problem po stronie serwera. Nie przesyła on Twojego stanu tak jak by stwierdzał, że skoro zablokowałeś presence-out to ten fakt również dotyczy Ciebie samego. No cóż, może i dotyczy. To jest problem z tymi wszystkimi serwerami. Każdy z nich inaczej potrafi interpretować XEP-y. Jabbi z kolei nie przysyła stanów kontaktów jeżeli zalogujemy się na stanie niewidocznym do serwera. Tego akurat poprawić sam nie dam rady - wymaga to interwencji admina - ale twój problem Beherit można rozwiązać.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#54 szpon

szpon

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.02.22, 13:48

Już działają powiadomienia YouTube idealnie :). Widać chwilowe problemy były, ale jest ok. Dziękuję bardzo Oconnel za naprawienie tego :)

Użytkownik szpon edytował ten post 2014.02.22, 13:49


#55 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.02.22, 13:56

W kolejnej wersji czy to RC czy stabilnej dojdzie jeszcze jedna drobna nowość o którą byłem proszony. Przy okazji - zostawić ikony na zakładkach czy zrobić cofkę?

 

m7tjcl.png


  • WiTuŚ lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#56 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2014.02.22, 14:00

ZDECYDOWANIE zostawić ikony na zakładkach :) ładnie przynajmniej się okno wizytówki prezentuje teraz.

 

Z tego co sobie przypominam to taka funkcja dodatkowej informacji (notatki) była w AQQ 1.x co nie? ale chyba nie była lokalna, a do wglądu publicznego również.


Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.02.22, 14:02


#57 Magic_coin

Magic_coin

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 2014.02.22, 14:12

Mogę coś zasugerować? http://forum.aqq.eu/...mosci-facebook/ Wiem, że jest to już na trackerze ponad rok, ale nie zawadzi wskazać tego Oconelowi. OC skoro prośby innych realizujesz to zrealizuj i moją.


  • ss9227 lubi to

#58 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.02.22, 14:33

Ja wolę bez ikonek.

Swoją drogą dlaczego jak dodajesz do okien ikon to nie ładują się one z kompozycji? Tak mam obecnie z aktualnym wyglądem okna wizytówki.


  • Deadmaster lubi to

#59 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2014.02.22, 14:46

Ja wolę z ikonkami przychylam się do zdania do Witusia, ładnie się będzie prezentowało z ikonkami i schludniej. Bez ikon tak jakoś dziwnie by to wyglądało jak dla mnie.


  • invilator lubi to

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#60 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.02.22, 14:51

Aha. Notatka dla kontaktu, na gwałt potrzebna funkcja  :thumbup: Tego mi brakowało. To całkowicie wynagradza mi usprawnienia dotyczące metakontaktów, o które prosiłem. O boże po co komu one, nikt z tego nie będzie korzystał! Po co ułatwiać obsługę programu. Lepiej dodać bezsensowną funkcję! Gratuluję pomysłu, nie wiem czyj to był, ale normalnie jestem tym wstrząśnięty.

 

PS Ikony mogą zostać, przynajmniej nie jest tak pusto na górze, jak stało się po poszerzeniu okna i zredukowaniu liczby zakładek.


  • kadet i haker69 lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych