Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Acceleron 2.6.0.51

• Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.05.20, 16:16

AQQ Acceleron 2.6.0.51

Data wysłania: 2014.05.20, 15:16

Data aktualizacji: 2014.05.20, 15:20

Te beta testy mogą Wam się wydać trochę nudne ale docelowo zapowiada się naprawdę ciekawie. Aktualnie Silverlight przygotowuję całkiem nową kompozycje standardową. Będzie napisana praktycznie od zera z uwzględnieniem najnowszych technik i wykorzystującą wszystkie oferowane aktualnie przez AQQ możliwości.

Aby to urzeczywistnić trzeba było przerobić wiele rzeczy po stronie AQQ, tak aby ułatwić również tworzenie przyszłych kompozycji. Jest to pierwsza transza zmian potrzebnych aby nowa kompozycja standard mogła zaistnieć. Druga transza pojawi się w kolejnej beta wersji. Po szczegółowy opis zmian odsyłam Was do change-loga.

Wspomnę o kilku rzeczach które mogą wydać się istotne również dla osób które nie tworzą kompozycji wizualnych dla AQQ. W tej wersji pojawia się możliwość ukrycia przycisku "Kontakty". Powoduje to mniejsze zagęszczenie opcji na toolbarze głównym. Powrót na zakładkę kontaktów (oprócz skorzystania z przycisków powrotu) odbywać się może poprzez odznaczanie aktywnych zakładek na toolbarze. Zmianie uległa również metoda interpretacji pliku skinbuttons.ini (szczegóły w change-logu) dzięki czemu wszystkie kompozycje - o ile posiadają buttony w pasku tytułowym - zawsze pokazują wszystkie domyślne przyciski niezależnie czy są one skonfigurowane czy też nie. Nie ma już też opcji "Wymuś kompaktowy styl". Została ona zastąpiona nową sekcją w ustawieniach kompozycji pozwalającą na dowolny układ listy kontaktów tj. możliwość przełączania się pomiędzy stylem kompaktowym,normalnym lub hybrydowym. Dążymy zatem do tego, że każda kompozycja może zostać przestawiona dowolnie z jednego trybu na drugi.

Zmian oczywiście jest o wiele więcej ale niespecjalnie są one interesujące dla osób które nie tworzą kompozycji zatem nie będę się dalej o nich rozpisywał. W razie pytań możecie je zadawać w tym wątku. Albo Ja albo Silver na pewno wyjaśnimy poszczególne zmiany w change-logu jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Nowa kompozycja Standard zastąpi obecną kompozycje Standard oraz Pro-Standard. Będzie pozwalać bowiem na całkowitą zmianę kolorystyki, a wraz z nowym przełącznikiem stylu normalnego/kompaktowego/hybrydowego kompozycja Pro-S przestanie być dłużej użyteczna i zniknie z instalatora.

Zmiany w AQQ Acceleron 2.6.0.51
  • Poprawki przy wczytywaniu ikon wyświetlanych na górnym pasku narzędziowym w oknie głównym.
  • Zmodyfikowano niektóre procedury themesave tak aby prościej było z nich korzystać przez kompozytorów.
  • Dodano nową funkcje do metod themesave - saveb64json.
  • AQQ do każdej kompozycji dodaje w sekcji <head> plik nazwakompozycji.json.
  • AQQ do każdej kompozycji dodaje w sekcji <head> pliku Body.htm odnośnik do pliku theme.js zawierającego wiele przydatnych procedur (gotowce do użycia).
  • Dodano do pliku elements.xml obsługę nowego tagu ExclusiveDivMode - AQQ w tym trybie nie będzie wstawiać nigdzie do kodu kontrolek IE tagów <span> a tylko i wyłącznie tagi typu <div>.
  • Usunięto wadliwy system przewijania listy kontaktów przy pomocy samej myszy (zostanie zastąpiony innym rozwiązaniem).
  • Dodano nową funkcje themesave://panelresize odświeżającą położenie aktywnych paneli w oknie głównym.
  • Dodano możliwość schowania przycisku "Kontakty" na liście kontaktów (powrót na zakładkę Kontakty jest możliwy po ponownym kliknięciu w inną aktualnie aktywną zakładkę).
  • Dodano obsługę klas CSS aqq-contact-normal / aqq-contact-selected / aqq-contact-light w celu przyspieszenia działania listy kontaktów.
  • Zmieniono zasady konfiguracji pliku SkinButtons.ini. Domyślny styl dla menu kompaktowego ustalamy w sekcji [CompactMenu], domyślny styl dla przycisków funkcyjnych w [ToolbarItem], dodatkowe przyciski w [nazwaformy_CustomButton1] itd.
  • Standardowe zakładki w tytułowym pasku (o ile występują) zawsze zawierają wszystkie kluczowe zakładki.
  • Przyciski zakładek "Kontakty" oraz "Dropbox" są teraz widoczne/niewidoczne w zależności od zaznaczonych opcji w ustawieniach AQQ.
  • Usunięto obsługę tagów IgnoreCompactStyleSetting, HideTabsInCompactMenu, HideMainMenuOnSkin, HideMainMenuOnSkin dla kompozycji w celu uproszczenia stylizacji.
  • Usunięto opcje "Wymuś styl kompaktowy". Zastąpiono ją dodatkowymi opcjami w ustawieniach kompozycji (styl normalny, kompaktowy, hybrydowy).
  • Zrezygnowano z klas CSS "avatar"i "hiddenavatar" dla opcji ukrywania awatarów. Nie są one już potrzebne - AQQ samo ukryje awatary.
  • Tag span obejmujący aktywną zakładkę uzyskuje teraz ustawianą przez AQQ klasę o nazwie "aqq-tab-selected".
  • Wszystkie ikonki na liście kontaktów nie skojarzone ze stanem kontaktu są wrzucane do nowego tagu CC_MISC zamiast co CC_SHOWTYPE lub CC_META.
  • W przypadku braku opisu w nagłówku konta tag CC_STATUS jest całkowicie chowany.
  • AQQ nieprawidłowo mogło pobierać listę pokoi czatowych na niektórych serwerach.
  • Serwer jix.im jest teraz proponowany zamiast serwera jabbi.pl.
  • Poprawiono logowanie na konta Jabber zawierające w loginie znaki diakrytyczne.

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.05.20, 16:46

ehh i pure black night został przepięknie rozwalony tą aktualizacją :D

Trochę się obawiałem że przełącznik od zmiany tych stylii paska, zostanie nadal w zaawansowanych

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.05.20, 16:56

• AQQ nieprawidłowo mogło pobierać listę pokoi czatowych na niektórych serwerach.
  • Serwer jix.im jest teraz proponowany zamiast serwera jabbi.pl.
  • Poprawiono logowanie na konta Jabber zawierające w loginie znaki diakrytyczne.

Dziękuję za te zmiany <3 :) Silver już się określił kiedy dokładnie będzie premiera nowej wersji Standard? :D
Uhm moja kompozycja też się posypała (brak menu kompaktowego + brak buttonów) :/

Chyba nie miało tak być - menu kompaktowe zniknęło ze wszystkich kompozycji, nawet standardowych...

#4 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.05.20, 17:08

Menu kompaktowe zniknęło ze standardowych? Przecież jest w trybie hybrydowym.

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.05.20, 17:09

No u mnie ustawiło inny tryb przez co na mojej kompozycji muszę się natrudzić, aby wejść w menu... Oconnel, jest gdzieś opcja aby kompozycja narzuciła tryb z góry?

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.05.20, 17:42

hmm, jakoś trzeba będzie to rozwiązać. Dzięki za zgłoszenie. Choć jeszcze nie wiem do końca jak :)

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#7 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2014.05.20, 17:45

Szkoda, że nawet Sense po tej aktualizacji się wykrzacza i nie da się skonfigurować stylu, ani nic konkretnego z nim zrobić. Ale liczę po cichu na to, ze zostanie to rozwiązane.

btw. Oconnelu, skoro tak bierzesz się za zmiany w wyglądzie. Kiedy zrobisz coś z odpowiednim zachowaniem active na przyciskach. Niemożliwe jest przeskoczenie z aktywnego menu "program", do "kontakty" i "pomoc" bez uprzedniego ponownego kliknięcia w menu. Tak być nie powinno.

#8 .Phil.

.Phil.

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 2014.05.20, 18:13

Tak mnie zaciekawiła ta BETA, że aż ją ściągnąłem i jestem pod wrażeniem :) Aqq idzie do przodu tylko mam jedno pytanko czy w Sense będzie ikona "S" którą dobrze pamiętamy żeby można było zmienić wystrój kompozycji itp itd.

HARDwithSTYLE   :aqq:

Windows 7 Home Pentium | Opera | Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30GHz 8,00 RAM Najnowsze AQQ Silverlight Sense 5

#9 freeridejano

freeridejano

Adept

• Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2014.05.20, 19:41

ehh i pure black night został przepięknie rozwalony tą aktualizacją :D

no nie ma aż tak źle ... tylko menu na belce trochę się zmieniło ... a tak pozatym wszystko jest git ... przynajmniej u mnie

a ja po zainstalowaniu bety mam taki problem że mi nie łączy wogóle z GG i FB ...

Użytkownik freeridejano edytował ten post 2014.05.20, 19:44

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png

#10 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.05.20, 19:52

hmm u mnie masa miejsca pojawiła się w miejscu avatarów. odezwę się na jabberze :D

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#11 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.05.20, 20:24

inzaghi89, to menu jest realizowane po stronie kontrolki Internet Explorera, w związku z tym mnie należałoby poprosić o spróbowanie zrealizowania tego fjuczera :P Postaram się to zrobić, aczkolwiek nie jest to wg mnie priorytetem. Jak często potrzebujesz szybko przechodzić między tymi menu, a nawet gdyby to jak bardzo to kolejne kliknięcie negatywnie wpływa na doświadczenie użytkownika? Myślę, że w znikomym stopniu, ale no jeżeli nie będzie to skomplikowane (czyli dało się to zrobić globalnie, tak aby wszystkie nowe kompozycje wizualne mogły się pod to bezpośrednio podpinać), to wprowadzę to :)

Przepraszamy z Oconnelem za wszystkie niedogodności, które wyniknęły i ewentualnie wynikną w przyszłości. Staramy się wprowadzać dość znaczące zmiany, a jednocześnie przemyśleć to na tyle, by dało się zachować wsteczną kompatybilność. Było to nie lada wyzwanie w niektórych przypadkach i wydawało nam się, że udało się to zrobić (mnie nadal się tak wydaje). Problem z menu, które zniknęło, spowodowany jest tym, że Oconnel jako domyślny tryb ustawił Standardowy podczas gdy zdecydowana WIĘKSZOŚĆ obecnych kompozycji wizualnych zaopatrzona jest jednak w styl kompaktowy. Myślę, że wystarczyłoby zmienić domyślną wartość tego ustawienia na jakąś inną. Jeśli chodzi o masę miejsca w miejscu awatarów, to najprawdopodobniej kompozycja nie posiada tagu CC_IDAVATAR w pliku Item. Powinien się tym znajdować, tym bardziej że tag ten ma już ładnych parę lat (od 2010 jest z nami na 100%, może nawet wcześniej). Istnienie tego tagu warunkuje wsparcie funkcji wyłączenia wyświetlania awatarów z poziomu Ustawień AQQ.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#12 Mireczek

Mireczek

Bywalec

• Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 2014.05.20, 21:24

@Oconnel:

Przydałaby się zmiana adresu serwera kont administracyjnych na taki, w którym nie ma domeny www.aqq.eu ani adresów IP z nią powiązanych. W tej chwili serwery proxy w firmie blokują mi AQQ pomimo tego, że konta Jabbera w tle się łączą. Wiadomości dostaję, a odpisać nie mogę, bo AQQ mam zablokowane z powodu "0" (fałszywego) na koncie administracyjnym.

EDIT:
Ewentualnie stały plik licencji do wgrania w folder AQQ i odjęcie na stałe jednego kompa w puli dostępnych.

Użytkownik Mireczek edytował ten post 2014.05.20, 21:30

/ Win 10 PRO 64 Bit; Edge; AVAST / ASUS Z170 GAMING PRO; CORE I5 6600K; DDR4 KINGSTON HyperX Savage Black CL12 32GB 2400MHz; SSD Samsung 950PRO 256GB; BR RW / ASUS N751JX-T7038D-16; i7-4720HQ; 16GB; SSD240GB + HDD750GB; DVD RW; GTX950; FHD / Responder; SpellChecker; SayAQQ /

#13 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2014.05.21, 15:24

Znowu kombinacje przy skórkach? Matko boska, ile to już zmian było i ile fajnych kompozycji poszło się...

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.05.21, 15:43

Killer zmiany muszą być, przecież nie będziemy trzymać kodu, który uniemożliwia tworzenie kompozycji z najnowszymi rozwiązaniami...

#15 Slashdub

Slashdub

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.05.21, 21:18

Mam takie pytanie, po tej aktualizacji połączenie z GG mi zdechło i jest cały czas offline.

Teraz nie wiem czy tylko u mnie czy ktoś jeszcze tak ma ?

#16 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2014.05.21, 22:17

U mnie działa. Sprawdź antywirusa, firewall, może coś blokuje?

#17 Slashdub

Slashdub

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.05.21, 22:28

Już działa. Nie wiem co się stało, ale po aktualizacji i restarcie zdechło połączenie, natomiast teraz jak przełączałem skórki między standardową a moją AQQ 7 v 2.0,

nagle zaskoczyło...

#18 Mireczek

Mireczek

Bywalec

• Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 2014.05.21, 22:35

Dzisiaj zaktualizowałem i też nie mam GG.

EDIT:
Po kilku krotnych zmianach kompozycji oba konta GG się połączyły. Trochę to dziwne.

Użytkownik Mireczek edytował ten post 2014.05.21, 22:41

/ Win 10 PRO 64 Bit; Edge; AVAST / ASUS Z170 GAMING PRO; CORE I5 6600K; DDR4 KINGSTON HyperX Savage Black CL12 32GB 2400MHz; SSD Samsung 950PRO 256GB; BR RW / ASUS N751JX-T7038D-16; i7-4720HQ; 16GB; SSD240GB + HDD750GB; DVD RW; GTX950; FHD / Responder; SpellChecker; SayAQQ /

#19 Slashdub

Slashdub

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.05.21, 23:15

Po tym jak przełączyłem się ze swojej skórki na standardową to GG zaskoczyło i wróciłem do swojej skórki.

Natomiast po wyłączeniu AQQ i włączeniu ponownie ze swoja skórką GG znów nie działa i znów trzeba było powtórzyć operację przełączania skórki.

#20 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2014.05.22, 00:25

@Slashdub, u mnie jest identycznie, więc to raczej wina AQQ.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych