Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiego lapka wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.04.11, 23:19

Jeśli budżet pozwala i jest możliwość, to co szkodzi kupić więcej ramu za ~100zł? W niczym nie przeszkodzi, a prędzej czy później pomoże.

 

Jak już jest taki temat to się podepnę. Szukam wydajnego laptopa 17". Ma zastąpić stancjonarkę, więc nie musi być mega mobilny. Zastosowania nietypowe - obróbka RAW-ów, modelowanie 3D (głównie Inventor). Oprócz tego czasem chciałbym pograć w miarę komfortowo, ale nie muszą to być najnowsze tytuły w jakości ultra. Aktualnie rozważam i5/i7 + GeForce 750/850M z dwoma dyskami i wpadł mi w oko Asus N750JK. Macie może jakieś ciekawe alternatywy w podobnej cenie?


Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#22 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2014.04.12, 14:28

Nie chodzi o szpan na mieście, ale wśrod znajomych. Niestety, ale większość panów, musi się albo chwalić albo zwyczajnie w jakiś sposób podbudowuje ich ego (?) że mają lepszy sprzęt niż kumpel.

Włączyłam właśnie dwie przeglądarki( FF i Opera łącznie 5 kart), office'a, aqq,  program do nagrywania płyt, program do poczty i program do odtwarzania muzyki. Nie wspominam o procesach w tle. Przy 4 gb pamięci laptop chodzi bardzo pewnie i stabilnie, bez zauważalnego i odczuwalnego opóźnianiu uruchamiania aplikacji czy reagowaniu na komendy. Więc jeśli używa się programów które zużywają 1-3 gb to macie racje. 8 to minimum. Ale macie także racje z lepiej mieć niż nie mieć.

Ja w tym momencie już nie uruchomiłabym Simsów, bo one zabierają nawet 2 gb. Więc skłaniam się ku Waszej opinii, bo jest jak najbardziej słuszna. Ale 8-16 gb nie jest niezbędne jeżeli nie gra się i/lub nie korzysta ze specjalistycznego oprogramowania, które wymaga zasobów.


Użytkownik Lynn edytował ten post 2014.04.12, 14:30

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#23 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2014.04.19, 14:14

Lenovo Z510. Sam wziąłem ten model, tylko rozszerzyłem pamięć do 8 GB. Przekonały mnie: matowy ekran, wygodna klawiatura, podświetlenie klawiszy od dołu i one key recovery - super sprawa. Dodam do tego głośniki JBL - klasa i budzącą zaufanie obudowę.


6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#24 eliza104

eliza104

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2014.07.16, 09:09

Jestem fanką Lenovoa - sama mam, ale inny model -  B590. Co prawda chciałam z matową matrycą, ale niestety wyszło na to, że kupiłam z błyszczącą (zdecydowanie lepsza oferta była na ten laptop).



#25 inibra

inibra

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2017.12.15, 23:50

Ja mam Acera Swift 3 i polecam, super sprzęt.



#26 kukuder

kukuder

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2018.01.07, 13:11

Patrz za firmami: DELL, Lenovo, Acer i Asus ;)


Użytkownik kukuder edytował ten post 2018.01.07, 13:11


#27 marek22

marek22

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2023.08.02, 15:21

Zastanawiam się nad zakupem nowego laptopa do gie, co możecie mi polecić?
 

odzież XXL sklep






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych