Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Freedom 2.6.0.19

• Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2014.04.14, 16:08

Oconnel, jak już trzymać w Appdata to w Roaming a nie w Local :| inzaghi89 słusznie stwierdził że nie powinno to w Local być. Polecam chociażby przejrzeć http://en.wikipedia....ng_user_profile żeby wiedzieć czemu.

Użytkownik Shinigami edytował ten post 2014.04.14, 16:11

• Beherit, inzaghi89 i mino lubią to

#22 mino

mino

Bywalec

• Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 2014.04.14, 18:42

Również jestem za tym, aby zostało to zmienione. Tlen.pl, Skype, GG też trzyma tam profile.

:aqq:

System: Windows 7 Ultimate SP1 64-bit | Przeglądarki: Mozilla Firefox, Internet Explorer 11
AQQ: 3.0.2.80 x86 | Kompozycja: Gadu-Gadu 7.0.3.0 | Wtyczki: Contact, GG Network, AQQ SMS

#23 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.04.14, 18:43

Oconnel się nie zna i tak już zostanie xD
  • inzaghi89 i kadet lubią to

#24 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.04.15, 11:43

tak patrzę i myślę czy dałoby się po przeciągnięciu pliku do okna rozmowy zrobić by był on wysyłany przez dropboxa? Może jakieś okno z wyborem, lub wduszenie przy przeciąganiu jakiegoś klawisza?

• Beherit, ss9227 i tomgacz lubią to

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#25 pawel2k

pawel2k

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 2014.04.17, 10:08

Nie działa u mnie opcja powiaż wszystko z AQQ w powiazaniach protokołów zewnętrznych rzeba klikać każdy pojedyńczo. Przeinstalowałem komunikator od nowa jest to samo.

Brak mozliwości skpiowania numeru gg do wyszukiwarki w katalogu publicznym gg.

Użytkownik pawel2k edytował ten post 2014.04.17, 10:09

#26 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 2014.04.17, 11:31

Pierwszego nie potwierdzam, może dlatego, że za bardzo nie wiadomo o co chodzi - u mnie powiązania działają. Ustawianie zbiorcze również.

Drugie jest już chyba standardem - nie pamiętam, czy kiedykolwiek to działało - na pewno nie jest to błąd obecnej bety, ale dobrze, że ktoś na to zwrócił uwagę/przypomniał o tym.

#27 Reynevan

Reynevan

Bywalec

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2014.04.17, 17:19

Przechowuję folder z profilem na DropBoxie, za pomocą dowiązania symbolicznego. Teraz wolę się upewnić: który folder mam dowiązać, by na DropBoxie mieć wszystkie dane?

Dołączona grafika

#28 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.04.20, 22:02

Na bugliście jest 48 zatwierdzonych zgłoszeń a Oconnel chwali się na Jabberze, że nowa stabilka już we wtorek. Brawo, tak dalej! Sam się Oconnelu prosisz o odpływ użytkowników (a na bugliście jest parę krytycznych błędów, m.in. osoby używające GTalk w swojej domenie nadal nie mogę się połączyć z serwerem).

#29 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.04.21, 08:56

Część z tych błędów - również ten wspomniany - są już dawno poprawione. Aczkolwiek nie oznaczone jako rozwiązane na trackerze. Zaraz tam posprzątam troszkę.
  • Silverlight, inzaghi89, Deadmaster i 1 inna osoba lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#30 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.04.21, 11:51

Nie uważasz, że 30 to wciąż trochę dużo? To jest właśnie problem, AQQ jest po prostu "niedorobione" i ma BARDZO nieprzemyślany plan wydawniczy (O ile w ogóle jakiś ma...). Teoretycznie mamy bety, RC, Stabilki, tylko czym one się od siebie różnią, datą wydania, nazwą? Rozumiem, że jesteś sam i nie zawsze wychodzi idealnie - w końcu każdy popełnia błędy, które nie zawsze jest się w stanie wyłapać podczas testów (Swoją drogą, to masz tam jakieś unit testy, testy behawioralne?). Ale w AQQ nawet nie dajesz sobie czasu na poprawienie błędów, bo coraz to dodajesz nowe poprzez nowe feature'y. Rozplanuj sobie to jakoś, choćby:

Beta - Tu pojawiają się nowe ficzery, poprawki pomniejszych błędów poprzedniej wersji (Patrz punkt następny)
RC - Koniec z ficzerami, poprawki błędów - do zera na trackerze, chyba, że są mało istotne a poprawa ich mogłaby wywołać więcej nowych błędów niż poprawek.
Stabilka - Ostatnie RC ze zmienionym numerkiem, kiedy nie wykryto już więcej błędów.

Ważny jest przedewszystkim punkt ostatni, zmiana RC na stabilną bez zmian w kodzie pozwoli Ci uniknąć nowych błędów - w końcu to już sprawdzona wersja. A jak wydajesz stabilkę z poprawkami to potem się okazuje, że poprawka tego "malutkiego błędu" zepsuła x innych rzeczy i po 2 dniach wydajesz kolejną stabilną - tak nie powinno być.

Już nie mówię o tym, co wcześniej - zainwestuj w repozytorium kodu - to naprawdę jest darmowe, i nie musisz przecież tego nigdzie wrzucać w sieć (Swoją drogą jeżeli boisz się leaka kodu, to co my mamy powiedzieć o hasłach na serwerze AQQ?). A tak to jak masz pomysł na Super Hiper Mega Feature, który podbije serca całego świata to po prostu zmieniasz branch na feature-hiper. I implementujesz nie ruszając aktualnego stanu RC, potem robisz merge w następnej becie i magia zrobiona. No i zawsze możesz się cofnąć do stanu, kiedy działało.
Chyba już linkowałem to: http://nvie.com/post...ranching-model/ :P

Btw, z tego co zauważyłem takie niedorobienie AQQ to nie tylko moja opinia, cytując http://www.fixitpc.p...y-internetowe/:

Tendencje do niedopracowania funkcyjnego

Priorytety implementacyjne (dysproporcja w ważności realizowanych zadań, dodawane zbędniki typu serwisy społecznościowe / cyzelowanie pozycji reklam a istotne cechy / lista bugów, leżą odłogiem)

Oczywiście wiadomo, czasem się psuje podczas stabilki coś nie z naszej winy - np facebook postanowił zepsuć coś w swoim API - robisz wtedy brancha na podstawie ostatniej stabilki, wydajesz wersję np. 2.6.0.10a, mergeujesz te zmiany do brancha develop i mastera, sprawa z głowy.

Użytkownik kadet edytował ten post 2014.04.21, 12:03

• wilk i kr2ysiek lubią to

#31 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.04.21, 16:37

30 błędów to jest nic. Przejrzyj trackery alternatywnych podobnych programów wtedy może docenisz to co masz w AQQ :) Stan "zero" nie jest tak naprawdę osiągalny bo istnieją zgłoszenia których z takich czy innych powodów nie da się aktualnie naprawić.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#32 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.04.21, 17:38

Cóż, zgodzę się, że np Pidgin ma ich sporo więcej (Coś koło 1.7k na trackerze :D), tylko bierz pod uwagę popularność pidgina wśród osób, które chcą i potrafią zgłaszać błędy, i to że dużo z nich jest otwarta choć nie dotyczy bezpośrednio pidgina. Ogólnie, przeprowadzenie statystyki tam jest cholernie trudne bo na bugliście są różne dziwne rzeczy. Z tym, że w pidginie, który jest moim głównym komunikatorem, jakoś od 3 lat natknąłem się na cały 1 błąd, który był dość uciążliwy. W AQQ natomiast bywa i tak, że odpalając okazyjnie coś się psuje. Nie twierdzę, że konkurencja jest idealna, jednak czy to przeszkadza w dążeniu do doskonałości? Zgodzę się, że nie wszystkie błędy są łatwe do poprawienia - ba, nawet o tym pisałem. Jednak odkładanie ich na potem nie ułatwi ich rozwiązania, co najwyżej utrudni. Nie mówiąc już o różnych problemach wynikających z rozwiązań "AQQ Only".

#33 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.04.21, 17:58

istnieją zgłoszenia których z takich czy innych powodów nie da się aktualnie naprawić.

Przyznaj się, zę Ci się nie chce nawet sprawdzać a nie piszesz głupoty.

http://forum.aqq.eu/...mi/?catfilter=5 - maks 5 minut roboty

http://forum.aqq.eu/...ja/?catfilter=5 - maks 3 minuty roboty

http://forum.aqq.eu/...wej-okna/?st=20 - kolejne parę minut roboty

http://forum.aqq.eu/...ka-usług/?st=40 - zajmowałeś się czatami a tego oczywiście nie ruszyłeś

http://forum.aqq.eu/...qq/?catfilter=5 - 5 minut roboty bez ingerencji Wareczka

To są zgłoszenia, które można rozwiązać bardzo szybko a leżą nie wiadomo od kiedy. Chyba pora zacząć wskazywać Ci co wersję listę bugów, które da się szybko usunąć.

• mino i Deadmaster lubią to

#34 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.04.21, 19:06

Trzy z pięciu podlinkowanych błędów moje :D Choć mam pewne wątpliwości, czy poprawianie tabulatorów W KAŻDYM OKNIE to taka prosta sprawa to dodanie ikonki do każdego okna, które jej nie posiada z uwagi na kompozycję Black Magic MUSI BYĆ ZROBIONE prędzej czy później. Odwlekanie tego w czasie tylko wydłuża listę okien, które ikonki nie posiadają. Najpierw był lament, że to bez sensu, wiec został przytoczony argument Black Magic. Później lament, że nie ma ikon HD więc znalazłem i dopasowałem ikony HD (wraz z pasującymi ikonkami 16x16). Co tym razem będzie? Ja widzę już jedynie niezrozumiały brak chęci...

#35 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.04.21, 19:18

Nie zebym byl na nie ws. tych ikon, ale z drugiej strony... Kompozycja ta na etapie projektowania nie uwzgledniala takiej sytuacji, ze ikony gdzies moze nie byc. Mimo wszystko prosciej pewnie byloby poprawic obramowanie tej kompozycji, niz w kazdym miejscu na sile wciskac teraz ikone, ale no niech sie Oconnel jeszcze raz na ten temat wypowie :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#36 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.04.21, 19:27

Może i tak ale w AQQ nastała moda na wsadzanie ikon gdzie tylko się da (choćby okno logowania) więc nie ma ani jednego logicznego argumentu przeciwko temu. I co z tego, że obramowanie BM można zmienić skoro poprzez brak ikony inni twórcy są ograniczeni? Trzeba przysiąść i pododawać te ikonki. I na przyszłość o nich pamiętać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych