Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiego lapka wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boromir

Boromir

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2014.04.09, 12:48

Rozglądam się za laptopem, który będzie służył mi głównie do pracy, tj ogarniania spraw biurowych i internetu. Maksyamlny mój budżet to 3 tysiace PLN. Jaką soldiną maszynę polecacie w tych pieniądzach?



#2 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.04.09, 12:54

DELL, np. używany e6520.



#3 .Phil.

.Phil.

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.04.09, 13:40

Ja za 3 tys kupiłem nowy Samsung NP350 V5C


HARDwithSTYLE   :aqq:
 

Windows 7 Home Pentium | Opera | Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30GHz 8,00 RAM Najnowsze AQQ Silverlight Sense 5


#4 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.04.09, 18:42

Proponuję coś takiego http://allegro.pl/7k...4056301399.html
komputer idealny do każdej pracy (8gb ram, dysk 1tb, procesor 4 rdzeniowy o taktowaniu 1.70-2.70 GHz z 4Mb pamięci cache L2). O grach praktycznie możesz zapomnieć i jakieś zaawansowanej grafice. Niestety zainstalowano zintegrowany układ graficzny.


  • Shiny lubi to

#5 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.09, 21:45

McGregor po co do pracy i przeglądania internetu osiem gb ramu i cztery rdzenie? 


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#6 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.04.09, 22:28

Autor podał granicę 3k zł to szukałem sprzętu którego nie będzie trzeba wymieniać za 2 lata na nowy. Ale jeśli to ma być tylko i wyłącznie do internetu to za 1,5k można spokojnie kupić porządny komputer. Ew się pobawić i samemu coś poskładać za pół darmo, np ja za ok 300 zł skompletowałem laptop z 2 rdzeniowym prockiem i 2gb ram :)


  • Beherit i Shiny lubią to

#7 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.09, 23:09

MacGregor, nie popadajmy w skrajności :) 2GB to bezsens, ale myślę, że 4 do 6gb to akurat taka równowaga. Wymianę za dwa lata? Jeśli chodzi o wadliwość sprzętu, to większe koszty dla większego bajeru nie są równoznaczne z tym, że sprzęt będzie chodził ponad 2 lata. (choć spokojnie laptopy wytrzymują po 5-6 lat) A coś w tej kwestii wiem ;) 
Jeśli chodzi jednak o parametry by co chwile je zwiększać, to trzeba być albo graczem, albo szpanerem by móc się chwalić jaki to zajebisty ma się laptop. Panowie to gadżeciarze :D Jeśli autor wątku, nie jest grafikiem komputerowym ani nie zmienią mu się nagle upodobania co do gier, to myslę, że sprzęt za 1500-2300 spokojnie wystarczy, a resztę kwoty może przeznaczyć na coś innego.


Użytkownik Lynn edytował ten post 2014.04.09, 23:10

  • Eleks lubi to

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#8 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.04.10, 08:57

Chciałem tylko pokazać że jeśli ktoś choć trochę zna się w temacie to niewielkim kosztem może mieć coś idealnie pod swój gust. Co do wymiany co 2 lata. Chodziło mi nie o zwiększanie osiągów dla szpanerstwa ale odpowiedniego komfortu pracy. O ile się nie mylę w tym albo przyszłym roku M$ ma wydać nowego windowsa który jak się można domyślać będzie wymagać nieco więcej niż 7-ka. Oczywiście jak się mogę domyślać o linuxie nawet nie mam co wspominać bo "z tego nie da się korzystać". Tylko że to "coś" po 10 latach korzystania z produktów M$ w jeden dzień sprawiło że w mojej ocenie jest 2x lepszym produktem za który nie trzeba wydawać równowartości średniej klasy komputera.



#9 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.10, 17:09

Po pierwsze: sprzęt o którym mówimy jest na allegro. Podłożysz swoją głowę do dekapitacji jeśliby się okazało, że laptop ma np nie 8 a 4 gb RAM, terabajtowy dysk, ale najsłabszy z możliwych, znacznie słabszą kartę a procesor nie ma 4 rdzeni a 2? No bo "czego sę pan spodziewał, za takie piniendze".

Raczej wątpie.

Po drugie: komfort pracy. Komfort jest bardzo ważny. Ale czy potrzebujemy 8 GB do oglądania filmów, przeglądania internetu, wypełnianiu rubryk w excelu lub pisania raportu w wordzie? A może do pasjansa? Jak powiedziała mi bardzo mądra osoba: niewykorzystana pamięć RAM to zmarnowana pamięć RAM.

Po trzecie: MS za rok wyda kolejny system. Wspaniale. Ale znam bardzo mało ludzi, którzy od razu zmieniają system po to by mieć nowy tylko dlatego, że...jest nowy.

Po czwarte: Wspomniałeś o sprzęcie na dłużej niż dwa lata. A potem o nowym systemie za rok. Czyli wg Twojej teorii kupując dzisiaj wypasiony sprzęt będzie musiał go wymienić za dwa lata na jeszcze lepszy, bo nie wiadomo czy MS nie wymyśli systemu tak procesożerczego i pamięciożerczego, że 8GB i 4rdzenie to będzie podstawa. Czy kupowanie teraz laptopa za 3-4 tysiące by go wymienić za dwa lata na kolejny sprzęt nie jest, ja wiem...stratą pieniędzy?


Użytkownik Lynn edytował ten post 2014.04.10, 17:10

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#10 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.04.10, 18:30

Nie rozumiesz mojego toku myślenia.
8gb, może i faktycznie aż tyle nie wykorzysta ale chyba lepiej mieć więcej niż później się martwić że jest za mało. A rada tej "pewnej osoby" tyczy się tylko kwestii finansowej bo w przełożeniu technicznym nie ma to prawie żadnego sensownego zastosowania. Z resztą wyjaśnię: windows 7 wymaga 2gb ramu w wersji 64bitowej (win 8 analogicznie). Czyli teoretycznie 2gb rezerwuje system, 6gb pozostaje do wykorzystania. Mój firefox aktualnie bierze ~500mb (32bity) czyli przy 64 bitach nie zdziwiłbym się gdyby to było ponad 1gb. zostaje 5gb a to dopiero system i prosta przeglądarka z otwartymi dwoma kartami. Jeśli jest to komputer do pracy to może działać wiele programów w tle które też troszkę biorą ale mimo to zostaje wiele pamięci. Chcąc tą pamięć wykorzystać (jednocześnie przyśpieszając komputer) wyłączamy swap (plik wymiany) i zostaje nam pewnie jakieś 2gb. Przy takiej konfiguracji (pewnie kości po 4gb) ta rezerwa jest niewielka jeśli nie chcemy zbytnio przeciążać swojego ramu i narazić go na szybie przegrzanie a później uszkodzenie. Co do allegro: Jaki sklep poda niewłaściwe dane sprzedaży przez które może wylądować w sądzie i narazić się na odszkodowania? czasy oszustw na allegro już minęły.

 

Nie wiem czy rozwinąłem wszystkie kwestie w twoim poście ale i tak niczym lepszym już chyba się nie obronię przed tobą :P

 

Edit: dzięki Pol. Przecież jeszcze ram jest współdzielony z zintegrowaną kartą graficzną.


Użytkownik MacGregor edytował ten post 2014.04.10, 18:38


#11 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2014.04.10, 18:34

Sam ostatnio rozglądałem się za laptopem do pracy ale jednak postanowiłem zmodernizować stacjonarkę i kupić drugi monitor. Moje poszukiwania skończyły się na Lenovo L530, ma matrycę o przekątnej 15,6 cala (zachowuje mobilność), rozdzielczość HD+ (według mnie najlepsza jeśli chodzi o pracę) oraz miejsce na drugi dysk mSATA (np. SSD). Niestety nie posiada dedykowanej grafiki, a jedynie zintegrowaną HD4000. Kolejnym modelem jaki wpadł mi w oko był ASUS K56CB, posiada dedykowaną grafikę ale producent z niewyjaśnionej mi przyczyn zablokował możliwość montażu drugiego dysku mSATA poprzez zagłuszkę, którą można wyłamać co powoduje utratę gwarancji. Ewentualnie Dell e6530 (wygląd mnie odrzuca), HP 450 lub 8470p ale moim faworytem jest Lenovo L530 ;)

 

PS. 8 GB to obecnie standard, sama przeglądarka zjada mi 700mb


Użytkownik Pol edytował ten post 2014.04.10, 18:35


#12 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.10, 19:31

MacGregor ja doskonale rozumiem co masz na myśli. Ale tak miło się rozmawia ^^ (czyt. droczy :P)

 

Laptopy jakie odradzam na pewno to jakieś marki "biedronka" (wszystkie techniki, watsony etc, bo takie tez widywałam) ale i nie polecam Acerów i Samsungów. Samsungi z prostej przyczyny: Firma od niedawna zajmuje się laptopami więc też nie jest tak biegła jak starzy wyjadacze typu Dell, Lenovo, Toshiba, HP.

Najchetniej poleciłabym Ci laptopa z HP compaq. Są praktycznie nie do zajechania. 5-10 lat to standardowy żywot. Ale Jak MacGregor słusznie zauważył - systemy się zmieniają, podzespoły rosną w siłe a ceny ich spadają a programy są coraz bardziej wymagające. Ale niestety z tego co wiem HP i Compaq to już nie jest jedna firma. 

A "Pawilony" są delikatne choć niezłe. 


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#13 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.04.10, 19:49

@Boromir chcesz kupić tego laptopa prywatnie ale używać do pracy czy jako firma? Bo tak to bierz DELL'a - mają najlepszą obsługę pod względem firm.

P.S. Lynn przesadzasz z tą ilością pamięci RAM, 6GB czy 8GB to mało różnica jeżeli chodzi o cenę.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2014.04.10, 19:49


#14 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.10, 19:57

Beherit, dla Ciebie mało. jesteś programista, masz na głowie kupe programów, kupę projektów, robisz kilkanaście rzeczy naraz wykorzystujesz pełne zasoby sprzętowe. Więc tak. To mało. Ale jeśli używa się komputera do drobiazgów, to i 4 gb aż nadto.


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#15 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.04.10, 20:14

Boże nadal nie rozumiesz! Czemu nie wziąć na zapas skoro dopłaci się około 100zł? Normalnie aż szkoda nie wziąć więcej, a nie wiadomo do czego kiedyś nam się przyda jeszcze sprzęt. Jak się teraz nie zapłaci lekko więcej to potem będzie trzeba już wydać znacznie więcej na dokupienie lub nawet zakup nowego sprzętu (bo przecież płyty główne w lapkach mają ograniczenia).
  • MacGregor lubi to

#16 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.04.10, 20:30

Lynn, a kto powiedział że ja nie lubie się droczyć? :>

Ale wracając do tematu. HP i Compaq to faktycznie nie jedna firma ale pracują tam ci sami ludzie. Tak samo jak Acer i Packard Bell. Dałbym wszystko żeby mieć sprzęt tego ostatniego, ale to tylko moje drobne sentymenty :D



#17 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.10, 23:11

Beherit Ty weź mi tu z bogiem nie wyjeżdżaj! Nie ma tu czego nie rozumieć jasne, że tak jest wygodniej i jest to bardziej opłacalne. Ale śmiać mi się chce jak ktoś mi mówi, że potrzebuje 8 czy 16 gb ramu do przeglądania onetu! Po co kupować sprzęt którego możliwości zostaną zmarnowane?

Dla szpanu.


Użytkownik Lynn edytował ten post 2014.04.10, 23:13

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#18 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.04.10, 23:55

Lynn to polecam włączyć pakiet Office, do tego Firefoksa, parę innych programów i z ramu mało co zostanie :)

#19 piter203

piter203

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 2014.04.11, 13:12

niestety tu się zgadzam w 100% bo coraz wiecej aplikacje potrzebują ramy sama przeglądarka firefox minimum bierze 300 mb ramu wszystko zależy ile zakładek sie otworzy . plus inne do tego dochodzą programy , minimum teraz jest potrzebne 6 gb ramu 4 to  jak nic ramu



#20 MacGregor

MacGregor

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.04.11, 20:14

Lynn, co ty się tak uwzięłaś tego szpanowania, co? Czy dbanie o swój komfort pracy od razu musi oznaczać że będę latać po mieście i krzyczeć na prawo i lewo że mam 8gb ramu? :P


  • Beherit lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych