Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbiór propozycji związanych z nowym oknem Archiwum AQQ

aqq archiwum propozycje wyszukiwanie grupowanie sortowanie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zbiór propozycji związanych z nowym oknem Archiwum AQQ (7 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z poniższymi proponowanymi zmianami?

 1. Tak (7 głosów [100.00%])

  Procent z głosów: 100.00%

 2. Nie (0 głosów [0.00%])

  Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Ufolec

Ufolec

  Początkujący

 • Użytkownik
 • 48 postów

Napisano 2014.08.22, 23:42

ARCHIWUM AQQ - myślę, że być może poniższe poprawki/usprawnienia i propozycje udałoby się wprowadzić już przy wydaniu pełnej wersji 3.0 :)

 

# Wersja AQQ 3.0.0.11 zawiera:

> Archiwum wiadomości, SMSów, notatek oraz statusów działa teraz w oparciu o bazę SQLite.

> Archiwum wiadomości zyskało nowe zakładki z filtrami -> SMS, Transfery, YouTube, DropBox, Linki.

> Całkowicie przebudowano proces wyszukiwania tekstu w archiwum na bardziej wygodny i intuicyjny.

 

Świetnie, że zabrałeś się za ten rejon komunikatora :)  Działa to znacznie szybciej i super że wyleciał ten domyślny "poszukiwacz" w którym trzeba było wybrać "kierunek szukania" (szukaj: w górę, w dół). 

 

---

 

1) Dodaj proszę natomiast do obecnej wersji dwa checkBox'y, które były w poprzedniej szukajce, mianowicie:

- Uwzględnij tylko całe wyrazy   (zawęzi to precyzyjniej wyniki :))

- Uwzględnij wielkość liter

 

Jeśli uznasz, że nie masz za dużo miejsca w dolnej belce tego okna (gdzie jest obecnie wyszukiwanie) na pola z powyższym tekstem, to mogłyby to być ikony/przyciski które da się kliknąć/odklikąć, czyli włączyć/wyłączyć, a po najechaniu na owe - będzie pokazywał się opis funkcji przycisku jak wyżej. Czyli np. opcja "Uwzględnij wielkość liter" mogłaby być przedstawiona jako [ABCabc] i po najechaniu na ten przycisk pojawiłby się dymek z informacją do czego on służy.

 

---

 

2) Dodaj też proszę możliwość przeglądania rozmów starszych niż 30 dni.  Wyszukiwanie też powinno móc się odbywać na większym zestawie danych. Może być to do odhaczenia przez użytkownika jeśli wyraża taką potrzebę, domyślnie może pozostać wyszukiwanie w zbiorze rozmów z ostatnich 30 dni jak jest obecnie. Umiejscowienie takiego checkBox'a widziałbym np. tam razem z tym "[ ] Pokazuj kontakty spoza listy". Wówczas opcja nazywałaby się "[ ] Pokazuj rozmowy z ostatnich X dni", gdzie te X mogłoby być definiowane przez użytkownika - jeśli nie tekstowo, to np. za pomocą kilku opcji z rozwijanej listy: '30 dni, 90 dni, 365 dni, od początku'.  

 

---

 

3) Fajnie jakby wyniki wyszukiwania dało się także grupować / sortować wg rozmówcy, czy po dacie umieszczenia w archiwum (obecna forma) - po użyciu filtra "SMS, Transfery, YouTube, DropBox, Linki." - tak aby wyglądało to spójnie z wyszukiwaniem rozmowy z daną osobą :)  Obecnie widok wyników po użyciu filtrów różni się znacznie i użytkownik ma małe pole do manerwu z tymi danymi.

 

---

 

4) Cześćiowo bug, a częściowo propozycja, która by ten bug mogła naprawić:  Coś się chyba "pochrzaniło" z tym archiwum, na liście po lewej nie są pokazywane wszyscy rozmówcy, a jedynie wybiórczo.  Niektórzy z nich (np. konta facebook) mają zaciągnięte "coniektóre" rozmowy, stare, jeszcze z czasu gdy nie miałem podpiętego tego konta FB na aqq, ale za to brakuje innych nowszych (nie zostały zatem pobrane?).  Można by jakoś uruchomić "synchronizator" rozmów AQQ <-> FB ręcznie?

 

Okazuje się, że klikając na kontakt np z GG czy FB pokazywane są rozmowy starsze niż 30 dni, ale wyszukiwać się w nich nie da nie mając aktywnej tej 'zakładki' z kontaktem i rozmowami.#2 Shinigami

Shinigami

  Bywalec

 • Użytkownik
 • 125 postów
 • MiejscowośćPabianice

Napisano 2014.09.04, 18:34

Nie testowałem jeszcze 3.x ale dobrze by było jakby po wejściu w Archiwum i wybraniu Szukania automatycznie było uwzględnione wyszukiwanie w całym archiwum a nie tylko w ostatnich 30 dniach.#3 Shinigami

Shinigami

  Bywalec

 • Użytkownik
 • 125 postów
 • MiejscowośćPabianice

Napisano 2014.11.26, 22:21

Jestem zawiedziony że nie została zaimplementowana sugestia #2 :/ Mając dużo kontaktów i nie pamiętając kto kiedyś coś napisał dokładnie a mając jakieś "słowo klucz" w głowie, to znalezienie tego jest mordęgą, przeklikiwanie przez wszystkie kontakty, gdzie to mogłoby być w moment znalezione gdyby uwzględnić wybór zakresu czasu szukania...


Użytkownik Shinigami edytował ten post 2014.11.26, 22:24


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aqq, archiwum, propozycje, wyszukiwanie, grupowanie, sortowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych