Skocz do zawartości

Zdjęcie

MultiEditCard 1.2.0.2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.17, 18:46

OK. Zbyt długie nazwy kontaktów będą teraz skracane :)

YO97acz.png

• Deadmaster lubi to

#42 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.10.18, 14:01

PROPOZYCJA FUNKCJONALNOŚCI:

Obecnie wtyczka nie ma możliwości skopiowania wyświetlanej listy, czy to do schowka (kolumny rozdzielone tabulacją), czy też zapisania do pliku.  Proponuję zatem, aby dodać opcję  'eksportu' grida (tabelki) do schowka lub do pliku (.txt, .csv, obojętnie :)).

#43 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.18, 14:34

Powtarzasz się :P to że nie odpisuję na Twoją propozycję nie oznacza, że jej nie zauważyłem (czytam posty w całości). :) jakie miałoby to spełniać zdanie taki zapis danych do np. TXT?

#44 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.10.18, 17:21

wolałem to wydzielić z wypowiedzi bo mogło zostać pominięte :) 

Zastosowanie tej funkcjonalności jest niewątpliwie znaczna, można bowiem sprawnie, szybko i bezbłędnie przenieść taką listę np. do Excela czy gdziekolwiek :)  Pamiętam nawet, że lista kontaktów GG eksportowana była do pliku tekstowego, gdzie każdy kontakt był w nowej linii, a w tej linii informacje takie jak numerGG, imię, nazwisko, nick, były rozdzielone średnikami czy czymkolwiek tam innym :)

#45 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.18, 17:39

Jakbym miał się za to próbować zabrać to jedynie zapis do TXT (bo z tym mam pewne doświadczenie). Zrób m ewentualnie jakiś zrzut ekranu zawartości takiego pliku jakby to miało być zapisywane (forma zapisu).

#46 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.10.18, 20:04

cvs jest to plik tekstowy z rozszerzeniem tylko oraz odpowiednio formatowany ;)

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#47 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.18, 20:11

To dajcie jakiś przykład tego formatowania. Albo napiszcie od razu jakiś przykład w Delphi skoro jesteście tacy obeznani :D

• Deadmaster lubi to

#48 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.10.18, 20:45

oki, przygotowałem taką "bazę" i filmik demonstracyjny :)  pokazany na nim jest zarówno plik (jego prosta wewnętrzna budowa), jak i wczytanie go do Excela (można też na skróty - po prostu przeciągnąć plik z dysku na okno z Excelem i ma się tabelkę!) :-)
http://screencast.com/t/0A9tl9E3
Zapraszam do obejrzenia :)

Edit:
-------

a co do samego Delsphi to z pewnością są do tego jakieś procedurki by z wyświetlanej tabelki wygenerować plik tekstowy (.csv) z danymi.   

Języka Delphi nie znam, więc do końca nie wiem czy dokładnie to poniżej co znalazłem przyda się w twoim przypadku, no ale pisałeś że znasz obsługę plików tekstowych w Delphi, więc przekazanie wyświetlonej przez ciebie listy użytkowników do takiego pliku tekstowego myślę, że nie powinno sprawić ci problemów nawet z uwzględnieniem tego ustawienia "wyłączonych" kolumn  :)  

Spoiler

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.10.19, 01:50
Wpakowałem kod w spoile, mam nadzieję, że nie popsułem :x

#49 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.19, 12:12

Mam zapis do TXT - fajnie, pięknie poza tym, że jeżeli większość kolumn mamy uzupełnionych to dla jednego kontaktu mogą być np. 2 wiersze. Po wczytaniu do Excela tak samo będzie. Niezbyt to ciekawie wygląda :/ Chyba póki co dam sobie z tym spokój :)

#50 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.10.19, 12:34

Nie będzie tak źle jak o tym piszesz, spójrz na krótki materiał wideo, gdzie widać, że rekord "nie mieści się w jednej linii", a jednak tak jest fizycznie i Excel sobie z tym radzi przy imporcie z pliku tekstowego  :)
Wideo:  http://screencast.com/t/Sc9Pd6hS

Pamiętaj że przy przetworzeniu rekordów usuwać ewentualne symbole nowej linii które mogłoby znajdować się w jakiś kolumnach - znaki nowej linii to np. "/r/n", a w niektórych językach oznaczane jako #13 czy #10. Wtedy:

ReplaceString(Memo1.Text, '  ', #13#10, [rfReplaceAll]);

Powodzenia! :)

Użytkownik Ufolec edytował ten post 2014.10.19, 12:37

#51 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.19, 13:10

Dobra już wiem co jest przyczyną, że niektóre kontakty mają 2 wiersze i nawet zwijanie wierszy w notatniku nie pomaga ani Excel sobie z tym nie radzi. Jeżeli przy danym kontakcie mamy podany adres e-mail to tak się dzieje, ale nie wiem jak to rozwiązać :P

EDIT: Tak się dzieje jedynie przy dłuższych adresach e-mail. Pokręcone to. Jeżeli pojawi się ta funkcja w nowej wersji, to ją przetestujesz sobie i sprawdzisz jak działa. Jeżeli będzie kiepska to się ją ewentualnie usunie i tyle. Ewentualnie napisz do mnie na jabbera i podeśle Ci wtyczkę :)

EDIT2: OK. wygląda na to, że udało mi się na to coś pomóc. Nie musisz już się zgłaszać do testów :P

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2014.10.19, 15:09

#52 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.10.20, 03:36

no to świetnie :) co było przyczyną dokładniej? Mogę być owym testerem, zamieściłem również do tutejszego profilu mój login na jabster.pl, jakby co :) pozdrawiam późną i ciemną nocą!

#53 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.22, 18:25

Nie chce mi się wyjaśniać dokładnie :) najważniejszy że działa (chyba :P). Nowa wersja wtyczki jest już prawie gotowa, ale nie wiem kiedy ją doszlifuje :)

#54 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.25, 15:21

MultiEditCard 1.2.0.0

index.php?app=downloads&module=display&s

W nowej wersji wtyczki zrealizowane zostały dwie propozycje, które zaproponowane zostały przez jednego z użytkowników. Pierwsza z nich to możliwość ukrycia wybranych kolumn na liście wczytanych kontaktów. Druga (trochę większa propozycja) to funkcjonalność związana z zapisem aktualnie wczytanej listy do pliku CSV. Bardzo przydatne jeżeli wygodnie jest Wam edytować takie dane np. w Excelu. Dodałem też od razu import takiego pliku we wtyczce - dzięki temu edytowany plik można bezproblemowo odczytać we wtyczce i zapisać dane do wizytówek kontaktów. Mam nadzieje, że docenicie mój poświęcony czas :)

Lista zmian w nowej wersji:
  • Dodano możliwość ukrycia wybranych kolumn na liście wczytanych kontaktów.
  • Dodano import i eksport listy do pliku CSV.
  • Dodano wsparcie dla wtyczki AlphaWindow.
  • Zbyt długa nazwa kontaktu od teraz jest skracana w panelu edycji.
  • Drobne poprawki wizualne w oknie z informacją o wtyczce.

• Deadmaster i Eleks lubią to

#55 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.10.25, 16:20

Oczywiście przy imporcie porównujesz JIDy kontaktów, tak? :) Co by pomyłki uniknąć.

#56 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.25, 16:28

Jakich pomyłek? :P

#57 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.10.25, 17:17

Takich, że kontaktów podczas eksportowania listy wcale nie musi być tyle samo co podczas importu i brak jakiegoś kontaktu (bądź "przybycie" go) wprowadzi niepożądane przesunięcia w tabeli (±n wierszy). Dałoby się to przeboleć jeśli to jedynie użytkownik byłby odpowiedzialny za dodawania/usuwanie kontaktów, ale np. w przypadku Facebooka to się dzieje często bez jego wiedzy, więc takie zabezpieczenie jest potrzebne.

#58 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.25, 17:36

Nie ma to znaczenia. Jeżeli eksportujesz listę na której masz np. 50 kontaktów i z czego usuniesz kilka, to przy imporcie wiadomo w pliku będą nieaktualne dane (stare kontakty), ale to nie przeszkadza w zapisie danych do wizytówek. Po prostu jeżeli coś zmienisz w pliku i zaimportujesz to do wtyczki to dajesz zapis danych do wizytówek -> wczytujesz ponownie kontakty z danej sieci i zapisujesz listę do CSV na nowo i masz aktualny pliczek z danymi :)

#59 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.10.25, 18:38

Czekaj, bo nie czaję... Mam powiedzmy 10 kontaktów Facebook (szaleństwo xD), wczytuję ich listę do wtyczki i eksportuję do CSV. W międzyczasie ktoś mnie dodaje na FB i już mam 11 kontaktów. Kiedy pozmieniam sobie w pliku CSV tak jak mi pasuje, to chcę go potem zaimportować poprzez wtyczkę. Z tym, że po ponownym wczytaniu kontaktów FB jest już ich 11. Skąd wtyczka wie, któremu z kontaktów wizytówki nie uzupełniłem, a co za tym idzie który kontakt należy pominąć przy imporcie danych z CSV?

#60 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2025 postów

Napisano 2014.10.25, 19:08

Jeżeli masz 10 kontaktów po eksporcie listy do CSV i w tym czasie przybędzie Ci o jeden kontakt (będzie ich 11) to po imporcie pliku do wtyczki będziesz miał o ten jeden kontakt mniej -> zapisujesz dane w wizytówkach -> wczytujesz kontakty z tej danej sieci co się liczba zmieniła zapisujesz do CVS i masz plik CSV aktualny rozumiesz? :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych