Skocz do zawartości

Zdjęcie

2 pytania dotyczące subskrypcji AQQ

• Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 psg

psg

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2014.04.04, 18:17

ktora z wersji jest ostatnią wersją pracującą  jeszcze bez subskrypcji ?

#22 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2014.04.04, 18:31

Myślisz, że ktoś Ci to powie? Poszukaj, sprawdź każdą wersję i tyle.
  • ss9227 lubi to

#23 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.04.04, 20:01

wydaje mi się że wiadomość o wprowadzeniu płatności była podana jakoś w grudniu, więc bym patrzył na starsze wersje. Naprawdę, przejrzenie forum w poszukiwaniu takich informacji zajmie z 5 minut.

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#24 Davidcopperfield

Davidcopperfield

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.04.04, 23:34

Witam

Czy po upływie subskrycji będę móc nadal rozmawiać w pełni na wtyczce gg w aqq?

#25 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.04.05, 00:11

Po upływie subskrypcji nie będziesz mógł wysyłać wiadomości, więc jeżeli przez rozmowę rozumiemy komunikację w dwie strony to nie. Wiadomości od innych będzie otrzymywał.

Chyba by się przydało podlinkować gdzieś na forum, w postaci wielkiego migającego napisu, lub inaczej rzucającego się w oczy komunikatu do  tematu z wyjaśnieniem krótkim i zwięzłym o subskrypcji...

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#26 Davidcopperfield

Davidcopperfield

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.04.05, 02:10

Przecież było napisane, że wtyczki będą w stu procentach sprawne, a za sprawność wtyczki gg uważam pełne prowadzeni rozmowy. Nie posiadam ani jednego kontaktu aqq. Korzystam jedynie z kontaktów gg poprzez aqq.

#27 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2014.04.05, 09:07

Była mowa o niestandardowych wtyczkach :) Z perspektywy programu nie ma też znaczenia do jakiej sieci wysyłasz wiadomości.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#28 Davidcopperfield

Davidcopperfield

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.04.05, 15:05

Czyli wtyczki do innych komunikatorów też nie będą działać? Nie jest to wyraźnie napisane na stronie

http://www.aqq.eu/he...Subskrypcja_AQQ

Wygaśnięcie subskrypcjilink.png

Gdy Twoja subskrypcja wygaśnie, to możliwość korzystania z AQQ zostanie ograniczona. Nie będzie możliwe wysyłanie wiadomości, korzystanie z Centrum Powiadomień czy też wysyłanie SMS-ów. W dalszym ciągu będzie możliwy odbiór wiadomości, przeglądanie archiwum a także korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń.

Wtyczka Skype, Jabber, Tlen Wpkontakt tudzież GG  oraz hasło "bez ograniczeń" oznacza również wysyłanie wiadomości. Powyższy tekst jest niejasny- niejako przeczy sam sobie. Tutaj powinno być wyraźnie napisane, że "korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń z wyłączeniem wtyczek do innych komunikatorów." i sprawa byłaby jasna

Użytkownik Davidcopperfield edytował ten post 2014.04.05, 15:11

#29 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2014.04.05, 15:42

Jakie znowu wtyczki do innych komunikatorów? Co najwyżej wtyczki sieciowe tudzież komunikacyjne. Poza tym takich wtyczek mamy aż dwie.

#30 Davidcopperfield

Davidcopperfield

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.04.05, 16:34

Zwał jak zwał- z tekstu nie wynika, iż nie będzie działać wysyłanie wiadomości poprzez wtyczkę gg, ponieważ jak wspomniano w opisie "korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń." 

Dlatego właśnie nie migrowałem na gg do tej pory. Uznałem gg w aqq jako wtyczkę bez ograniczeń.

#31 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2014.04.05, 16:41

Wtyczka nie ma okrojonych możliwości nawet jak subskrypcja wygasa. Dlatego tekst jest poprawny. Zablokowana jest możliwość wysyłki wiadomości po stronie AQQ a nie samej wtyczki ;)

#32 Davidcopperfield

Davidcopperfield

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.04.05, 17:46

To dlaczego nie zostało to wyraźnie podane w tekście?

Potencjalny użytkownik powinien o tem wiedzieć.

#33 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2014.04.05, 19:06

Wszystko masz jasno napisane w menu Program->Stan mojego konta->Doładuj AQQ - przeczytaj informacje na samej górze.

#34 Davidcopperfield

Davidcopperfield

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.04.05, 21:21

Dziwi mnie czemu w ten sposób na stronie nie jest napisane?

#35 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.04.05, 21:36

Witrynę pomocy technicznej redaguje ktoś inny, niż ten, kto pisał opis w AQQ. Tak, czy siak, na stronie nie jest popełniony żaden błąd. Informacja tam umieszczona jest po prostu pełniejsza. Oczywistym jest przecież, że fakt zablokowania możliwości wysyłania wiadomości determinuje, że wtyczki również będą zostaną objęte tym ograniczeniem. Jaki byłby sens, gdyby zostało to zrobione inaczej? Zaraz powstałaby wtyczka do obsługi sieci Jabber/XMPP.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#36 dzonson

dzonson

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2014.04.09, 12:07

Przepraszam, że się podpinam, ale zakładanie tematu chyba nie ma sensu.

Jakiś czas temu był wielki problem. AQQ wydawało wielkie aktualizacje w dodatku bardzo często. Straciliście zapewne wielu klientów. Użytkownicy czekali dobre kilka miesięcy pisząc na portalach i forum, a ja byłem jednym z nich. Założyłem tu konto i dodałem jedyny temat z propozycją przerobienia AQQ na "moduły", lub chociaż kompresacji instalatora. Z tego co widzę ostatnio wreszcie udało wam się to osiągnąć, mimo poprzedniego stanowiska "NA NIE".

Dzisiaj zalogowałem się tu drugi raz i piszę drugi post. 

Pewnego dnia dostałem komunikat, że będę musiał samodzielnie szukać "jakiegoś serwera" i "coś", "gdzieś" przestawiać. Prowadzę stronę internetową i mimo tego, zagadnienia, które tam przeczytałem były dla mnie niezrozumiałe. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Nie wiem ile kosztuje serwer dla komunikatora. 100zł/ rok? 1000zł/ rok? 

Wiem za to, że jestem klientem od dobrych kilku lat. Oglądałem przez kilka lat reklamy. Miałem z jakiegoś powodu zerowane "punkty stażu". Teraz mam zablokowany komunikator i szukam zastępczego.

Czytałem, że nie zgłosił się inwestor. Przecież serwerownie zawsze są skłonne do współpracy. Może trzeba było wysłać wiadomości i dzwonić do 100 firm.

Nie mam już 15 lat i nie chce mi sie dłubać w ustawieniach tylko po to żeby pozostać czyimś klientem. Jestem po prostu zawiedziony. Wiem, że pewnie nikogo to nie będzie obchodziło, jak w przypadku tamtych aktualizacji po 15-20mb, ale musiałem o tym napisać.

W świecie internetu tak łatwo jest zadbać o klientów. Twórcy AQQ każą mi zadbać o nich. Nie rozumiem. Mam tylko nadzieję, że ktoś o tym pomyśli i wyciagnie wnioski na przyszłość, zamiast tracić kolejny % klientów, kolejną "wygodną zmianą".

Użytkownik dzonson edytował ten post 2014.04.09, 12:08

#37 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.04.09, 12:44

Oconnel nie chciał mieć na głowie problemu pod postacią własnego serwera. Ani pokrywać jego kosztów. Takie nadmierne oszczędności.

Punkty stażu z serwera Jabber/XMPP aqq.eu można było przenieść na konto administracyjne podczas migracji z pomocą kreatora w AQQ. Jak zapłacisz ogromną kwotę 20 zł na rok, to nie będziesz miał zablokowanego komunikatora. ;) A zastępcze, są inne, trzeba się do nich przyzwyczaić, sporo ludzi jednak wybiera płatne AQQ.

Nie chodzi tu o inwestora co by opłacił serwer, tylko opłacił programistę, by miał za co rodzinę utrzymać. I poprzedni właściciel podobno szukał chętnych.

A twórcy AQQ to jedna osoba - Oconnel i społeczność która mu pomaga na różne sposoby - za darmo. Czas pokaże czy model AQQ przetrwa.

• Oconnel i Deadmaster lubią to

#38 Boberros

Boberros

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2014.11.30, 13:13

Jedno opłacone konto administracyjne starczy ci na 5 urządzeń (komputerów). Co do dodatkowych dni, to ich ilość została określona czysto losowo. Ale te kilka dni w tą czy w tamtą nie robi raczej większej różnicy. Co do "pazerności" to ten temat już wałkowaliśmy - poszperaj na forum. Opłaty są naprawdę symboliczne.

O'Connel!

Stworzyłeś jeden z najlepszych komunikatorów, aczkolwiek proszę nie pisz o symbolizcnych opłatach.

Przyjąć, że zapłaci 3000 osób x 20 zł to daje 60 000 zł na rok. Czyli ok. 5000 miesięcznie - no sorry, ale dlaczego ktoś ma się dokładać do twojego wygodnego stylu życia?

Każdy może powiedzieć, dajcie mi po 1 gr, przecież to nic. A przy tysiącach osób robi się pokaźna kwota.

Osobiście zostałem przy wersji 2.4.6.10 bo choć faktycznie 20 zł w budżecie domowym to niewiele, ale nie akceptuje takiego podejścia.

Użytkownik Boberros edytował ten post 2014.11.30, 13:15

#39 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2014.11.30, 13:33

5000zł to mało jak dla programisty. Czyżbyś i tak zazdrościł? To nie żaden wygodny styl życia tylko sposób na utrzymanie rodziny. Ale spoko, takich osób jak Ty z takim zdaniem dużo - taka polska mentalność, aby zazdrościć każdemu.

#40 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.30, 13:44

Ja również parsknąłem śmiechem przy tym poście. 5000 zł to bardzo mało. Mój tata, podobnie jak Oconnel, prowadzi małą firmę i załóżmy że miałby 5000 zł. Wówczas 1000 zł albo i więcej musi zapłacić podatku/ZUS czy czegośtam. Zostaje niecałe 4k, po zapłaceniu za mieszkanie, za rachunki oraz milion innych drobniejszych rzeczy, które po zsumowaniu dają pokaźną sumkę, na jedzenie zostanie może 1000 zł. Dużo? Bieda aż piszczy :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych