Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreator synchronizacji AQQ z Dropboxem

Dropbox Chmura AQQ@Dropbox

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2014.04.03, 21:15

UWAGA! TYLKO DLA ZAAWANSOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW!

W ubiegły weekend machnąłem coś co upraszcza zwykłym śmiertelnikom synchronizację AQQ przez Dropboxa.
 
ABC2.jpg
 
Wykorzystywane są dowiązania symboliczne (Windows Vista, 7, 8.x) i krzyżowanie węzłów (Windows 2000, XP) na systemie plików NTFS. Kreator ogranicza się do dwóch decyzji - wskazania folderu na Dropboxie (lub dowolnym innym dysku internetowym - nie ma weryfikacji, więc można sparować AQQ z dowolną chmurą) i wybrania trybu tworzenia powiązania:
Master - do stosowania na pierwszym komputerze
Slave - do stosowania na kolejnych komputerach z zsynchronizowanym Dropboxem.
 
Wstawiam to jako alphę do przejrzenia czy nic się nie wysypuje i nic się nie popsuje. W związku z tym od razu informuję, że warto zrobić sobie kopie zapasową folderu Wapster! I że w ogóle nie odpowiadam jak coś się sypnie (bo to ALPHA). Warto testować na oddzielnym koncie użytkownika Windows - wtedy jest najbezpieczniej. Czekam na uwagi dotyczące tego co warto zmienić/usprawnić itp. od strony funkcjonalnej, w weekend chciałbym poprawić to i owo i wydać to szerszemu gronu ;)
 
Apka nie wspiera usuwania lub zmiany parowania AQQ z Dropboxem, a więc od razu powiem jak cofnąć zmiany. W przypadku Windowsa Visty i nowszych wystarczy usunąć z folderu użytkownika (%userprofile%) coś co wygląda na skrót o nazwie Wapster, ale skrótem nie do końca jest. Potem w miejsce usuniętego "skrótu" przenosimy folder Wapster z Dropboxa i zadziała.
0RD4EkS.png
 
 
W przypadku userów z Windowsem starszym niż Vista ale z NTFSem: Zawartość folderu Wapster zwyczajnie przenieść w inne miejsce (np. do %userprofile/Wapster2). Potem puste foldery Wapster z Dropboxa i z folderu użytkownika Windows (%userprofile%) usunąć. W folderze użytkownika Windows stworzyć folder Wapster na nowo i wkleić do niego wcześniej przeniesioną zawartość.
 
Efektem działania programu jest stworzenie dwóch takich folderów, w których zawsze będą te same pliki (w dużym uproszczeniu). Do pierwszego folderu zagląda AQQ żeby czytać swoją konfigurację, a do drugiego zagląda Dropbox, żeby synchronizować pliki.
 
Pobierz plik

Użytkownik Qrix edytował ten post 2014.04.03, 21:18

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#2 mateusz2552

mateusz2552

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 2018.06.06, 09:31

Hej, czy mógłbym prosić o odświeżenie linka ? chyba że jest jakiś lepszy patent na synchronizację profilu to proszę o propozycję :)Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dropbox, Chmura, AQQ@Dropbox

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych