Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Freedom 2.6.0.11

• Zamknięty Temat jest zamknięty
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.03.19, 08:39

AQQ Freedom 2.6.0.11

Data wysłania: 2014.03.19, 07:39

Data aktualizacji: 2014.03.19, 07:39

Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnych beta testach. W tej wersji ciekawe zmiany odnośnie czatów - można dodawać i przeglądać dowolne serwery Jabber oferujące dostęp do czatów. Spore zmiany również jeżeli chodzi o Facebook-a. AQQ potrafi teraz pobierać offline-owe wiadomości z tej sieci. Są też poprawki wizualne w powiadomieniach FB. Jest też system automatycznej naprawy uszkodzonych archiw oraz optymalizacje w rdzeniu odpowiedzialnym za parsowanie pakietów z serwerów Jabbera co przyspiesza działanie całego komunikatora.

Zmiany w AQQ Freedom 2.6.0.11
  • Duże optymalizacje w rdzeniu parsera danych z serwerów typu Jabber. Zwiększenie prędkości działania przejawia się płynniejszą pracą AQQ.
  • Dodano "szperacz" który zadziała w przypadku uszkodzonego archiwum rozmów. Jeżeli jakiś rekord jest uszkodzony "szperacz" poszuka kolejnego dobrego zamiast anulować wczytywanie archiwum.
  • AQQ bo zalogowaniu się do konta typu FB pobierze i uaktualni listę ostatnio przeprowadzonych rozmów (w tym również pobierze wiadomości offline).
  • W ustawieniach portali społecznościowych dodano przycisk "Wyczyść uprawnienia" dla wszystkich kont FB używanych w AQQ.
  • W Centrum Powiadomień poprawiono popmenu pokazujące się po kliknięciu w obrazek tak, że nie pokazuje się ono już dłużej pod obrazkiem.
  • Powiadomienia z Facebooka zawierające obrazki wyglądają bardziej estetycznie na kompozycjach Standard i ProStandard.
  • Popmenu na zakładce SMS nie działało.
  • Po przełączeniu się na zakładki SMS/CP fokus ustawiany jest na kontrolki IE aby od razu można było przewijać zawartość zakładek kółkiem myszy.
  • Aby móc usuwać kontakty GG trzeba połączyć się z siecią GG (w celu zachowania synchronizacji).
  • Poprawka (na kompozycjach Std i Pro-Std) błędu z pokazywaniem złego kursora po najechaniu na obrazki w powiadomieniach FB.
  • Poprawiono problem z nie odświeżaniem listy czatów po połączeniu z serwerem.
  • Dodano możliwość edytowania i dodawania dowolnych serwerów czatowych.
  • Dodano możliwość anulowania pobierania listy pokoi czatowych.

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.03.19, 09:53

A czemu do jasnej ciasnej z automatu mi się włączyły powiadomienia z Facebook'a? :/ Miałem je wyłączone w Centrum Powiadomień!

#3 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.03.19, 10:06

Nie czaję tych wiadomości offline z FB... Rozłączam się z fejsem w AQQ, znajomy pisze do mnie wiadomość, łączę się znowu i w AQQ tej wiadomości nie ma.

#4 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.03.19, 10:10

@Beherit - powiadomienia powinny być nadal włączone, aczkolwiek trzeba od nowa przeprowadzić proces autoryzacji.

@ss9227 - wiadomości które nie były przeczytane pojawią się standardowo (koperta / lub otwarte okno rozmowy). Wiadomości które czytałeś zostaną dodane do archiwum "w tle". Zatem w pierwszym przypadku wyłącz stronę FB i niech znajomy coś do ciebie napiszę i wówczas połącz się z serwerem FB w AQQ. W drugim przypadku możesz wejść do archiwum rozmów i zobaczyć wiadomości które zostały pobrane "w tle".

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.03.19, 10:13

Nie rozumiesz mnie Oconnel :/ Chodzi o to, że te powiadomienia mi się same włączyły po aktualizacji chociaż miałem je wcześniej wyłączone.

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.03.19, 10:17

Nie wiem co mogło spowodować taki stan rzeczy.

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.03.19, 10:21

To sprawdź? :P Miałem dodane te powiadomienia ale nie aktywne - wyskoczyły mi okno autoryzacji konta FB, wpisałem dane i mi się ładnie połączyło z siecią + pobrało powiadomienia nie wiadomo czemu.

#8 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.03.19, 10:22

Wyłączyłem stronę FB, i rozłączyłem się z czatu na AQQ; znajomy napisał wiadomość; połączyłem się na AQQ; nic nie przyszło ani w tle, ani na bieżąco.

#9 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.03.19, 10:40

U mnie wiadomości offline z FB dochodzą jak zaloguje się. Tylko jest mała niedogodność jak dla mnie - po otwarciu tej wiadomości do okna rozmowy wczytywana jest zawartość ostatniej przeprowadzonej rozmowy z archiwum.

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.03.19, 10:44

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.03.19, 10:41

Krzysztof Grochocki przesłał(a) załącznik (obrazek lub plik).
https://www.facebook.com/messages/xxx
ID: xxx_58289

A co to za informacja (wiadomość offline)? Jakoś FB potrafi określić co się przesłało...

#11 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2014.03.19, 11:46

• AQQ bo zalogowaniu się do konta typu FB pobierze i uaktualni listę ostatnio przeprowadzonych rozmów (w tym również pobierze wiadomości offline).

Dłuuugo wyszekiwana nowość - DZIĘKI :)

• Duże optymalizacje w rdzeniu parsera danych z serwerów typu Jabber. Zwiększenie prędkości działania przejawia się płynniejszą pracą AQQ.
  • Dodano "szperacz" który zadziała w przypadku uszkodzonego archiwum rozmów. Jeżeli jakiś rekord jest uszkodzony "szperacz" poszuka kolejnego dobrego zamiast anulować wczytywanie archiwum.

I te zmiany również bardzo przydatne ... :) Nareszcie w archiwum prezentują się prawidłowo stare archiwa kontaktów z dużą ilością wiadomości (u mnie od ~2009 roku przy plikach archiwum ważących ponad 5MB sztuka). :thumbup:

279.gif

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.03.19, 12:30

Beherit, aktualnie API nie pozwala na określenie typu załącznika, ba nie ma żadnych informacji o załącznikach - AQQ "domyśla" się jednak, że jest jakiś załącznik i pokazuje to co może.

#13 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.03.19, 14:12

hmm... Mam bardzo wyjątkowy problem z tymi wiadomościami offline z FB w AQQ  :wacko: Na innym koncie użytkownika Windows wiadomości offline są bez problemu pobierane, a na koncie którego używam nie są pobierane w ogóle. Czy to świeży profil AQQ, czy przenośne AQQ z USB. Odinstalowywałem antywirusa i firewall, resetowałem ustawienia IE - bez skutku. Zawsze na innym koncie użytkownika wiadomości się pobierały, a na moim nie. Siedzę nad tym od 9 i nie mam nadal pojęcia, co może blokować te wiadomości w na moim koncie  :( Pierwszy raz widzę takie rzeczy :D

#14 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.03.19, 17:16

A u mnie beta w przypadku włączenia archiwum umiera. Na ekranie "wczytywanie plików archiwum" zamarza i nic nie idzie zrobić poza zabiciem procesu.

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.03.19, 17:29

Wrzuć gdzieś log z operacji otwarcia archiwum lub skontaktuj się ze mną jutro w tej sprawie na AQQ to na pewno rozwiążemy problem.

#16 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.03.19, 17:38

U mnie jak u Beherita, włączyły się powiadomienia z FB...

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#17 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.03.19, 17:41

Ciekawe. W takim razie sprawdzę to o ile to nie wina jakiejś wtyczki.

#18 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.03.19, 17:43

Oconnel, proszę: http://wklej.org/hash/403dbcc354a/

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.03.19, 17:53

Ciekawe. W takim razie sprawdzę to o ile to nie wina jakiejś wtyczki.

A znasz jakąś wtyczkę, która włącza powiadomienia Facebook? :D Bo ja nie.
  • ss9227 lubi to

#20 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.03.19, 18:02

Mam pytanie. Co może blokować pobieranie wiadomości offline z FB? Czemu ten sam profil AQQ w jednym koncie użytkownika je pobiera a w innym nie?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych