Skocz do zawartości

Zdjęcie

BlockNotifyFacebook 1.1.0.12

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.09, 13:49

BlockNotifyFacebook 1.1.0.12

Dołączona grafika

Data wysłania: 2014.03.09, 12:49

Data aktualizacji: 2014.12.24, 10:49

Jeżeli używacie czat Facebook w AQQ i denerwują Was nagminne serie powiadomień o dostępności znajomych, to ta wtyczka jest dla Was. Wtyczka blokuje powiadomienia/chmurkę informacyjną o zmianie statusu kontaktów z Facebooka na połączony.

Taka funkcjonalność znajduje się już we wtyczce OfflineNotify (aktualnie nie działa), więc postanowiłem zmontować osobną wtyczkę dla siebie i osób, które te powiadomienia irytują :)

Zmiany w BlockNotifyFacebook 1.1.0.12
  • Wtyczka skompilowana w nowym środowisku programistycznym.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls (do wersji 9.19).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian
  • djtimon89 i gumiok lubią to

#2 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2014.03.09, 14:21

Wtyczka niby fajna, ale czy jest sens robienia wtyczki dla jednej funkcjonalności. Nie lepiej zrobić coś na wzór OfflineNotify? Pomimo że nawet byś [osobiście] nie korzystał z jej dodatkowych opcji ale byłby to zamiennik dla innych [szerszego grona userów]?

• Beherit i Silverlight lubią to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#3 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.09, 17:55

Nie ma sensu póki co. Dlatego, że reszta funkcji we wtyczce OfflineNotify chyba działa? Poza tym pewnie i tak Pol poprawi niedziałającą funkcję z powiadomieniami z Facebooka. Jeżeli ktoś tylko chce mieć zablokowane powiadomienia z Facebooka (tak jak ja), to zainstaluje tą wtyczkę.

#4 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.03.10, 11:44

Może by się pokusić również o funkcje ze starej wtyczki State Notifer (pokazywanie/ukrywanie powiadomień tylko wybranych kontaktów)?

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#5 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.10, 16:41

A tej funkcjonalności nie ma czaszami już wtyczka ContactCloud?

EDIT:

Dobra. Jako, że od wczoraj korzystam z wtyczki i powiadomienia są całkowicie blokowane to zauważam potrzebę skonfigurowania powiadomień dla poszczególnych kontaktów. Pojawi się forma ustawień z listą naszych kontaktów z Facebooka - i będzie można zaznaczyć kontakty dla których powiadomienia ma się pojawiać.

Wszystko póki co próbuję zrobić więc niczego nie obiecuję. Mam nadzieje, że takie rozwiązanie pomoże też Tobie Muszi :)

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.03.10, 16:42

#6 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.03.10, 19:08

Trzecia wtyczka praktycznie do tego samego, a czwarta jest (przynajmniej kiedyś była) w planach - no ludzie :D Przydałaby się jedna, porządna ogarniająca wszystko co potrzebne. Moim faworytem jest FixStatusCloud, który byłby dla mnie idealny gdyby pozwalał na przypisanie różnym kontaktom różnych dźwięków. Inni zaś stwierdzą, że nie ma możliwości blokowania/pokazywania chmurek wg. kont lub grup, a to też może być przydatne aczkolwiek dla mnie nie ;)

• Beherit i ss9227 lubią to

#7 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.10, 20:18

I jak tu Wam dogodzić? wszystkim na raz nie da się :D

Ja jestem zdania takiego, że im więcej wtyczek tym lepiej. AQQ jest teraz kierowane do bardziej ogarniętych użytkowników więc każdy ma świadomość swojej potrzeby i wybierze to co faktycznie mu się przyda i spełni jego oczekiwania.

Ja nie mam zamiaru z nikim rywalizować - robię wtyczki głównie pod siebie. Jeżeli jest fajna propozycja którą uda mi się zrealizować to staram się ja  zrealizować. Zresztą Deadmaster nie powinieneś mieć co do tego żadnych wątpliwości (mam na myśli nasz ostatni projekcik :)) To tyle z mojej strony :D

#8 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.03.10, 21:34

Dasz jeszcze radę usunąć ciągłe informacje z okna rozmowy, że kontakt jest rozłączony/połączony?

• Magic_coin lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#9 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.13, 19:07

Nowa wersja wtyczki jest już prawie gotowa. Poniżej screen i chyba nie muszę zbytnio tłumaczyć jak wtyczka działa od teraz :)

BNF.png

#10 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.03.13, 19:22

Zresztą Deadmaster nie powinieneś mieć co do tego żadnych wątpliwości (mam na myśli nasz ostatni projekcik :))

Ale ja nigdzie nie powiedziałem, że to źle, że napisałeś tę wtyczkę :D Zwróciłem jedynie uwagę na dość komiczny fakt, że prawie każdy wtyczkopisarz posiada własnego "blokowacza chmurek" oraz powiedziałem, że żaden z nich nie jest idealny. 

Co do wyglądu okna to jak zawsze będę mieć zastrzeżenia. Lista powinna być zapisywana automatycznie, a nie po kliknięciu w przycisk - to raz. Dwa, że JID przy kontaktach z FB jest całkowicie zbędny i jedynie szpeci - usunąłbym i zostawił samo imię i nazwisko zaznaczonego kontaktu. I przycisk nazywa się "Dodaj kontakt" (jak mówi informacja) czy "Dodaj"? :) Dolny pasek w oknie też IMO zbędny...

#11 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.13, 19:40

Dzięki. Niektóre z tych uwag wezmę pod uwagę :)

#12 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.15, 16:14

BlockNotifyFacebook 1.1.0.0

EzxJs.png

Pierwsza wersja wtyczki blokowała wszystkie powiadomienia o dostępności kontaktów fejsbukowych. Od teraz oprócz tego możecie stworzyć własną listę wyjątków - czyli lista osób o których chcecie być informowani, że właśnie są dostępne. Nowa wersja od teraz także blokuje dźwięk o zmianie statusu dla kontaktów wykluczonych z powiadomienia.

Lista zmian w nowej wersji:

• Dodano okno ustawień dla wtyczki.
  • Możliwość stworzenia listy wyjątków (osoby dla których powiadomienie o dostępności ma zostać wyświetlone).
  • Dla osób wykluczonych z powiadomienia o dostępności dźwięk zmiany statusu również jest zablokowany.
  • Poprawki w blokowaniu chmurki informacyjnej.

• Deadmaster lubi to

#13 haker69

haker69

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2014.03.20, 22:53

Jedna mała uwaga. Gdy mam stworzone metakontakty (np. pochodzące z sieci GG i facebook), dodanie kontaktu/wyjątku skutkuje wyświetleniem komunikatu "Kontakt nie pochodzi z sieci Facebook". Można to obejść dodając kontakt facebook do wyjątków we wtyczce, a następnie tworząc metakontakt, jednak na dłuższą metę jest to nużące...

#14 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.21, 09:32

Z opisu wnioskuje, że masz kontakt główny GG i do niego metakontakt Facebook tak? i po zaznaczeniu tego kontaktu próbujesz go dodać na listę wyjątków - nie da się tak faktycznie bo zaznaczony kontakt jest kontaktem pochodzącym z sieci GG.

#15 haker69

haker69

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2014.03.21, 12:34

Jest dokładnie tak, jak piszesz :) Oczywiście problem nie występuje, gdy podstawowym kontaktem jest w Facebook, a podpinamy do niego kontakt GG. Wtedy wszystko jest w porządku. Chyba więc pozostaje przerobić sobie listę kontaktów w taki sposób, aby te z fejsa widniały jako główne :P

#16 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.21, 15:21

No niestety. SDK póki co po zaznaczeniu kontaktu na liście zwraca tylko dane głównego kontaktu. Ewentualnie można by dodać opcję ręcznego dodania sobie kontaktu tzn. wpisać pseudonim i identyfikator. Tylko nie wiem, czy jest to aż tak potrzebne. Najczęściej chyba kontakty z Facebooka mamy w osobnej grupie i nie powiązane jako metakontakty. 

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2014.03.21, 19:34

Mając info o zaznaczonym kontakcie możesz sprawdzić czy ma dodane jakieś metakontakty :)

#18 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.22, 11:12

W SDK jest taka informacja? czy jakoś inaczej się to sprawdza? bo nawet nie wiem :)

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2014.03.22, 11:46

Info masz w plikach ini, zobacz moją wtyczkę do obsługi metakontaktów.

#20 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2014.03.22, 15:27

Za dużo grzebania.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych