Skocz do zawartości

Zdjęcie

Makra 2.2.1.0

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.12.05, 22:15

Makra 2.2.1.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 2012.05.07, 10:22

Data aktualizacji: 2015.10.24, 10:04

Wtyczka dodaje funkcjonalność makr, znaną ze starych, początkowych wersji beta komunikatora AQQ, która kryła się pod ikonką pioruna. Walczyłem kiedyś o przywrócenie makr do okna kontaktów, obecnie znajdują się one w menu dostępnym pod ikonką z obszaru powiadomień, a przecież w prosty sposób można było napisać do tego wtyczkę.

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

Zmiany w Makra 2.2.1.0

• Drobna zmiana w kodzie.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

• Orodevase lubi to

#2 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2008.12.05, 22:25

Dzięki Ci Beherit, tego mi brakowało. Jeszcze raz dzięki. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#3 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2008.12.05, 22:31

I to jest właśnie to, na co od dawna czekałem :D Wielkie dzięki :)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#4 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2008.12.05, 22:33

Przydałaby się możliwość definiowania makr. Mianowicie wybranie kont dla których makra mają działać. Jako, że w sieci GG mam ciągle status oddalony to korzystanie z makr nie jest dla mnie zbyt dobre bo muszę ręcznie wracać w sieci GG do statusu oddalony...
Swoją drogą wtyczka dobra;)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#5 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.12.05, 22:36

A ja myślę ze lepiej było by zrobić jedna wtyczkę razem z AQQRestarter i dodać w ustawianych wybór z której opcji się chce korzystać. Domyśle oczywiście były wszystkie opcje włączone A jakby ktoś chciał to by wyłączył sobie to czego nie chce. Bo jak dla mnie to trochę dziwne wtyczka dla jednej funkcji.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#6 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.12.05, 22:40

@simlock Już Ci mówiłem, że więcej z tym pracy niż pożytku ;) Połączenie 2 wtyczek = więcej zużytej pamięci, większy rozmiar wtyczki, więcej włożonej pracy. Jednym zdaniem nie opłaca się tego robić...

@jacoSZEF Myślę, że takie coś już powinno być w samym AQQ. Na chwilę obecną nawet nie mam pomysłu jak by się zabrać za to co napisałeś chociaż pomysł bardzo dobry.

Cieszę się, że wtyka wam się podoba ^^

#7 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.12.06, 10:21

Jako że wtyczka dotyczy zmian stanu sieci powinna być przed ikoną wtyczek :P czyli koło ikon sieci a nie na samym końcu.
Przyzwyczaiłem się już do braku makr w oknie głównym jednak wtyczka zagości u mnie na stałe.
Dzięki Ci wielkie dobry człowieku
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#8 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2008.12.06, 11:41

Też chciałem zrobić taką wtyczkę, ale pomyślałem, że jeśli już, to trzeba makra napisać od początku, żeby była możliwość definiowania swoich. ;) Ale i tak dobrze, że wtyczka powstała i sam z niej skorzystam. :)

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.12.07, 00:29

Jako że wtyczka dotyczy zmian stanu sieci powinna być przed ikoną wtyczek :P

Nie da się tego zrobić. Danie pozycji 1 powoduje, że jest za ikonką jabber'a. A minusowej wartości dać się nie da. Btw. ikonka i tak ma ustawioną pozycję 114 bo przy niższych wskakiwała przed inne konta (GG czy AQQ). Sory nic na to nie poradzę ;)

#10 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.12.07, 17:05

No i spór o makra w oknie głównym zakończony :) Mam pare zastrzeżeń, ale jak widzę userzy już się nimi podzielili. Tylko taka jedna refleksja - nie dałbyś radę stworzyć własnego PopUpa w tym makrze, żeby nie było pozycji "Zmień opis"; "Zakończ" oraz tego jabbera na wierzchu? Trochę pracy, ale efekt byłby niezły :P
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#11 Bartek93

Bartek93

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.12.07, 17:46

Tyle czasu trzeba było na to czekać, i wreszcie jest. Doskonała robota, przyda się na pewno.

#12 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.12.08, 01:04

Makra 0.0.2.0

Dołączona grafika

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.05.17, 10:47

#13 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.12.08, 01:23

A teraz z grubej rury...
Czy czujesz się gotowy podjąć wyzwanie stworzenia wtyczki, która pozwalałaby definiować własne makra, a w szczególności:
1. Ustawiać wybrany przez użytkownika zestaw stanów różnych sieci, np: AQQ - nie przeszkadzać, GG - niewidoczny, jabber - połączony
2. Przypisywać opis do danego stanu, np. wchodzę na "nie przeszkadzać" i robi się opis "tylko ważne!"

Wiem, że dużo tego, ale gdyby ta wtyczka zaczęła stopniowo ewoluować w kierunku, który opisałem, mogłaby zostać hitem.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.12.08, 08:57

Uwaga! Dałem ze zmęczenia na serwer starą wersję wtyczki :P Kto pobrał ją niech zrobi to jeszcze raz ;)

@lsr Myślałem o tym. Tylko, że na razie nie wiem jak się za to zabrać... Zobaczymy może coś wykombinuję ;) Tak czy siak na pewno nad tym posiedzę :)

#15 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.12.08, 11:00

Wszystko ładnie, pięknie gdyby nie jeden szczegół widoczny na screenie niżej.

Dołączona grafika

Ikonka Makr wcisnęła mi się pomiędzy ikonkę AQQ a Tlena. Nie Mógłbyś tak zrobić żeby Makra były albo tuż przed skrótem do wtyczek albo zaraz za ?? Bo tak po środku jak u mnie wcale nie jest to wygodne.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#16 piodi

piodi

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2008.12.08, 12:14

Świetna wtyczka, oby tak dalej :rolleyes: Wielkie dzięki :)

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2008.12.08, 13:54

@sacrus Już Ci tłumaczyłem, że nie da się tego ustawić - błąd AQQ, muszę w końcu zgłosić to OC http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif Ci co mają maks 4 konta wtedy ikonka pokazuje się przed skrótem do wtyczek. Przy większej ilości po prostu źle działa i nic na to nie poradzę. Jedynie co mogę zrobić to dać ją całkiem na koniec lecz to trochę przeszkadza.

#18 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.12.08, 14:28

Beherit, jesteś mistrzem :D Jak widzę wysłuchałeś mojej prośby, a co za tym idzie teraz wtyczka jest dużo lepsza - prawdziwe makra w oknie głównym AQQ! :D
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#19 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.12.08, 15:44

Już się przyzwyczaiłem do makr w trayu, ale wtyczka na pewno się przyda. Jak jeszcze dodasz to o czym pisał lsr to masz u mnie czteropak :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#20 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.12.08, 22:24

A ja już się ucieszyłem, że to definiowane makra, a to tylko znów te akukuowe..
Za pracę szacuneczek, ale wtyczka - tak jak wbudowane makra - całkowicie nieprzydatna.

Potrzebuję ustawić konta A i C na DND, GG na schowany, B i D na offline - to będą makra :)

Powodzenia w rozwoju.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych