Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.17

• Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.08.22, 09:50

AQQ SolarWave 3.0.0.17

Data wysłania: 2014.08.22, 08:50

Data aktualizacji: 2014.08.22, 13:10

Kolejna beta AQQ 3.0. Zawiera szereg ważnych poprawek. Oprócz tego nastąpiły spore udogodnienia przy korzystaniu z funkcji "Pobierz". Dotychczas ta funkcja rzadko była dostępna w oknie rozmowy (tylko dla wybranych odnośników). Aktualnie funkcja jest dostępna we wszystkich istotnych oknach (rozmowa, archiwum, lista kontaktów). Funkcja działa teraz dla wszystkich linków które AQQ rozpozna jako "pobieralne". Nie będzie też inicjalizowana kontrolka IE aby pobrać taki element. Dodałem w tym celu drobny oddzielny pobieracz (zatem będzie szybciej, bez zużycia zbędnej pamięci a okno będzie dostosowane do kompozycji wizualnej). Dodatkowo - bo dużo mnie to nie kosztowało - przy linkach od YT również będzie działać funkcja "Pobierz". Możecie zatem zapisać otrzymany film prosto na dysk wybierając wcześniej stosowną rozdzielczość. Uwaga - ta funkcja może nie działać dla niektórych filmów tj. tych objętych syndykacją oraz starszych które nie były jeszcze w formacie mp4. Jest też sporo ukrytych optymalizacji (przy starcie oraz w archiwum wiadomości).

Silent Update

Poprawiono obsługę XEP-0298 która mogła blokować AQQ gdy byliśmy zalogowani na więcej niż jednym zasobie. Dodatkowo uaktualniłem biblioteki SSL do najnowszej wersji.

Zmiany w AQQ SolarWave 3.0.0.17
  • Kolejne usprawnienia w kompozycji Standard (szybsza koloryzacja, optymalizacje).
  • W dedykowanym oknie YT doszła możliwość zapisywania filmów na dysk.
  • Przy pobieraniu plików ze stron WWW oraz filmów YT AQQ korzysta teraz z własnego małego pobieracza i nie korzysta już w tym celu z kontrolki IE.
  • Opcja pobierania ze stron WWW została dodana również do archiwum wiadomości jak i do okna głównego.
  • Niektóre dane w archiwum wiadomości są teraz pobierane asynchronicznie aby aplikacja nie zawieszała się przy dłużej trwających zapytaniach SQL.
  • Okno ustawień kompozycji nie jest już powiązane z oknem ustawień AQQ.
  • W oknie archiwum przywrócono opcje kompaktowania.
  • Poprawiono zmianę jasności kompozycji - nie działała.
  • Przyspieszono start aplikacji. AQQ ładuje też do pamięci mniej zbędnych ikon.
  • Poprawiono pokazywanie JID wyłącznie dla zaznaczonych kontaktów.
  • Domyślny port P2P dla AQQ to 10288.
  • Kontakty przechodzące w stan offline będą resetowane pod kątem negocjacji połączeń P2P.
  • Poprawiono przenoszenie archiwum przy migracji kontaktów na liście.
  • Poprawki przy rysowaniu strzałek w edytorze wycinka.
  • Przyciski we wtyczce GG mają usunięty "rysowany" focus.
  • Zablokowano możliwość minimalizacji okna katalogu publicznego GG.
  • Poprawki lokalizacyjne.
  • Poprawiono komunikat o błędnej CAPTCH-y przy rejestracji zablokowanej na serwerze nazwy użytkownika.
  • Drobne poprawki przy pokazywaniu chmurki informacyjnej.
  • Poprawki związane z korzystaniem z suwaków koloryzacji (mogły się blokować).
  • Etykieta na zakładce powiadomień nie była poprawnie kolorowana.
  • Dodano obsługę XEP-0280.
  • W przypadku konwersji zbiorczego archiwum wiadomości FB są przypisywane do konta FB jeżeli takowe istnieje.
  • Zaktualizowano biblioteki SSL do najnowszej wersji.

Pobierz pliklista zmian
  • Eleks lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.08.22, 10:57

Wszystko super. Nawet błąd zgłoszony w temacie został naprawiony bez lamentu o buglistę!

Przestroga: Przed aktualizacją zapamiętać wartości koloryzacji kompozycji - resetują się!

• Bartek Sz. lubi to

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.08.22, 10:59

Niestety format pliku ustawień kompozycji zmienił się. Koloryzacje będzie trzeba przeprowadzić raz jeszcze.

#4 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.08.22, 11:02

Póki tu jesteś i czytasz: Wejdź w archiwum z plikami z dropboxa, zaznacz dowolny i kliknij na klawaiturze "delete" - Wyśetli się "Brak rozmowy do usunięcia". To jest chyba błąd...

• Bartek Sz. lubi to

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#5 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.08.22, 11:28

Ale ten błąd, który zgłosiłem dalej nie poprawiony, a poprawić go jest tak łatwo...

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.08.22, 11:52

To znaczy jaki?

#7 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.08.22, 12:04

Ja to się zastanawiam jak działają teraz emotikony... Według mnie jest coś skopane w tych trybach... Kiedyś dawało się ";))" i wychodziła emotikona, a teraz jest ";)" + ")"... No chyba, że zmienimy tryb, to będzie tak, ale jeśli np. dam "xDD" to taka forma zostaje, nie robi się emota "xD" + "D". Dziwnie to jest jakoś rozwiązane.

#8 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.08.22, 12:16

Czy do archiwum wróci możliwość oznaczania gwiazdką rozmów?
  • Beherit i Bartek Sz. lubią to

#9 szczyputek

szczyputek

Początkujący

• Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2014.08.22, 12:57

Oconnelu, co myślisz o tym, żeby w archiwum linków, YouTuba i Dropboxa dodać możliwość sortowania według rozmówców, tak jak jest to zrobione ze zwykłymi rozmowami?

• karololszak, Bartek Sz. i DeadMen lubią to

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.08.22, 13:25

Kolorystyka zostanie w końcu porządnie zrobiona? Użytkownik ma zgadywać jaki kolor odpowiada na -100 czy +100? Totalna beznadzieja.

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.08.22, 14:11

Silent Update

Poprawiono obsługę XEP-0298 która mogła blokować AQQ gdy byliśmy zalogowani na więcej niż jednym zasobie. Dodatkowo uaktualniłem biblioteki SSL do najnowszej wersji.

• Beherit lubi to

#12 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2014.08.22, 16:39

U mnie pogłębił się problem koloryzacji okien. Teraz gdy mam otwarte okno rozmowy i zmieniam kolorystykę, komunikator zawiesza się. 

http://www.wklej.org/id/1446553/

Wszystko wskazuje na to, że jakiś proces się zapętla. Log jest strasznie długi, bo jakieś 20 tysięcy linijek jest z tym samym. 

16:42:41.842: TfrmSend.CloseTab + Start

Użytkownik gnomiuszka edytował ten post 2014.08.22, 17:01

• Silverlight lubi to

#13 Jaszczur

Jaszczur

Bywalec

• Użytkownik
  • 246 postów

Napisano 2014.08.22, 17:16

Pytam ponownie. Można jakoś wymusić ponowną konwersję archiwum do nowego formatu?

• Silverlight lubi to

IE: Internet Explorer 11.0.9600.17501
AQQ x86: Zawsze najnowsze + AQQ Contact State, AQQ Streamer, InvShow, Korektor, QuickSend, TabKit, GG Network x3, AQQ SMS

AQQ x64: Zawsze najnowsze + AQQ SMS, GG Network x3, Contacts

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.08.22, 18:30

Raczej nie ale spróbuj usunąć plik "Archive.done", może to do tego służy :P

#15 Jaszczur

Jaszczur

Bywalec

• Użytkownik
  • 246 postów

Napisano 2014.08.22, 19:29

Skasowałem, niby wyskakuje okno konwersji więc biorę "Tak" i lipa. W archiwum nadal mam rozmowy od 11 sierpnia, czyli od kiedy wyszła beta 3.0.

Edit: udało mi się przywrócić archiwum sprzed instalacji 3.0. Droga była długa ale opłacało się. Straciłem tylko archiwum od 11.08 do dzisiaj, ale i tak wyszedłem na tym lepiej niż 3 lata archiwum w plecy ;)

Użytkownik Jaszczur edytował ten post 2014.08.22, 20:30

IE: Internet Explorer 11.0.9600.17501
AQQ x86: Zawsze najnowsze + AQQ Contact State, AQQ Streamer, InvShow, Korektor, QuickSend, TabKit, GG Network x3, AQQ SMS

AQQ x64: Zawsze najnowsze + AQQ SMS, GG Network x3, Contacts

#16 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.08.22, 23:54

zbiór moich propozycji i znaleziony bug związany z oknem Archiwum AQQ dodałem jako osobny wpis w dziale "Buglista / Propozycje" -> "Propozycje" -> "Komunikator AQQ", póki co jednak jego publikacja czeka na akceptację moderatora ;-)

#17 Usiek

Usiek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 2014.08.23, 08:21

Dobrze, że pamiętałem wartości kompozycji, bo po zainstalowaniu update wszystko się skasowało :P

#18 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.08.23, 09:05

Straciłem tylko archiwum od 11.08 do dzisiaj, ale i tak wyszedłem na tym lepiej niż 3 lata archiwum w plecy ;)

Mam nadzieję, że zachowałeś sobie te wiadomości po 11 sierpnia, bo mam w planach wydać wtyczkę co będzie scalać archiwa.
  • Jaszczur, Deadmaster i ss9227 lubią to

#19 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.08.23, 12:00

Dobrze, że pamiętałem wartości kompozycji, bo po zainstalowaniu update wszystko się skasowało :P

I zapamiętaj raz jeszcze, bo znowu znikną :(

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#20 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.23, 18:15

• W dedykowanym oknie YT doszła możliwość zapisywania filmów na dysk.

Gdyby nie błąd związany z tą funkcją (zgłoszony na Bugliście), to jeszcze długo bym nie zobaczył jak to jest... brzydko zrobione :P Brzydko i bez sensu - po co tam? Dodaj do menu linków z YT opcję "Pobierz" wraz z możliwością wyłączenia jej oraz wybrania domyślnej jakości i formatu w jakim będą pobierane filmy - miejsce na to w ustawieniach (dzięki dodaniu specjalnej zakładki dla YT) jest. Druga sprawa to taka, czemu tylko .mp4? Nie wiem jak pobierasz te filmy, ale obczaj sobie dodatek do FF o nazwie Video DownloadHelper (albo desktopowy jDownloader) i zobacz jakie on daje możliwości pobierania filmów z YT (.flv, .webm).

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.08.23, 18:19

• Beherit i ss9227 lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych