Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana sposobu szukania kontaktów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zmiana sposobu szukania kontaktów (19 użytkowników oddało głos)

Jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

  1. Jestem na TAK. (19 głosów [100.00%])

    Procent z głosów: 100.00%

  2. Jestem na NIE. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.07.06, 16:02

Propozycja dotyczy okna wyszukiwania kontaktów, które obecnie jest po prostu tragiczne. Wybór konta już w submenu, problem wtyczek sieciowych i te obrzydliwe kolumny :/ Na początku warto wspomnieć, że możemy szukać kontaktów tylko w sieci Jabber, Tlen, GG i Skype - innych kont tam nie może być. Jak zwykle prezentuję jakbym to widział:
 

Wyszukiwanie_kontak%C3%B3w_Jabber.png


Brak kolumn! Wszystkie informacje zebrane "do kupy" i logicznie poukładane. Uprzedzając pytania - tak, są tu wszystkie informacje jakie były w kolumnach. Przez wydziwianie niektórych serwerów konieczne było dodanie wyboru sposobu wyszukiwania (jid.pl ma np. dwa). Przy serwerach gdzie jest jeden sposób powinien on być od razu zastosowany po wyborze serwera, albo w ogóle ta druga lista rozwijana powinna być ukryta.
 
To było okno dla konta Jabber. Przez to, że różne sieci zwracają różne informacje, okna dla nich nieco się różnią. Podglądy: Tlen, GG, Skype. Nie powinno być żadnego problemu z taką prezentacją otrzymanych od serwera danych i chyba każdy się zgodzi, że w ten sposób jest o niebo przyjemniej, co nie? :) Kwestia np. tego co w przypadku jak jest podane państwo, ale miasto już nie, to też nie jest problem i Oconnel na pewno ogarnie.


  • Silverlight, Eleks i ss9227 lubią to

#2 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.07.06, 19:38

Marzeniem byłoby aby zamiast ikony ludzika z plusem mielibyśmy od razu avatar ale podobno to byłoby nie możliwe do zrealizowania przy Jabberze.

#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.07.06, 22:34

Jest to jak najbardziej wykonalne, po prostu trzeba by było pobierać dodatkowo vcard użytkownika :)
  • Silverlight lubi to

#4 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.07.06, 23:10

A dzisiaj czytałem, że odbiór avatarów jest możliwy tylko z autoryzowanych kontaktów.

#5 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.07.06, 23:11

Gdzie to czytałeś? :P vcard może pobrać każdy (przynajmniej na tym samym serwerze) :P

#6 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.07.07, 00:52

Jeśli można pobrać awatar, to jak najbardziej należy go umieścić zamiast ikony ludzika z plusem, tak jak to jest w przypadku GG :) Po prostu byłem przekonany, że tak się nie da, więc zrobiłem ikonę...



#7 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.07.07, 10:38

Beherit, właśnie Deadmaster mi tak pisał. Ale już jest wszystko jasne. Każdy może się pomylić :)

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2014.07.07, 10:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych