Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.11


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

  AQQ Developer

 • Właściciel
 • 4622 postów

Napisano 2014.08.11, 21:03

AQQ SolarWave 3.0.0.11


Data wysłania: 2014.08.11, 20:03

Data aktualizacji: 2014.08.11, 20:03

AQQ 3.0 [SolarWave]

Na wstępie przepraszam, że musieliście czekać na kolejne beta testy tak długo. Było to oczywiście podyktowane dużymi zmianami jakie niesie ze sobą najnowsza wersja AQQ 3.0. Aby zbytnio się nie rozwklekać opiszę kilka najważniejszych spraw które zostały wprowadzone. Nie są to jednak wszystkie ciekawe zmiany. Wiele pomniejszych opcji i zmian zostało wprowadzonych aby ułatwić Wam korzystanie z programu jak np. auto-ukrywanie pustych grup przy wyszukiwaniu kontaktów, dodano możliwość wyboru trybu wysyłania pliku przy przeciąganiu go na okno rozmowy, ulepszono odtwarzacz YT który obecnie nie pokazuje już dłużej reklam, możliwość wyboru stylu okna kontaktów (normalny, kompaktowy, hybrydowy). Tego typu zmian jest bardzo dużo i aby je wszystkie wyłapać należy przeczytać change-log lub po prostu przetestować wszystko samemu.

Nowa kompozycja Standard

Dołączona grafika


Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie nowej kompozycji Standard. Operuje ona nowych funkcjach które udostępnia jej komunikator AQQ. Sama w sobie stanowi również fundament na którym mogą powstawać nowe kompozycje przy niewielkim nakładzie sił. Wszystko to opisze bardziej dokładnie Silverlight który zajmował się przygotowaniem nowej kompozycji standardowej. W skrócie napiszę tylko, że jeżeli ktoś tworzy nową kompozycje - to nie musi wszystkiego robić od zera. Będzie teraz możliwość skorzystania z kilku filarów które zostały już dla kompozytorów przygotowane. Te filary to proces automatycznej koloryzacji, własny styl paska przewijania, oraz szablon CSS dzięki któremu w łatwy sposób można mieć dostęp do wszystkich elementów widocznych w komunikatorze i przerobić je według własnych potrzeb.

Najbardziej oczekiwaną zmianą było pełne wsparcie dla koloryzacji okien. Dlatego z łatwością możecie teraz przekolorować całą aplikacje za jednym pociągnięciem suwaka od zmiany koloru. Ta opcja działa oczywiście jedynie dla nowej kompozycji Standard oraz dla wszystkich nowych kompozycji które będą wykorzystywać nowe API przygotowywane dla kompozytorów.

Dołączona grafika

Nowa kompozycja to również wykorzystanie najnowszych technik dostępnych w HTML5. Możecie spodziewać się miłych dla oka animacji oraz ciekawych efektów wizualnych. Jak wspomniałem Silverlight za parę chwil umieści w tym wątku własny post dokładniej opisujący nową kompozycje i poda więcej szczegółów jej dotyczących.

Nowy silnik bazodanowy

Dołączona grafika

Przy pierwszym włączeniu AQQ3 przeprowadzi konwersję dotychczasowych plików bazodanowych na nowy format. Nowym formatem jest powszechnie ceniona i używana na różnego rodzaju platformach baza SQLite. Dzięki temu wydajność bazy danych w AQQ wzrosła diametralnie. Dzięki koniunkcji tej zmiany wraz z setką wdrożonych optymalizacji dotyczących działania całego komunikatora jest to najszybciej działająca wersja AQQ od czasów powstania tego komunikatora. Archiwum działa bardzo szybko i sprawnie. Okna rozmowy są otwierane w trybie natychmiastowym, a wyszukiwanie danych nigdy nie było tak szybkie jak obecnie.

Nowe archiwum

Dołączona grafika

Całe archiwum wiadomości zostało przebudowane. Dzięki nowej bazie danych działa naprawdę szybko. AQQ będzie teraz podświetlać wyszukane frazy w archiwum wiadomości co widać na powyższym screenie. Lista kontaktów również została przebudowana. Nawigowanie pomiędzy kontaktami a kontaktami spoza listy również działa teraz natychmiastowo. Dodatkowo zostały w dolnej części archiwum dodane filtry. Filtry pomagają w szybkim odnalezieniu interesujących nas materiałów (smsy, transfery, filmy YT, linki Dropbox, odnośniki URL). Przykład działania znajdziecie na poniższym screenie.

Dołączona grafika

Drobna uwaga. Filtr YT po włączeniu komunikatora będzie pokazywał jedynie linki. JEdnak wszystkie nowe odnośniki będą pokazywane już w formie tytułu filmu a nie link-a co jest bardziej czytelne. Niestety konwersja starych linków na tytuły filmów YT nie była możliwa. Wybiórczo można je jednak pobrać ręcznie.

Nowe okno transferów

Dołączona grafika

Przygotowane zostało również nowe okno transferów. Jest przemodelowane tak aby bardziej przypominało współczesne okna transferów które się obecnie spotyka. Poprzednie wiało już trochę starością. Nowe okno jest przede wszystkim mniejsze i bardziej kompaktowe. Potrzebne informacje ważne w trakcie trwania transferu są pokazywane tylko w trakcie jego trwania a potem są dyskretnie chowane.

Podsumowanie

Reasumując zmian jest bardzo dużo. Mamy rozbudowane SDK, setki optymalizacji wpływających na szybszą i stabilniejszą prace komunikatora, wiele zmian oraz poprawek funkcjonalnych. Wzmocniliśmy też kwestie bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu TLS 1.1 i 1.2 zamiast 1.0 przy połączeniach z sieciami typu Jabber. Szczegóły znajdziecie w change-logu. Mam nadzieję, że AQQ 3 spełni Wasze wszelkie oczekiwania (no dobra, tutaj może przesadziłem!). Miłego testowania.

Informacja końcowa dla beta-testerów

Proszę zrobić sobie backup własnego profilu. Tak na wszelki wypadek gdyby coś poszło nie tak. Trzeba pamiętać, że mimo starań włożonych w tą wersje i oczyszczeniu buglisty jest to nadal wersja beta i powinna być traktowana jako niestabilna. Osoby niedoświadczone nie powinny zatem jej instalować a poczekać na pojawienie się wersji stabilnej. Dodatkowo, jeżeli ktoś miał okazje wcześniej już testować alpha wersję AQQ 3.0 powinien usunąć folder Standard_public z katalogu ThemeSave przed instalacją tej wersji.


Zmiany w AQQ SolarWave 3.0.0.11
 • Ogromne zmiany w kompozycji Standard. Zarówno wizualne jak i funkcjonalne.
 • Poprawiono przestawianie atrybutu display dla niektórych elementów.
 • Poprawiono sprawdzanie czy kompozycja pracuje w nowym trybie.
 • Zmieniono obsługę atrybutów display ukrywających lub pokazujący niektóre elementy kompozycji.
 • Funkcje themsave: base64, createfile, createjson, createb64json zastąpiono jedną spójną funkcją themesave://createfile
 • Plik theme.js jest podpinany do każdej kontrolki IE w AQQ. Dodatkowo podpięty plik .js działa już prawidłowo.
 • AQQ nie podpina dłużej do kompozycji pliku .json
 • Zmieniono zasady trzymania ustawień przez kompozycje w folderze ThemeSettings (każda kompozycja zyskuje swój podfolder).
 • Kompozycje standardowe w katalogu themesettings są odznaczone suffixem _public.
 • Okno odtwarzacza YT można teraz "skinować" przy pomocy CSS.
 • Funkcje themesave://delete zastąpiono funkcją themesave://deletefile z rozszerzoną funkcjonalnością.
 • Poprawiono błąd z kopertą nowej wiadomości, która mogła pozostawać na ekranie pomimo odczytania wiadomości.
 • Do atrybutu nowego atrybutu base-href dodawane są dwa atrybuty data-themeset (zawiera ścieżkę do ustawień kompozycji) oraz data-appver (numer wersji AQQ).
 • Poprawiono odznaczanie kontaktów na nowego typu kompozycjach.
 • Usunięto z pliku elements.xml deklaracje klasy CSS dla niewidocznego licznika powiadomień. Zamiast tego, można korzystać z podklasy aqq-zero (czyli "newscounter aqq-zero").
 • Klasy groupswitch-img-on, groupswitch-img-off, groupvis-img-all, groupvis-img-active zostały przeniesione do nadrzędnego div-a z poprzedniego tagu img.
 • Dodano nowe funkcje themesave://scrollchanged i themesave://scrollend służące do inteligentnej auto-aktywacji opcji wstrzymywania przewijania w oknie rozmowy.
 • AQQ dodaje do plików *.htm plik scroll.css dzięki któremu możliwe jest skórkowanie suwaków w oknach kontrolek IE (np. lista kontaktów).
 • Zmieniono technikę zmiany domyślnego DOCUIHandler kontrolek IE na bardziej uniwersalny. Dodatkowo usunięto problem pojawiania się "ramki" wokół kontrolek IE przy ich inicjalizacji i stałych ramek na niektórych systemach operacyjnych.
 • Aby ułatwić skórkowanie wszystkich okien gdzie są kontrolki IE przy pomocy jednego pliku CSS - AQQ dodaje klasę przy wczytywaniu plików zawierających tag body. Klasy są następujące: aqq-window-sms, aqq-window-news, aqq-window-contacts, aqq-window-emots, aqq-window-archive, aqq-window-message, aqq-window-chat, aqq-window-addons oraz aqq-window-yt.
 • Do pliku elements.xml dodano nowy tag scroll który pozwala na modyfikacje wyglądu suwaków w całej aplikacji. Przykładowe użycie to <scroll size="5" buttonsize="0"/>.
 • Nowy tryb działania awatarów - nawet jeżeli kompozytor ustawi go jako aktywny może zostać przez AQQ wyłączony jeżeli ten wykryje w systemie przeglądarkę IE w wersji 8 (nowy tryb na niej nie działa).
 • AQQ do wczytywanych plików HTM dodaje tag base url który dodatkowo zawiera informacje na temat wersji programu którą kompozycja może przeczytać oraz ścieżkę do domyślnego folderu z ustawieniami kompozycji.
 • Dodano atrybut data-themepath do tagu base zawierający ścieżkę do aktualnej kompozycji.
 • Poprawiono problem który mógł powodować naliczanie dodatkowych urządzeń do puli konta administracyjnego (rzadki problem).
 • Dodano możliwość osadzania ramek przez kompozycje. Jej nazwa musi zawierać "aqq-frame" czyli np. aqq-frame-1.
 • W tagu Base umieszczona również numer kompozycji wizualnej.
 • SDK: Notyfikacja AQQ_CONTACTS_DELETE działa teraz również dla kontaktów spoza wtyczek.
 • Poprawiono proces zmiany hasła do kont Jabberowych.
 • Dla przejrzystości zamieniono kliki w divy: AQQ_ContactPopMenuClosed, AQQ_GroupPopMenuClosed, AQQ_AccountPopMenuClosed, AQQ_SMSPopMenuClosed, AQQ_NewsPopMenuClosed jednym klikiem o nazwie AQQ_PopMenuClosed.
 • Poprawiono bezpośrednie pobieranie plików z serwisu Dropbox.
 • Usprawniono sposób wyszukiwania na liście (optymalizacja prędkości i usunięcie animacji okienka).
 • Usunięto wszelkie opóźnienia w procesie automatycznego scrollowania zawartości okna rozmowy. Obrazki które się dopiero ładują wywołają scrollowanie przy użyciu zdarzenie onLoad.
 • Poprawki przy anulowaniu zmian w okienku dostosowania kompozycji.
 • Dodano klasy aqq-pinned oraz aqq-pinned-vip obejmujące cały kontakt dla liście (można przez to wyróżniać bardziej dokładnie przypięte kontakty za pomocą CSS kompozycji).
 • Tag CC_STATUSICON wyświetla ikonę tylko gdy opis dla kontaktu nie jest widoczny.
 • Dodano tag CC_MSGEDITCLICK służący do wywoływania menu wiadomości.
 • Poprawiono problem z zamykaniem chmurki informacyjnej jeżeli wyświetlane były na niej powiadomienia.
 • Wtyczka GG nie "skinuje" dłużej okien które do niej nie należą.
 • Wtyczka GG częściej wykorzystuje SDK do wyświetlania wiadomości.
 • AQQ nie "skinuje" dłużej systemowych okien dialogowych.
 • Systemowe okna dialogowe znane z Windows Vista i powyżej są od teraz w AQQ dostępne.
 • Okno transferów przeszło modernizacje (nowy wygląd).
 • Przy pojedynczym pliku przeciągniętym na okno rozmowy również pokaże się okno formy doręczenia jak w przypadku obrazków.
 • Zlikwidowano brzydki efekt mignięcia przy otwieraniu okna emotikon.
 • Zlikwidowano brzydki efekt mignięcia przy włączaniu AQQ z widoczną listą kontaktów.
 • Zaktualizowano komponenty AlphaControls do stabilnej wersji 9.10.
 • Na nowym typie kompozycji nie występuje problem pojawiania się menu kontekstowego od kontaktów przy klikaniu np. na główny toolbar.
 • Usunięto opcje "Aktywuj również na XP" w opcjach ustawień kompozycji wizualnej.
 • Poprawiono pokazywanie stażu kontaktów w chmurce informacyjnej.
 • Poprawiono brak spacji przed/po własnym nickiem/u w pokojach czatowych.
 • Z powiadomień RSS są obecnie usuwane tagi IFrame w celach bezpieczeństwa.
 • Niektóre powiadomienia mogły zawieszać AQQ jeżeli zwierały ramki z odnośnikami do nieistniejących stron.
 • Poprawiono proces wczytywania archiwum wiadomości przy pierwszym jego uruchomieniu.
 • Dodano możliwość dostępu do ustawień kompozycji prosto z okna głównego o ile styl normalny/hybrydowy jest aktywny (na kompozycji Standard).
 • Przyspieszono działanie archiwum. Przy zmianie rozmów AQQ niepotrzebnie mogło ładować dodatkowe rozmowy.
 • Rozwiązano problem z nawracającym powiadomieniem o migracji znajomych.
 • Usunięto zbędne dymki pojawiające się przy nawigowaniu na liście dat w oknie archiwum.
 • Funkcja pobierania z Dropbox-a w oknie rozmowy została rozszerzona na większą pulę rozszerzeń plików.
 • Okno zmiany ustawień kompozycji ma teraz swój odrębny przycisk "Zastosuj".
 • Dodano panel informacyjny w oknach gdzie następuje koloryzacja kontrolek IE.
 • Znacznie przyspieszono proces parsowania emotikon przez co cały program działa teraz szybciej.
 • Przyspieszono ładowanie historii oraz odbytych rozmów w oknie rozmowy (cała rozmowa dodawana jest do kontrolki IE za jednym zamachem).
 • AQQ zawsze będzie starać się odtwarzać filmy YT z najwyższą możliwą rozdzielczością.
 • AQQ nie wyświetla reklam w filmach YT.
 • Zlikwidowano białe miganie okien YT oraz dodatków dla AQQ.
 • Przy przeciąganiu pliku na okno rozmowy staje się ono automatycznie oknem "na wierzchu".
 • Ograniczono ilość ost. wiadomości wczytywanych w oknie rozmowy do 50.
 • Okno wyszukiwania kontaktów ma teraz ograniczenie rozmiarów.
 • Okno YT zyskało startową ikonę na środku ekranu póki film nie zostanie wczytany.
 • Jeżeli w systemie znajduję się przeglądarka IE w wersji 11, to odtwarzacz YT będzie mógł być wyświetlany przy użyciu HTML5 (również bez reklam).
 • Plik YT.htm jest teraz częścią integralną AQQ a nie kompozycji wizualnej.
 • Przyspieszono otwieranie okna rozmowy (znacząco).
 • Z zaawansowanych ustawień usunięto zbędną sekcje dotyczącą wersji odtwarzacza YT.
 • Dane na temat filmów YT są pobierane teraz przy pomocy GData API.
 • AQQ wykrywa, że niektóre filmy pochodzą od partnerów YT i otwiera je od razu w przeglądarce internetowej gdzie nie są zablokowane.
 • AQQ na niektórych listach może przy zaznaczonych elementach korzystać z koloru default-selected (plik elements.xml).
 • Dane na temat filmów YT są również pobierane w archiwum wiadomości.
 • Rozszerzone efekty wizualne nie skutkują dłużej zbyt długą animacją pojawiania się lub chowania listy kontaktów.
 • Istnieje możliwość zmiany kolejności typu powiadomień poprzez przeciąganie dodanych kanałów powiadomień przy pomocy myszy.
 • Forma doręczenia pliku kurczy się i usuwa zbędne przyciski jeżeli wysyłka dotyczy pliku a nie obrazka.
 • Forma doręczenia pliku prawidłowo maluje ikony efektem alpha-blend.
 • CTRL+D mógł otwierać okno wyszukiwarki kontaktów.
 • Poprawiono odznaczanie kontaktów przy ich wcześniejszym zaznaczaniem przy użyciu przycisku CTRL.
 • Klik w ikonę AQQ w zasobniku systemowym z przytrzymanym klawiszem CTRL przywraca schowane okna na głównym monitorze (funkcja działa tylko przy wielu monitorach).
 • Zoptymalizowano wyszukiwanie kontaktów na liście. Dodatkowo, puste grupy w trakcie wyszukiwania są ukrywane.
 • Przy wysyłaniu wiadomości do samego siebie potwierdzenie nie było odpowiednio odbierane.
 • Poprawiono przywracanie i chowanie okna głównego również w przypadku gdy okno kontaktów jest otwarte ale zakryte przez inne okno.
 • Przy chowaniu/pokazywaniu okna kontaktów AQQ nie widać już "pustego panelu".
 • Przy chowaniu okna rozmowy nie widać już "pustego panelu".
 • Poprawiono usuwanie kontaktów z listy zablokowanych gdy owe kontaktu nie figurują już na naszej liście kontaktów.
 • Migrator w przypadku tworzenia nowego konta kopiuje również aktualną wizytówkę konta z którego migrujemy.
 • Opcja "Wyślij wiadomość do.." mogła być czasami niewidoczna.
 • Ikony GG w oknie logowania pokazywane są bardziej precyzyjnie (gdy konta GG są skonfigurowane).
 • Poprawiono wyświetlanie hintów na przyciskach umieszczonych na pasku tytułowym.
 • Uaktualniono proces koloryzacji okna logowania do programu - uwzględnia zmiany jasności.
 • AQQ łączy się z serwerami Jabber (o ile serwer na to pozwala) protokołem TLS 1.2 / 1.1 i w ostateczności jak dotychczas 1.0.
 • Aktualizator nie przerywa pobierania danych z serwerów aktualizacyjnych, jeżeli jeden z nich nie odpowiada.
 • Instalator AQQ przed aktualizacją zamyka teraz wszystkie otwarte instancje komunikatora nie tylko pierwszą napotkaną.
 • Poprawiono problem z minimalizacją okien przy wyłączonej opcji animacji okien.
 • W pewnych sytuacjach w oknie rozmowy ikony stanu sieci FB mogły być nieprawidłowo wyświetlane.
 • Poprawiono problem z otwieraniem i kopiowaniem odnośników zawierających znak hash.
 • Dodano komunikat o błędnie przepisanej CAPTCHy przy rejestracji kont Jabberowych.
 • Drobne poprawki lokalizacyjne.
 • Strzałki rysowane w edytorze wycinka nie podlegają zmianie grubości (co powodowało rysowanie brzydkich strzałek).
 • Linia strzałki (bez grotu) w edytorze wycinka jest rysowana z zastosowaniem antyaliasing-u.
 • Rysowanie strzałek i linii w edytorze wycinka z wciśniętym klawiszem CTRL maluje je w pionowo i poziomo we wszystkich kierunkach.
 • Rysowanie elipsy z wciśniętym CTRL-em (równa średnica) jest możliwe we wszystkich kierunkach.
 • Rysowanie elipsy lub prostokąta z wciśniętym SHIFT-em (równa średnia) powoduje rozszerzanie promienia od punktu rozpoczęcia rysowania.
 • Poprawiono zawieszanie się aplikacji przy otwieraniu menu wysyłki obrazka, gdy w systemie znajduję się inna zawieszona aplikacja.
 • Przy otwieraniu menu wysyłki pliku na pasku statusu widać postęp wczytywania ostatnio wysłanych plików.
 • Funkcja "Pokazuj czas ostatniej aktywności kontaktu" została w wielu kwestiach poprawiona (chowanie/wyświetlanie daty, kopiowanie opisu).
 • Funkcja Google TTS kolejkuje czytane przychodzące wiadomości.
 • Usuwanie z widoku wiadomości z załącznikami usuwa również załączniki.
 • Instalator umieszcza skrót do AQQ na pulpitach wszystkich użytkowników Windows.
 • Przeglądarka usług pobiera i wyświetla teraz liczbę uczestników na czatach.
 • Wszystkie okna AQQ widoczne na pasku zadań Windows posiadają ikony HD.
 • Dodano wsparcie dla starszych wersji powiadomień Atom.
 • Włączenie lub wyłączenie źródła powiadomień skutkuje odświeżeniem listy powiadomień.
 • W oknie dodatków dla AQQ - dodatki w sekcji "Wszystkie" są posortowane według daty aktualizacji.
 • AQQ mogło próbować wyświetlać nieistniejące awatary.
 • W oknie pomocy usunięto nieaktualny dział o czatach. Okno można też teraz zamknąć przyciskiem ESC.
 • Zwiększono wydajność przy rozciąganiu okna archiwum.
 • Poprawiono ustawianie focusa na liście kontaktów po powrocie z innej zakładki.
 • Poprawiono przełączanie się pomiędzy kompozycjami z ikonami HD na liście kontaktów i bez nich.
 • Archiwum wiadomości, SMSów, notatek oraz statusów działa teraz w oparciu o bazę SQLite.
 • Całkowicie przebudowano proces wyszukiwania tekstu w archiwum na bardziej wygodny i intuicyjny.
 • Przy zmianie kompozycji na kompozycje bez pasków narzędziowych AQQ nie przestawia trwale stylu na kompaktowy.
 • Poprawiono zawieszanie się aplikacji przy wczytywaniu obrazków pochodzących z GG Dysku.
 • Poprawiono wolne zanikanie wiadomości informacyjnej o synchronizacji USB.
 • Synchronizator USB został przystosowany do obsługi nowej bazy danych.
 • Dodano nową funkcje dla kompozycji themesave://readfile (odwrotność do createfile, czyta zawartość pliku).
 • Informacja o ostatniej aktywności kontaktu jest chowana gdy nie jest już potrzebna (kontakt połączył się).
 • Przebudowano okno archiwum oraz listę kontaktów w niej zawartą.
 • Przyspieszono ogólne działanie i start archiwum wiadomości.
 • W trybie kopiowania wiadomości nie można już usuwać przyciskiem DELETE zawartości rozmów.
 • Drobne modyfikacje w licencji użytkownika (dostosowanie jej do obecnie panujących zasad).
 • Dodano możliwość wyboru w jakiej jakości mają odgrywać się filmy YouTube.
 • Na czatach można teraz wysyłać obrazki oraz wycinki (Dropbox/URL).
 • AQQ sprawdza czy edytor awatara danego kontaktu jest już otwarty zamiast otwierać drugą instancję okna.
 • SDK: Dodano notyfikacje AQQ_SYSTEM_TRAYICONIMAGE
 • SDK: Dodano notyfikacje AQQ_SYSTEM_TRAYICONIMAGEPATH
 • SDK: Dodano funkcje AQQ_SYSTEM_TRAYICONREFRESH
 • Chmurka informacyjna przy aktywnej aplikacji pełnoekranowej pokazuje się na samym dole ekranu.
 • Drobne poprawki wizualne w oknie rozmowu audio/video oraz w ustawieniach konferencyjnych.
 • AQQ nie zapisuje już dłużej transferów w pliku .cc
 • Archiwum wiadomości zyskało nowe zakładki z filtrami -> SMS, Transfery, YouTube, DropBox, Linki.
 • Z instalatora usunięto kompozycje ProStandard - jej wygląd można uzyskać na obecnej kompozycji Standard.

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2014.08.11, 21:04

Dokumentacja dla twórców kompozycji udostępniona zostanie dopiero z wersją stabilną AQQ 3.0. Do tego czasu proszę nie przywiązywać się za bardzo do Theme API, ponieważ nie jest ono ukończone. Niektóre metody JavaScript w wersji ostatecznej mogą nosić inne nazwy, bądź przyjmować inne parametry. Proszę z nich zatem jeszcze nie korzystać w celu budowania bardziej zaawansowanych kompozycji. Można natomiast jak najbardziej zaznajamiać się powoli z kodem kompozycji Standard i zacząć ją sobie przerabiać, zapoznawszy się uprzednio z licencją. Życzę przyjemnych wrażeń z korzystania z nowej kompozycji Standard!

Edit: Na prośbę Beherita udostępniam Dokumentację CSS, która jest w przygotowaniu. Zmiany będziecie mogli śledzić na bieżąco w witrynie MS Office Online. https://onedrive.liv...ANC4dG5uDBKvVh8

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2014.08.11, 21:44

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#3 Shiny

Shiny

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 20 postów

Napisano 2014.08.11, 21:09

No dobra, 3 wersja AQQ, wygląda nawet ciekawie, ale czy korzysta ona już z innego silnika, czy nadal to Trident, czyli po prostu IE?

Thug 4 Life


#4 Gość_galean_*

Gość_galean_*
 • Gość

Napisano 2014.08.11, 21:11

chrome nie lubi wersji 32 bitowej AQQ ;P

uznaje za złośliwy pliczek.#5 Oconnel

Oconnel

  AQQ Developer

 • Właściciel
 • 4622 postów

Napisano 2014.08.11, 21:11

A jaki masz problem z tym silnikiem? Jest bardzo wydajny. W niektórych kwestiach bije Chrome-a.


 • Silverlight lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#6 Jaro88PL

Jaro88PL

  Mam pędzel, to go używam! =)

 • Dekorator
 • 797 postów

Napisano 2014.08.11, 21:17

hmm ale jak już były takie zmiany kosmetyczno-graficzne to można było też zmienić ikonkę AQQ, aby pozbyć się Wapstera.


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#7 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5030 postów

Napisano 2014.08.11, 21:17

Nowa wersja na prawdę jest ekstra, wszystko na plus :) Mam tylko jedno ale...

Dokumentacja dla twórców kompozycji udostępniona zostanie dopiero z wersją stabilną AQQ 3.0.


Bardzo nie fajnie posunięcie, tyle fajnych nowości i pozostali twórcy kompozycji mają czekać na stabilkę z poprawą swoich kompozycji i dostosowaniem ich do nowej wersji?

Czyli Silver robi Standard i od razu zrobi sobie nowe Sense a reszta niech sobie czeka jak nie powiem co ;)

#8 Shiny

Shiny

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 20 postów

Napisano 2014.08.11, 21:18

Problemów nie mam żadnych, drogi Oconnelu, tylko pytanie - czy używasz na bieżąco Internet Explorera? Dodam, że skoro to trzecia wersja, to przydałoby się / wypadałoby też zmienić silnik renderujący na bardziej wydajny / przenośny, a nie - ciągle limitować AQQ do Windowsa, skoro po zmianie na XUL/Gecko od Firefoxa bądź Webkit znacznie zwiększyłoby to jego popularność, a co za tym idzie - ilość użytkowników być może wzrosłaby.

Thug 4 Life


#9 Tomek

Tomek

  Weteran

 • Pomocnik
 • 569 postów

Napisano 2014.08.11, 21:19

Jeszcze chyba nigdy AQQ nie miało tak długiego changelogu :P Testuję AQQ 3.0 od paru ładnych tygodni i w tym czasie nie miałem z nim żadnego większego problemu. Kawał dobrej roboty wykonaliście razem z Silverem :)


 • Silverlight i Deadmaster lubią to

Windows 7 SP1, IE 11, Wersja AQQ x64: najnowsza wersja, Kompozycja: Standard, Wtyczki: standardowe.


#10 Oconnel

Oconnel

  AQQ Developer

 • Właściciel
 • 4622 postów

Napisano 2014.08.11, 21:20

Ponaglę z tym Silvera :) Większość dokumentacji z tego co mówił jest już gotowa. Co do loga AQQ to cały czas nie wiadomo do końca jak by miało wyglądać. Dlatego też kwestia na razie nie została zakończona.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#11 Beherit

Beherit

  In Sorte Diaboli

 • Wtyczkopisarz
 • 5030 postów

Napisano 2014.08.11, 21:23

Oconnel czy dokumentacja gotowa czy nie to można przecież udostępnić jej wstęną wersję aby można było już zacząć ogarniać niektóre rzeczy. A tym czasem reszta osób zostaje w czarnej d... i niech sobie radzi sama patrząc na kod Standard. Nie miło mi się zrobiło, miało być inaczej. A tak bardzo czekałem na opulicznienie bety i dokumentacji :(
 • kadet lubi to

#12 opos23

opos23

  Rozgrzewam się

 • Użytkownik
 • 85 postów
 • MiejscowośćWieliczka

Napisano 2014.08.11, 21:36

a kto mi powie czemu AlphaControls sa do wersji 9.10 a nie do najnowszej 9.12:P 


 • Beherit i kadet lubią to

#13 gumiok

gumiok

  Rozgrzewam się

 • Zablokowany
 • 79 postów

Napisano 2014.08.11, 21:46

Szkoda że koloryzacja okien jest w wersji 9 IE wzwyż :(#14 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2014.08.11, 21:50

Przepraszam, Beherit. Nie myślałem, że kogoś może zadowolić wersja dokumentacji, będąca jeszcze w przygotowaniu. Uznałem, że lepiej będzie po prostu jej nie publikować dopóki nie ukończę. Edytowałem poprzedni post - umieściłem tam link do czytania dokumentacji w trybie online. Życzę powodzenia w pracach nad kompozycją :)
 • Beherit lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#15 Oconnel

Oconnel

  AQQ Developer

 • Właściciel
 • 4622 postów

Napisano 2014.08.11, 21:56

AQQ korzysta z wersji 9.12 AC. Change-log trochę za tym faktem nie nadążył.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 Silverlight

Silverlight

  Just brilliant. It's Sense.

 • Dekorator
 • 3422 postów

Napisano 2014.08.11, 22:16

Archiwum pierwsza klasa. Za to Oconnelowi się należą chyba największe brawa. Działa dużo szybciej, a z archiwum linków/YouTube/Dropbox zacząłem korzystać od razu. Niesamowicie przydatna rzecz :)
 • Deadmaster lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 szczyputek

szczyputek

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 24 postów

Napisano 2014.08.11, 22:34

Podzielam zdanie Silvera odnośnie archiwum. Mam tylko jedną sugestie, żeby linki można sortować według rozmówców, bo teraz mamy wymieszane wszystkie razem.#18 opos23

opos23

  Rozgrzewam się

 • Użytkownik
 • 85 postów
 • MiejscowośćWieliczka

Napisano 2014.08.11, 22:35

do wszytskiego dodałbym jeszcze mozliwosc usuwania wybranych wyszukanych  linków z yt ale generalnie fajnie:)#19 Mireczek

Mireczek

  Bywalec

 • Użytkownik
 • 153 postów

Napisano 2014.08.11, 23:27

Czy okno archiwum mogłoby zapamiętywać rozmiary poszczególnych części i całego okna ustawione przez użytkownika? Teraz przy każdym otwarciu ma standardowe rozmiary, a ja je za każdym razem zmieniam.

/ Win 10 PRO 64 Bit; Edge; AVAST / ASUS Z170 GAMING PRO; CORE I5 6600K; DDR4 KINGSTON HyperX Savage Black CL12 32GB 2400MHz; SSD Samsung 950PRO 256GB; BR RW / ASUS N751JX-T7038D-16; i7-4720HQ; 16GB; SSD240GB + HDD750GB; DVD RW; GTX950; FHD / Responder; SpellChecker; SayAQQ /


#20 Gość_galean_*

Gość_galean_*
 • Gość

Napisano 2014.08.11, 23:37

stwierdzam rozwałkę w archiwum, jeszcze nie wiem czemu zbytnio, ale mam pomieszane rozmowy od różnych kontaktów pod jednym wpisem...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych