Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.11

• Zamknięty Temat jest zamknięty
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.08.12, 19:35

Oh super, dzięki! Teraz dopiero mogę powiedzieć, że nowa kompozycja mi się podoba :) Wiadomości nasze są przezroczyste, a rozmówcy nie - to mi wystarczy do rozróżnienia.

#42 Usiek

Usiek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.08.12, 19:36

Zajebista aktualizacja, czekamy na naprawę Sense :)

• MeFisto i Eleks lubią to

#43 COLS

COLS

Weteran

• Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2014.08.12, 20:06

Jestem pod wrażeniem szybkości i płynności działania, jesli chodzi o to to jest to  o co większość zabiegała w tym ja sam. Natomiast  nadal brakuje mi integracji nie tyle z dropboxem a Onedrive Microsoftu. Co do kompozycji standard  jestem miło zaskoczony fiuczerami (dostosowanie pod swoje gusta). Ogólnie rzecz biorąc kawał dobrej roboty !! oby tak dalej !

• Oconnel i Silverlight lubią to

#44 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.08.12, 20:29

Juz wole DropBoxa niz onedrive od ms'a...
Co ludzie dobrego zrobia, i przejmie to MS to MS to chrzani... np. SkypeKit

• Oconnel lubi to

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#45 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.12, 20:38

Aby wyłączyć awatary, otwórz plik: Profiles\xxx\Data\ThemeSettings\Standard_public\_saved.json

Nie da się w ładnych słowach opisać jakie to jest rozwiązanie :P Ręczna edycja plików, serio...? Ta opcja jest jedną z podstawowych opcji konfiguracji kompozycji i powinna KONIECZNIE znaleźć się w oknie dostosowywania kompozycji. Zresztą tak jak już pisałem na priv - kompozytor powinien mieć wpływ na opcje znajdujące się w tym okienku. Wtedy ustawienia Sense mogłyby być w jednym miejscu, a nie w dwóch (lub trzech jak chcieć być dokładnym). Proszę chłopaki, zajmijcie się tym jak najszybciej...

Wiadomości nasze są przezroczyste, a rozmówcy nie - to mi wystarczy do rozróżnienia.

Niemniej irytujące jest to, jak Silver robi debili z użytkowników i uważa, że trzeba im wskazywać które wiadomości nie są ich tylko zostały napisane przez rozmówcę. Widać to doskonale choćby po samym tle wiadomości (pomijając po prostu fakt, że wiemy co napisaliśmy), a ten dalej swoje...

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.08.12, 20:42

• karololszak, Bartek Sz. i ss9227 lubią to

#46 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.08.12, 21:19

Po instalacji bety sense nie działa. Grejt.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#47 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 2014.08.12, 21:21

Przecież mówił Silverlight, że może być co najwyżej gorzej, dopóki nie zrobi aktualizacji, więc nie rozumiem Twojego postu ... :thumbdown:

• kamykowsky lubi to

#48 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.08.12, 21:25

Kopię leżącego :P

Niech wie, że cierpię! Niby jest lepiej, a jednak gorzej.

• Bartek Sz. i Deadmaster lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#49 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.12, 22:03

Szacun Oconnel za kawał dobrej roboty :)   Z racji wejścia AQQ w nowy numerek wersji (przeskok z 2 na 3), postanowiłem, że napiszę dłuższego posta z kilkoma uwagami do przedstawionego log'u zmian :) Byłoby miło, gdyby w jakimś stopniu uwagi te zostały rozpatrzone pozytywnie, mogą też być skrytykowane, będę bronić swoich pomysłów :D

Zacznę od ARCHIWUM, gdyż tutaj wprowadzić można już przy wydaniu pełnej wersji 3.0 pewne poprawki/usprawnienia:

> Archiwum wiadomości, SMSów, notatek oraz statusów działa teraz w oparciu o bazę SQLite.

> Archiwum wiadomości zyskało nowe zakładki z filtrami -> SMS, Transfery, YouTube, DropBox, Linki.
> Całkowicie przebudowano proces wyszukiwania tekstu w archiwum na bardziej wygodny i intuicyjny.

Świetnie, że zabrałeś się za ten rejon komunikatora :)  Działa to znacznie szybciej i super że wyleciał ten domyślny "poszukiwacz" w którym trzeba było wybrać "kierunek szukania" (szukaj: w górę, w dół).  Dodaj proszę natomiast do obecnej wersji dwa checkBox'y, które były w poprzedniej szukajce, mianowicie:

- Uwzględnij tylko całe wyrazy   (zawęzi to precyzyjniej wyniki :))

- Uwzględnij wielkość liter

Jeśli uznasz, że nie masz za dużo miejsca w dolnej belce tego okna (gdzie jest obecnie wyszukiwanie) na pola z powyższym tekstem, to mogłyby to być ikony/przyciski które da się kliknąć/odklikąć, czyli włączyć/wyłączyć, a po najechaniu na owe - będzie pokazywał się opis funkcji przycisku jak wyżej. Czyli np. opcja "Uwzględnij wielkość liter" mogłaby być przedstawiona jako [ABCabc] i po najechaniu na ten przycisk pojawiłby się dymek z informacją do czego on służy.

Dodaj też proszę możliwość przeglądania rozmów starszych niż 30 dni.  Wyszukiwanie też powinno móc się odbywać na większym zestawie danych. Może być to też do odhaczenia przez użytkownika jeśli wyraża taką potrzebę, domyślnie może pozostać wyszukiwanie w zbiorze rozmów z ostatnich 30 dni jak jest obecnie. Umiejscowienie takiego checkBox'a widziałbym np. tam razem z tym "[ ] Pokazuj kontakty spoza listy". Wówczas opcja nazywałaby się "[ ] Pokazuj rozmowy z ostatnich X dni", gdzie te X mogłoby być definiowane przez użytkownika - jeśli nie tekstowo, to np. za pomocą kilku opcji z rozwijanej listy: '30 dni, 90 dni, 365 dni, od początku'.  

Popieram także pomysł przedmówcy o tym, aby dało się także grupować wg rozmówcy wyniki wyszukiwania po użyciu filtra "SMS, Transfery, YouTube, DropBox, Linki.", aby wyglądało to spójnie z wyszukiwaniem rozmowy z daną osobą :)

Edit:

Coś się chyba "pochrzaniło" z tym archiwum, na liście po lewej nie są pokazywane wszyscy rozmówcy, a jedynie wybiórczo.  Niektórzy z nich (np. konta facebook) mają zaciągnięte "coniektóre" rozmowy, stare, jeszcze z czasu gdy nie miałem podpiętego tego konta na aqq, ale za to brakuje innych nowszych (nie zostały zatem pobrane?).  Można by jakoś uruchomić "synchronizator" rozmów AQQ <-> FB ręcznie?

Okazuje się, że klikając na kontakt np z GG czy FB pokazywane są rozmowy starsze niż 30 dni, ale wyszukiwać się w nich nie da nie mając aktywnej tej 'zakładki' z kontaktem i rozmowami. Także jest to cenne uaktualnienie do tego co napisałem wyżej o wyszukiwaniu w starych rozmowach.  

Użytkownik Ufolec edytował ten post 2014.08.12, 22:23

#50 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2014.08.12, 22:56

Gratulacje. Sporo roboty, a archiwum teraz faktycznie zasuwa jak mały motorek. 

#51 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.12, 23:01

> AQQ zawsze będzie starać się odtwarzać filmy YT z najwyższą możliwą rozdzielczością.
> Dodano możliwość wyboru w jakiej jakości mają odgrywać się filmy YouTube.

Faktycznie, domyślnie AQQ ustawia najwyższą możliwą jakość filmu i ją pobiera. W ustawieniach AQQ nie odnalazłem zmiany domyślnej jakości. Można jednak w trakcie ładowania jakości HD zmniejszyć na inną, mniej zasobożerną.

> Jeżeli w systemie znajduję się przeglądarka IE w wersji 11, to odtwarzacz YT będzie mógł być wyświetlany przy użyciu HTML5 (również bez reklam).

Autorskie rozwiązanie wykrywania pliku z reklamą? ;)

> AQQ wykrywa, że niektóre filmy pochodzą od partnerów YT i otwiera je od razu w przeglądarce internetowej gdzie nie są zablokowane.

Ale że od razu, czy dopiero jak się coś kliknie?   Niechcielibyśmy chyba, aby AQQ odpalało bez naszej "zgody" przeglądarkę, która może mieć przecież zapisany stan sesji/zakładek.

> Istnieje możliwość zmiany kolejności typu powiadomień poprzez przeciąganie dodanych kanałów powiadomień przy pomocy myszy.
> Zoptymalizowano wyszukiwanie kontaktów na liście. Dodatkowo, puste grupy w trakcie wyszukiwania są ukrywane.

Świetnie! :) Tego mi brakowało, ale nie zgłaszałem, bo nie było dotychczas przesadnie irytujące, ale świetnie że już się da te najistotniejsze dać na samą górę :)

> W pewnych sytuacjach w oknie rozmowy ikony stanu sieci FB mogły być nieprawidłowo wyświetlane.

Zdarzało się, że na stronie www kontakt był widoczny jako dostępny, natomiast AQQ widziało go jako niedostępny, nawet podczas rozmowy poprzez Chat.  Czy to właśnie ten przypadek został rozwiązany, czy jaki? :)

> AQQ mogło próbować wyświetlać nieistniejące awatary.

Mam kilka przypadków, gdzie awatar nie jest wyświetlany poprawnie (tyczy się to zarówno sieci GG, Facebook, jak i jeden przypadek miałem jak jeszcze SkypeCore działało). Mogę podesłać na priv co trzeba, by zdiagnozować dlaczego tak się dzieje.  Nie jest to jakoś przesadnie istotne, dlatego można ten 'problem' zostawić na później ;)

> W trybie kopiowania wiadomości nie można już usuwać przyciskiem DELETE zawartości rozmów.

Czasem się DELETE przydawało, gdy chciało się pominąć niektóre nieistotne kwestie przy kopiowaniu rozmowy z archiwum. Można było użyć okna AQQ z rozmową tak jak notatnika, skopiować co trzeba i wyjść z trybu kopiowania.  Opcjonalnie można gdzieś umieścić 'konfigurowalność domyślną' tej jednej operacji jeśli to nie problem (np. w oknie z zaawansowanymi ustawieniami AQQ).

#52 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.12, 23:47

> AQQ zawsze będzie starać się odtwarzać filmy YT z najwyższą możliwą rozdzielczością.

Faktycznie, domyślnie AQQ ustawia najwyższą możliwą jakość filmu i ją pobiera. W ustawieniach AQQ nie odnalazłem zmiany domyślnej jakości. Można jednak w trakcie ładowania jakości HD zmniejszyć na inną, mniej zasobożerną.

Ustawienia > Konfiguracja > Tylko dla zaawansowanych użytkowników

> AQQ wykrywa, że niektóre filmy pochodzą od partnerów YT i otwiera je od razu w przeglądarce internetowej gdzie nie są zablokowane.

Ale że od razu, czy dopiero jak się coś kliknie?   Niechcielibyśmy chyba, aby AQQ odpalało bez naszej "zgody" przeglądarkę, która może mieć przecież zapisany stan sesji/zakładek.

No weź... AQQ wykrywa filmiki których i tak poza YT nie odtworzymy już przy pobieraniu tytułu korzystając z Gdata od YT :)

> W pewnych sytuacjach w oknie rozmowy ikony stanu sieci FB mogły być nieprawidłowo wyświetlane.

Zdarzało się, że na stronie www kontakt był widoczny jako dostępny, natomiast AQQ widziało go jako niedostępny, nawet podczas rozmowy poprzez Chat.  Czy to właśnie ten przypadek został rozwiązany, czy jaki? :)

Nie. Chodzi o to, że przy globalnej zmianie statusu z traya, AQQ w oknie rozmowy prezentowało taką ikonę FB jaki stan wybraliśmy (czyli np. "Nie przeszkadzać").

#53 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.13, 00:05

Ustawienia > Konfiguracja > Tylko dla zaawansowanych użytkowników

Dobrze znam zakładkę "Tylko dla zaawansowanych użytkowników" (link: http://i.imgur.com/kXJ35b2.png) i nadal twierdzę, że nie ma tam "zmiany domyślnej jakości" o której pisałem :)  Odhaczenie ostatniej widocznej opcji spowoduje, że AQQ nie będzie już ładował najwyższej możliwej jakości, jednak nie definiuje to jaka jakość zostanie zatem wczytana.  Ustawienie takie, mogłoby wyglądać następująco (dodatkowo z opcją "wybierz najwyższą możliwą" - choć zaznaczenie QuadHD by też to samo oznaczało raczej ;))

6sBmoKR.png

Użytkownik Ufolec edytował ten post 2014.08.13, 00:13

#54 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.13, 01:28

Myślisz że gdy prosiłem o opcję wyłączenia AutoHD, to nie proponowałem dania możliwości wyboru domyślnej jakości? :D Nie da się.

#55 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.08.13, 07:20

ale jak to nie da się zdefiniować jakości?

xPIqMLR.png

to ułomność ie czy coś innego?

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#56 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.08.13, 10:28

"Zapisywcze" filmów YT działają na innych zasadach niż osadzony w przeglądarkę Player. Nie można zmusić osadzonego odtwarzacza do odtwarzania filmu w konkretnie wybranej jakości. Można jedynie określić jakość 720p oraz 1080p. Poniżej tych wartości odtwarzacz wybierze jakość obrazu według własnego widzi-mi-się. Aktualnie AQQ wymusza zatem jakość 1080p co można wyłączyć w zaawansowanych ustawieniach programu jeżeli komuś to przeszkadza z jakiegoś powodu (wolny komputer, internet).

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#57 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.08.13, 10:56

E nie mowiles ze da sie hd :P No to daj combo: Auto, HD, Full HD chociaz :P

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#58 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.08.13, 11:00

Można określić dokładną jakość - patrz na dodatki do Firefoksa.

#59 MrBeckham666

MrBeckham666

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.08.13, 11:18

Magic Actions for YouTube™ wtyczka którą używam do chrome.

jakość można ustawiać dowolną więc raczej w aqq też się da.

#60 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.08.13, 12:27

Ale tylko przez Javascript (wywołanie odpowiedniej funkcji w odtwarzaczu już po załadowaniu filmu). 

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych