Skocz do zawartości

Zdjęcie

MultiEditCard 1.2.0.2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.05.17, 17:25

MultiEditCard 1.2.0.2

Dołączona grafika

Data wysłania: 2014.05.17, 16:25

Data aktualizacji: 2014.12.24, 10:58

Wtyczka powstała na prośbę użytkownika Deadmaster. Przy pomocy tej wtyczki mamy możliwość multi - edycji danych w wizytówkach kontaktów bez konieczności otwierania osobnej wizytówki dla każdego kontaktu.

Zmiany w MultiEditCard 1.2.0.2
  • Wtyczka skompilowana w nowym środowisku programistycznym.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls (do wersji 9.19).
  • Drobne poprawki przy zapisie danych w wizytówkach.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

#2 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.05.18, 09:09

Jest jakieś menu szybkiego dostępu? (chodzi o np. w menu aqq lub tam na pasku gdzie się status zmienia) Byłoby o wiele lepiej jakby taki skrót był :)

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#3 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.05.18, 09:23

Wtyczka dostępna jest z poziomu menu szybkiego dostępu do wtyczek.

UzNPXqN.jpg

• AviciiPL lubi to

#4 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.05.18, 21:01

Niestety znalazłem błąd we wtyczce: edytuję kontakty w tej wtyczce, i przy ponownym uruchamianiu AQQ wyrzuca błąd "Twoja lista nie zawiera kontaktów z tej sieci komunikacyjnej"

#5 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.05.19, 15:54

Tak. Problem zostanie rozwiązany w kolejnej wersji :)

• Deadmaster i AviciiPL lubią to

#6 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.05.22, 18:08

MultiEditCard 1.0.0 Build: 2

index.php?app=downloads&module=display&s

Nowa wersja. Co tu dużo pisać :) changelog ze zmianami jak zwykle pod spodem. Aha doszła wersja 64-bit wtyczi i jeżeli ktoś ma możliwość i chce mu się to niech przetestuje czy wszystko działa.

Lista zmian w nowej wersji:
  • Wtyczka dostępna w wersji 64-bit.
  • Poprawki związane z wyświetlaniem błędnego komunikatu przy ponownym uruchomieniu AQQ.
  • Wtyczka podczas otwierania sprawdza z jakich sieci pochodzą kontakty na liście i odpowiednio dobiera aktywność przycisków od wczytywania kontaktów.
  • Poprawki w wyświetlaniu niektóych elementów podczas poruszania się po GUI wtyczki.
  • Poprawki wizualne na liście wczytanych kontaktów (ikonki symbolizują daną sieć komunmikacyjną).
  • Drobne zmiany wizualne w GUI wtyczki.
  • Drobne poprawki w oknie "O autorze".

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.05.22, 18:10

• AviciiPL lubi to

#7 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.05.25, 09:42

- dodaj prosze mozliwosc maksymalizacji okna, bo na takim malym to trudno sie 'operuje' :)

- czy jest mozliwosc aby skrot do wtyczki znalazl sie w menu AQQ -> "Program"? Bedzie uproszczony dostep, a widzialem, ze inne wtyczki potrafily sie tam wpiac :)

- może dałbyś radę przygotować pewną automatyzację, otóż chodzi mi o obsługę przycisku "Pobierz dane z katalogu" który znajduje się w okienku "Wizytówka" w AQQ - fajnie jakby wtyczka posiadała przycisk "Pobierz dla wszystkich dane z katalogu" i działałaby na aktualnie wybranej liście konktaktów.

• AviciiPL lubi to

#8 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.05.25, 12:28

Jezu Ufolec... te pomysły MUSZĄ się znaleźć... najlepsze pomysły apropo tej wtyczki jakie widziałem :D (bo jedyne i najbardziej przydatne by były) :P

#9 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.05.25, 17:26

cieszy mnie to, że moje pomysły się spodobały, myślę że każdy z nich jest możliwy do zrealizowania :)

#10 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.06.11, 16:31

mam nadzieję, że temat nie umrze :)  jeśli będą pytania co do moich propozycji rozwoju wtyczki to śmiało można pisać - ufolec@jabster.pl :)

#11 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.06.23, 19:48

Temat nie umrze, ale aktualnie jest przestój u mnie. Lada moment wakacje i jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to nie mam zamiaru siedzieć przy kompie. Poza tym nie otrzymuje żadnych wynagrodzeń w postaci dobrowolnych darowizn, a to bardzo mnie demotywuje :) pozdro.
  • Deadmaster lubi to

#12 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.22, 23:26

@WiTuŚ - planujesz jakoś w najbliższym czasie coś działać z wtyczką? :) mam na myśli te propozycje, które wam tutaj przesłałem wcześniej :)

#13 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2014.08.22, 23:39

Klik :)

#14 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.22, 23:50

Wow, czyli jednak prace nad rozwojem trwały w ostatnim czasie :) fajnie że pojawiła się możliwość maksymalizacji okna :)

@WiTuŚ  - może dałbyś radę przygotować pewną automatyzację we wtyczce? Chodzi o obsługę przycisku "Pobierz dane z katalogu" który znajduje się w okienku "Wizytówka" w AQQ - fajnie jakby wtyczka posiadała przycisk "Pobierz dla wszystkich dane z katalogu" i działałaby na aktualnie wybranej liście konktaktów.   Ewentualnie możnaby dać pojedynczy przycisk pobrania danych z katalogu dla aktualnie zaznaczonego kontaktu - dzięki temu AQQ uzyskałby np. informacje o dacie urodzin, a te posłużyłyby innej wtyczce Beherit'a do tego, aby powiadomić użytkownika o urodzinach :)  Myślę, że z tego miejsca wygodniej byłoby "zarządzać" taką bazą niż klikać osobno po każdym na liście użytkowników w głównym oknie AQQ.

#15 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.08.26, 17:58

MultiEditCard 1.1.0.0

Nowa wersja wtyczki jest już dostępna, a w niej - zmiany wizualne w oknie wtyczki oraz możliwość zmiany rozmiaru okna, która zostaje zapisana do ustawień. Poprawiłem też obsługę zaawansowanej stylizacji okna, która nie działala w poprzedniej wersji poprawnie i to chyba tyle jeżeli chodzi i zmiany z wyglądem. Z funkcjonalności dodałem podgląd awatara jak i możliwość zmiany/usunięcia awatara aktualnie edytowanego kontaktu (PPM na podglądzie). Uzupełnianie brakujących danych od teraz jest uproszczone - informacje uzupełniane w poszczególnych polach uzupełniane są również na liście wczytanych kontaktów (w poprzedniej wersji był do tego osobny przycisk). Nie zabrakło także innych poprawek. Lista zmian poniżej. :)

Lista zmian w nowej wersji:

• Zmiany wizualne w GUI wtyczki.
  • Możliwość zmiany wielkości okna wtyczki (zapisywana do ustawień).
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls (do wersji 9.12).
  • Poprawiono obsługę zaawansowanej stylizacji okna wtyczki.
  • Wyłączono aniamcję podczas zamykania okna wtyczki (na nowej wersji komponentów AlphaControls sprawiała problem).
  • Wtyczka dostępna również z poziomu menu "Program".
  • Przycisk ESC na klawiaturze zamyka okno wtyczki.
  • Informcje wpisywane w polach edycji automatycznie uzupełniane są na liście wczytanych kontaktów.
  • W panelu edycji wyświetlany jest podgląd awatara kontaktu.
  • Dodano możliwość zmiany awatara kontaktu.
  • Dodano możliwość usunięcia awatara kontaktu.
  • Poprawiono odczyt tel. komórkowego.
  • Poprawiono zapis tel. komórkowego.
  • Poprawiono odczyt daty urodzenia.
  • Poprawiono zapis daty urodzenia.

• Deadmaster lubi to

#16 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.27, 11:35

Jest błąd we wtyczce, zgłaszam go tu, bo nie ma wątku "Buglista" dla tej wtyczki :)

Najlepiej zaprezentuje to filmik:

http://screencast.com/t/MyDX7PYjNQ

Filmik mimo, że ma 40 sekund, to może się dość długo ładować. Pierwsze kilka sekund dotyczy błędu stylowania w samym AQQ (zgłoszę gdzie indziej), natomiast później włączam wtyczkę "MultiEditCard 1.1.0.0" i tam pojawia się błąd ze ścieżką...  Dodatkowo można byłoby pozbyć się tego efektu ciągłego odświeżania listy - jest to bardzo zauważalne.  Lista kontaktów na AQQ nie sprawia takich nieprzyjemnych dla oka "migotań" ;-)

Przy okazji przypomnę kolejny raz o propozycji:

@WiTuŚ  - może dałbyś radę przygotować pewną automatyzację we wtyczce? Chodzi o obsługę przycisku "Pobierz dane z katalogu" który znajduje się w okienku "Wizytówka" w AQQ - fajnie jakby wtyczka posiadała przycisk "Pobierz dla wszystkich dane z katalogu" i działałaby na aktualnie wybranej liście kontaktów.   Ewentualnie możnaby dać pojedynczy przycisk pobrania danych z katalogu dla aktualnie zaznaczonego kontaktu - dzięki temu AQQ uzyskałby np. informacje o dacie urodzin, a te posłużyłyby innej wtyczce Beherit'a do tego, aby powiadomić użytkownika o urodzinach :)  Myślę, że z tego miejsca wygodniej byłoby "zarządzać" taką bazą niż klikać osobno po każdym na liście użytkowników w głównym oknie AQQ.

#17 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.08.27, 16:10

Dziwne z tą ścieżką - nie można wczytać podglądu awatara, bo ścieżka jest zła tylko czemu jak powinna być do profilu aktualnie zalogowanego użytkownika (Twoja jest w ogóle jakaś dziwna).

Co do migania listy kontaktów - niestety tego efektu nie mogę poprawić (zależy to od AlphaControls). Na natywnym stylu Windows taki problem nie występuje.

Co do Twojej propozycji to raczej nie jest ona możliwa, żeby połączyć się jakoś z działaniem przycisku  "Pobierz dane z katalogu" w oknie wizytówki.

#18 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.27, 16:23

Dziwne z tą ścieżką - nie można wczytać podglądu awatara, bo ścieżka jest zła tylko czemu jak powinna być do profilu aktualnie zalogowanego użytkownika (Twoja jest w ogóle jakaś dziwna).

Moja ścieżka do profilu, to wciąż: C:\Program Files (x86)\WapSter AQQ\Profiles\Tomash\

Co do migania listy kontaktów - niestety tego efektu nie mogę poprawić (zależy to od AlphaControls). Na natywnym stylu Windows taki problem nie występuje.

zatem w AlphaControls nie da się migotania zlikwidować w taki sposób by przewijanie było płynne jak na Windowsowej liście... (a ta jest użyta w głównym oknie AQQ?).

Co do Twojej propozycji to raczej nie jest ona możliwa, żeby połączyć się jakoś z działaniem przycisku  "Pobierz dane z katalogu" w oknie wizytówki.

czy Oconnel nie udostępnia w żaden sposób dostępu z poziomu wtyczki do funkcji AQQ dotyczącej pobierania danych z konta użytkownika?
Najlepiej by było jakby w ogóle wspierało pobieranie danych z konta facebook (przydatne np. dane o urodzinach do wtyczki Beherit'a - Birthday Reminder), ale to w dalszej fazie.

#19 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 282 postów

Napisano 2014.08.27, 16:28

Ja błędu nie potwierdzam - wszystko ładnie działa. Dla kontaktów XMPP oraz dla kontaktów GG.
Gwoli ścisłości profil mam w c:\Users\Nazwa użytkownika\WapSter\AQQ Folder\ ale to też nie ma wpływu na problem...

Moja ścieżka do profilu, to wciąż: C:\Program Files (x86)\WapSter AQQ\Profiles\Tomash\

To chyba nie jest domyślna ścieżka profilu? Albo się pomyliłeś przepisując? Domyślnie profil znajduje się w katalogu C:\Users\...

Użytkownik Eleks edytował ten post 2014.08.27, 16:31

#20 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2014.08.27, 16:34

Dokładnie tutaj coś nie gra z Twoja instalacją AQQ albo coś. AQQ Profile nigdy nie przechowywało tam gdzie jest zainstalowane. Twoja ścieżka C:\Program Files (x86)\WapSter AQQ\Profiles\Tomash\ nic mi nie pasuje. Może tutaj tkwi problem. A co do listy kontaktów w AQQ, to lista kontaktów w AQQ jest kontrolką IE i działa całkiem inaczej.

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.08.27, 16:34

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych